Need rasked otsused

e29917fd1c14dcca9a97006fc6c355e0

Ma olen valge keskklass, kui ma ütlen “rasked otsused”, mõtlen ma asju teemal “ei teagi kohe, kuhu sööma minna”. Täna on mul kaks põhiprobleemi.

a) Mu sõrmusesõrm on nõrk. Nimetissõrme ja keskmise sõrmega ripun küll pocket’is, aga vat keskmise sõrme ja sõrmusesõrmega ei ripu. Väga kole lugu, nagu te isegi taipate. Õnneks lihtsasti lahendatav, tuleb sõrmelauale lihtsalt üks 6 × 8 sekundit trett juurde lisada ja harjutama hakata (homme on lõpuks traumatoloogiaeg, lepime kõik kokku, et sellest me talle ei räägi, see on meie väike saladus).

b) Mul pole midagi lugeda. See on juba suurem mure. Kirjutasin mõned kuud tagasi, et loen oma hispaania keele arendamiseks selliseid raamatuid, et vajaduse korral saan ingliskeelse variandi kõrvale võtta (olgem ausad, seda vajadust ikka esineb, enamasti tahan mõne lõigu üle vaadata). Viimased paar kuud olen end tööle sõites ja sealt tulles lõbustanud Pratchetti päkapikutriloogiaga.

See on täis geniaalseid katkendeid, nagu:

Space: There are two types: a) something containing nothing and b) nothing containing everything. It is what you have left when you haven’t got anything else.

ja see põimib nii kenasti tõsise totraga:

Find a blue planet . . .

Focus.

This is a planet. Most of it is covered with water, but it’s still called Earth. Find a country. .

. . Focus. . . .

Blues and greens and browns under the sun, and long wisps of rain cloud being torn by the mountains. . . .

Focus … on a mountain, green and dripping, and there’s a … focus . . . tree, hung with moss and covered with flowers, and . . . focus … on a flower with a little pool in it, is an epiphytic bromeliad. Its leaves, although they might be petals, hardly quiver at all as three very small and very golden frogs pull themselves up and gaze in astonishment at the fresh, clear water. Two of them look at their leader, waiting for it to say something suitable for this historic occasion. It’s going to say . . . mipmip. . . .

And then they slide down the leaf and into the water. Although the frogs can spot the difference between day and night, they’re a bit hazy on the whole idea of time. They know that some things happen after other things. Really intelligent frogs might wonder if there is something that prevents everything happening all at once, but that’s about as close as they can get to it. So how long it was before a strange night came in the middle of the day is hard to tell, from a frog point of view.
A wide black shadow drifted over the treetops, and came to a halt. After a while there were voices. The frogs could hear them, although they didn’t know what they meant or even what they were. They didn’t sound like the kind of voices frogs were used to.

What they heard went like this: “How many mountains are there, anyway? I mean, it’s ridiculous! Who needs this many mountains? I call it inefficient. One would have done. I’ll go mad if I see another mountain. How many more have we got to search?”

“I like them.”

“And some of the trees are the wrong height.”

Ehk siis need raamatud olid imelised ja ma olen neid täiega nautinud, aga mul ei ole mitte ühtki ideed, mida nüüd edasi lugeda, et oleks

a) mitte liiga keeruline, aga mitte liiga lihtsakoeline,

b) nii inglise kui ka hispaania keeles kergesti kättesaadav (vähemalt hispaaniakeelne peaks epub olema, ingliskeelne võib pdf olla) ja

c) imehea.

Hakka või “Võlukunsti värvi” otsast peale lugema – või mõnda tema  veel lugemata raamatutest. Pratchett on hispaaniakeelsetes maades väga populaarne, interneti lahti lööd, saad kohe pea kõik korraga kätte. Lihtsalt keegi, keda ma veel lugenud ei ole, oleks ehk huvitavam, sama autorit pikalt järjest ei viitsi. Nii et igasugused soovitused on oodatud, šeerige kama.

Muide, päev 2 on. Täna ei jõua ma trenni ka, nii et vähem võimalust suvaliste inimeste peale vinguma hakata, ehk jõuame isegi kolme päevani taas. /lootusrikas

Advertisements

13 kommentaari

 1. Ma ei tea, kust sa hispaaniakeelseid raamatuid hangid, aga ma omal ajal lugesin (paberil) Gaimani “American Gods” ja Ishiguro “Never Let Me Go” hispaania keeles läbi ning mäletan, et head olid ka selles keeles. Võib-olla need on kusagil sinu allikates olemas?

 2. Avaloni udud, aga selle tonaalsus on pigem Kivirähu Ussisõnade kanti. Aga kohutavalt hea raamat on ikkagi.

  • Olen õnneks/kahjuks eesti keeles juba lugenud, teist korda enam ei tõmba.

 3. La mano di Fatima [Ildefonso Falcones] – internetist tõmmatav nii inglise kui ka hispaania keeles. Sobiks olemuselt seiklusjuttude sarja.

 4. Sorry, kirjutasin eelmises kommentaaris kogemata itaaliakeelse pealkirja :), sest ise lugesin algul itaalia keeles. Originaal on ikka hispaania keeles, autor Ildefonso Falcones on Barcelonast ja raamat on saadaval ja tõmmatav nii hispaania, itaalia kui ka inglise keeles.

  La Mano de Fátima

  La apasionante historia de un joven atrapado entre dos religiones y dos amores, en busca de su libertad y la de su pueblo
  España, segunda mitad del siglo XVI: hace más de medio siglo que ha desaparecido el último reino musulmán de la península, el de Granada. Los musulmanes, cuya presencia tenía ochocientos años de antigüedad, se ven convertidos en una minoría oprimida económicamente y humillada en sus costumbres y religión, que incluso son obligados a abandonar.
  Hartos de tanta injusticia, los moriscos, que es como se llamaba a los musulmanes españoles, se alzan en los montes de Granada contra los cristianos y emprenden una lucha desigual. Entre los sublevados está Hernando, hijo de una morisca y del sacerdote que la había violado; ello hace que sea rechazado, tanto por los suyos debido a su origen, como por los cristianos, por la cultura y costumbres de su madre. Hernando busca libertad y respeto, pero se encuentra con la brutalidad de unos y otros. También descubre el amor, en la persona de la valerosa Fátima, la de los hermosos ojos negros.
  Tras la derrota de la insurrección, Hernando es deportado a la ciudad de Córdoba, la hermosa ciudad que aún conserva el legado de su pasado árabe. En ella Hernando intenta comenzar una nueva vida, que será una nueva etapa en la lucha por la tolerancia y la concordia entre las dos culturas.
  El autor de La catedral del mar vuelve con una trepidante novela con las mismas claves que llevaron al éxito a la primera: fidelidad histórica entrecruzada con un conmovedor relato de amor y odio, de ilusiones perdidas y esperanzas que dan sentido a la vida y la lanzan por los caminos de la aventura.

 5. Ja nüüd on taas päev 1, sest John oli tainas ja käevõru läks ära 😛

  • Jhon tüüpilise mehena ei saa isegi aru, mille peale ma vihane olen, nii et tüüpilise naisena ei hakka ma muidugi seda selgitama ka. Olgu siis loll edasi.

  • Jhon tüüpilise mehena ei saa isegi aru, mille peale ma vihane olen, nii et tüüpilise naisena ei hakka ma muidugi seda selgitama ka. Olgu siis loll edasi.

 6. ” ma olen valge keskklass” on tänase päeva kontekstis muidugi uue tähendusega 😉 (# trumbi võidupäev)

  kas Sul goodreads konto on? sealt saab päris huvitavaid soovitusi eelneva lugemisajaloo järgi.

 7. Roberto Bolaño? Ta kirjutab üldiselt suht lihtsas keeles. Inglises on peaagu kõik olemas, üht-teist on ka eesti keeles. Kui monsterpiece’ist (2666, ligi tuhat lk) alustada ei julge, võta mõni väiksem, nt La pista de hielo (e. k. Liuväli), La literatutra Nazi en América või Estrella distante.

 8. Tühjendan oma riiuleid, kahjuks pole PDF:
  http://soov-ee.postimees.ee/583438-ingliskeelsed-raamatud/details.html

  • Äkki leiab keegi teine siit midagi ägedat. Mul on endal alati nii punnis sumadan, et päris raamat ei mahu enam kuskile.

 9. Nancy Huston “Loomispäevik”. Katkend leitav siit: http://www.loominguraamatukogu.ee/wp-content/uploads/2016/07/Huston_katkend.pdf

  Kui peaksid selle läbi lugema, siis palun-palun-palun kirjuta oma arvamusest ja mõtetest blogisse!


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

 • Kategooriad