Pean oma sõnu sööma

satara

See raamat, mida ma siin suure suuga kritiseerisin, läks tõesti ägedaks. Sellega on vist nii, et kui kirjutad kümme raamatut, millest igaüks on minimaalselt 800 lk, siis võid tõesti muretsemata esimesest raamatust 400 aeglasele sissejuhatusele ja olustiku kirjeldamisele kulutada. Ja see ei olnud siin nüüd kunstiline liialdus, tegu on tõesti kümneosalisena kavandatud raamatuseeriaga. Mina ei tea, mis neil sci-fi ja fantasy inimestel viga on, et neile kunagi mõnest raamatust ei piisa. Sanderson on vähemalt natuke kiirem avaldaja kui urrrrrrrrr Martin, lisaks hulga noorem ka, nii et võib loota, et ta need raamatud kõik ka avaldatud saab.

Ahjaa, e-riigist. Tellisin nädalavahetusel uue juhiloa. Tavalisel moel, sest kiiret polnud. Teisipäeval oli see mul postkastis. Hästi elame. Nüüd on mul ainult nii ID-kaart kui ka juhiluba koleda pildiga, sest mul polnud aega kohal käia ja eelmine sai tehtud otse pärast öövahetust. Mõned aastad veel trollina, 2020 saan uue ID-kaardi.

Advertisements

3 kommentaari

  1. Kui soovid ka autori häält kunagi kuulata kirjutamisest rääkimas, siis palun: http://www.writingexcuses.com/ – siin on lausa üksteist hooaega 🙂

  2. Tore, et lõpuks meeldima hakkas! Way of Kings on praegu mu lemmik fantaasiasari. Kolmanda osa mustand on autori kodulehe järgi ka juba valmis ja ilmub järgmisel aastal. Kui Sanderson tundub sobivat, siis soovitan proovida temalt ka Steelheart-Firefight-Calamity sarja. Natuke rohkem urban ja vähem kuningapojad, aga taaskord originaalne maagiasüsteem ja sisult palju hoogsam.

  3. Tere! Kuna käisin just hiljuti tolle kirjaniku kodulehel tšekkamas, kuidas tolle 10-osalise sarja kolmanda raamatu kirjutamine edeneb (esialgsest käsikirjast 99%), siis tunnen, et ei suuda vaiki olla. Paistab, et optimism valmisjõudmise osas on täiesti õigustatud.

    Igatahes olen mõlemal korral, kui siin blogis sellest esimesest osast juttu, innukalt kaasa noogutanud – no nii ongi. Ja kusjuures, minu meelest ei kao need kitsaskohad tegelaste ja dialoogide osas kuhugi ära, Sanderson lihtsalt kirjutabki nii ja sellega harjub ära nagu ikka teose sisereeglitega ning tahaks lihtsalt juba järgmist peatükki. Ja järgmist osa. Sest leheküljepöörajate kokkupanemine on tal hästi käpas. Eks sügavama sisu olemasolu üle jõua pärast mõelda …


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

  • Kategooriad