anna kannatust

Viimane teoorianädal

Ma täiega kardan, sest see tähendab, et nädala pärast peab praktikale minema ja see on hirmus. Me peaksime hetkel Scene Builderiga kasutajaliidest ehitama, aga täiega keeruline on. St seal kujunditega mängimine ei ole, aga nende kenasti sidumine on küll. Nii et see ülalolev pilt võtab kenasti kokku kõik selle, mis mind häirib. 😀 Täna saime teada ka, kes kuhu praktikafirmasse läheb (mõni läheb sellisesse, kus javat üldse ei kasutatagi, eks nad siis lihtsalt eeldavad, et inimene teab, mis OOP on jne), nii et nüüd on vähemalt selgus majas, aga paras hirm on ikka ka.

Minu hiljutise postituse teemaks olev lahutus tuli arutlusele ka EKRE sõprade klubis Facebookis. Üks vaene mees, kes julges öelda, et lahutus on ka patt ja tuleb ikka oma naisega sõbraks saada, tehti sõelapõhjaks. Muuhulgas räägiti polügaamia eelistest. Nojah, esmalt lõi jumal inimese, seejärel naise. Tee nüüd selgeks sellisele, et tegelikult naine ei ole inimese parim sõber, kohe pärast koera, vaid tal võiks ka sõnaõigus olla. See variserlus on vist ka see, mis mind kõige rohkem häirib. See, et taotakse endale rusikaga rinnale ja kasutatakse sõnu nagu “vastutus”, aga tegelikkuses selgub, et see käib ikka kõigi teiste kohta – naine ei hoolinud ja selle pärast mindi ära (ehk siis ise pole süüdi), tema on küll inimese abordile lükanud, aga ärge teie nii tehke (ehk siis “mina ei võtnud vastutust, aga teie ikka võtke”). Mis see tegelikult on? Ikka vana hea “minu vigadel on sügavad põhjused, teie teete vigu, sest olete värdjad”. Iu, ökk, väkk. Kui mõistmist, siis ikka kõigile ja kirssidega, mitte valikuliselt.

P.S. Sarjast “vahepeal ma ei mõtle ikka üldse, mida ma suust välja ajan”. Meie programm oli algselt vist mõeldud inimestele, kes parajasti ei tööta, eks ole. Ehk siis nagu töötutele, ma tean, et mitmed kuulsidki sellest töötukassa kaudu ja neile makstakse mingeid päevarahasid ja sõidukulusid jne. Ja inimestele üldiselt ei meeldi töötu olla, tean seda täitsa omast lühikesest kogemusest. Aga kuna mina ju töötan ja mu pinginaaber töötab, läheb see meelest ära, nii et suutsin täiesti süüdimatult ühele klassivennale kurtma hakata, et nii raske on, kui peab korraga õppima ja toiduraha teenima, mille peale ta üsna taktitundeliselt vastas, et eks ta muidugi ole mõlemat pidi raske, nii samal ajal teenida, kui ka siis, kui seda võimalust pole. Ma oleks häbi pärast maa alla vajunud, tõsiselt. Shame-shame-shame! Vahel oleks tõesti targem kasvõi rusikas suhu suruda ja vait olla, kui kõik suust välja lasta, mis sülg sinna parajasti toob.

P.P.S. See ei lähe muu jutuga üldse kokku, aga kuskil tahaks ju jagada. Tellin endale pidevalt internetist asju. Alati tulevad kohale. Nüüd tellisin ühe sõbra palvel talle novembri alguses ühe paki – ja no ei tule ega tule! Ilgelt nõme tunne ka, kui kellegi teise eest asju ajades mingi jama on. Jaanuaris saatsin ähvarduskirja ja lubasin veebruaris raha tagasi nõuda, aga veebruari alguses sai kolm kuud täis ja pandi tellimus hoopis lukku. Nii et olin juba täiesti kindel, et seda pakki ei näe me enam kunagi – ja täna jõudis siis Valgamaale. Ma arvan, et nad tahtsid saatekulude pealt kokku hoida ja panid pisikese asiaadi jalgsi teele sellega, sest no millegi muuga seda ei seleta. Aga kohale tuli!

5 kommentaari “Viimane teoorianädal

  1. oo, posti üle võiks ka ise viriseda. ma saatsin novembri lõpus ühele kliendile posti teel arve (posti teel, sest nad ainult paberarveid aktsepteerivadki, sest nad on välismaalased), maksetähtaeg on arve nende kätte jõudmisest kaks kuud, aga tavaliselt nad maksavad palju rutem ära, nii et jäin rõõmsalt ootama, et noh, isegi kui pühad on vahel ja miski ei liigu, siis no jaanuari keskel vast ikka saab. Veebruaris hakkasin siis huvi tundma,et ee, raha pole ikka veel panka kolksatanud, kas tõesti jõudis arve teie kätte hiljem kui detsembri esimesel nädalal. Ja selgus, et nemad olid selle kätte saanud 10. jaanuaril. JAANUARIL. Novembris saadetud arve.

    Sellistel momentidel tahaks kõik, kes räägivad, et krediitkaardiga toidu ostmine on vastutustundetu, väga sügavale ja pimedasse kohta saata.

  2. Oh kui tuttav. Sain läinud reedel (10. veebruaril) kätte 11. novembril tellitud kauba. Juba ei lootnudki enam. See hiinlane kõmpis siia terve pakilaadungiga, ma arvan. Vahepeal jõi teeäärsetes teemajades teed ja.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.