Kas kedagi üllatab see, et Kunnus pasandab taas meedias?

Mind ausalt öeldes mitte, küll aga üllatab see, et sellist täielikku ila SIRBIS avaldatakse.  Minu ainus emotsioon seda jauramist lugedes on näha ülalolevalt pildilt.

Kas me saime siit teada midagi uut? Ei, loomulikult mitte. Me kuuleme taas kord seda, mida me juba oksendamiseni kuulnud oleme – Mihklikene ei vastuta oma tegude eest, kõiges on süüdi pahad feministid. Sõna “feminism” erinevaid variatsioone on Kunnuse kohta üsna lühikeses artiklis kasutatud ÜHEKSA korda. Kui ainult neid feministe ei oleks, siis ei peaks Kunnus ninaluid murdma ja hiljem õigustavaid haledaid (vabandust, analüütilisi) paskville üllitama. Ja tema naine ei peaks samal ajal vihast vahutama igaühe juures, kes eriarvamusel julgeb olla, vaid saaks aru, et naise koht on vait, mis seal ikka enam arutada. Muuhulgas naeruvääristab ta toksilise maskuliinsuse põhjusena esitamist, mis on juba teisipidi naljakas, sest tuletan teile meelde, milline Kunnus välja näeb:

Kas ta näeb välja nii, nagu tüüpiliselt “toksiliselt maskuliinset” naisepeksjat meie kultuuris kujutatakse? Kas tema käitumine on ilmselgelt toksilise maskuliinsuse stereotüüp (põhimõtteliselt kõigile naistele pealetükkivalt ligi ajamine, jõusaalis elamine, naisele lõuksi andmine ja hiljem artiklis väljendi “veidike õigustatud” kasutamine)? No nagu on, aga tegelikult ei olnud asi üldsegi mitte selles, oma naist lõi ta selle pärast, et a) alkohol ja b) feminism!!! See, et ta näeb välja nagu siga ja enamuse ajast õndsalt poris püherdab, ei tähenda sugugi, et ta PÄRISELT siga oleks, sest süütuse presumptsioon!

Kunnusele omaselt on tekst muidugi vaheldumisi täis kuulsate inimeste tsitaate ja debiilsusi. Toon viimastest mõned näited:

Tähelepanu väärib asjaolu, et alkoholijoove on raskendava asjaoluna karistusseadustikus lausa eraldi välja toodud, kusjuures see on täielikus vastuolus elulise kogemusega, mille järgi toimib joove moraalselt kergendava asjaoluna.

Kui inimene tõsimeeli arvab, et joove on moraalselt kergendav asjaolu, siis minu jaoks pole automaatselt enam tegu moraalse inimesega. Erandi võiks ehk teha kellelegi, kes esimest korda elus alkoholi proovis või kes ei teadnud, et talle mahla sisse on viina pannud. Kõik teised teavad, kuidas alkohol neile mõjub, seesama Kunnus näiteks ei käitunud mitte sugugi üks kord täis peaga “moraalselt kaheldavalt”, vaid ikka päris mitu. Alkoholitarbimine on valik. Mulle näiteks ei meeldi see, et ma hakkan pillima iga kord, kui filmis koer ära sureb, nii et ma ei vaata selliseid filme. Võiks ju arvata, et inimesed, kellele ei meeldi see, et nad täis peaga naisega poksima ja võõraid naisi keppima hakkavad, ei tarbi alkoholi. Öelda siin juures, et “aga ta on sõltlane” (kas see sõltlane läks pärast esimest vägivallaepisoodi ravile? kui ei, siis on ka see otsus, väga märgilise kaaluga otsus) ja “kaine peaga on ta nii tore inimene” – see inimene vastutab oma tegude eest, sh ka alkoholi tarbimise või mitte tarbimise eest. Normaalsetele inimestele EI ole teadlikult saavutatud joove moraalselt kergendav asjaolu.

Kui tänav või töökoht on naisele ohtlikum kui kodu, on selle riigi ja ühiskonnaga midagi tõsist lahti, tõenäoliselt on tegu poliitilise kaose või sõjaolukorraga. Kodu on ikka olnud privaatsfääri nähtus, koht, kuhu riiklik, seadustest lähtuv elukorraldus ulatub väga piiratult. Niisiis on analüütilisele, alternatiiviga kõrvutavale pilgule tõdemus, et kodu on naisele kõige ohtlikum koht, tegelikult positiivse sisuga.

Ideaalis on kodu siiski igale naisele, mehele ja lapsele 100% turvaline koht. Mina näiteks olen iga oma kaaslast selle koha pealt täielikult usaldada saanud, pole olnud hetkekski hirmu, et keegi neist rusikatega vehkima hakkaks. Kas see tähendab, et meil on väljas poliitiline kaos? Aknast välja vaadates nagu ei tundu, ma lihtsalt ei loo suhteid Kunnusesugustega, vaid natuke ikka valin ka.

Abort. Kunnus leiab, et väga ebaõiglane on see, et naine ainuisikuliselt abordi tegemise või mittetegemise üle otsustab. Mul saavad sõnad otsa. Nii juba kord on siin ilmas, et me kõik otsustame OMA kehade üle. Mehed otsustavad, kas nad panevad oma peenisele kondoomi peale või mitte. Naised otsustavad (ideaalis), kas nad lasevad selle kondoomiga või kondoomita peenise enda sisse. Ja kui naine on rase, mõjutab rasedus konkreetselt tema keha, nii et loomulikult otsustab tema, mis ta sellega nüüd peale hakkab või ei hakka. See ei tähenda, et ma “kondoomide torkimise” heaks kiidaksin, aga siin oli Kunnus kas teadlikult valetanud või ideoloogiliselt kallutatud, jättes mulje, et seda teevad ainult naised ja siis muidugi juhtub, et mehed hakkavad raseda naisega vägivallatsema. Tegelikult on kahjuks see, et MEHED kondoomidesse auke torgivad, pille peidavad või muul moel rasestumisvastaste vahenditega manipuleerivad, tunduvalt tavalisem kui normaalne inimene arvatagi oskaks. Üks näide päris elust on see. Samuti on Kunnus siin sassi ajanud muna ja kana – väga palju on Eesti meediaski juttu olnud sellest, et tihti vägivaldsed mehed just TAHAVADKI, et nende naine rasedaks jääks (ja tihti vägivaldsus enne ei avaldugi), sest nad lähtuvad lihtsast loogikast, et rase ja lapsega naine on neist sõltuv ning on suurem tõenäosus, et ta ei lähe minema. Näiteks üks välismaine allikas selle kohta. Miks ma selle näite sisse tõin? Sest hoolimata sellest, kas rasestumisvastaste vahenditega “naljatab” (HAA-HAA) mees või naine, tappa saab hiljem enamasti ikka see naissoost osapool.

Tehnoloogia. Facebook ajavat suhteid lahku. Tõsi, on Kunnus mindki Facebooki kaudu endale külla kutsunud, aga ole nüüd inimene, need olid sinu enese suured tugevad näpukesed, mis seda klaviatuuri toksisid. Ei olnud see Zuckerberg, kes mulle ja ilmselt veel 20 naisele kirjutas, see olid ikka sina ise. Ja JÄLLE jõuame tagasi isikliku vastutuse mitte võtmiseni.

Ahjaa, läbi käis väide, et kui igale vastsündinule tehtaks DNA test, ei peaks mehed enam kartma, et hakkavad võõraid lapsi kasvatama, ja seega vägivald väheneks. Kratsisin kukalt, mis ma kratsisin, aru ma ei saa. Kunnuse enda suhtes oli ju tema see, kes võõraste naistega ringi aeles, kuidas siin see Kärdi lapse testimine nüüd vägivalla tõenäosust vähendaks? Või isegi kui me ainult üldises plaanis räägime, keskmine armukade mees oleks armukade ka siis, kui ta naine oleks viljatu – mitte ei ütleks, et “ah, see rasedaks nagunii ei jää, põrutage nii, nagu torust tuleb”.

Viimane lõik oli mulle üldse täiesti seosetu. Esiteks tegi haiget, et Sass Henno pahasti ütles, okei. Aga kuidas sellega seostub see, et eelmine president veits hoor oli? Ja mis mõttes saab täiesti tõsiselt (?) ohata, et “näete, petta võib, aga natuke taguda ei tohi”??? Üks on ebamoraalne (isegi mitte ebaseaduslik) käitumine, teine on füüsiline rünne, me räägime siin VÄGIVALLAST, olukorrast kus ohver võib vajada näiteks purunenud ninaluu tõttu haiglaravi või kehvemal juhul surra. Lisame siia selle, et sinu puhul polnud tegu “üksikepisoodilise” naljaga, vaid korduva tegevusega, nii et mis sul neist üksikepisoodidest jahuda. Ja pealegi (jah, kõik need erinevad asjad ongi tal ühes lõigus koos), kuidas saab rääkida sellest, et “vägivallatsejale ei keskenduta”. Eeldan, et Kunnus on ennast teemaga kurssi viinud ja teab, et psühholoogid ei soovita vägivaldsele paarile suhteteraapiat, sest üldiselt õpib vägivallatseja seal ainult ennast paremini õigustama (st ka vaimselt paremini vägivallatsema, kuigi Mihklike tundub niigi siin päris osav olevat) – ja tavaline psühholoogiline abi on meil ju tasuta. Ma saaksin aru, kui sa kurdaksid, et viinaravile ei saa tasuta, aga kas keegi peab tõesti sul kätust kinni hoidma (lootes, et sa kogemata selle käigus meile vastu ninnut ei rehma) ja käe kõrval su psühholoogile viima v? Kasva suureks, jumal küll. Iroonitsedes võiks öelda, et OLE MEES. Ole üle sellest feministlikust ajupesust, võta ohjad enda kätte ning saa ise hakkama ja hoolitse ka oma naise eest, nagu ÜKS TÕELINE MEES. Toksiline maskuliinsus on ju feministliku diskursuse surnultsündinud värdsünnitis. Mehed peavadki ise hakkama saada, mis neile ikka eraldi tähelepanu pöörata. Vastupidise väitmine oleks feministlik klišee.

Lõpetuseks. Mis on vahet Kunnusel ja keskmisel MRA-l? MRA-d ütlevad, et “mehed ei peksa, hoopis naised vägivallatsevad rohkem”, samas kui Kunnus ütleb, et “no mehed peksavad, aga neil on selleks ka põhjust”. 😀

Advertisements

13 kommentaari

 1. Ühe teise aktuaalse staaride konflikti valguses küsiks, et miks sa Mihklit kiusad?

  Igaks juhuks ütlen, et see on täiesti ausalt sarkasmist nõretav küsimus. Ma lugesin su analüüsi, artiklit ei viitsi, sest ajaga parematki teha. Vaadata, kuidas muru kasvab näiteks. Igatahes! Kas Sirp päriselt avaldas selle asja? :O

 2. Minu mure seoses sellega, et Mihkel on Tartu Waldorfgümnaasiumis õpetaja, suureneb iga loetud reaga…

 3. mõtlesin, et kirjutaks jõuluvanale.
  kallis jõuluvana, kirjutan aegsasti, sest novembris-detsembris on sul sebimist palju.
  ole hea, anna mulle tagasi aeg, mis ma olen kulutanud kunnuse joba lugemisele ja kuulamisele ning päästa mind ära kiusatusest järgmist üllitist tudeerida, sest sinu päralt on aeg ja rõõm ja rahulik meel nüüd ja igavesti, rudolf.

 4. Väljend MK enda üllitisest: evolutsiooni taak. Tõepoolest, tugevamal neandertallasel oli lihtsam!

 5. Tundsin ise kunagi meest, kes omavahelises vestluses tunnistas, et ta torkis kondoomi sisse auke. Aga et last sellest torkimisest ei tulnud vaid naine jättis ta siiski maha.
  Minu meelest oli tegu omamoodi patukahetsusega.

  Kunnus kirjutab nii mõttetult segaselt ja peenutsevalt, sealjuures sisuliselt nõrgalt, et ma ka ei saa aru, miks Sirp sellise jama avaldas. Hapukurgihooaeg ja keegi teine ei kirjuta midagi? Grafomaani möla ju Kunnusel.

  Aga sa kirjuta ometi ise, muidu jääbki nii.

 6. Ma artiklit lahti ei tee, aga ei.
  Kedagi ei üllata =)
  Muuseas ei üllata mind ka see, et “Sirp” avaldas. Ma olen ikka veel oma iidse Sirbiskandaali lainel avaldatud arvamuse juures, et “Sirp” on kitsa ringkonna leht ja kes sinna kord pääsenud (loe: “Sirbis” avaldanud rohkem kui korra), on sinna ajalehte pääsenud ja võib ka edasi avaldada kuitahes nõmedat juttu.
  Mis siis, et Kunnuski servapidi ZA/UMiga seotud ja puha. Iva see ei muuda.

 7. On täiesti üle mõistuse, kuidas herr Kunnus ei väsi ja ei talitse end. Juhul, kui ta oleks aru saanud, et on valesti (loe: väga-väga valesti) käitunud, siis ta oleks avalikult vait ja ei möliseks (sorry sõnakasutuse eest). Ta tegeleks iseenda, oma kaaslase ja oma perega. See, et ta ei lõpeta ja muudkui otsib ning iseenda jaoks ka leiab õigustusi oma käitumisele, et näita küll muud, kui “mina ja maailm, kusjuures mina olen hea ja maailm halb”-suhtumist.
  Lisaks on minu meelest ebanormaalne, et meil on endiselt inimesi, kes leiavad, et (suhte)vägivald on normaalne. Eriti siis, kui tegemist on haritud inimestega. On järjekindlat uskumust, et kui haritud (kultuuri)inimene tõstab käe, on sel ka põhjust. Tuletage muuhulgas meelde Ojasoo lugu (mäletate? “Jätke Ojasoo rahule, ta on ju the NO99 Ojasoo”)

 8. Ma tahaksin Kunnust natuke ka kaitsta. Mu meelest võiks abi olla sellest, kui tema teksti (vähemalt seda, aga võimalik, et kõiki, mida ta produtseerib) lugenda mitte analüüsiva tekstina (millele need justnagu pretendeeriksid), vaid emotsionaalse purtsatusena, kehva eneseväljendusoskusega inimese suhtluskatsena (mu meelest massiivne tsiteerimine, eriti mitteakadeemilistes tekstides, viitab justnimelt kehvale väljendusoskusele). No muidugi on Kunnuse tekstid naljakad, eriti tema sõnavõtud feminismi teemadel, aga samas võib see tunne ja see probleem, mida selle viimase üllitisega kommunikeerida püütakse, olla täiesti reaalsed ja tegemist võib olla tõesti tähelepanu vajava asjaga.

  Probleemiks siis nimelt see, et kui vägivaldselt käitunud inimene ei ole psühhopaat vms diagnoosiga, kes teadlikult inimestega manipuleerib, kui inimese probleemiks on peamiselt kehv suhtlemisoskus ja kehv impulsikontroll, siis kust selline inimene üldse abi leida võiks? Öelda, et “võta end kokku ja ole normaalne inimene” on umbes sama, mis öelda depressiivikule, et “ole rõõmsam”, või alkohoolikule, et “sa lihtsalt ära joo”. St neist teemadest tegelikult oleks vaja rääkida neutraalselt ja sildistamata, et inimesed, kellel on sarnased probleemid, teaksid, kust abi otsida. Vägivalla all kannatavate naistega tegelevad psühholoogid rõhutavad, et pereteraapia sellistel juhtudel ei sobi. Aga mis sobiks? Millised oleksid need tugirühmad/ nõustamised/ teraapiad, kuhu selliste probleemidega mehed pöörduda saaks? Eriti kui üks nende probleemidest on kehv väljendusoskus, millele lisandub impulsiivsus?

  • Aww, inimarmastaja täiskohaga =)

  • Võtaks, kui see oleks ta esmane reaktsioon, aga ei ole. Juhtumist on aega möödas, Kunnus on sel teemal korduvalt sõna võtnud (meedias, sotsiaalmeedias, konverentsil).
   Võtaks, aga ta elukutse juurde kuulub enese väljendamine.
   Võtaks, kui kogu selle aja jooksul oleks kordagi toimunud mingitki enesereflektsiooni või kahetsust või tunnistamist, et “tegin jah valesti”, mitte mingite endaväliste jõudude, peamiselt alkoholi ja feminismi/-stide süüdistamist (esimene on kurb, teine lihtsalt jabur).
   Võtaks, kui ta ise ei esineks arvamusliidri ja intelligendi etalonina.

   Ta muide on alkoholivõõrutusravile läinud, väidetavalt. Oskab abi otsida küll. Keegi pole talle lihtsalt pealiskaudselt öelnud “kuule, võta ennast kokku.” Pigem on öeldud, et “võta vastutus” ja mine otsi abi, sh “mine viinaravile”.

   Nah. Ei ole siin tegu ullikesega ja ei ole tegu inimesega, kes ei saaks aru, mis juttu ta ajab või kuidas seda kirja paneb.

 9. Ta ikka jätab mingi kaastundeväärilise diagnoosi kandja mulje küll, hoolimata sellest, et ise esitab ennast “minap see olengi arvamusliider” positsioonilt.

  Aga isadustesti mõte poleks üldse paha, kui sinna juurde luua täisealiste Eesti meeskodanike andmebaas ja rutiinse testi alusel täiesti rutiinselt panna elatist maksma kõik needki isased, kes seda seni veel ei tee.

 10. Ähh. Mis sest sotsiopaadist ikka pikalt analüüsida.


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

 • Kategooriad