faith

Kes mu arvutit parandab?

üks

Mul on täiega tõsine mure (ignoge seda, kui räpane see on, see on mul nüüd veidi tolmu kogunud). Läpakas ise on igati töökorras, kõik kiire ja hea. AGA. Kaant ei saa kinni panna. 😀 Ja noh, sülearvuti point on ju nagu selles, et sa saad ta kotti panna ja endaga kaasa võtta, seda enam, et ma viimasel ajal oma aega kahe korteri vahel jagan. Eelmine kord tõingi selle linna nii, et hoidsin bussis lahtist läpakat süles ja jalutasin sellega läbi linna.

kaks

Nimelt on ühega hingedest midagi lahti, nii et alguses hakkas kaas imelikult raksuma, kui ma seda avasin ja kinni panin. Ja siis avastasin, et see raksumine pole mitte niisama raksumine, vaid miski seal hinge juures ilmselgelt avaldab läpakakaanele survet viisil, mil tema ei peaks mitte seda survet avaldama, sest nagu pildilt näha, on see siia suure prao sisse surunud ja liigutamine tahab seda järjest suuremaks suruda. Hinge ennast niisama lihtsalt lahti võtta ei saa, selleks tuleb seal ikka rohkem lahti kiskuda ja see tundub nagu minu enda jaoks liiga suur tükk, töökaaslased ütlevad ka kõik, et nad hoiavad riistvarast eemale nagu katkust, sest hiljem tagasi kokku pannes on alati juppe puudu.

kolm

Nii et kuhu ma peaks selle nüüd Tallinnas viima, et mitte end lolliks maksta? Mul on iseenesest katseaja lõpuni üks kuu, nii et olen mõelnud seda varianti ka, et kui parandamine nagunii kallis oleks, siis stabiilse püsiva sissetuleku peal võiks lihtsalt uue osta, see juba mitu aastat vana ka. Lihtsalt kui saaks parandada, siis ei tahaks sugugi töötavat asja ära visata.

Ideid?

15 kommentaari “Kes mu arvutit parandab?

  1. Äge, esmaspäeval astun läbi (enne ei saa, mul on esmaspäeva hommikul tõlketähtaeg, ma ei julge enne seda läpakat igaks juhuks käest anda).

 1. Raalimeistrid on üsna odavad, tolmupuhastus koos termopasta vahetusega läks viimati 25 euri läpaka pealt, mujal taheti sama asja eest rohkem.
  Lisaks meeldib mulle nende juures see, et diagnostika teevad nad tasuta ja kui leiavad, et viga parandada ei saa, siis raha ei küsi.

 2. Raalimeistritel vähemalt vanasti sõltus termopasta vahetuse hind sellest, kui keerukas on konkreetset mudelit lahti võtta. Vähemalt mina sain sealt 40 eurise arve ja põhjenduse, et minu läpakat on väga tülikas lahti võtta 😀

  1. Ma tglt seda mõtlesingi, et ootaks ostmisega, kuni on selge, kas olen maksejõuline või mitte. Samas muidugi, kui ma peaksin uuesti tööturule sattuma, pean end mônda aega tõlkimisega elatama ja siis on arvutit veel eriti vaja.

 3. Kui hing on füüsiliselt katki, siis läheb teist samasugust arvutit vaja, aga võid proovida teearvuti pealt vähemalt puhtaks mingi aknapesuvedelikuga ja lase natuke paar tika hingesisse ka ja logista tundlikult vaata kas läheb omakohale tagasi, arvutikaan ei ole saiagrill mille kaant täie muskli jõuga tuleb kinni suruda. 🙂

  1. Mul muust suva aga saiagrilliga on küll hull lugu, seda surudes on väheke jobu tunne et näed nii ahned võileipsid et isegi masin ei saa jagu..

 4. minu vana läpaka hing parandati ekstrapopilt ära nii, et katki läinud õlg keerati kahe pisikese kruviga kaane külge kinni. kaks pisikest kruvi paistisd pärast kaane peal. aga vanataat sulgus ja avanes laitmatult. maksis 2a tagasi 30 euri. imelise soorituse tegid kerneli poisid tartus.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.