Uncategorized

Küll need ronijad on imelikud

Kreeka on selline tore koht, kus inimesed oskavad hästi elada. Nad ARMASTAVAD veini, juustu, saiatooteid (tõsiselt, isegi saiavormi kõrvale pakutakse saia) ja liha. Kalymnos on aga väga selgelt ronijatele orienteeritud saar, nii et kohalikud on sissetulekute suurendamiseks olnud sunnitud oma suhtumist natuke kohandama, kuigi nad väga ilmselt peavad seda natuke totraks, et keegi tuleb võõrasse riiki kivi otsa ronima.

20171029_104854.jpg

Esiteks muidugi see, et kõik kohad on täis ronimispoode, iga kümne meetri tagant saad jälle endale viis paari värvilisi pükse osta (mina näiteks sain täna Keeni approach sandaalid, mis on nagu tavalised sandaalid, aga approachimiseks – mis on põhimõtteliselt nagu matk, aga lõppeb ronitava kalju ääres).

Aga see pole kõik. Nimelt on ronijad oma olemuselt sellised imelikud boheemlaslikud hipid. Firmad, kes ronijatele riideid toodavad, on sellest ammu aru saanud, nii et tänu sellele on meil võimalik osta näiteks sajaeuroseid pükse, mida kandes näeme välja nagu kodutud. Aga see hipilikkus/hipsterlus avaldub ka mitmetes teistes asjades. Näiteks selles, et kui ma (ilmselgelt sajaeuroste kodutupükstega, kuigi minu omad on ilge alega ostetud ja eelmisest hooajast) toidupoodi lähen ja seal nõutu näoga ringi vaatan, ütleb müüja mulle konarlikus inglise keeles “here climber food” (“ronijatoit”) ja viib mind kättpidi valgu- ja müslibatoonide juurde.

View this post on Instagram

Me in my natural habitat #climbing #alwayshalfnaked

A post shared by Rents (@rrrents) on

Mõni kaupmees on aga jõudnud suisa nii kaugele, et istus ühel ilusal päeval sõpradega maha ja ütles: “Teate, mulle tuli geniaalne mõte!”

“Noh?”

“Ma teen oma restorani!”

“Siin ju on juba kümme restorani!”

“Jah, aga minu restoranis saab toitu ilma saiata tellida. Ja pooltes toitudes pole EI liha EGA juustu! Ja õllevalik on suurem kui veinivalik”

“Täitsa lollakas, kes see sellist asja ostma hakkab sinu arust???”

Ja siis pani esimene mees üles sildid “Gluteenivabad toidud!” ja “Küsi taimetoidumenüüd!” (ja loomulikult ka “Tasuta WIFI!”, sest kui sa oma ronimist ei instagrammi, kas sa siis ikka oled nartsissist???) ning raha hakkas ojadena voolama, sest noh, ronijad. Kui nüüd keegi neist avastaks, et IPA on olemas, oleks ta täiesti või sees.

4 kommentaari “Küll need ronijad on imelikud

    1. See on 6A ja see on siin, sest on ilus. Üks 6b+ sai ka täna ronitud, aga sellest ei teinud keegi pilti, sest Cyrus hoiab kahte kätt köiel ja teeb “safety first”, nagu mingi möku.

  1. Kas see on juhus või kokkusattumus, et Vello Nelikendkaks on samal ajal Kreekas? Viimased fb pildikesed olid küll veel Ateenast.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.