prantsuse keel · Uncategorized

Kas meil siin haritud joodikuid ka on?

muselet-image03

Kui mul on sihuke klassikaline šampapudel, millel on kork, mille otsas on veel muselett (see traatpuur, noh), siis kuidas te eesti keeles nimetaksite seda, mida prantslased nimetavad ceinture du muselet ehk siis museleti vööks/rihmaks? Tegu on siis seda traatpuuri ümbritseva traadiga, mille otsi keeratakse, et muselett korralikult kinnitada – ja hiljem lahti keeratakse, et seda eemaldada. Lisasin kohe pildi ja puha, vasakul on näha kenasti, kuidas selle “vöö” otsi keerata saab.

5 kommentaari “Kas meil siin haritud joodikuid ka on?

  1. Küsi FBs Kalev Vapperilt, kes on veinide maaletooja või on seda olnud, arvatavasti on tegelenud ka sedalaadi korkidega kaubaga. Ehk teab.

  2. Pudelikorgi traatkinnitus ehk? Tähendab, mingit väga head eestikeelset vastet ilmselt niikuinii pole ja ma lähtuksin siin natuke ka sellest, kellele tõlgid – on see traaditehas või veinigurmaanide ajakiri.

  3. Sa võid seda Huijoovinat kutsuda kuida tahad või pidada millekski, aga kui sa küsid, kas te teate seda traadist hujoovinat mis shampa korki kinni hoiab, siis sedastavad enamvähem kõik mis asi see on. 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.