Siga oled sa, mitte kägu

View this post on Instagram

Mina, sest elu on raske

A post shared by Rents (@rrrents) on

Kas sa tead seda tunnet, kui sa maksad ajalehe eest raha ainult selle pärast, et sulle meeldib hommikukohvi kõrvale sudokusid teha, aga ühel päeval enam sudokut polegi? Või kui blogija, keda sa miskipärast järjekindlalt loed, ei kirjutagi ühel päeval enam just sellest, mis sind huvitab, kuigi sa ju … eee … klikkisid, jah, sa ju faking NÄGID VAEVA ja tegid selle kuradima kliki ja nüüd see tõbras ikka kirjutab mingitest oma asjadest, mitte üldse sellest, mida sina näha tahaksid! Tänamatu mõrd, ausõna, ise peesitab sinu tähelepanus, aga jagab ikka oma koera pilte, mitte ei kirjuta näiteks, et Mallukas on lits või et blogija X on raudselt viljatu.

Nimelt algas mu hommik sellega, et sõbranna kirjutas mulle, et Perekoolis olevat keegi mind kritiseerinud, sest Rents oskavat kirjutada küll, aga “viimased kuud on ta ju ainult sellest kirjutanud, kuidas ta ronimas käib”.

67f33ae09c3cb0c7286301819616732b-kiss-you-lol-so-true

First of all, bitch. Tuletan sulle lahkelt meelde, et napilt kuukese eest sõimas kogu internet mind mõrraks ja tagakiusajaks, sest ma mainisin nimesid nimetamata, et uut meest ei peaks kuu pärast lahutust lastega kohe kokku kolima, vaid võiks ehk esialgu eraldi korterites elada, sest laste heaolu ja turvalisus on ehk rahast tiba olulisem (hahahaha, loomulikult keegi internetis ei nõustunud, mis heaolu, lapsi on vaja varakult Eesti kärgperendusega harjutada). Teiste käest kuulsin, et too inimene usub siiralt, et mina keeran inimesi tema vastu üles ja et Ebapärlikarp, kes just mehega romantilisel puhkusel käis, olevat lahutuse pärast kibestunud ja selle pärast ütles halvasti. Muu hulgas mainis Mallu Karjun-Hüsteeriliselt-Välikohvikus-Suitsetaja-Peale-Kuigi-Seal-On-Suitsetamine-Täiesti-Lubatud ja Mõnitan-Internetis-Inimesi-Kuni-Mind-Kohtusse-Kaevatakse Mallukas (okei, too eit, kes ta kohtusse kaebas, oli selle suht ära teeninud ka) mulle holier than thou toonil, et TEMA küll nii madalale ei laskuks, et kedagi teist elama õpetama hakata. Lisaks kirjutasime seksuaalsest ahistamisest, mustlastest, haigetest eestlastest jne. Ehk siis lühidalt – ma olen sulle tsirkust teinud, lits, täie raha eest. Ära igise, vaid võta, mis sulle antakse.

Teiseks. Ma olin puhkusel, kulla inimene. Ma ei tea, kuidas sinuga, aga ma ei kirjuta puhkusel olles süvaanalüüsi Hiina välispoliitikast ja sellest, mida mina isiklikult arvan sellest, et Saudi-Araabia oma kodanikke igalt poolt koju kutsub. Üllatuslikult keskendun ma sel ajal hoopis elu nautimisele ja lõbutsemisele ning ei loegi eriti uudiseid. Veedangi kallimaga aega ja söön head toitu jne. Ja sellest tulenevalt kirjutan ka parajasti neist asjadest, millega ma tegelen, mitte kriisist Lähis-Idas. Meie seksivideosid oleksin pidanud jagama sinuga v? Ma hoian neid lastelastele näitamiseks, muidu nad ei usu, et vanaisal olid kunagi juuksed ka. Nii et anna aega atra seada, ega päike imesid ei tee, küll mu sisemine mõrd kohe varsti jälle end pinnale kaevab.

Jah, pettunud olen. Sest just sinust, SINUST, kallis Perekooli kommenteerija oleksin ma ometigi enamat oodanud. Ema võib hüljata, mees võib maha jätta, aga ma arvasin, et Perekool ikka hoolib …

Nuuks.

P.S. Kes tahab kihla vedada, et nüüd olen ma jälle labane?

Advertisements

28 kommentaari

 1. Rents out, mic dropped 😀

 2. 😀 😀 !
  Mina loe ühest teisest staarblogist seda sisemist heitlust, mis puhkuse ajal blogijatega toimub. Sul ei olnudki nii v? 😀

 3. ma nüüd lausa googeldasin tundmatud ronimismõisted üle, et paremini aru saada, aga huvitav oli sellegipoolest lugeda varem ka. kui juba puhkusele minna siis lugemisväärtust silmas pidades olgu parem ronimis- kui emapuhkus.

  • Mina soovitaks Rentsil kõik ronimispostitused lollakat ronimislingot täis toppida, eesti-inglise segakeeles muidugi. Ja palju siseringi nalju, millest ei saa aru isegi suvaline ronija, sest “omg sa peaksid Margust/ Peetrit/ Riinat” tundma või “beeta leechimine muidu ei häiriks, aga Egle puhul küll” vms. Ja siis kaks kuud ülepäeviti ainult neid postitusi.

 4. *kummardus*

 5. Siit annaks nüüd ju mahlaka uudisnupukese toota, pealkirjaga “tuntud blogija vorpis puhkuse ajal seksivideosid teha” vms.

  • “Kas tõesti rünnak Eesti Ämmaemandate Liidu vastu???!!!”

   • Mh? Tööajal oleks pidanud siis vä?

  • Mina lugesin postitusest välja, et tuntud blogija survestab oma polti isaks saama, sest enne vanaisaks saamist tuleb paratamatult see pisike detail ära lahendada.

 6. Ronid, jah, liiga palju. Aga ega ma siis sellepärast lugemist ei jäta, huvitav on ikka. Vähemalt ronimisest tean ma nüüd rohkem kui enne, olen ikka guugeldanud ka. Ja õnneks ei roni Sa ka kogu aeg…

 7. Mühh ? Mingi perekoli kommentaari peale nii leili minna..? No tõsiselt?

  • See ei ole ju leili minek vaid mõnus sarkastiline ärapanemine ja huumor käsikäes. Megalaik!

 8. Mul on palve. Täiesti siiras, ilma igasuguste tagamõteteta. Kas keegi leiaks aega ja tahtmist mulle see Perekooli fenomen lahti seletada?
  Ma ei ole ise PKs käinud ega kavatse minna – mulle on jäänud mulje, et sealt võib midagi ravimatut külge saada. Sestap ei saa ma aru, miks intelligentsed blogijad, kes peaksid säärastest veebi muda-aukudest ringiga mööda käima, end ikka ja jälle PK sõnavõttudest häirida lasevad.
  Ette tänulik!

  • Olgu öeldud, et mina tegin siiski nalja. Aga Perekoolis sai vanasti ka head nalja, lihtsalt nalja ja debiilsuse osakaal oli selline, et vahetasin ühel hetkel perekooli redditi vastu (mis, olgem ausad, on täpselt sama labane koht, lihtsalt võõrkeeles ja suur, igaüks leiab oma niši).

   • Ei, ma sain aru küll, et su post on keel põses kirjutatud =)
    Aga mulle on mulje jäänud, et see va Perekool on üsna tihti triggeriks, mis blogijaid vahutama paneb. Kas PK prouad sellest mitte hoogu ja indu juurde ei saa ja toitu debiilsusele, kui näevad, et reageeritakse? Anyway. Hea teada, et vähemalt vanasti sai seal head nalja kah.

    • Kindlasti saavad, aga õnneks on mul neist ükskõik. Kui nad päriselt nutma ajaksid, siis ilmselt jah oleksin vait ja loodaksin, et ehk enam ei öelda midagi.

    • Klikid on moodne valuuta ja selle nimel võib ka vahtu peksta.

  • (WP kustutas selle kommentaari ära, ilmselt ei meeldi tallegi Perekool.)

   Mina olen Perekooli väga palju lugenud ja mul on sellest palju abi olnud. Alustasin enne oma esimese lapse sündi, 15 aastat tagasi, ja siis lugesin järjest alamfoorumeid vastavalt laste kasvamisele: sünnitus, beebi, jne kuni koolilaps.

   Selline teemafoorum on lapsi saavate inimeste jaoks tõeliselt kasulik.

   Esiteks saad sa reaalselt targemaks – me küll käisime ka päris-perekoolis (sünnitusmajade juures on sünnitus-eelsed õpitoad ja seal käivad mõlemad tulevased lapsevanemad koos) ja lugesime laste kasvamise teemalisi raamatuid. Aga sealt saab teada ikkagi vaid meinstriimi. Foorumis on koos reaalsed inimesed oma reaalse kogemusega ja see on kokkuvõttes õpetlikum kui raamat või loeng.

   Teiseks saad sa teada, kui kuramuse kirju on päris elu ja kui lai on normaalsuse piir, ja seda on algaja vanema jaoks väga vaja. Eriti suhetes vanavanematega, kes on näinud ühte või kahte last, mäletavad kõike läbi roosa udu ja siis undavad sinu kallal, miks su lapse kaka on X värvi / miks ta ikka veel verivorsti ei söö / miks ta magab nii vähe või palju / miks ta nii palju ronib või nutab või miskurat veel. PK selgitab, et lapse kaka võibki olla mistahes vikerkaare tooni (ja lisab, mida mingi tähendab), et mõni magab 8 ja mõni 14 tundi päevas, jne jne jne jne, ja et vanavanemad ei olegi adekvaatsed ja et ka see on normaalne.

   Kolmandaks – kui sul on mure, leiad inimesed, kellel on samasugune ja kes seletavad, et see ei ole maailma lõpp. Meie kolmest lapsest kahel oli puusaliigese düsplaasia, lapsevanema jaoks on see alustuseks ÕUDNE (pavlovi rihmad jne), aga siis sa loed teiste kirjeldusi “meil oli ka ja kõik sai korda, päikest!!!!” ja hakkab parem. Ja hakkaski parem!

   See kõik kordub suuremate laste teemadega. Lapse kasvamine ongi keeruline, eri sorti muresid on miljard. Oma tuttavate ja sugulaste läbi näed sa neist vaid murdosa. PK on sissevaade päris ellu, anonüümsuse tõttu väga väga aus ja seetõttu väga väga abiks.

   Nüüd. Lisaks päris-perekoolile, mis kirjeldab lapse saamist alates IVF-ist kuni lõpukleidi ostmiseni, on seal vaba-aja-loba-foorum ka. Enamik ajakirjandusse jõudnud pärleid (kuuskedega ujuma jne) tuleb sealt. Blogijate elu üle jauratakse ka ilmselt sealt. Ja miks mitte? Ma võin ka tööle minnes liftis lolli aneka rääkida või ülemust taga kiruda. Jauramine on samuti inimlik ja PK on lihtsalt üks koht, kus seda teha saab.

   Aga Perekoolil on (või vähemalt oli) paljude inimeste jaoks päriselt väärtus ja sisu. Paluks seda jauramise kõrvalt mitte ära unustada.

   • Toimetasin sind. TSENSUUR.

   • Veider… mina leidsin sealt põhiliselt noppeid nagu “keisrilõike haav läks mädanema ja sealt kasvas välja mingi kakabakter (sic!). Ilmselt sünnituse käigus kõht määrdus ja nad ei pesnud seda korralikult.” (Eeldan, et e.coli; väga tüüpiline kontaminant. Täiskasvanud inimene kasutamas sõna “kakabakter” tekitab mulle mingit sorti allergilise lööbe); või “issand, kas te tõesti võtate multivitamiine kogu raseduse jooksul! Ei ole ju tõestatud, mis haigusi need võivad põhjustada!” (Jah, raisk, laps tuleb nüüd kahe peaga, sest sa sõid rasv- ja vesilahustuvaid vitamiine koos).

    Sõnaga – õudne.

    • Võimalik võimalik. Ma lugesin sedasorti teemasid väga ammu. Siis oli suht tihti küsimusi stiilis “appi vitust tuleb rohelist löga ja arstilt ei julge küsida”, mis said enamasti vastuse “unusta oma põdemine ja keri kärmelt arstile”, mis on ometigi kasulik.

     Suht palju on olnud selliseid… ee… negatiivseid arstiteemasid. Altkäemaksude nõudmist jne. Mis ka selgitab, vähemalt osaliselt, MIKS inimesed arste ei usalda.

 9. Aga, inimene, kuidas sa siis ei tea, et kui Perekool peksab, siis järelikult, Perekool armastab!
  Ah, niikuinii kirjutasid sa selle peatüki ainult klikkide korjamiseks. 😛

  • Iga postitus on alati klikkide korjamiseks.

 10. No näe, õpid kuni elad. Nüüd on minulgi aimu, mis loom see PK on. Tänud valgustamast, head inimesed, Kaurile iseäranis, põhjalik kommentaar.

  Hmm…äkki on PK ja blogijate vahel miskit sümbioositaolist? Et üks ei saa teiseta? Ja noh, need klikid ka muidugi. Kuidas Rents muidu saaks kõike seda kraami reklaamida, mis tal siin blogis müügiks, eks ole.

  • Mul on pikaajaline äriplaan. Esmalt tekitan lugejaskonna ja siis hakkan kirjutama, kust ma proteese ja tãiskasvanute mähkmeid ostan.

   • Ole nüüd kena ja tule puhasta mu arvuti klaviatuur läbi nina väljapursanud kohvisuutäiest.

   • Kui need mingid RONIMISmähkmed on, siis ma küll lugema ei tule.

 11. Ma ronimispostitusi ei viitsi lugeda, aga selliste hetkede pärast on Su blogi mu vaieldamatu lemmik 🙂


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Kategooriad