Päiksetõus läeb aina varemaks

Ja maailm päriselt läheb aina paremaks. Eile tahtsin testida, kuidas üldine võimekus on, kas võiks juba tööle tagasi minna – ja olin päikesetervituste peale pikali joogamatil ja maailm käis ringi. Täna käisin koeraga normaalsel jalutamisel ja PEAAEGU jaksasin ilma hingeldamata trepist üles tulla. Koer muidugi nüüd ei räägi minuga, sest selle avantüüri tipuks lõikasin tal küüned ka ära, nii et kui ta muidu pikutab alati minu diivani ees, siis täna pikutab ta nina vastu korteriust, lootes, et keegi ta siit hädaorust päästaks. Nagu, sa said küünte lõikamise eest peekonit, lojus, Aafrikas on lapsed näljas, ära vingu.

Näljas Aafrika lastega seoses. Mulle tundub natuke silmakirjalik see, et meil on internetis inimesed kuidagi jagunenud selle järgi, kes on loll ja kes mitte ning igaüks meist on see kõige targem seda olukorda hindama. Mina olen ometi see tarkuse mõõdupuu, mina ütlen, kuidas on õige. Nagu okei, ütleme hetkeks, et kõik Malluka lugejad on meil ajudeta plankton, hõljuvad lihtsalt ringi, nagu teatud seltskond pidevalt väidab. Olen isegi naernud selle üle, kuidas teatud blogid tõmbavad ligi just selliseid lugejaid, kes hirmsasti tahavad pooli valida. AGA. Kõige selle juures teeb see ajudeta plankton (ja nende kaudu Mallukas) midagi ära. Sel ajal, kui intelligendid kirjutavad ainult oma ronimisest või oma lapsest või oma viimati loetud kahtlemata väga sügavamõttelisest raamatust, tegelevad need planktonipesad muuhulgas ka heategevusega – kas teie teate, kui palju raha selle “planktoni” abiga kogutud on? Mind ÜLDSE ei häiri see, et eelmise postituse all mõni inimene tema kaitseks rind õieli pommi otsa viskus, võib-olla nad ei ole elu sees seda blogi lugenud, mida ma oma arust mõnitasin, või läksid nii närvi, et arvasidki, et ma siiralt kaasa kiidan Ellotskaga, aga need inimesed tervikuna on NII palju ära teinud ja NII paljusid hädas inimesi aidanud, et ma ei lähe nende kohta halvasti ütlema, elagu kasvõi ainult Lihtsalt Maria najal. Sama Malluka endaga, ma võin halvasti öelda mõne asja kohta, mida ta teeb, sest me ei ole kõiges ühel meelel, aga ma ei ütleks tema enese kohta päriselt avalikult halvasti. Ta võiks mitte tähestikku tunda ja korrutustabeliga eksida, ma ikka ei hakkaks teda päriselt internetis sõimama, sest ma olen temaga aega veetnud ja ma TEAN, et ta annaks viimased kolm eurot ka ära, kui keegi näljas oleks – mida ei saaks öelda nii mõnegi mu kõrgklassi kuuluva ja liiga kaua ülikoolis aega veetnud tuttava kohta. Mida kehvematel päevadel ei saa öelda minu kohta. Ja mida päris kindlasti ei saa öelda nende inimeste kohta, kes end ise internetis intelligentideks peavad (ma ei tea, miks pool Perekooli arvab, et mina seda teen, ma olen enda arust spordi- ja vahel feminismiteemadel kirjutaja). Need, keda mina kõige targemateks, sügavamateks, hinge puudutavamateks blogijateks pean (Nodsu, Hundi Ulg, Kaamos, Tavainimene, Ritsik), EI kirjuta igapäevaselt kui lollid ikka teised on. Erinevalt minust nad ei lange isegi nii madalale, et kedagi blogis halvustama kukkuda, mina olen ikka see väga keskmine Eesti, kes õlle kõrvale lolli halba nalja teeb siin, eks ole, ja ei häbene ka mitte. Aga minu spordiblogi ainus kasutegur on see, et keegi saab vahepeal tsirkust ja nalja – ja tema blogi on PÄRISELT paljusid hädas inimesi aidanud. Ja selle pärast on mul väga hea meel, et need jüngrid tal olemas on. Õitsegu ja saagu neid palju!

Rääkimata sellest, et “intelligentsed inimesed” meil kirjutavad esmalt, et “omg, mis mõttes ta pakkus mulle mu lapse kleidi asemel raha, KÕIKE EI SAA RAHAS MÕÕTA!!!”, et hiljem südamerahuga kirjutada oma lapse kohta, et “no lõhkus mingi näkase krooni ära, siis lõhkus, ma võin kinni maksta selle ju”. Ma ilmselt olen ainus, kes siin mingit vastuolu näeb, peaks kaasa noogutama ja nõustuma, et muidugi on Jupiterile rohkem lubatud kui härjale. Nii et ma arvan, et ehk võiks intelligentidele jääda nende meelelahutus, “alamklassile” oma ja isegi minusugusele kastivälisele õigus möliseda. Aga ma saan aru küll, et see on nüüd selline “mulle ei meeldi see, kuidas te minu sõimuga paralleelselt kedagi sõimate”, nii et nõustumine pole üldse vajalik.

Krt, pikk postitus sai, väsisin ära selle kirjutamise peale, peab ikka ühe uinaku tegema.

Muidu vaatasin siin vahepeal ära sellise sarja nagu Big Little Lies. Hinnete ja varasema jutu põhjal ootasin hulga enamat. Vägivaldur oli väga üheülbaline ja stereotüüpne – nagu keegi ei oleks päris elus sellise mehega koos, kui ta igal sammul ainult tõmbleks. Sain aru, et raamatus oli nende suhtedünaamika hulga paremini ja detailsemalt välja toodud, lisaks muidugi ka see, et raamatus oli selge, miks just see inimene just selle ohvri ära tappis. Minu jaoks oli natuke liiga seebikas ka, peaks ikka American Horror Storyt vist vaatama hakkama, sest ei oska nagu midagi muud praegu valida. Kui kellelgi on muid häid soovitusi (eelmise aasta lemmikud olid Westworld, Legion, Expanse, Stranger Things, Preacher).

Advertisements

19 kommentaari

 1. Oh, mis armas…
  Ei noh, peab nõustuma, peab nõustama. Ma ise loen teid kõiki, igalühed omad head ja vead, aga see jutt oli praegu küll täpselt naelapea pihta.
  Mul on natuke veel meeles, kuidas Eveliis tahtis Mallukat kuidagimoodi “aidata” ja peab ütlema, et selle blogisõjapoja raames on tal see isegi õnnestunud. Tahab Mallukas tunnistada või ei, aga ta on kirjalikult vastulauseid moodustanud, vist ka kogu jamale süvitsi lähenenud ja see on teda kasvatanud. Kasvatanud palju võimsamaks ja küpsemaks. Alguses oli Mallukas see “labane Männiku mutt” ja Eveliis oli intelligentne inimene. Nüüd aga tundub, et üks on suureks, hoolivaks ja mõistlikuks kasvanud, teine aga oma vingust kerge peapöörituse saanud ja ei oska enam värsket õhku üles leida.
  Draamad on muidugi põnevad, aga vahel hakkab kahju inimestest, kord ühest, kord teisest.
  Mallukas on tegelikult isegi minul rahakotirauad lahti kangutanud (ma olen jäle koi muidu), seega ta oskab tõesti seda, mida ta teeb. Ja nüüd ma olen ka järelikult plankton ja vist ei tohiks enam Eveliisi tema enda blogis kritiseerida, seni olen seda üsna vabalt teinud.
  Oh, see maailm on ikka nii põnev ja kirju!

 2. =P

 3. Ma ei teadnudki, et sa üldse tead, mis asi see “Lihtsalt Maria” on.

 4. Ai see on nii hea postitus. Ja mitte ainult seetõttu, et sain teada, et annad penile maiuseks peekonit.

  See poolte valimise point on mu meelest iseäranis läbinägelik.

  Aga koera arusaamise kohta omaniku tervislikust seisundist ära tee endale illusioone. Ainult kirstus lamamine vabastab sind loomaga jalutama minekust. Kui seegi.

 5. Ma võin head pediküürijat soovitada muidu! Mitte koera oma! Ja kui väga suured probleemid ei ole, saab tegelikult ise ka kannariiviga hakkama 😀

  • Ai kurja, päris teema unustasin üldse ära. See esimene asi lihtsalt karjus näkku.

   Aga küll koidab ükskord aega, kui kõik pirrud lõkkele löövad ja Sa ka lõpuks Mallukaga tülli lähed 😀 Lihtsalt puudutad oma mõnusal ärapaneval süüdimatul toonil (mida mina muidu väga naudin!) ikkagi lõpuks seda va Achilleuse kanda (jalad on täna teema!). Või kes teab, millal proual lihtsalt kass peal on ja äkki lihtsalt vale hetk. Point: ära alahinda, et see ei võiks juhtuda.

   Peale selle kahtlustan, et inimene, kes on aaaaaastaid ülikoolis rapsinud ja aaaaaastaid tööd teinud, ehk isegi ülikooli kõrvalt tööd teinud, oskab raha veidi teistmoodi hinnata. Äkki sellest tuleb vahe? Üks annab kas või viimase kopika hinge tagant ära, aga teine annab pigem õnge. Kui pole õnge anda, siis..

   Mu meelest on Mallu kõvasti arenenud just tänu sellele kriitikale, mille üle ta alguses kassib ja pisaraid valab, ning siis hiljem ütleb, et issand, kui loll ma varem olin. Nii et kas oled kindel, et selle kriitika eesmärk on alati inimest tuleriidal põletada?

   • Üks asi on kriitika, teine on lambist inimest paksuks kutsuda näiteks möödaminnes. No umbes nagu see, et kui ma kirjutaks internetis, et “tahaks ilusamaid kandu”, oleks okei nippe jagada, aga kui keegi küsinudki pole, on see lihtsalt ebaviisakas.

    Ja muidugi võime me Malluga tülli minna, aga siin on nüüd see aga, et ma olen varem ka inimestega tülis olnud, ka blogijatega, aga me pole sel teemal debiilseid postitusi teinud. Kui ma ka mõne blogijast sõbranna peale vihastan, isegi kui peaksin otsustama, et mõnega enam suhelda ei soovi (on ette tulnud küll), ei tee ma sellest postitust ja maailm ei pea sellest teadma. Ja no oskan siit poolt öelda, et mitte sugugi iga Mallu või mõne teise blogija emotsionaalne pursatus ei jõua ka internetti, need draamad, millest internetis vabalt lugeda saab, on ikka igavad mõne blogija päris eluga võrreldes. Ütleme nii, et mõne blogija blogi on pigem image management, mitte tema päris elu, nii et päris huvitav oli lugeda, kuidas absoluutselt kõik blogijad ühel hetkel internetis kisasid ühe kuritegelikult kehva ema kohta, et “aga internetis olid ju nii armsad pildid!”, mis sellest, et ise täpselt sama moodi ainult viisakamaid palu näitavad. Ja mina väga ei viitsi end draamaga kursis hoida ja igapäevaselt teiste blogijatega ei suhtle, ma olen üsna kindel, et see klatš, millega Mallu kursis on, on selline varaait, et soovi korral saaks sellest neli raamatut kirjutada.

    • “Ja muidugi võime me Malluga tülli minna, aga siin on nüüd see aga, et ma olen varem ka inimestega tülis olnud, ka blogijatega, aga me pole sel teemal debiilseid postitusi teinud.”

     Õukei, Kui Sa läheks blogijaga (Mallukaga) tülli, sa ei teeks Malluka teemal postitust, te olete olnud sõbrad. Õukei. Aga Sa oled teinud postitusi teistest, kellega Sa ei ole kunagi sõber olnud ja kellega sa ei ole läinud tülli! 😀 Hmmm…

     Ma ei ole juhtunud kuskil blogis lugema, et keegi blogija Mallut lampi paksuks, koledaks tondiks või vaalaks sõimaks vms, neid väljendeid kasutab ta pigem vaid ise omaenda blogis. Anonüümseid sõimukommentaare kuskil Delfis kindlasti on, aga vat ma võib-olla loen vähe blogisid, aga selliseid ei ole näinud, ma isegi ei tea, millele vihjad või miks sa seda välja tõid. Mina mõtlesin just neid sadu juhtumeid, kus Mallu ulub silmad peast välja, et talle tehti liiga: öeldi, et ta fotod pole suurem asi või et lõi end telesaates liiga üles või et lapsega ei tegele piisavalt või et sõimab ise netis teisi. Läheb aga aeg edas ja siis ütleb ta ise ka, et issand, kui õudsad mu alguseaja fotod olid ja et oleks võinud jah saatesse tagasihoidlikuma outfiti panna ja lapsega oleks võinud tõesti rohkem rääkida ja enam ma kunagi netis teisi ei sõima. See nimekiri oleks väga pikk, millest ta kõik on viimasel aastal aru hakanud saama.

    • No minu postitus oli konkreetselt inspireeritud postitusest, kus inimene teatas täiesti lambist, et “oleks paks nagu mallukas”. Aga ma avaldan blogis arvamust internetis või ajakirjanduses olevate teemade kohta, isiklikku elu ma siin ei lahka – märkad vahet? Isegi sõprade pilte kasutades olen tavaliselt küsinud, kas tohib kasutada (poolte kohta tean, et neil savi).

    • See on ka selline jutt, mille peale ma vastu posti jooksen. Kõmaki!

     See on parim maailm, mis võimalik, parim võimalik inimkond, ei ole parema jaoks materjali, ei ole …

    • VVN-le. Siinne kõige esimene kommentaar ütles suures laastus ja osas sama, mis ma nüüd. Sa oleks pidanud juba praeguseks posti külge litsutud olema 😀
     “Mul on natuke veel meeles, kuidas Eveliis tahtis Mallukat kuidagimoodi “aidata” ja peab ütlema, et selle blogisõjapoja raames on tal see isegi õnnestunud. Tahab Mallukas tunnistada või ei, aga ta on kirjalikult vastulauseid moodustanud, vist ka kogu jamale süvitsi lähenenud ja see on teda kasvatanud.”
     Rebi nüüd end lahti ja jookse uuesti 😀

    • Rents: Märkan vahet. Tõsi. Sedand küll. Oled tõesti pigem võtnud noppeid ajakirjandusest ja ühestki konkreetsest blogisõbrast pole kirjutanud. Kui välja arvata sellised postitused, kus Sa korraga päris paljusid mainid 😀 Tõsi, Sa ei kirjuta enda suhtest nendega vaid üleüldiselt viskad nende isiklikke asju ninapihta. Midagi nagu oleks lugenud. Jällegi päris vaimukas on olnud! Sarkastiline isegi, ma ütleks. Olen nautinud.
     A isiklikest suhetest on need kaks küll mõlemad pannud üksteise võidu. Ei mina enam suuda jälgida, kes ründab, kes kaitseb 😀

    • Ma lähtun sellest, et kui Mallukas mulle eravestluses ütleb, et lähe lõualotti opereerima, siis see on saladus ja ma ei jaga. Kui ta blogib sellest, on ok omagi blogis nalja visata. Midagi olen raudselt teinud ka, esimese hooga tuleb pähe, et ütlesin midagi selle kohta, et “Mallukas käis vahepeal poliitikas ära ja mina pole veel püksegi jalga saanud” vms. Eks see tunnetuslik joon ole iga blogija jaoks erinev, ma saan ise ka aru, et me siin väga elitaarsed ei ole, kuigi tahaks loota, et spermapüksikuteni on veel minna.

     P.S. Ära palun räägi kellelegi sellest opiasjast, see pole veel avalik info.

  • Selline asi tundub mulle täpselt sama mõttetu kui, ma ei tea, käte raseerimine. Ronijate jalgadega on see teema, et sinna otsa läheb nii väike kängitsev jalats kui vähegi võimalik ja siis see hõõrub su naha katki ja siis uus nahk ja paksendid on tugevad ja kaitsevad su jalga, et valus poleks. Stiletosid ma ei kanna, nii et funktsionaalsus tuleb enne esteetikat. Laiskus mängib muidugi ka rolli, ma olen kuulnud, et mõni naissoost hobironija viitsib mässata. Mina pole üks neist, bf on ka ronija, nii et teda ei häiri. 😀

  • on mul alles pikad juhtmed (säh sulle intelligenti). ma otsisin Rentsi postitusest tükk aega taga, kuskohas ta küll inimeste pediküürist räägib ja pediküürijate kohta küsib ega leidnud. ja kui ei leidnud, nuputasin tükk aega, miks küll keegi peaks pediküürikommentaari kirjutama, ja oletasin, et ju alguses oli postituses midagi, aga Rents pärast kustutas maha.

   • See ongi natuke harjumatu, et täiskasvanud inimene n-ö ärapanemiseks teise välimuise kallal ilgub. Järelikult sinu mõistus ulatub põhikooli tasemelt kaugemale.

   • Sama

 6. Ma olen Kuu teistpoolt juba varem näinud,
  aastaid tagasi, kui kui rents seina võttis
  ja sellest meile pildi postitas. Äge pilt!

  Sel ajal ta vältis (passi) pilte endast
  ja postitas ilma peata kehasid meile.
  Aga aastatega on ta avanenud lõpuks.

  Kas sa räägid minuga või mu persega?

  See on see iga targa naise dilemma siin ilmas.
  Kuidas teha vahet mida kõike need mehed sinus
  tegelikult näevad. Mehed ei näe tarka naist.

  Sa räägid naistega?

  Tegelikult nii tundubki, Mallukast sissevõetuna,
  madistad temaga ikka kirega nii et padjad lendavad.
  Kas see on kommunikatsioonihäire või misiganes ….

  Päikesetõus läheb aina paremaks
  Tasub ikka passida siin mäe all

 7. Plaanisin just eriti üle võlli pilapostituse kirjutada, aga tänu sinu komplimendile (aitäh!) läks isu üle ja keerasin asjad leebemaks. Tüli ilmas niigi piisavalt.


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.