Sina pead oma hinge eest hoolt kandma

View this post on Instagram

Accurate description of my life

A post shared by Rents (@rrrents) on

Elu on vahel naljakas ja mängib pidevalt sarnaseid teemasid kätte. Ma nimelt plaanisin teile kirjutada, kuidas ma parajasti end armastan, aga enne, kui ma seda teha jõudsin, jõuti mult paluda, et ma just sel teemal veidi pikemalt kirjutaksin, nii et kirjutan teile hoopis, kuidas mul läheb.

Inglise keeles on selline hea väljend nagu self-care, millele meil eesti keeles head vastet polegi, sest enesehool ei kõla sugugi nii hästi. Igatahes olen mina viimasel ajal üritanud enda eest hoolitseda, sest talv ja külm ja pime ja stress jne. Haigusest täielikult ülesaamine võtab nii pikalt aega ning veel esmaspäeval tundsin, et pea käib joogas ikka ringi ja üldse on nõrk olla (mida näitab ka kehv sooritus lõuatõmmetega). Asja teeb hullemaks see, et ma olen laisk, aga samas mitte piisavalt egoistlik. Nii et ma ei söö õhtuti korralikku sooja toitu, sest mu bf on dieedil – ta täna ka pakkus mulle, et võib spagette teha ainult minu jaoks, aga kuidas ma ütlen jah, kui endal ka käed otsas, niigi tegi eile mulle pelmeene. Nii et ütlesin, et küll ma ise teen, ja lõpuks sõin ikka valgubatooni (btw, kas keegi teab, kas just seda maapähklivõi oma Eestist ka kuskilt saab, sest me maksame iga kord Soomes käies hingehinda selle eest, Eestis ma olen ainult mustika- ja šokolaadioma näinud) ja apelsini, see on ka kokku juba 350-400 kalorit, õhtusöök missugune. Aga siiski tundub mulle selle kõige tulemusel, et ma võtan kiiremini alla, kui see dieedipidaja ise, nii et sellele, kes siin hiljuti küsis, milline üks 1.63 cm pikk ja 60 kg kaaluv naine ka välja näeb, vastuseks üks pilt (see on muidugi maailma parima valgustusega kohas tehtud, aga no ei saa öelda, et just lohutu oleks see olukord):

Nii et esimene samm enese eest hoolitsemisel on see, et ma üritan vaeva näha, et ma a) sööksin piisavalt ja b) sööksin võimalikult tervislikku toitu. Teine samm on mitte teha liiga palju trenni, aga see on raske, sest kui mul näiteks on esmaspäeval kogu kere ronimisest valus (pühapäev oli selline tore 8tunnine päev, sest tuleb ju valmistuda), siis no tõmbab joogasse, sest tahaks kõiki neid valusaid lihaseid nüüd venitada ju ometigi. Kolmas on see, et üritan igal ööl vähemalt kaheksa tundi magada. Ei pea ilmselt selgitama, miks see hea on.

Neljas ja minu jaoks kõige olulisem samm on olnud see, et hakkasin uuesti korralikult kaks korda päevas mediteerima. Hetkel olen küll veel sellel tasemel, kus kogu aeg tahaks kella piiluda (aga ei piilu, mis sellest, et mu äpp läheb vahepeal lolliks ja teeb häält hoopis kolm minutit hiljem kui peaks), aga kasu on juba ikkagi, öösiti on parem magada, olen hommikuti hulga puhanum ja hea on olla. Samas toob mediteerimine alati välja mingeid sügavale maetud emotsioone, nii et paari päeva eest olin ma näiteks ise siiralt üllatunud selle üle, kui nostalgiline ma sessiooni lõpus olin. Ma olen praegu õnnelikum kui varem, aga vahel ikka igatsed mingeid hetki “eelmisest elust”. Ja ma ei mõtle seda, et hakkad mõtlema, et küll eelmisel peiksil oli alles suur … süda, vaid mina hakkasin näiteks ühel hommikul mediteerides mõtlema, kui kurb see ikka on, et meil Reedaga ei saa enam kunagi olema neid mõnusaid tunde, mis me veetsime kahekesi autos ühest Eesti otsast teise boulderdama sõites. Tõesti olid head ajad, sain süüa Statoili hommikusöögi-baguette’i* (mida ükski inimene ei peaks sööma, see üks sai on üle 500 kilokalori ja ma jõin sinna kohvikakaod juurde) ning Reet sai mulle käratada, et enne kohvi hoitakse suu kinni, ja siis sai kõiki inimesi julmalt tundidekaupa taga rääkida. Lihtsalt igapäevaselt ma ei mõtle sellistele asjadele, sest elu on teises kohas, aga elu on hea. Mediteerimine on rahustav, aga näitab ka su (või vähemalt mu) negatiivseid emotsioone selgemalt.

Minu jaoks on mediteerimine ka oluline osa oma keha armastamisest. Ma ei saa just öelda, et ma hetkel temaga väga rahul oleksin, sest ta on ju nõrk ja ei tee seda, mida ma tahan, rääkimata sellest, et ta üldse ei sobi siia kliimavöötmesse (krooniline nohu on tagasi, niigi ootas viisakalt jaanuarini). Meditatsioon aitab kuidagi end sellest eraldada, näed nii oma keha kui ka vaimu hulga rohkem kõrvalt ja saad aru, et eks sa pead nende mõlema eest hoolitsema, et nad konkreetsetes oludes võimalikult hästi käituda saaksid, aga sellest hoolimata ei tähenda mingi nendepoolne ebaõnnestumine veel sugugi ilmtingimata MINU ebaõnnestumist, sest ma ei ole mu keha – ja ma ei ole päris kindlasti ka see ahv, kes mind öösel kell kaks üles ajab ja ütleb, et “kle, läheks sööks köögis kondenspiima”, kui ma olen mõne tunni eest küsinud, kas ta tahab korralikku sooja toitu ning tema on eitavalt vastanud. Mediteerimine aitab seda anumat õrnemalt kohelda ning seda ahvi kindlama käe ja selgema silmaga karjatada. Soovitan kõigile.

Näete, ilmselgelt ei ole ma veel päris terve, jagan teiega oma EMOTSIOONE siin blogis, nagu mingi viimane pehmo. Vaadake parem, kui ilusaks ma oma kiivri tegin, nüüd on kõik suureks reisiks valmis, kohe varsti saate jälle vinguma hakata, et miks ma ainult ronimispilte panen:

* Keeletoimetajad, mida ma tegelikult selliste sõnadega tegema peaksin? Statoil ise kasutab kirjakuju “hommikusöögibaguette”, ma ei saa ju ainult poolt sõna kaldkirja panna? Samas võõrkeelest otse üle võetud sõnad peaksid kaldkirjas olema ja ülakomaga käänduma, ÕSis on ka see kaldkirjas, nii et mina ka ei tea.

5 kommentaari

 1. poolt sõna saab kaldkirja küll panna, kui sidekriips vahel on:
  hommikusöögi-baguette.

  huvitav, kui palju aega läheb, kuni keegi leiab, et see on piisavalt levinud sõna, et vajab häälduspärast ortograafiat ja me saame “bageti” (käändub nagu kett-keti)

  • No näed, ma panin täitsa täppi. 😄

 2. Mis meditatsiooni-äppi kasutad?

 3. “Pagett.”
  “See saiamölakas.”


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Kategooriad