Snap back to reality, there goes gravity

Ma tahtsin eelmisel nädalal teile pikka-laia halapostitust teha, sest no kõik oli halvasti. Oleks teadnud, et puhkuselt tagasitulek nii raske on, oleks sinna jäänud. 😀 Terve esimene nädal läks täieliku tõmblemise tähe all, Tartu korteris oli vahepeal dušinurk otsad andud, Sirru jäi esimese hooga haigeks (tglt sai midagi toidumürgituse sarnast) ja lisaks on mul MEGAraskusi programmeerimisega järje peale saamisega, nii et täpselt selline tunne oli, et ehk oleks aeg endale tunnistada, et ma olen lihtsalt lollivõitu. Selle kõige kõrvalt pidin kirjutama artikli enesearmastusest, mis oli üsna keeruline, sest ma olen küll selle ekspert, aga seda on hulga lihtsam teha siis, kui sa end parajasti ka armastusväärsena tunned. Kui kõik lãheb halvasti ja mõtled, et kuidas sellel lollil üldse sõpru on, tahaks ainult hamburgerit ja magada, mitte enda suhtes mõistev olla, tervislikku toitu süüa ja meditatsiooniringis OM teha.

Tegelikkuses läks nii nagu alati – kui ikka otsast asju tegema hakkad, siis nemad vaikselt ka tehtud saavad. No ja mida rohkem jama kaelast ära sai, seda paremaks hakkas vaikselt tujugi minema. Isegi programmeerimiskursus ikka vaikselt tuleb, kui seda muula armutult tagant sundida. Ehk siis nagu mu treener armastab öelda, saan järjekindlust treenida. Vaimne treening on ometi täpselt sama oluline kui füüsiline.

Advertisements

12 kommentaari

 1. Ma nõustun. Kõik on pekkis ja valuvaigistid ka ei mõika. Ommmm raisk.

 2. Mõtted on siis nagu siil keras turris ja kui peale ei urineeri, ega siis nad naljalt liigutama ei hakka.:)

 3. Oeh, ühildun kaeblustega. Ise maadlen algajana Pythoniga ja õpin kõrvale hiina keelt. … Hiina keel on LIHTNE võrreldes progemisega. Mitte, et läheks ludinal, aju ja mälu mahtu on ilgelt vaja, aga hiina keelel on tegelikult väga hea loogika ja süsteem, millest ma saan aru. Aga programmeerimise loogikast on ikka mul jube raske aru saada. Huvitav, kas see on mingi keeleinimese kiiks… Igastahes on ka vahel kass peal, et issand kui loll ma olen.
  Peaks vist tegelikult hoopis kuuendat (või oli see seitsmes) meelt arendama, oleks tulevikus ehk rohkem kasu.

  • puhtast uudishimust küsin:
   Oskad sa välja tuua midagi konkreetset, mis on keeruline või hoomamatu?

   • Hmm, kuna ma olen ikka täiesti algaja ja kohe mitte midagi ei jaga, siis kõige keerulisem on pusletükkide kombineerimine omavahel. Et seletatakse üks funktsioon ja teine ja kolmas. Selgitamisel on kõik näidisharjutused ainult puhtalt selle funktsiooni kohta, näidisharjutused on lihtsad, neist ma saan aru. Ja siis antakse ülesanne., mis nõuab kohe asjade ühendamist, aga seda jälle ei selgitata. Et on läbi võetud osa def funktsiooni ja returni kohta ja siis on while True ja while ja siis öeldakse while all et tehke nüüd programmijupike def funktsiooni ja inputi ja False ja True ja booleani jne kombineerimise teel. Ja siis mul jookseb juhe kokku. Sai vist väga segane jutt, palun vabandust, aga see ongi mul hetkel peas niisama segane.

    • Mis ikka vabandada – mina küsisin, sina vastad. Eks eri inimesed õpivad eri asju eri kiirusega. Ma mäletan ise sarnast tunnet autosõidu õppides – et õppisime a) rooli pöörama b) pidurdama, a nüüd te tahate, et ma teeks mõlemat KOOS? Mis MÕTTES?? Samas teised kursuselt õppisid kõik ära hops-hops-hops ja ei näinud mingit probleem. Mina vajasin palju rohkem aega “ühendamiseks” kui teised.

     Õppekavasid teevad inimesed, kes on vastava valdkonna spetsid. Mata õppeprogrammi matemaatikud, keele oma keelehuvilised jne. Nad ei oska arvestada, KUI kaua läheb teise “mõtlemisega” inimesel selleks aega, et nende jaoks ilmselged tükid kokku panna. Noh, õppisite tähed selgeks, lugege nüüd soravalt! False ja while ja def on selged jah, noh tehke nüüd programm!

     Rentsil oli selle kohta üks pilt, matemaatika-alane, “vali it” kursuse alguse ajast.

    • Aga sa tahad öelda, et lõpuks on võimalik kõiki neid asju (pluss märkide jälgimine) võimalik tehagi üheaegselt või?

    • Rooli pööramiseks on vaja käsi. Piduri vajutamiseks on vaja jalga. Üks ei sega teist, loomulikult tehakse seda samaaegselt! Kusjuures pidurdamine ja sidurdamine peaks muutuma automaatseks – st sa ei mõtle, et nüüd säärelihas pinguldub ja varvas surub pedaalile nii ja nii kõvasti, vaid sa vaatad, et on vaja hoogu maha saada ja jalg teab selle peale kohe ise, mida teha. Vaatamisega on keerulisem, st korraga jälgida märke ja teeolusid ja jalakäijaid-koeri ja teisi masinaid on üsna võimatu. Sul ei ole 8 silma nagu ämblikul või varre otsas krabi silmad, mida saab eri suundadesse keerata. Sa lihtsalt vaatad teeääri, siis märke, siis peeglist tagumisi autosid jne kordamööda vilksamisi. Kui sa jääd 20 sekundiks tahavaatepeeglisse jõllitama, sõidad foori all eesseisjale lihtsalt otsa. Aga käed-jalad peavad küll lõpuks ise teadma, mida teha, kui aju annab foori rohelise tule süttides käsu: anna nüüd ketsi ja keera vasakule teise sõiduritta! Masin peab lõpuks nii käpas olema, et sa ei hakka sõidu ajal vaatama käigukangilt skeemi, kuidas jõuda teiselt käigult kolmandale, ei otsi meeleheitlikult taga kojameeste lülitit (seda toksavad sõrmeotsad ILMA roolist lahti laskmata), ei hakka pead rooli alla toppima, et saada aru, kus on siduripedaal jne. Kõik see tuleb praktika käigus.

    • Mine proovi korra komplektitrummi mängida – see on mu arust keerulisemgi, kui autosõit. Iga jäse peab ise asja tegema ja täpselt õiges rütmis – sihuke tunne on, et kere läheb tükkideks selle peale.

    • … v kastanjette mängides samal ajal tantsida.

  • See on väga huvitav, mina (grammatikapõhise) keeleinimesena leian just, et varasema grammatikahuvi baasilt on lihtsam ka programmeerimisest aru saada.

   Aga kui konkreetseid küsimusi või muresid tekib Pythoniga, võid alati kirjutada, sel tasemel oskan ma vast veel vastata küll.

   • Aitüma!


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.