Hääleta-hääleta sportlane riigikokku

Okei, nüüd on ta ainult linnavolikogus, aga et see, mis suust välja tuleb natukenegi loogiline oleks, analüüsib meie Erkikene täpselt sama vähe, kui riigikogu ajal praktiseerivaid homoseksuaale sarjates ning homoseksuaalsuse raviks psühhoteraapiat ja tugevamat usku soovitades.

Nüüd arutles ta siis saates “Suud puhtaks” koos teistega paksude laste teemal ja muuhulgas sai sealt teada, et keskmine eurooplane sööb nädalas ca seitse kg suhkrut. Ma olen tugev matemaatik, nii et võin teile lahkelt öelda, et see teeb umbes kilo puhast suhkrut päevas. Mul keskmisel päeval ei tule kogu toidustki kilo kokku, nii et need teised eurooplased söövad vist minu eest ka.

Ma natuke tahaks norida ka väite kallal, et inimesed on Maal olnud neli miljonit aastat – kui me ei räägi päris inimestest, vaid nende eellastest, siis võiks ju juba julgelt kuus öelda. Inimesed-inimesed on siin olnud siiski pigem paarsada tuhat aastakest. Aga no ma ei ole tähenärija, naise asi on vait olla, kui mees räägib. Lihtsalt ma ei tea, mille alusel inimesed seal kasti juures hääletavad, tõesti vaatavad ainult, et kuulus nimi v? Sel juhul ootan ma hirmuga päeva, mil Tõehetke staaride  omad ka seal nimekirjas olema saavad.

10 kommentaari

 1. Ma kujutan ette, et see loogika võib olla selline, et tuntud nimi, ega ta asjata tuntud pole. Ja eks teda ka nõustatakse ja no mis ta ikka korda saaks saata. Ja sealt meie poliitik-Erkikesed ja teiste president-Donaldikesed tulevadki.
  Kes see ikka enam mingisse programmi või põhimõtetesse või lubaduste teostatavusse või, noh, arvamuse asemel faktidesse viitsib süveneda? Tuntud nimi = hea. Ja enne läheb sellega ka hullemaks, kui paremuse poole pöörab, nagu iga haigusega.

  • arvestada tuleb ka sellega, et inimesed, kes vähegi keerulisemat juttu ei suuda jälgida, usaldavad rohkem kedagi, kes ise keerulisemat juttu ei räägi, sest ei oska. “inimene nagu meie”, “ei keeruta, vaid ütleb välja, mis mõtleb” jne.

 2. Läksin lugesin veidi statistikat. Sportlane ei aja jama
  https://thehealthsciencesacademy.org/health-tips/added-sugar/
  Keskmine ameeriklane sööb päevas, koos kõigi toitudega, umbes 123 grammi lisatud suhkrut
  Eurooplased kuskil 70 grammi kanti
  Raske uskuda, aga antud artikkel nii väidab

  • Aga kust see seitse kilo nädalas tuleb? isegi 120 g puhul päevas saab nädalas kokku 7x120g, mis ei ole mitte 7 kg.

   • Ju siis läks nädal kuuga sassi 😀

    • no aga isegi kuuga ei tule 7 kilo täis.

    • Sportlane ei aja jama, aga tegelikult ikka täiega ajab, eksole 😀

    • 70 gr/päevas või 7 kg nädalas, mis vahet seal on? Mõlemas on ju 7 sees? 7 midagi mingis ajaühikus? Nädal ja päev on ju peaaegu üks ja seesama, igatahes palju lühem, kui aasta ju, mis seal vahet. Ja null ei ole number.

     Mind paneb hoopis imestama see, et teoreetiliselt peaks tippsportlane aduma, mida ta sööb. Ja umbkaudugi aduma, kui palju üldse tavaline inimene on võimeline sööma. Toitumine on neil ju oluline teema? Või ei ole? Keegi arvutas Erkikese eest, kui palju ta šnitslit võib süüa või kas kohvi sisse saab lusikatäie või poolteist suhkrut? Mulle tundub kilo suhkrut päevas peaaegu surmav või vähemalt sandistav kogus olevat.

    • Oh jummel-pummel, jah.

 3. Sportlane pole ilmselt sapiens sapiens vaid erektus, tolle algus oli jah 2 miljonit aastat tagasi.


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Kategooriad