Istu sisse oma raha

Mul on närvid autokoolijamast juba täiesti läbi – ja me pole isegi lõplikku valikut langetanud. Põhimõtteliselt selline seis, et me käime käsi pikal mitte raha palumas, vaid seda ise ettevõtetele pihku surumas, ja saame ainult ebamugavate õlakehituste osaks. Nagu pinda käiks inimestele oma sooviga neile raha anda, ausõna.

Ega neid koole, kus ingliskeelset e-õpet saab, nii palju polegi. Esimene valik oli autokool Testudo, sõbra soovitusel, aga seal sõiduõpetaja puhkusel. Teine valik oli autokool Drive, mis guugeldades esimesena ette kargab ja millel on igati uhke koduleht. Omavahel öeldes, see koduleht on neil ka ainus uhke asi. Registreerid seal, helistad kolme päeva pärast, et ootad ikka meili … ja lubatakse, et nüüd tõesti kohe see meil tuleb. Mitte just parimas eesti keeles. Noh, meil tuli ikka mitu päeva hiljem, sedapuhku vigases inglise keeles, jutuga, et makske 200 eurot ära ja kohe hakkame õppima. Vastasime, et saatke arve, maksame. See oli kahe nädala eest, nad ei leidnud kaks nädalat võimalust, et saata arvet inimestele, kes neile raha tahavad anda. Nii et täna lasin Sergeil helistada, lootuses, et tema keeles suheldakse sõbralikumalt. Ei öeldud mitte, et nad otsivad meili üles ja saadavad arve, vaid et “las meilivad siis uuesti”. Ma meilisin küll, aga olin selle aja peale juba nii vihane, et helistasin uuesti Testudosse ja küsisin, millal nende sõiduõpetajal puhkus läbi saab (kuna kaks nädalat seda kino juba olnud ju) – selgus, et kohe saabki, nii et proovime ikka uuesti seal õnne. Seda enam, et seal on algusest peale telefoni teel sõbralikult suheldud ja samal päeval meilidele vastatud. Samuti ei tahetud kohe esimese asjana arvet saata, vaid öeldi, et tulge tervisetõendiga kohale ja siis arutame, mis variant kõige sobivam on.

Aga no ausõna, ma ei saa aru, kuidas see esimene firma end sellise suhtumisega ära majandab. Või ongi asi selles, et äri õitseb ja siis polegi vaja enam iga kliendi peale mõelda? Täiesti arusaamatu. :/

Täiendus: Drive oli mulle vastanud, et nad eelistaksid siiski ühe inimesega asju ajada (kas on kohatu neile suurte tähtedega vastu kirjutada, et “oleksite te selle kahe nädala jooksul selle ühe inimesega asju ajanud, ei peaks suvalised eestlased teile meilima ja suvalised venelased helistama”?) ja et nad juba saatsid arve. Ma ei tea, mida sõna “juba” teie meelest tähendab, aga no minu maailmas ei saa seda kohe mitte kuidagi kasutada olukorras, kus arve jõudis kohale KAKS NÄDALAT pärast hinnas kokkuleppimist ja pärast KOLME telefonikõnet ning mitut meili. Täiesti kohutav suhtumine.

13 kommentaari

 1. Puhkuste aeg, siis ei taheta uusi õpilasi ehk võtta. Juhuks, kui peaks äkki täielik algaja olema või nii.

  • Ja võimalik, et neil ongi värskeid koolilõpetanuid mitu persetäit juba kantseldada, st see üks väljamaalane ei annaks enam märkimisväärset sissetulekut, küll aga on oht, et tekitaks tundmatut sorti tülinat. Tuttavad kollid on ikka mõnusamad nokkida, kui võõrad.

 2. Ma ei ole kindel kas Kunnus,
  kes sinu pärast oma töö kaotas,
  nüüd elamiseks taksot sõidab ja
  lisaks autokoolis sõiduõpet teeb.

  Isegi kui Kunnus seda ei tee, siis
  sõnum sinust kui mustast on levinud
  Tartu puust linnas nagu tuli.
  Karma is a bitch.

  • Uhh, see on nii ilus vabavärss. Mulle kohe meeldib, kui sitakotid sellepärast töö kaotavad, et välja tuleb, et nad sitakotid on. 🙂 Kirjuta midagi veel!

  • Esiteks ei ürita ma ju ISE autokooli minna (ega oma nime alt), mul on load nii ammu olemas, et ma ei saa isegi öelda, kui ammu, muidu te saate kõik aru, KUI vana ma olen (tegelikult temal ka, lihtsalt seadused ja formaalsused jne). Ja teiseks pole Kunnus MINU pärast nüüd küll midagi võitnud ega kaotanud, ma arvan, et isegi tema ise saab mingil määral aru, et kõik, mis ta on teinud, on ta teinud ikka omaenese pisikeste rusikas käte ja kiiresti kribavate sõrmedega.

   • Kunnus ei saa sinu pärast midagi kaotada, kuna ta ei saa reaalselt arugi, et ta on midagi valesti teinud.

 3. Vähe pakud või tuleb sinul ise see autokoolimaja ehitada, ajad on muutund raha on kõigil tuleb midagi ise teha või tee hoopis Lätis. Kunnusel on hea meel kui keegi haibib. 🙂

 4. Mul on tunne, et see autosõidu õpetamine on siiamaani natuke hämar äri, mida teevad või veavad endiste autobaaside nahktagides ja vurrudega tüübid. Kindlasti käib kusagil mingi susserdamine, midagi makstakse mustalt või ostetakse mingeid pabereid althõlma, jne. Sellest ka suhtumine…

  Mingi paarisaja euro pärast korrektseks hakata käib neile lihtsalt üle jõu.

  Tõenäoliselt on see kõik vaid minu luul.

  • Ei mingeid nahktagisid ega vurre, on korralikud FIE-d ja e-autokool ja teooria.ee. Lihtsalt ingliskeelset õpet pole ma kusagil näinud.

   • Aok. Tore teada.
    Kas tehnoülevaatused on ka moderniseerunud?
    Ei leiutata sulle pisivigu, mis väikse rahatähe eest “siiski korda” saavad?

    • Pole käinud, kaudsed andmed ütlevad, et sealgi on võimalik asju korrektselt ajada. Või on võimalik leida koht, kus asju korrektselt aetakse.
     Eurobanaan.

   • Tegelt, hipsterihabe on minu sõiduõpetajal küll. Aga see on hipsterihabe. Ohutu ja nunnu, mitte õline ja kahtlastele tehingutele viitav.

  • Ma pakun, et vastupidi, just hämaras äris kõlbaks iga euro ja selle nimel leitaks ka se ingliskeel sahtlist üles – ent just korrektses äris, kus makse makstakse ja nõutavad on kutsetunnistused, muutub iga normist erinevus suureks Probleemiks, mis nõuab Arendustööd ja kui töötukassa või misiganes ta nüüd on, ei esita tellimust järgmise aasta jooksul 150 pagulase sõiduoskuste dokumenteerimiseks, siis see Arendustöö tõesti ei tasu ära.


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.