climbing · faith

Kui korralikud inimesed

View this post on Instagram

Gotta ❤ the view

A post shared by Rents (@rrrents) on

Tere, sõbrad! Mina siin! Kes siis veel? Üks kord viimase kümne aasta jooksul, kui ma ei kirjuta, mis kõik valutab, vaid räägin toredamatel teemadel. Aa, tegelikult on see ikka seotud sellega, mis kõik valutab. Nimelt. Kui me Hispaaniast tagasi tulime, olime veits nördinud, sest olime pikalt haiged olnud ja kumbki polnud just tippvormis. Nii et ostsime kohe suurte ootustega piletid Austriasse järgmisele reisile, sest mõtlesime, et jaanipäevaks ikka vormi saab. No ja nüüd olen mina vigane (ehk siis hakkan tõenäoliselt eelkõige julgestusabi pakkuma) ja Sirrul on mitu nädalat olnud tööd tunduvalt rohkem kui lõbu või trenni. Nii et kui inimene plaanib, jumalad naeravad, aga siin me sellest kõigest hoolimata oleme.

Esimene asi, mis silma torkab, on see, et KÕIK suitsetavad. Nagu konkreetselt kõik. Emad istuvad lastega välikohvikus ja suitsetavad lastest eemale minemata. Jalgpalli vaadates suitsetatakse kohvikus sees, mis sellest, et see teoreetiliselt keelatud on. Tuttuues rendiautos on jätkuvalt tuhatoosid, mitte topsihoidjad nagu meil – ma ei tea Eestis mitte ühtegi inimest, kes oleks piisavalt rõve, et autos suitsetada. Siin ikka näeb foori taga kõrval inimesi kimumas.

View this post on Instagram

Austrians are weird …

A post shared by Rents (@rrrents) on

Teiseks tunduvad nad kõik megausklikud olevat. Igal pool on sellised kujukesed ja meil on lisaks veel maja ees kirik, nii et minu meelest need kajavad suht kogu aeg. Ärkasin nende pärast hommikul kell kuus üles. Sirru muidugi magas üle kuu aja nagu beebi, sest LÕPUKS OMETI OLI VÄLJAS PIME.

Eile olime mõlemad nii väsinud, et magasime pool päeva maha ja sõime (siin oli eraldi jäätisemenüü!!! Omg, omg, omg!!!). Magustoit oli kusjuures ainult mulle, sest ma ei suutnud valida ja ettekandja ütles, et see kook on ju NII pisike – ja kuna see oli ainult 2 eurot, ma lolli peaga uskusin. Õnneks Sirru siiski andis püksirihma järele ja aitas ka.

Tänaseks lubas muidu juba hommikul vihma, aga õnneks hakkas sadama alles õhtul, nii et saime suisa väljas ronida, selline esimene skautimisreis. Ma ütleksin oma lühikese kogemuse põhjal, et greiding on aus (kergem kui Soomes, raskem kui Kreekas), rajad on hästi polditud ja korralduslik pool on super. Parkla on tõesti parkla, mitte teeperv, kust pool on ära varisenud, sa ei pea üritama kaljuserva järgi määrata, kus sa täpselt oled, vaid radade nimed on nähtaval kohal, ning mitte ainult pole esimene polt mõistlikul kõrgusel, vaid igas vähegi kahtlasemas kohas on julgestajale ka enesejulgestuspolt. Saksa kord on siin kenasti kohal. Ma ei jäänud oma tänase ronimisega väga rahule (kuigi pikas perspektiivis on ilmselt hea, et ma hoian end ja jalaga liigseid riske ei võta), aga see-eest olen VÄGA rahul sellega, et põlv tegi terve päeva (ma ronisin ainult kolm rada ka) minuga kenasti koostööd ja ei valutanud kordagi. St vähemalt hetkeni, mil ma tagasi auto juurde liikudes istuli käisin ja enne maandumist jalga täies ulatuses tagumiku alt ära ei jõudnud tõmmata. Peaaegu õnneks jõudsin, nii et eriti valus ei olnud, kukkusin eelkõige oma pehmele tagumikule ja seljakotile. Nii et joppas.

Paariks järgmiseks päevaks ähvardab vihma ja isegi äikesega. Eks näis, õnneks on siin selline välisein, kus saab isegi vihmaga ronida. Eeldusel, et tuul on õigelt poolt. Kui pole, saab 20 meetri kaugusele tuppa minna, kus on rohkem seinapinda nagunii. Üldse elame nii, et kodust üks km ühele poole on liidihall ja ca sama palju teisele poole boulderhall, nii et ma liigselt ei muretse, küll leiame ka vihmaste ilmadega tegemist. 😁

5 kommentaari “Kui korralikud inimesed

  1. Austriaga on see naljakas asi, et EL küll, aga neil on kohvikutes ja restodes suitsetamine täiesti lubatud. Nad iga mõne aja tagant jälle arutavad, et kas peaks ära keelama, aga siis nad ikka ei keela. Samas mõned söögikohad on omal käel suitsetamist keelustanud, seega soovitan uksel uurida, kuidas neil seis on.

  2. Austrias jah kõik suitsetavad ja mulle kui suitsetajale see meeldib. Kuigi isegi mulle on olnud see kohati liig, näiteks kui kuus inimest (kolm põlvkonda muuseas) autos suitsu teevad ja mina ka seal kusagil vahel olen.
    Aga mis puutub sellesse, et Eestis autodes keegi ei suitseta, siis tegelikult see nii ei ole. Olen ise paras vana koni. Aga autot ei oma ja ise vabalt autos ei suitsetaks. Sest poel vajadust lihtsalt. Aga olen oma mitte eriti pika elu jooksul kohtunud väga paljude pühapäevasuitsetajatega, kes saades teada, et ma suitsetan (ja palju) teevad kohe ettepaneku, et teeme ikka autos ka suitsu, nende autos siis ja pole vaja peatust teha ja ma olen ikka väga üllatunud siis. Üldse olen märganud, et minu kui väga vabameelse suitsetaja seltskonnas muutuvad paljud inimesed, kes muidu väidetavalt ei suitseta või suitsetavad ainult teatud olukordades üsna ahelsuitsetajateks. Vahel tunnen end ise lausa konservatiivsena siis 😀 Olen mõelnud, et Eestis on suitsetamine muutunud nii tabuteemaks, et sellest ei julgeta isegi enam oma lähimatele sõpradele rääkida ja kui tuleb keegi minusugune, kes ütleb, et ta armastab suitsetamist ja ei kavatsegi maha jätta, siis avanetakse ja tuntakse end vabalt?
    Ma ei propageeri selle kommentaariga suitsetamist ja ei arva, et teised peaksid suitsetama. Lihtsalt mulle meeldib ja mingi pahe võib inimesel olla. Näiteks alkoholi ma ei joo, hasartmänge ei mängi ja halbu mõtteid ei mõtle 🙂

    1. Ega mind ka ei sega, kui võõrad suitsetavad, lihtsalt lapsega samas lauas või autos suitsetamine võtab suu lahti. Muidu ma suitsetajaga koos ei elaks (elukaaslane suitsetab lõhnatut e-sigaretti, aga isegi sellega on vahel nii, et tuleb ootamatult köhahoog ning siis teisest toast “sorry”, sest ta on enda arust salaja suitsu teinud), aga muidu häirib ainult siis, kui inimesed tulevad pisikesse koosolekuruumi otse suitsult, sest no nüüd tund aega ei saa ju. See on ikka rõve hais.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.