faith

Täiesti kohutav

dizzv4zxuaes_ri

Loen neid uudiseid Kreeka kohta, vähemalt 54 hukkunut, ja lihtsalt ei saa aru. Ilmselgelt on tegu tahtliku süütamisega (tuli algas korraga kolmel rindel, 15 eri kohas, välismeedia kohaselt on üks inimene juba ka vahistatud) – kui tõesti tekitati selline katastroof lootuses põgenejate maju tühjaks teha, siis … Tavaliselt mõtled ikka, et süütajad on hullumeelsed või perverdid, aga teha selline kalkuleeritud otsus lihtsalt omakasu eesmärgil on kuidagi eriti õõvastav.

Mäletan, et Californias oli ca 10 aasta eest sarnane lugu, mis lõppes sellega, et süütaja mõisteti surma (siiani muidugi ootab otsuse täideviimist).

Praegu neid artikleid ja tuletõrjujate/metsavahtide kogemusi lugedes sain aga teada, et on üsna tavaline praktika, et gaas peidetakse nädalaid varem, nii et õigel hetkel kohale minnes, piisab ainult tiku tõmbamisest. St neid inimesi on tunduvalt rohkem, kui mulle meeldiks mõelda, ja nad planeerivad oma tegevust rahulikult ette. Kole on see, kellega me planeeti jagama peame.

Tahaks midagi kena öelda, aga ilmselgelt ma ei palveta ja mis nendest minu soojadest mõtetestki siin kasu on. Loodan lihtsalt, et hukkunute arv veel rohkem ei kasva.

7 kommentaari “Täiesti kohutav

 1. Kõik seal toimuv on jube kohutav muidugi aga kui oligi tegemist tahtliku süütamisega, siis kõlab see nagu väga jabur plaan ju. Või on mu mõtlemises midagi vildaki. Esiteks, kuidas nad kavatsesid tagada enda ohutuse, sest vaevalt, et sellistel närustel pättidel on helikopterid vms käepärast võtta. Ning teiseks (isegi kui ei osanud konkreetse aja ilmaolusid ja tule ülikiiret levikut ette ennustada, siis…) seda peaks ju ikka taipama, et hävinenud majades ei jää alles ka eriti muud väärtuslikku.

  1. Kõlabki nagu jabur plaan, nii et tõenäolisem on siiski, et nad olid kas sotsiopaadid või nii lollid, et eeldasid, et hirm levib kiiremini kui tuli ja nad jõuavad hulgim asju kokku kraapida, enne kui asi ohtlikuks läheb.

   Suurem kriminaalsus on ka muidugi variant, Redditis lingiti juhtumit, kus kinnisvaraärikad lasid platsi puhtaks põletada, et seda odavalt kokku osta.

   1. kui ma õigesti mäletan, siis Itaalias on kas mingi maakondlik või lausa üleriigiline seadus, mis keelab puhtakspõlenud piirkonnas tükk aega ehitada. ma ei mõelnud seda sätet lugedes kohe selle peale, aga ilmselt on selle kehtestamise ajend just seesama.

    1. st järele mõeldes ilmselt ei keelata mitte oma maja tagasi üles ehitada, vaid seda maad ehitusmaana osta-müüa

 2. Eile oli lehtedes posu artikleid, kus kõik süüdistasid kõiki. Kreeklased oma valitsust, kreeka valitsus oma kreeklasi, ametnikud ja poliitikud üksteist jne. Küll olid hoiatused või sõnumid valed, küll evakuatsioonis kaos, küll päästetööde korraldus … kreekapärane. Blame game käib täiega 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.