anna kannatust

Kas kedagi huvitab?

View this post on Instagram

I’m here!

A post shared by Ben Soffer (@boywithnojob) on

Sattusin eile lugema vastuseid küsimusele “Mille peale olete otsustanud, et muidu toredast ja seksikast mehest ei saa iial midagi sõbrast enamat?” Suurem osa neist olid igati loogilised stiilis “tal keskkoolgi lõpetamata ja raamatut luges viimati lasteaias” või “tal on kolm last, kõik erinevate naistega, ja ta ei toeta neist ühtki rahaliselt” (boonuspunktid, kui lapsed on ühevanused”), aga mind hämmastas, KUI tihti käis läbi argument “ta hingeõhk haiseb”. Seda enam, et küsimus oli suunatud eelkõige ameeriklastele, mulle on alati jäänud mulje, et need võtavad suuhügieeni tõsisemalt kui teised – ja no mina küll igapäevaelus ei kohta inimesi, kellega suhelda ei kannataks, sest tunned kohe, et viimati pesti hambaid kolm päeva tagasi. Ei Maxima järjekorras, ei tööl, ei trollibussis (seal küll mõnel higihais lööb nii üle pea, et ei saa piisavalt lähedale, et hingeõhk häirima hakkaks). Äkki on asi selles, et mina ise haisen ja teised hoiavad eemale?

Aga muidu tahtsin jagada seda, et mul tuttavad esitasid hagi, et kaevata selle üle, kuidas jätkuvalt on Tartus sporditegemine tugevate, ilusate ja TERVETE eelisõigus ning kõik teised võivad sõrme imeda. Ma ei viitsi kirjutada, nii et kopeerin:

Pikka aega on sõbraga planeeritud, et tuleks tegeleda erivajadustega inimeste temaatikas oluliseks oleva ligipääsetavuse teemaga, siinkohal just füüsilise ligipääsuga, mille nõue meil tegelikult ka ehitusseadustikus ning varasemalt kehtinud ehitusseaduses täitsa olemas on. Eks alustada on alati kõige raskem ja see hoogu võtmine ikka pikk.

Tänasega siis esitatud kaebus Tartu Linnavalitsuse väljastatud kasutuslubade kehtetuks tunnistamiseks ja õigusvastasuse tuvastamiseks ning õigusvastaste tagajärgede likvideerimise kohustamiseks.

Tegemist on olukorraga, kus Tartus on viimasel ajal avatud palju avaliku kasutusega hooneid (kaebuses võtsime kasutusena just spordi- ja jõusaalid), mille puhul ei ole järgitud ehitusseadustikust tulenevaid nõudeid ligipääsetavuse osas. Kaebuse üheks eesmärgiks on kindlasti tõmmata antud teemale natuke tähelepanu ning mõjutada kohalikke omavalitsusi õigesti toimima. Näis, kuidas asi edeneb, mis kohus ütleb, ja kas võetakse üldse menetlusse. Igal juhul saab kindlasti antud temaatika osas väärtuslikku sisendit edasise toimimise suhtes ning loodetavasti, vähemalt peale mõnd katset, tuleb ka mõni edukas üritus, mida on võimalik tulevikus ka teistel kasutada, et tegemist ei oleks vaid deklaratiivsete nõudmistega, mille osas järelevalvet sisuliselt ei teostata.

Tervis on hea, saan juba venitada ja puha. Põhimõtteliselt elan luksuses – jalutuskäigud, trennid, venitamised. Naudin kõike seda ja enamgi veel. Mõõduka puhkusega kombineeritult muidugi.

13 kommentaari “Kas kedagi huvitab?

 1. Sattusin korra kohtingule välimuselt väga kena mehega, kelle hingeõhk haises kohutavalt. Selle teadasaamiseks ei pidanud suudlema 😀 Tunda oli üle laua. Tüüp oli muidu haritud, sportlik ja ütleks et keskmiselt huvitav. Kahjuks oli hais tõesti tappev ja sai otsustavaks. Nii et juhtub ka Tartus.

 2. Ma tean, et see on täiesti offtopic, aga mõte hüppas erivajadustega inimeste ligipääsetavuse küsimusest kohe selle juurde, et milline diskrimineerimine toimub ka avalike tualettidega mu meelest. Kui on poodides-keskustes eraldi tualetid erivajadustega inimestele, siis nende tualettide uksed on alati lukus ja uksel silt, et võti asub kassas!!! Samal ajal kui teised vetsud on kõik lahtiste ustega, jaluta sisse-välja, palju jaksad. See ratastoolis inimene (või lapsevankriga ema nt, sest mujale lapsega ju koos vetsu ei mahu) peab siis avastama seda iga kord ukseni jõudnuna, et suunduda tagasi võtit otsima, mis on reeglina kuskil eriti kaugel.

  1. No a muidu lähevad mingid täiesti tavavajadustega inimesed sinna kempsu neid oma tavalisi vajadusi rahuldama. Seda ei saa ometi lasta juhtuda.

 3. Heia! Vabandust, mul kommentaari pole, aga on küsimus. Hoopis teisest vallast. Ei osanud seda kusagil mujal esitada. Ma saan aru, et tegeled ka tõlkimisega. Kuna mult telliti paar tõlget ja ma ei ole kunagi raha eest tõlkeid teinud, siis pole mul halli aimugi, millist hinda tõlketöö eest küsitakse/makstakse. Äkki oskad mingeid suuniseid anda. Tegemist on ametlike kirjade ja arvete tõlgetega, saksa ja hollandi keelest. Tänud ette.

  1. Üldiselt arvestatakse tasu lk pealt (180p tm koos tühikutega, mina saan sihtkeele lk pealt, mõni ka algkeele oma pealt, mis võib summat märkimisväärselt muuta – prantslased on nt hulga sõnaohtramad kui eestlased, nii et prantsuse-eesti tõlkes võib tm-ide arv lõpuks kolmandiku jagu väiksem olla). Hinnast ei oska midagi arvata, nende keeltega ei tööta. Pakuks, et 8-10 eurot lk, aga kui nad pöördusid eraisiku, mitte firma poole, loodavad nad ilmselt odavamalt pääseda.

    1. Lydia, võta arvesse ka seda, kes ja kui palju makse maksab. st kui palju sa pead kätte saadavast summast ise ära maksma.

     Mina ise küsiks hollandi keele eest rohkem, sest selle oskajaid on vist vähem (no umbes nagu itaalia keele eest saab rohkem küsida kui inglise eest), aga vbla sa tead selle keele konjunktuuri paremini. Olles laisk inimene, kes tahab oma raha võimalikult vähese tööga kätte saada, küsiks ma vähemalt haruldasematest keeltest tõlkides niipalju, et mulle jääb vähemalt 8-10 eurot pärast maksude maksmist kätte.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.