faith

Filoloog/Itieit leidis oma tõelise kutsumuse

https://www.instagram.com/p/BShMH2Zl2XG/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=1b428u1jrv647

Meie point siin maamunal on pakkuda inimestele midagi, mida nad päriselt vajavad, eks? Nii et mõtlesin välja, mis ma teen. Loon online translaatori, mis tõlgiks hipilämina kõigile arusaadavasse eesti keelde. No stiilis:

Asjad lihtsalt juhtusid. Vaste: Ma keeldun oma elu ja otsuste eest vastutust võtmast ning kui te sellele kanalile jääte, saate veel palju “juhtumisi” näha. Kelle abikaasaga ma järgmiseks magan?! Kelle koera ma järgmiseks jalaga löön, et hiljem imestada, miks naaber küll ei taha andestada ja negatiivsetest mõtetest lahti lasta?! Võimalused on lõputud!

Viimane päev/kuu/aasta on mulle palju õppetunde toonud. – Vaste: Te ei usu ka, KUI mitmel moel on võimalik oma elu perse keerata, kui hetkekski tagajärgede peale ei mõtle ja oma tegude eest ei vastuta. Lisaks, kui te arvate, et see on hetk, kus päriselt tehakse järeldusi teemal “ehk ei peaks sõbranna abikaasaga magama” või “ehk ei peaks naabri koera jalaga lööma”, siis te eksite, õppetunnid on teemal “vali oma sõpru paremini, et nad ei tekitaks sinus negatiivseid mustreid, mille tulemusel koeri lüüakse või voodidesse satutakse” (passiivne kõneviis on meie suurim sõber, tegijat ei ole, sest asjad juhtuvad).

Ma olen nende õppetundide eest nii tänulik. – Vaste: Häbi oleks öelda, et jälle keerasin perse. Ütleme, et õppisime oma vigÕPPETUNDIDEST.

Olen sellest palju õppinud ja valmis uuteks väljakutseteks. – Vaste: Isegi mina sain aru, et SELLES konkreetses ämbris ei tasu enam kolistada. Kohe varsti kuulete, mis uudsel moel ma asjade persekeeramist jätkanud olen.

Mu eksil läheb suurepäraselt. – Vaste: Üritasin end ta ellu tagasi nihverdada, but he didn’t bite (50% tõenäosus) / Üritasin harjunud kombel tema õla najale nutma minna, aga üllataval kombel ei viitsinud ta enam mu hala kuulata ja mainis, et tal on küll ilma minuta parem (et hullul ei tuleks jumala eest mõtetki hakata end tagasi nihverdama, 50% tõenäosus, tegelikult ma pakuks 25/75, tavaliselt nad kokku hakata ei taha, tahavad lihtsalt seda igapäevast tähelepanuhulka kätte saada, millest nad sõltuvuses on).

Mõtlesin pikalt üksi elu üle järele. – Vaste: Ärge te jumala eest siin kaasa mõtlema hakake, muidu tuleb keegi küsima, kas kahe pano vahele mitte napid kaks kuud ei jäänud. Hipimaailmas on aeg veel suhtelisem kui mujal. Küll on aga lootust, et varsti saab uut ja põnevamat draamat jälle.

Olen leidnud Selle Õige. – Vaste: Unustage See Õige, kellest ma kuu aja eest kirjutasin, ma olen juba uute vigade kogemuste lainel. Peatselt uutest õppetundidest!

Ma laseks veel pikalt edasi, aga mu Päevade Päike ja Ööde Õis tahab lõunale minna, nii et kui mõni hipituttav teid segadusse ajab, küsige lihtsalt ja ma vastan kommentaarides.

Päikest!

11 kommentaari “Filoloog/Itieit leidis oma tõelise kutsumuse

  1. See on vist maakeeles, et “põhjendan oma idiootseid teiste õnne ja heaolu arvelt tehtud otsuseid nii, et mitte lihtsalt öelda “aga ma ju tahan””.

  1. Aa, see on lihtne. “Usaldan oma sisetunnet” = lülitan oma aju välja. “Lähen vooluga kaasa,” tähendab, et ei liiguta sõrmegi ISE oma olukorra muutmiseks või elu juhtimiseks.

 1. Ja lase vabaks!
  Ma olen nii tänulik selle postituste eest! Ronisin hiljuti sõnasõtta inimestega, kelle arvates probleemi tunnistamine ja vastutuse võtmine on mõttetu sõnakõlks ja asjad ikka lihtsalt juhtuvad nendega.
  Aitäh sulle!

  1. Ei, aga “lase see vabaks” sobib muudes keeltes ka kasutada, kui hipikeeltes – näiteks, kui keegi elu eest üritab sinu eest sinu elu ära elada ja otsustada ja õpetada ja ei jäta järele ja ei jäta järele ja… muudkui meelitab sind sinna urrima kristalliteraapiasse, olles siiralt veendunud, et just seal lahendatakse kõik su probleemid. (See oli kõigest näide!)

   Õigem oleks ilmselt öelda: “Anna see vabaks!”

 2. Ach!
  Mulle väga meeldib üks onks, kes jõi ennast sigakakuks, lükkas tagasi kõik sõprade ettepanekud, et ta koju toimetatakse, kahmas kaasa pooliku veini ja ärkas mingis kuradi augus. Lumi oli veel maas.

  Onks järeldas, et kaitseingel hoiab tal silma peal ja kõik on ok.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.