anna kannatust · dogs

Vägivaldses peres kasvamine

Kui mu koer oskaks rääkida, ei jõuaks te keegi ära kuulata, kui kohutav omanik ma olen. Ei, ma ei peksa ja ei sunni talvel väljas magama (mitte et tal vist selle viimase vastu väga midagi oleks), oh ei, see oleks liiga lihtsakoeline. Mkm, ma olen hulga peenemate võtetega sadist. Näiteks lähen meelega teiselt poolt puud, nii et ta peab ohates keerutama, et rihma otsa kinni ei jääks. Normaalne omanik kõnniks ometi temaga koos keset muru, mitte mööda kõnniteed.

Või mida mõned sõbrad mul eales unustada ei lase, kuidas ma “sundisin koera kõrgustest alla hüppama” – see oli tõesti 100% minu süü ja selle eest tulekski mõnitada, aga no aastaid hiljem võiks ehk vaikselt andestaga. Igatahes lugu oli selline, et andsin talle kommi laia pargipingi peal poomi harjutamise eest. Ja ma ei tea, kuidas, aga ajasin korra käskluse sassi ja ütlesin hoopis pinki patsutades hopp, sest mõtlesin, et ta hüppab sinna peale – tema hüppas hooga üle. Ainult et pink oli nende Emajõeäärsete puitaluste serval, nii et üle pingi hüpates hüppas ta ka hooga sealt serva pealt alla – ning oli minu peale metsikult nördinud, jooksis lõuates ja klähvides minu juurde õigust nõudma, mis sellest, et kukkumist oli kindlasti alla kahe meetri. Väga piinlik lugu igatahes muidugi. Nüüd olen ma aga napi kahe nädala jooksul juba kaks korda kohutav tõbras olnud.

Esiteks ma MÕÕTSIN teda. Jah, saate õigesti aru, ma hoidsin tema kohal mõõdulinti, mis oli temast vaevu viie-kümne sentimeetri kaugusel. Vaene loom pidi end värisedes voodi alla pressima, siiani imestan, et temasugune trulla mahtus sinna. Ma ei tea, kas ta tõsimeeli mõtles, et seon tal käpad kokku nagu kitsel, aga miskipärast oli väga hirmus. Loodetavasti jõulukink kaalub ikka selle elamuse üles. Eeldusel, et ma leian sobiva jõulukingi, sest tahtsin tellida SEDA elektrilise soojendusega matti (ärge naerge, ta on vana juba, artriit ja valutavad liigesed, soojendusega küljealune oleks kindlasti väga mõnus), aga nad ei toimeta Eestisse – kui te olete kuskilgi selliseid asju müügil näinud (eriti Eestis, ma olen mitmest lemmikloomapoest küsinud, ei midagi), siis jagage, ma muidu leian amazonist ja ebayst ainult väiksematele koertele mõeldud asju, see oleks täpselt sobiva suurusega olnud.

No ja teiseks käis ta täna ilusalongis pesus. Ja terve selle aja huilgas nagu tapetaks. Ma ei saa aru, miks, sest eelmine kord lasi ta seal endaga üsna rahulikult toimetada, ei tea, mis täna siis nii koledat oli. Igatahes lubasin endale seda kuulates, et kui mul on kunagi laps, kes juukselõikust kardab, siis ta lihtsalt kasvab pokuks, pole parata. Sest liiga südantlõhestav oleks sellist asja kuulda. Täitsa hirmus ikka, kuidas see, et teine kardab, isegi kui saad aru, et see hirm pole põhjendatud, endal ka niimoodi südame valutama paneb.

16 kommentaari “Vägivaldses peres kasvamine

 1. Ma naeran praegu südamest, aitäh! Mul oli mõne aasta eest olukord, kus vanim poeg kasvatas juukseid vähihaigetele annetamiseks (annetaski, muide, küpses 11 aasta vanuses), noorim poeg kartis juukselõikusmasinat ja keskmise pärast üksi ma ei viitsinud juuksuriaega organiseerima hakata. Mina nimetasin neid pikakarvalisteks lasteks nagu karmikarvaline taks või midagi taolist, pokude peale ma ei tulnudki. Aga olid täitsa pokud küll kõik kolm. Nüüdseks on noorim masinahirmust üle saanud, aga on otsustanud juukseid annetamiseks kasvatada…

 2. Hea uudis on see, et alates esmaspäevast kehtiva seaduse kohaselt peavad nad sulle selle mati ikkagi Eestisse saatma ja tundub, et seal on see võimalus nüüd ka täiesti olemas.

  1. Oi, Ann, sa oled täiesti valesti aru saanud, palun ära levita valeinfot! Geoblokeeringu keelustamine ei tähenda seda, et iga e-pood ükskõik kuhu oma kaupa tarnima peaks hakkama!
   “Uute reeglite kohaselt ei saa Euroopa Liidu siseste tehingute korral keelduda kaupade või teenuste müügist teise liikmeriigi tarbijale. Küll aga jääb kauplejatele õigus valida, kas ostud tarnitakse liikmesriiki, kuhu kaupleja pakub kohaletoimetamist, või tarbija tuleb ise kaubale kokkulepitud kohta järele. Näiteks kui Eesti tarbija soovib osta fotokaamerat Saksamaa veebipoest, mis pakub tarnet vaid Saksamaa piires, ei tohi kaupleja tehingust keelduda, kui tarbija nõustub kaamerale ise järgi tulema või vormistab kättetoimetamise Saksamaal asuvale aadressile.”

 3. Vaene loom. Sunnitakse kuristikku hüppama, pestakse, föönitatakse. Kus on loomakaitse silmad??

  Aga soojendusmattidest – suuremaid on ikka ka saada, näiteks:

  1. See konkreetne on for use with 110-120 volt AC ONLY, kipub usa asjade probleem olema – ja konvertereid nad ei soovita pikalt järjest kasutada. Aga ma olen siit kommentaaridest saanud juba nii palju häid mõtteid, et uskumatu.

   1. Oh, unustasin ära jah, need ju USA voldid. Aga tegelikult tuli mullegi inimeste soojendustekk pähe, nagu ka paarile teisele kommentaatorile.

    Ja selle mõõtmise kohta – no kuule, kui sa ise oleksid väga vana ja keegi tuleks sulle mõõdulindiga ligi – mida SINA mõtleksid? Hea veel, et sa talle labidat ei näidanud. Julmur.

 4. Mina lahendasin oma koerale selle mati probleemi selliselt, et kasutan inimestele mõeldud varianti. (küsi hästivarustatud vooditarvete poodidest) Ainult panin vastava ümbrise peale. Seda on lihtne pesta.

 5. Kui nad ikka ei saada, siis kasuta eshopwedropi saksa amazonist tellimiseks. neil vist hetkel saksa aadressiga küll mingi jama, aga poola aadress toimib ka. Postikulu tuleb mingi a la 8-12 euri sõltuvalt eseme kaalust, aga teenus on täitsa mõistlik, ma ise kasutan kogu aeg.

 6. Andres juba ütles, aga piiksatan kah – viimati Euronicsis jäin variante piidlema. On olemas nii soojendusega padjad, tekid kui ka madratsid, hind oli vis kuni 40 eurot. Lähed lihtsalt poodi ja ostad ära ja rahu majas. Kui pelgad, et inimese küljealune pole mõeldud koerale laamendamiseks, siis võid ju mingi lisakatte panna vms.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.