See on parim suhe

Ma ei väsi seda ütlemast – just selline suhe, nagu mul blogilugejatega on, on minu meelest eestlasele parim suhe. Ei ole liigset õrnutsemist, tavaliselt kirjutaks nagu musta auku, aga kui ühel hetkel päriselt endal enam nupp ei noki või jõud peale ei hakka, siis alati saab abi. Kellel on nõuandeid, kes jagab isiklikke kogemusi, kes astub hetkeks sisse, et öelda, et ma olen ikka täitsa lollakas. Aa, nende viimastega päris nii tore suhe ei ole, aga no kõigi teistega. Selles mõttes ei saa ma aru neist blogijatest, kes tahavad, et nende lugejad neile igapäevaselt ütleks, kui toredad nad on. Ma tean ju ise ka, et ma olen tore, miks teie veel seda selgitama peaksite. Või näiteks eile veetsin aega inimesega, kes ütles mulle, et ma olen nii tark – ja see silitas mind otsekohe vastukarva. Miks? Sest miks ta arvab, et ta on positsioonil, kus ta on pädev mind hindama? Või et ma peaks tema valideerimist vajama. Nagu … Ei. Kehvemal juhul on see pugemine, veel kehvemal juhul ülevalt alla vaatamine (“küll sa oled tubli ja tark tüdruk, poleks seda sinusugusest uskunudki”). Vahel harva ka lihtsalt kompliment, aga ma olen nende suhtes eestlaslikult umbusklik.

Nagu eile ka just Kristallkuuli blogis arutasin. Naistele rõhutatakse seda, et kui mees on sinust huvitatud, siis sa saad aru, sest ta näitab seda huvi ise üles, võtab aktiivselt ühendust, toob lilli või süüa või kassipoegi ja kümme õhupalli. Mis on muidugi tõsi, eeldusel, et see mees introvert ei ole, kuigi isegi minu pagulane, kes on väga tagasihoidlik, jättis mulle ikka alguses salaja erinevatesse kohtadesse apelsine, et mul oleks tore neid leida. Aga samas peaks rääkima ka sellest, mille kohta ingliskeelses maailmas öeldakse love bombing ehk tähelepanuga pommitamine – st igasugused vägivaldsed mehed ja ahistajad (ma ausalt öeldes ei teagi, kas vägivaldsetel naistel on sarnane muster) tunneb tihti ära selle järgi, et nad on suhte alguses keskmisest tunduvalt romantilisemad, aktiivsemad, lausa pommitavad tähelepanuavaldustega ja kingitustega.  Äärmuslikud emotsioonid käivad kergesti ka teise äärmusesse – pluss kui neil ei oleks “ülitoredaid aegu”, millele hiljem õhates tagasi mõelda, läheks kõik ju esimese laksu peale minema. Mul on paar sellist blogikommenteerijat ka olnud, kes ootuspäraselt ikka laushulludeks osutusid. Oodake, millest me rääkisimegi?

Ahjaa, te olete maailma parimad lugejad. Soojendusega matt on tellitud. Eile ostsime ära sinna mati alla käiva pehme aseme (sest matt ise on üsna õhuke) ja esimene tulemus oli täpselt see, mida pildilt näha. Ehk siis üsna lohutu. 😀 Panin sinna paar korda krõbinaid, ronis esikäppadega sisse, sõi kähku ära ja ronis välja tagasi. Õnneks ta ööseks ronis ikkagi juba sinna magama, ehk ikkagi hakkab meeldima. SQLiasja mõtlesin juba ise välja – selgitasin postituses halvasti, probleem polnud selles, et ma arvutada ei oskaks, vaid selles, et mis oleks sobivaim andmetüüp, et kõiki potentsiaalseid päringuid lihtsustada olukorras, kus kuupäev tegelikult oluline ei ole, sest toimumisaeg on näiteks “igal reedel viiest poole kuueni”. Selle jaoks on olemas eraldi andmetüüp TIME, aga mul oli juhe täiega koos postitamise hetkel – pisut pingeliseks kisub, sest kui vahepeal oli selline meeldiv “võtan lebomalt ja isegi ei häbene, sest puhkama peab ka” aeg, siis nüüd on käes “oh sa issa rist küll, kui palju asju on vaja kolme nädala (nüüd juba kahe!) jooksul valmis saada” aeg. No ja ühte raamatut lubasin ka arvustada ja üldse see kõik nüüd siis korraga.

Aitäh, et te nii toredad olete.

13 kommentaari

 1. Võta heaks! Nii targa ja ilusa blogija sissekandeid on rõõm ka kommenteerida!

 2. No räägi siis kes su armas pagulane on.

  • Eks ma olen teda siin-seal maininud ka, aga see siin on ikka minu blogi, ei hakka eraldi sõprade-lähedaste kohta isikupostitusi tegema, neil ka eraelu. Need, kes instas jälgivad, on näinud nagunii.

 3. Kusjuures – pane tähele, nii ütlen MINA – on hulk kiitusi, millest ma ka ei hooli. Kui tunnustatakse, ma tahan, et oldaks konkreetne ja originaalne. Mitte “sa oled nii tark!” vaid “kurat,selle ülesande sa lahendasid täiesti ootamatu nurga alt ja siis oli see nii lihtne! Ma ise poleks eluski selle peale tulnud!” Mitte “sul on ilusad juuksed” vaid “see soeng on viimase peal”. Mitte “sa oled nii tubli!” vaid “ossa, kui produktiivne sa oled! Kogu aeg on sul midagi ilmumas või vähemalt pooleli – ja mitte needsamad asjad, eks ole!”

  • Jah, sellega ma olen nõus, kui kiidetakse konkreetset asja, on ok.

 4. “Väga tubli!” on eriti õõnes kiitus, mida näiteks ka mu endine ülemus kasutas. Mumeelest ebasiiras. Ja mis mind alatj valetpidi paitab – kui keegi ütleb, et ta on mu üle uhke. Täpselt sama tunne, mis Rentsil tarkuse kiitmisega. Kui tegemist ei ole just mu esivanemaga, siis kes oled sina, et öelda, et sina tunned minu üle uhkust? Mis positsioonilt?

 5. Aga võta heaks.

  Kiitusse/tunnustusse kahtlustavalt suhtumine on vist enamikel eestlastel geenides? Ma olen nüüd siin mee moka peale määrimse maal natuke lahkemaks läinud selle vastuvõtmisel, aga mäletan, et algusaegadel ajas mind ikka väga turri, kui uue abikaasa vanad sõbrad mind kõva häälega kõrgelt hindasid. Et mis õigusega nad võtavad minu suhtes patroneeriva hoiaku? Ma teadsin ise väga hästi, kui palju ma väärt olen (või ei ole), mulle polnud kõrvalt hindepanijaid tarvis. Aga jah, kohalik (emotsionaalne) kliima on mind tänaseks leebemaks muutnud.

  p.s. Loom on sul nii nunnu. Ahjaa, loodetavasti ei läinud ma üle võlli oma labida/vana koera naljaga kusagil seal allpool, hakkasin pärast muretsema. Ma tean küll, mis on elu vana koeraga. Vahel ei jäägi muud üle kui labidanalju teha, muidu hakkab liiga kurb ja jube.

  • Eiei, see oli täiega hea nali, ära muretse. 😀 Aga no minu ameeriklane on selline kergelt prude ja kergelt häbelik, et meie peres olen mina see, kes möödaminnes teda tagumikule patsutab ja tema siis küsib, miks ma objektistan kogu aeg – ehk siis tema ka pole väga üle võlli kiitmisega harjunud, mulle ütleb ilusaid asju küll (ja tema puhul mind ei häiri ka, kui ta ütleb, et ta on uhke, kui ma raske raja ära ronin või mingi kooliasjaga eriti hästi hakkama saan, sest ma tean, et ta lihtsalt rõõmustab koos minuga), aga ise suhtub komplimentidesse natuke skeptiliselt. No nii:
   dwight

 6. Mulle meeldib sinusuguse hakkaja tüübi mõnusa huumoriga kirjutatud postitusi lugeda. Õnneks pole muret, et mingi tohmi kommi peale solvuksid ja kinni paneksid, peaasi et ise kirjutamisest ära ei tüdine. Ja muidugi on blogi kaanepilt super 😀 Värskendav ja tujutõstev sõõm tänapäeval levinud soigumise vahele. Piisavalt konkreetne ehk 😛

  Kui tahad kindlustada, et koerale uus pesa meeldiks, pead ise seal enne paar ööd veetma. Jätad oma lõhna ja loom on kindel, et tegu õige asjaga 😉

 7. “Karda kiitust nagu laitust” – hiina vanasõna vmt.

 8. Tead, alguses oli hirmus küll – kohtan mina maailma kõige kõigemat meest ja kuklas kummitab: ainult naistepeksjad on ju nii kenad inimesed? Pärast kolme pluss aastat võin täitsa rahulikult öelda, ongi lihtsalt nii tore. Mõni on ka selline, jumal tänatud 🙂 Enam pole nii palju lilli, kingitusi ja komplimente, aga ko-hu-ta-valt kena ikkagi 🙂 Isegi ei tunne puudust alguseaasta küllusest.
  Tegelikult on hirmus, et me nii mõtleme, kust meile selline kood sisse on tambitud (pun intended)? Minul isiklikke kogemusi sellesinase tampimisega pole, ei tunne ka kedagi kellel väga oleks olnud. Aga ikkagi!

  • Siin on ka see, et mulle ei meeldi, kui tähelepanu on ebaproportsionaalne – sest me tegime ka alguses teineteisele palju kingitusi ning nüüd ka ikka tähtpäevade ajal pingutame (nägin just megalt vaeva ideaalse jõulupaki tegemisega 😀 ), aga kui tunduks, et üks pingutab hulga rohkem kui teine, siis mulle jääks imelik tunne sisse, et kuidas ta ometi arvestada ei oska. Inglise keeles öeldakse kenasti, et can’t read the room, inimene peaks oma tähelepanu kuidagi kohandama sellisele tasemele, mis vastuvõtjale sobib. Aga see on väga tore, et sul tore mees on, täitsa tõsiselt. 😀


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Kategooriad