“Aquaman” + robootika

Teeme teisipidi ja küsime robootikaküsimuse kohe alguses ära – kui sa ise robootikaekspert ei ole, kutsu julgelt vanaema, mees või koera naaber appi. Nimelt pean ma kuidagi eesti keele panema fraasi collaborative robot system – häda on selles, et collaborative robot on koostöörobot, aga robot system on robotsüsteem, aga koostöörobotsüsteem või koostöörobotite süsteem ei kõla nagu päris nii. No ja kohe sinna otsa on ka mobile collaborative robot platform, mis tähendab liikuvat platvormi, mis näiteks sõdurite elu ohtlikul pinnasel lihtsamaks teeb (tihti kasutatakse seda väljendit demineerimisrobotite kohta, aga siin on tegu mitmefunktsionaalse ja eriti ägeda robotiga). Nii et kui kellelgi on häid mõtteid, siis olen üks suur silm.

Muidu tahtsin kirjutada sellest, et ma käisin kinos. Nimelt suutsin piisavalt usin olla ja võin uhkelt öelda, et praeguse seisuga on mul kolm ainet viiest selja taga, nii et otsustasin end premeerida. Mõtlesin pikalt, kas vaadata “Rohelist raamatut” (sest Viggo meeldib mulle väga) või “Aquamani”, aga olin üsna väsinud ja tundus, et esimesele peaks kaasa mõtlema. Nii et Aquaman it was.

Mis ma oskan öelda, emotsioon on umbes selline:

Tõsiselt, selle filmi ainsad boonused olid ilusad visuaalid (imekaunis ja detailselt väljatöötatud veealune maailm) ja SEE (meestele ilmselt siis Amber Heard):

Põhimõtteliselt ei olnud ei süžeed ega head dialoogi ega suurepärast näitlejatööd. Näitlejad olid kuidagi kanged (pean ütlema, et peaosalised tegid head tööd, aga materjal, millega nad töötama pidid, oli, nagu see oli, st ei olnudki seda õieti). Oleks ma seda filmi kodus vaadanud, oleksin pooleli jätnud, ausalt.

Aga kooliga ma ei tea, mis saab. St enamvähem tean. Kui ma pärast järgmist semestrit tasuta kohale ei saa (eelmisel aastal ei vabanenud pärast esimest semestrit ühtki kohta, nii et selle peale ma väga ei looda), ei näe ma vist mõtet sellega jätkata. Meil nimelt on ette nähtud 24 punkti eest praktikat + siis pea sama palju lõputöö ja sellega seonduvate asjade eest. No ja ma tõesti ei taha maksta kodus lõputöö kirjutamise või töö juures praktika tegemise eest. Niigi nende ärijuhtimise ainetegi eest maksan suure hingepiinaga, kuigi kõik minu ümber kinnitavad (ja ise saan ka aru), et minu valdkonnas tulevad need teadmised kindlasti kasuks.

P.S. Kommenteerisin eile Malluka blogis. Telefonist, ehk siis no käsi südamel, keegi peale minu seda ei kasuta. Ja nime koha peal pakkus mulle autofilliga Rentsi ja … Chloet. Nagu päriselt, ma pole IIAL selle nime all kuskil kommenteerinud, veel vähem käiks ma tuttavate/sõprade blogis võõra nime all kommimas. Kas ma olen lõhestunud isiksus? Uneskommija? Mis toimub?

10 kommentaari

 1. Koostoimiv v koostoimne robotisüsteem?

  • Kusjuures koostoimiv kõlab mulle HULGA paremini kui see toortõlkeline ‘koostöö-‘.

   • Kui robotit käima ei pane, siis ta lihtsalt ei käi. 🙂

    • Robotparv, parverobot?

   • Hääl “koostoimiva” poolt.

 2. Autofill on imeline ja tema teed äraarvamatud. Sina ei pea mitte kahtlema oma autofillis!

 3. Tõlke puhul soovitaks küsida nõu mõnelt eesti robootika asjatundjalt, sest suure tõenäosusega tegu erialase terminiga. Üldtunnustatud erialane termin võib parasjagu erineda otse(või ka lähedasest) tõlkest. Omal ajal sai küll ja veel kokku puututud tõlgetega, mis ilmselgelt olid eriala mitte valdavate isikute poolt tehtud. Aru saime ikka, samas andis see põhjust ilkumiseks 😉

  • Ma homme küsin. Aga… kahtlen.

 4. Inglise keeles see “system” on sageli pigem parasiitsõna, mille võib rahus ära jätta,sest see võib (aga alati ei pruugi) vidata lihtsalt veidi keerukamale robotile, mitte robotitest koosnevale süsteemile.

  • Kusjuures teksti põhjal on mul kuri kahtlus, et sul on õigus.


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.