ee, selgitage lollile

Lugesin Postimehest seda artiklit, kus kirjeldatakse seda, kuidas peo käigus tekkis tüli ning üks noormees läks selle peale peoperenaisele esmalt rusikatega kallale ja siis LÕI TEDA KURIKAGA (mis tal oli siis kurikas kaasas v? nii palju vastuseta küsimusi), nii et naine kaotas teadvuse. No ja sel ajal, kui ta teadvusetu oli, viskas üks teine mees siis naise koera viiendalt korruselt alla. Tavaline Kunda elu ühesõnaga. Vigastused fikseeriti ja siis mindi politseisse avaldust kirjutama. No ja politsei pressiesindaja sõnu vahendatakse nii:

Viru ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Jelena Filippova sõnas Lemmikule, et juhtumi puhul alustas politsei kriminaalmenetluse karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb looma suhtes lubamatu teo toimepanemist julmal viisil.

Ma saan aru, et muidugi tuleb koeratapmise eest karistada, aga kas inimese kurikaga peksmine ei käigi enam paragrahvi alla v? Või see osa lihtsalt ühtki ajakirjanikku ei huvita?

13 kommentaari

 1. koer hammustas meest – mõttetu
  mees hammustas koera – ootamatu ja uudisväärtuslik

  mees naist –
  mees koera –

 2. Totaaaaalselt teemaväline: juhuks, kui sa pole peale sattunud – värske National Geographicu kaanelugu on Alex Honnoldist. “The Ultimate Climb”.

 3. Vbla seal on 2 eraldi juhtumit, üks peksmise ja teine loomatapmise eest? süüdlased on nagunii kaks eri inimest.

  • Kas sellega pole mitte nii, et kui kannatanu avaldust ei kirjuta, siis ei toimugi midagi? V.a. kui kannatanu on surnud.
   Äkki ta siis ei kirjutanud.

 4. Puupeaga peoperenaine ja lennuvõimetu koer.
  Miks sa arvad, et inimesi tuleb karistada ilmtingimata, siis kui seaduses on mingi punkt. Inimese käest küsitakse ennem, kas nad soovivad, et politsei neid peedistama hakkaks. Kas tead, inimestel on valusam politseis oma aega raiskamas käia, aga proovi ise järgi. 🙂

  • Minu kogemus politseiga. Murti autosse sisse. Helistasin politseisse, öeldi, et tulge kohale ja kitjutage avaldus. Läksin kohale.
   “Millega te tulite?”
   – “Ee, autoga.”
   “No siis pole siin ju enam midagi uurida, asitõendid on hävitatud.”

 5. Tsitaat Õhtulehest: “„Kriminaalmenetlust alustati paragrahvide alusel, mis käsitlevad looma suhtes lubamatu teo toimepanekut julmal viisil ja kehalist väärkohtlemist”.
  Kehaliselt väärkoheldi ilmselt koera perenaist, lihtsalt ajakirjaniku väljendusoskus jätab isegi ruudu defineerimisel fantaasiale nii palju ruumi, et selle järgi võib vabalt joonistada kõike punktist ringini.

 6. Hmm, Postimehes on tõesti kirjutatud kriminaalasja algatamisest ainult koera tapmise eest, Kauril on SELLE ajakirjaniku suhtes õigus. Inimese peksmisest kirjutamine ei müü.

 7. Mitmel pool, isegi fb-s, syydistatakse seda neiut juhtunus, detailidest olenemata. Eriti syydi on ta selles, et mingitele meestele kohutava sita kokku keeramise eest “natuke” peksa sai ja tema koer kättemaksuks tapeti. Fb-s loomakaitsjate lehel oli pikk emotsionaalne noormeestevaheline vestlus selle “litsi” karistamise vajalikkusest, millest ma esimest viiendikku isegi uudishimust lugesin. Vaat on see koht, kus sõnavabadusest saab sõna kuritarvitamine ja lollus ei ole asi, mille leviku yle uhke olla. Patriarhaadi mädamaitselised viljad ilma apelsini aroomita.

 8. Ma ei näe probleemi. Pakun, et kuna see konkreetne artikkel on PM Lemmiku rubriigis, siis keskendubki koerale. Seejuures on tegelikult ju ka mainitud kannatanud neiu vigastuste fikseerimist ja politseile avalduse tegemist. Ei saa siit kuidagi järeldada nagu tema kallal vägivallatsemine ei käiks paragrahvi alla või nagu “ühtki ajakirjanikku” ei huvitaks.

  • Noh, nagu siit juba selgunud, Õhtulehes siiski mainiti ära, et kriminaalasi algatati ka rünnaku kohta.

 9. Mul tekkis esialgu täpselt sama küsimus, aga ma saan aru, et peksa sai ta ühelt mehelt ja koera viskas aknast alla teine mees? Ehk siis seda esimese tüübi karistusest ei hakatud kirjutama – ikka kirjutame sellest, mis müüb. Aga no üldjuhul, ajuvaba on see nii või naa, nii juhtunu iseenesest, kui ka ajakirjanduse poolne keskendumisobjekt.


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Kategooriad