Ökk-ökk-ökk

Teate, kuidas kõik suitsetajad alati ütlevad, et neil ei saa tuttavad arugi, et nad suitsetajad on – ning samas, kuidas tahaks end surnuks köhida ja hinge kinni hoida, kui sellised siis viimasel minutil otse väljast tunniajasele pisikeses ruumis toimuvale koosolekule jooksevad? Täitsa pekkis, mul oli täna hommikul au veeta terve Tallinn-Tartu bussireis noormehe taga, kes nägi välja nagu igati viisakas tegelane, ajas kaaslasega vaikselt ja sõbralikult juttu jne – aga haises konkreetselt nagu pärast pidu nädalaks ajaks niiskesse kohta vedelema jäetud tuhatoos.

Olge inimesed, kui teile on hädasti vaja just selliseid rõvedaid hobisid, siis mõelge kaaskodanikele ja veipige vähemalt. Kogu haisuprobleem hetkega lahendatud.

Ahjaa, midagi sarnast – näeb nii kena ja viisakas välja, aga kuskilt tuleb rõvedat laibahaisu – võiks muidugi öelda ka (Eesti?) poliitika kohta. Aga seda teemat ma täna ei torgi, mu pea ei tööta piisavalt selgelt pärast seda haisuterrorit.

10 kommentaari

 1. Ägeda pohmelliga võib kaasneda igasugu lõhna ülitundlikus, inimesel on midagi lahti kui teda häirivad niisama mingid lõhnad, see suitsetamine pole hobi vaid sõltuvus. Mõtle parem nendele tublidele kes su prügi jaamades sorteerivad. 🙂

  • Just! Ole teistsugune, sellisena sa, Rents, meile ei meeldi ja õnnelikuks ka ei saa!

 2. Ohjah. Ma vist olen suutnud oma Itaalia majakaaslastele selgeks teha, et toas ei suitseta ja köögis ka mitte. Kui, siis rõdul (tropp sul on rõdu, kasuta siis seda!) või õues (pussnuge ei saja kunagi peaaegu). Tuhatoos õnnestus peale eelmiste inimeste lahkumist vaikselt ära likvideerida vähemalt.

 3. Mittesuitsetajana kinnitan, et iga väiksemgi suitsu-uits on kohe tunda. See, et “tuttavad ei märka”, tähendab tõenäoliselt seda, et tuttavad ei taha sulle öelda, et sa haised.

 4. Kas olete käinud prügimäe tipus, kus kassisuurused kajakad nagu pommituslennukid sind oma vedelaga ründavad ja tundnud seda ülejääkide lõhnabuketti ja nautinud vaadet, siis see jupike suitsulõhna polegi enam nii hull. 🙂

  • Olen käinud. Jõelähtmel, töötaval prügimäel. Hais ei olnud üldse nii hull. Kajakaid lendasid pigem ümber buldooserite või nende sabas. Aga kajakas on suur lind, kassist palju pirakam 🙂

 5. Indiviidi seisukohast on suitsetamine eriti vastik aeglane enesetapu meetod, mis pealegi ei pruugi alati eesmärgini viiagi kui mõni teine halb harjumus ette jõuab. Mittesuitsetajad kaaskulgejad tunnevad haisu järgi kilomeetri kauguselt ära tüübi kes tossutab. Edasine on juba maitse ja viisakuse küsimus. Mõnele meeldib kassikuse hais, teisele sirelilõhn, mis siin vaielda. Võõrale ütlema ei hakka, hoiad lihtsalt eemale, sõpradega pole probleemi, sest nad ei suitseta. Suitsetaja ise muidugi ei tunne enam lõhna, sest tema haistmiselundi tundlikkus selle konkreetse buketi vastu on kadunud. Mittesuitsetajate lõhnaelamust kirjeldab Rentsi väljend üsna tõetruult ja ilmekalt 😉

 6. Istusin esmaba õhtul ühelt rongilt teisele ümber. Mina passisin rongis ukse juures, et ruttu välja jõuda – äkki jõuan teise rongi varasemale variandile. Üks mees passis veel; kui oli juba selge, et varasem rongivariant läheb minema, enne kui me jaamagi jõuame, siis vaatasin talle solidaarse kaastundega otsa: pole enam lootust, pole enam mõtet stardivalmis sügeleda! Ja ootasin ise juba rahulikult edasi, tema sügeles edasi.

  Ja siis astun rongist välja, kõnnin mööda perrooni ja vaatan: tegelane on pistnud ülakeha rongiuksest välja ja närviliselt suitsu põlema pannud. Ma ei tea, need peatused tavaliselt üle ühe minuti ei kesta – vbla vahel oleks pikem, aga rong oli niigi graafikust maas. Ei kadesta tema vaguninaabreid.

 7. Jah. Suitsetajale jääb alati teatud lebra riietesse ja see, mida nad välja hingavad, on samuti koledavõitu ja täiesti äratuntav.
  Ja autosse, millega ahelsuitsetaja on päeva sõitnud, jääb polstritesse rõve peldikuhais veel oma paariks päevaks.
  Ma olen ravumite võtmise tõttu tuimavõitu lõhnameelega, olgu lisatud.
  Ei, ma ei pea viisakas olema.


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Kategooriad