Mul ei ole tundeid

Nii et ma ei nutnud kirikupõlengu pärast. Mošeepõlengu pärast ka ei nutnud. Üldse nutan harva ja enamasti olukordades, kus mingi elus asi kannatab.

Küll aga on mul tugevad seisukohad õiget ja valet puudutavas. Nii et nende seisukohtade valguses tahaksin öelda, et

a) ma mõistan, miks pool maailma nutab, ja ma saan aru isegi mittekristlastest, kes seda teevad. See kirik on tohutu kultuurilise ja märgilise tähendusega, loomulikult selle häving puudutab paljusid.

b) Inimesed, kes tegid eile postitusi (või kommenteerisid innukalt nende postituste all) teemal “issand jumal, maailmas surevad lapsed nälga, leidsite ka mille pärast nutta”, on mitte ainult empaatiavõimetud, vaid ka taktitundetud värdjad. Siin ei ole isegi vahet, kas inimene nutab koos miljonite teistega kiriku pärast või üksinda selle pärast, et naabri traktor sõitis üle lillekese, kui sa arvad, et sa peaksid naeruvääristama kellegi teise muret ja kannatusi ning et sinul on õigus otsustada, mis on pisaraid väärt ja mis mitte, siis sa ei ole hea inimene.

Mõtlesin pisut järele.

Ei, ma päris nii tegelikult ei arva. Ma usun, et mõni neist võib siiski olla hea inimene, oma kitsukese silmaringi piires, sest ma tean, kui paljusid nad aidanud on jne. Pigem oleks õige seda sõnastada nii, et sa ei ole eriti intelligentne inimene, sest ükski intelligentne inimene ei arvaks sellises teemas, et mitte ainult ei ole tõemonopol tema kodus kapis, vaid ta peaks sellele tuginedes suisa avalikult teiste inimeste pisaraid naeruvääristama.

Muud ma ei tahtnudki öelda, aitäh.

13 kommentaari

 1. Täpselt nii. (nuttes vasakule ära)

 2. Ma sain (Mallukast jt) pigem niimoodi aru ja nõustun, et nutmine või mingi emotsiooni tundmine iseenesest on OK: on tõesti kahju.
  Küll aga nutmise ajal telefoni võtmine, endast pildi tegemine ja selle postitamine on veidi kummaline, või ei ole?

  • Kui me ainult sellesse kinni jääme, siis Mallukas on ju ise suisa nutuvlooge teinud, samuti minu jaoks üsna totratel põhjustel, aga mina olen mõelnud, et ju siis teda häirib ja las inimene väljendab ennast …

  • Em. Jah. Kui seda ütleb Mallukas, kelle ametnimetus on pmt “ekshibitsionist”, siis see on rohkem kui veidi irooniline.

  • Millegipärast isiklike draamade/teemade puhul nutuvlogi / video tegemine mõjub millegipärast kuidagi teistmoodi. Aga antud juhul minul õnnestus kõigest üks nn. nutufoto ära näha (ja tekkis tõesti endalgi kerge wtf-tunne), enamus jagas siiski isiklikke külastuselamusi ja fotosid, mis väga liigutav.

 3. ma arvan, et mõlemad pooled olid ausad, lihtsalt taktitunne puudub. samas ütles mu elukaaslane, et ma olen üks ussitaja, miks minu arvamus on parem kui teise inimese arvamus, kes arvab et oligi vana ja las põles maha. kõik arvamused on õiged…
  mul on ikkagi tunne, et see on lein ja kui sa avaldad oma arvamust oma seinal, siis tee mis tahad aga teise leinapostituse alla ilkuma minna on kohatu.

 4. “Üldse nutan harva ja enamasti olukordades, kus mingi elus asi kannatab.”—Manjana just kirjutas põlenud jänesepojast…

  • PALUN!
   Ei ole vaja levitada seda! Jah, ma tean, kogu aeg, iga krdi minut (ilmselt igal sekundil ka) juhtub maailmas kohutavaid asju. Kui sellele mõelda, siis on maailm üks valupundar ja lakaku olemast, väga tore oleks!
   Või siiis on palju toredaid asju, millele ka mõelda, millele keskenduda, ei ole vaja häda ja muret esile tuua!!!!

 5. c) Päriselt ka on olemas mõiste “püha”. Ja sellega seonduvad igasugu tugevad tunded – armastus, lein, õnn.
  Öelda, et mulle pole mingi asi (või üldse ükski asi püha) – on okei. Aga imestada selle üle, et ülejäänud maailma jaoks ON üks või teine asi püha? Ja et siis tuntakse-gii neid tundeid? On.. madal.

 6. Ja no:
  https://9gag.com/gag/aoen86x

 7. Võtsid mult sõnad suust.

 8. Ma arvan, et sul on tunded, aga et need rakenduks peab mõistus aru saama, et see sind kuidagi isiklikult puudutaks. 🙂


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Kategooriad