alcohol

Kuidas see Kingo nii totusid asju ütleb?

Nagu ei saa ju tõsiselt mõelda sellist asja? Nüüd siis ütles ta intervjuus, et ei ole mingit põhjust IT-inimesi siia tuua, nad võiksid oma tööd kaugtööna teha. Mis minu meelest loomulikult on väga hea mõte, mina kui TÖÖVÕTJA. Ma olen kindel, et nii mitmedki töötajad teeksid oma tööd rõõmuga kodumaalt.

Aga kas Kingo ikka saab aru, et kui minu ameeriklane näiteks Chicagost töötaks, oleks ta kohustatud ka USAle makse maksma? Ja et see tähendaks seda, et Eesti seda maksuraha ei saaks? Ja seda, et kuna me ei käiks enam siin poes, siis kogu see igapäevaselt poodlemiselt makstav käibemaks jääks riigil saamata? Ja need välismaalt sisse ostetud IT-inimesed ei teeni üldiselt sandikopikaid ning neid ei ole vähe, nii et me ei räägi siin väikestest summadest.

Nagu kuidas saab minister igati tõsise näoga öelda, et ei ole meile mingeid immigrante vaja, pigem loobume maksurahast? Sest just seda selline väljaütlemine ju põhimõtteliselt tähendab. Seda külge, et tegelikult on ka IT-tööd hulga lihtsam koordineerida, kui inimesed üksteist natukenegi tunnevad ja suhtlevad tihedamini kui kord nädalas Skaibikoosolekul, ei hakka ma hetkel sisse tooma, aga see peaks ka igale mõtlevale inimesele selge olema. Kingole peaks see eriti selge olema, sest ta ei jõua ju olulistele kohtumistelegi, sest ei oska oma meile lugeda, ta peaks eriti hästi aru saama, kui tähtis on, et keegi kõrval seisaks ja aitaks.

Teine argument on muidugi see, et praegu tulevad kõik need britid, ameeriklased ja kanadalased siia tööle just selle pärast, et see meie hea palk tagab siin ka väga hea elukvaliteedi. See sama palk ei tagaks UK-s või USAs enam sugugi sama head elu. Minu peiks selle palga eest USAs ei töötaks, sest no milleks, on ka teisi valikuid. Mis pikemas perspektiivis tähendab mida? Et need valged inimesed, keda Kingo armastab, meie firmade jaoks enam ei tööta (sest sellistel tingimustel pole palk konkurentsivõimeline) ja ongi meil ainult nigeerlased. Kas see on EKRE salasoov, mustanahalisi üleval pidama hakata? 😀 Okei, ida-eurooplased ikka ka, saame tagasi Nõukogude Liidu idülli.

Vähemalt ühte eesmärki täidab EKRE hästi, tõstab alkoholiaktsiisi laekumist – sest nende uudiste lugemine ajab isegi minusuguse karsklase jooma.

21 kommentaari “Kuidas see Kingo nii totusid asju ütleb?

 1. Lisaks veel juurde, et just palga ja elukvaliteedi suhe on see, mis ka eestlasi kodumaale tagasi toob. Ameerikamaal ja Lääne-Euroopas on küll palganumber kõrgem aga võrreldava elukvaliteedi tagamiseks peaks veel hulka suurem olema. Kaugtöö on tore asi kui seda teha Eestis suvilast Tallinna kontorisse aga nagu mainisid väljamaalt tehes jäävad maksud sinna, juhul muidugi kui neid üldse deklareeritakse 😛 Tegu oleks sisuliselt heapalgalise töö ekspordiga, aga just neid töökohti peaks Eestis hoidma. Madalalt tasustatud üle telefoni tooteabi ja nõustamiseteenust teevad India ja Pakistan niikuinii juba pikemat aega.

  1. Eesti suvilast saab ka päevakese nädalas vms kontoris kohal käia ja ikkagi asjadega piisavalt kursis olla, ei ole seda muret, et liiga kõrvale jääd või seltskonnaga ei suhestu. Nii et sellist kaugtööd toetan ma igati, mõni inimene ongi selline, et kodus suudab paremini keskenduda.

 2. Eesti müüb selle töö edasi nigeerlastele, siis saab oma maksud tagasi ja kasumit ka natukene ja saab rikkamaks. Jaa, Kingo ei mõtle sinu Chicagost normaalne ju, et inimene maksab makse sinna kus ta asub ja pärast imestab, et pensioniga pole Chicagosse asja. 🙂

  1. Neil välismaalastel, keda mina tunnen, pole kas mingit plaani oma koduriiki naasta ja/või on isiklikud investeeringud pensionipõlve silmas pidades. Kena sinust, et nende pärast muretsed, aga see lähenemine on tänapäeval kardetavasti üsna elementaarne – mina olen suurema osa tööelust Eestis olnud, aga Eesti pensioni peale ikka eriti ei looda. 😊

   1. Ei ma muretse, see pension 0n palgast sõltuvuses. Vaevalt, et ärimees mõtleb sellele, mis Eestile kasulik on ta võtab ikka viimast ja ei vali vahendeid, või sinuarust tuleb Eeesti riigil pealemaksta et IT firmad kasumit saaks teenida, niigi valitsused võtavad selliseid otsuseid vastu mida tuleb meil kiõigil tulevikus kinni maksta aga keegi ei kasuta. Riik on masin ta ei ole EKRE.

    1. Riik ei peaks teenima kellegi ärihuve (kuigi pahatihti kahtlemata teenib, kui mõelda, kui palju meil altkäemaksuskandaale on olnud), riik peaks mõtlema selle peale, kuidas koogist võimalikult suurt tükki saada. Kui meil on inimesed, kelle keskmine palk on kaheksa tuhat eurot, nagu viimati lingitud artiklis, on riigil kahtlemata kasulik see maksuraha siin hoida.

     Kutsu mind küüniliseks, aga kahtlen, kas minu silmad pensioni näevad. Isiklikel investeeringutel ka muidugi omad ohud, kõige kindlam oleks ilmselt EKRE soovitust järgida ja kümme last saada, mõni neist ehk ikka hiljem põdurat ema toetaks.

    2. Minu meelest on Eesti niigi suutnud pärast taasiseseisvumist hämmastavalt kiiresti areneda (Läti ja Leedu on ju selgelt maha jäänud), olgu parajasti pukis Kesk või Reform. Vaevalt et koalitsioonis olev EKRE mõne aastaga nii palju pekki suudab keerata, samas näevad praegu kõik, KUI lollide inimestega tegu on. Helmed on aferistid, aga vähemalt mitte päris lollid, aga Kingo ja Ringo (kui kaunilt kõlav paar, ehk võiksid nad veel kokku hakata valgete lapsukeste tootmise nimel?) teevad reklaami ju mitme eest. Nii et usun, et see praegune sitt on tõesti tuleviku väetis.

    3. Tegelikult oleme absoluutselt kõik oma arenemisega täpselt ühel tasemel, ainult arenemis argumenti kasutatakse siis kui tahetakse teisi omasuguseks muuta. Kas me oleme nüüd arenenud paremad eestlased kui oleme endale mikihiire mõistuse saanud ja ajame rumalale maainimesele seda vägisi sisse ainult selleks, et tal väga hea oleks uskudes et nii on parem, aga mingil hetkel tuleb piir ette, teid ei kuulata enam ei usuta ja minnakse omadeed, muututegi koerteks karavani kõrval.

 3. Mäh. EKRE poliitiku eesmärk on toetada EKRE poliitikat. Ehk siis tõestada, et meil ei ole vaja võõraid, kes eestlaste töökohad ära võtaks. Raske ülesanne majandus-ala ministri jaoks, aga no ta püüab. Mida ta peaks teie arust siis ütlema? Mingi argument peab tal ju olema, lihtsalt “kerige koju” oleks ju veel tobedam?

  Maksud ja raha ja majandus on EKRE jaoks alati täiesti kama olnud. Neil on vaja oma valijale meeldida ja see on põhiline, imperatiivne. Ja EKRE valija ei hakka sul kaugtöö aspektide üle diskuteerima. Välkarid välja, Eesti eestlastele, kõik!!!

  Ma ausalt ei saa aru, mida te proualt ootate või miks jaurate.

  1. See et sotsidel oravatel ja juutidel on valimiskaotusest persekarvad ikka veel turris ja isegi kui keegi midagi EKREst ütleb tundub see väga väga vale, isegi siis kui see ka nii ei ole, siis üritatakse vägisi midagi punnitada, et nagu plusspunkte teenida masendav.

   1. Olgem korrektsed, oravad siiski võitsid valimised. A kus see juudi partei muidu on, siis ma teaks järgmine kord nende poolt hääletada?

    1. Enamus on see kes võidab. Valiku teeb rahvas. Sinu vabadus on hääletada või mitte ja mõelda kuidas tahad, aga oravad jäid kaotajaks.

    2. Valimistel vaadatakse siiski numbreid. EKRE oma hädiste protsentidega sai koha koalitsioonis ainult selle pärast, et ühel mehel kukuks perse küljest, kui ta seda peaministritoolil hoida ei saaks.

    3. Poliitika on natukene teistsugune matemaatika, omaarust võidad, aga lõpptulemus loeb. Kui enamusega läbi ei saa siis oled nagu Savist saarel oma võiduga. 🙂

 4. EKRE valija jaoks on IT mingi hoomamatu ja kauge asi. TEMA ei saa sellest niikuinii midagi. Pigem muudavad Tallinna edukad ettevõtted teda suhteliselt vaesemaks. Maksud on abstraktne nähtus ja mõjuvad kaudselt. Inflatsioon on aga reaalne ja kiire. Ning mida “kuumem” on Tallinna majandus, seda suurem on lõhe maa ja linna, või ka tehnoloogide ja humanitaaride vahel.

  Ehk – paljudele eestlastele on meie rahvusvaheline IT äri pigem probleem. Ühiskonna ühtsusele ja õiglustundele mõjub see ka halvasti. Uuri oma eelmiste kursakaaslaste käest, mis on nende suhtumine “keskmine kuupalk paari aasta eest 8732 eurot” ettevõttesse. Ja kas nad ikka on kurvad, kui see oma uksed Tallinnas kinni paneb. Ja mõtle siis, kuidas tajub seda uudist EKRE valija kusagilt ääremaalt…

 5. Mina sellise riigi heaks küll mitte ainsatki õlmarit ei taha juua, sõidan parem Lätti, kui selline tahtmine peaks tekkima. 😛
  Isegi limonaad on seal odavam.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.