anna kannatust

Sookoll (Swamp Thing)

Kurat, te olete imelikud. Küsin mina retseptisoovitusi või kust head toitu tellida, te hakkate rääkima, et proovi viis tundi tantsida või jooksmas käia. Jääb mulje siit, nagu mul oleks spordialaseid nõuandeid vaja v?

Aga vihake nüüd, kui tahate, ma ütlen otse välja. Ma enda arust ei ole Marveli fangirl ega midag, aga minu jaoks on täiesti arusaamatu, kuidas tähtsad onud ja tädid DC-s lihtsalt situvad suvaliselt taldrikule (khmh, Aquaman, khmh) ja nende fännid söövad selle kõik rõõmuga sisse ja ütlevad, et midagi nii head pole nad veel elus saanud.

Swamp Thing on selle suurepärane näide. Peaks olema muuhulgas horror – seda on see siis, kui me defineerime horrorit kui neid “õudusfilme”, mida vaadatakse sõpradega koos, sest siis saab palju nalja. Nii etteaimatav, et ka siis, kui varasemast midagi ei tea, oskad pool ajast arvata, mis järgmiseks juhtub. Ja sellele lisaks nii juustukas, nii palju klišeid, et ajab kergelt oksele lihtsalt. No nagu vaataks ühte paljudest seebikatest, seekord on üks osapooltest juhuslikult lihtsalt sookoll.

Ma ei saa aru, kuidas selle hinne IMDB-s 8,6 on. Sellest, miks see pärast esimese episoodi esilinastumist kohe edasistest plaanidest välja jäeti, sain küll aru. Mina vaatasin kangelaslikult ära kaks osa – olge teie targemad ja vaadake null.

Kas mulle meeldis ka midagi? Noh, Virginia Madsen mängib üsna hästi õelat eksalkohoolikust mõrda.

P.S. Leegioni uus hooaeg on megaägedalt alanud. Aubrey Plazasse olen ma küll sama hästi kui armunud.

7 kommentaari “Sookoll (Swamp Thing)

 1. Hõmm, see Sookoll on tegelikult üsna OK võrreldes jamaga nagu Cloak and Dagger või Doom Patrol. See viimane üritas kangesti olla ilgelt meta aga feilis täiega. Sookollis on vähemalt tänu sellele soo värgile mingi oma atmosfäär päris hasti välja peetud. Legioni uus hooaeg pole seni veel tundunud päris sama lahe kui eelmised. Veits uimane on see värk esialgu ja süžee on kuidagi väga vägisi tõmmatud “oi kui paha ja ohtlik on David” rajale tema endiste semude osas. Aubrey Plaza on muidugi alati vinge, seda ei saa eitada.

  Kui sa pole näinud, siis päris lahe sari on Siren, kus ühes mereäärses linnas tekib komplikatsioone näkkidega. Kõlab nagu retsept parajaks jamaks nagu paljud “fantastika väikelinnas” filmid kipuvad olema, aga huvitaval kombel on tulemus tegelt väga lahe, eriti peategelase ja tema tüdruku suhe peamise näkiga on väga haarav. Selle naisnäki näitleja teeb “mitte päris inimese” rolli ka harvanähtavalt hästi. Üldse kogu see värk, et tõesti on tegu teise liigiga ja mitte lihtsalt mingite helendavate simadega inimestega, kes kohakaasluse alusel on natuke ka üleloomulikud olendid, on selles sarjas hästi tehtud. Praegu on käimas teine hooaeg ja vist on ka kolmandaks kinnitus olemas.

  1. Treiler on küll hilarious, piff ronib veest välja täismeigiga, ei proovita seda nägugi teha, et see ta natural look on. 😀

   1. Hahaha, jah, vaatasin ka praegu esimest korda seda treilerit ja kui ma seda enne sarja vaatamist oleks näinud, siis ilmselt poleks viitsinud sarja vaatama hakatagi! Sellest jääb täpselt selline väga tüüpilise jama mulje, mida minu meelest sari ise suudab päris edukalt vältida. Even if I do say so myself, soovitan pigem uskuda mind ja mitte pöörata liiga palju tähelepanu sellele treilerile 🙂 Meigi osas ma küll eriti tähelepanu ei pööra, kuna esitieks pole naine ja teiseks sellisel juhul ei saaks üldse enam midagi vaadata vist, kui natural looki taga ajada. See on nagu heliga plahvatused kosmoses, tuleb ära harjuda.

    (Mis puutub enne kommi kadumisse siis kuna ma WPs eriti sageli ei kommenteeri, siis jõudsin juba unustada selle nende tobeduse, et algul komm justkui läheb läbi ja mingit modemistedet ka ei saa, aga siis mõne minuti pärast (või oli see, et kui cookie kustutada), siis kaob komm ära. Lihtsalt kuna olin natuke vaeva näinud siis polnuks eriti tore, kui oleks päriselt kadunud.)

    1. Muide ma ei garanteeri, et kohe esimesest osast peale tekiks “must see” tunne (ausalt öeldes lihtsalt ei mäleta, kuidas endal täpselt oli), aga üldiselt üsna lühikese ajaga muutus üheks mu viimaste hooaegade lemmikutest.

  1. Saadeti miskipärast modereerimisele jah, aga kui nii juhtub, tee alati häält, sest neid, mis WordPress omal algatusel modereerimisele saadab, ma näen, aga vahel (eriti kui kommentaaris linke ka on) saadab suisa spämmi ja neid näen ma ainult siis, kui ise kaevama lähen.

 2. No kui sa tahad halba koomiksisarja vaadata, siis… Inhumans 😀 Ma närisin sellest läbi, sest Iwan Rheon näris seal dekoratsioone nagu kobras puud, aga kõik muu oli Räige Sõnnik™ 😀

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.