faith

Seletage lollile

Mul on siin alati hulk mehi, kes tahavad lolli naisterahvast harida – täna on teie võimalus! Naised võivad ka vastata. Ma ei saa poliitmängudest alativäga hästi aru, nii et küsimus igati tõsine.

Miks tahab Reformierakond praeguses olukorras umbusaldada Ratast, mitte Helmet (või suisa mitut)? Minu loogika ütleb, et Helmede käitumisest on nii paljudel kopp ees, et sealt oleks mingigi võimalus vajalikud hääled kokku saada – ja kuna on ilmselge, et tegelikult hoolib see pere ainult erahuvidest, mitte parteist, langeks selle tulemusel üsna kähku ka valitsus. Ratase umbusaldamiseks nagunii hääli kokku ei saa, nii et mis seal see eesmärk on? Valijale mulje jätta, et midagigi tehakse? Pildil püsida? Lihtsalt valitsuse tööd takistada? (See viimane nüüd küll väga kena ei oleks.) Igavust peletada, sest opositsioonis pole muud teha ja kaua sa neid sudokusid lahendad?

10 kommentaari “Seletage lollile

 1. Issi Marti nad juba püüdsid umbusaldada ja seadus näeb vist ette, et kahe umbusaldusavalduse vahe peab olema vähemalt kolm kuud, see aeg pole täis.
  Ratas on …polegi teist nagu õieti, viimasel ajal on ta põhilause “selline asi ei tohi korduda!” ja põhitöö valitsuse maine lappimine, muudkui uhab haavlipüssist auklikuks lastud “Valitsuse maine” nimelises dirižaablis mäkaiveri teip näpus ringi ja kleebib lapikesi.

  1. Aa, selle ma olin juba ära unustanud, et Helmet juba korra kangutati, siin on seda jama nii palju olnud, et kõik ei püsi meeleski.

 2. Asi jah vist pigem selles, et Helmete pesakond keerab küll käkki aga Jüri-poiss, kes peaks nende ülemus olema, hoiab madalat profiili ja püsib kuss…

 3. Ohh, mulle meeldiks, kui rahvas arvaks, et reformikad sellepärast tahavad ratast umbusaldada ja helmesid mitte, et kui valitsus langeb, on reformil plaan valitsus teha ja siis läheb helmesid jälle hädasti vaja 😛

  no tegelt ei saa umbusaldamine üldse läbi minna, sest keegi riigikogu koalisatsiooni saadikutest ei soovi endale vett peale tõmmata ja igaveseks valimisnimekirjast välja jääda. kallasel pole ju millegi eest häält osta.

 4. Minu arust momendil pikalt liiga ennatlik käik. Tundub, Reform tahab näidata, et vähemalt üritavad midagi teha, et pärast poleks ütlejaid : “Oleks te umbusaldust avaldanud oleksime kaasa tulnud”. Kui läheb hääletuseks peavad kõik parlamendiliikmed selge seisukoha võtma, millest jääb edaspidiseks märk külge. Ma ei imestaks kui nii mõnigi saadik jääb haigeks või suundub “vältimatule välislähetusele”, et vastutusest kõrvale hiilida.

  Mingi õhkõrn võimalus, et Kajal tegelt hääled koos ehkki personaalselt seda ei usu. Kesikute juhtkonna valik on ju põhjaminevat laeva niikaua paigata kui võimalik, sest hiljutise Kallase avalduse põhjal selge, et uues valitsuses Rattal ja enamusel Keski genossedest kohta pole. Kui keskerakond võetakse valitsusse siis hoopis uute nimedega.

  Tegelt ilmselt loksub see laev veel jupp aega enne kui mingi kardinaalne skandaal või totaalne ämber aluse põhja laseb. Olukorra kaalukeeleks võib kujuneda hoopiski Isamaa, kellele oleks valitsuse kukutamine sobival momendil heaks PR käiguks, et tagasi pildile saada. Küllap Reform premeeriks neid paari magusa ministrikohaga.

 5. Kus mul see mänspleinimise kaabu nyyd oligi… Yhesönaga, lehte lugedes jäi mulje, et suurepärane idee syndis erakonna suvepäevadel.

  Oli varajane hommikuutund, kuid erakonna suvepäevadel käis baaris juba vilgas sebimine, jne.

 6. No kui sa juba tõid mehed ja naised mängu, siis tehakse seda asja just nimelt sellisel kujul sellepärast, et erakonna eesotsas on naine. (Nali, nali 🙂 )

 7. Kui poliitika oleks loogiline, siis võiks arvuti lihtsalt riiki juhtida väsimatult kuni elektri lõppemiseni. Mine parem korja seeni loogiline on et nad kuskil kasvavad ja neid tuleb korjata enne tarvitamist. 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.