anna kannatust

Ei ole võimalik

Kes oleks arvanud, et tuleb päev, mil ma nõustun Timmeri postitusega – aga see päev on käes. Jah, mediteerige, mis te mediteerite, aga lihalikud rõõmud võiksid ikka füüsilist tegevust ka hõlmata.

Muidu on viimase nädala suurim uudis see, et räägitakse, et Eesti IKEAs olevat kallimad hinnad kui Soomes ja Riias ning lõunasse tellimise saatekulu olevat 65 eurot, kauba suurusest olenemata. Tartu inimene saaks selle raha eest ise Riias poes käia, mis ta enam selle tellimisega jamab siis, läheb parem kohe kuskile, kus suurem valik.

Jah, ma olen selles vanuses, kus mõte käib mööda IKEA mööblit ja elulõnga veeretamist. Ja kokasaateid. See ei ole normaalne, kui rõõmus ma selle üle olen, et avastasin, et Alton Brown on eelmisel aastal Good Eatsile uue hooaja teinud. Miks keegi ei öelnud mulle? See, et ma süüa teha ei oska, ei tähenda, et ma ta saateid ei armastaks, see on nagu teadussaade köögis, see on imeline.

15 kommentaari “Ei ole võimalik

 1. Ma kuulsin IKEA kohta jälle, et olevat asju, mis on odavamad kui Lätis. Hinnad pidavat kujunema vastava piirkonna nõudluse järele (populaarsemale kraamile pannakse hinda otsa).

  Ma ei tea, kuidas tänapäeval, aga vanasti ei olnud ka teistes riikides IKEA selline “telli ja meie toome kohale” pood. Madalaid hindu saavadki nad pakkuda sellepärast, et inimene peab võimalikult palju ise ära tegema (kauba laost kärule kuhjamine, poest välja transportimine, autole laadimine, koju viimine ja seal kokkupanek). Nii et selles valguses tundub imelik vinguda, et keegi ei tahagi a la üksikut käterätti Lõuna-Eestisse tasuta ära tuua.

  1. Eesti pood on lihtsalt Soome ja Läti omaga võrreldes nii palju väiksem, et see juba natuke nagu vihjab, et eks ta eelkõige netist tellimiseks ole. Kui mina käterätti tahaks, siis ma läheks raudselt Soome omasse, sest no vahel ikka Soome satud ju, läheks siis juba kuskile, kus normaalne valik.

   1. Mh, see on selline liikuva tallinlase vaatepunkt – Soome ikka satud. Enamik inimesi siiski ei satu… Või on neil seal mingi asi ajada, mis üldse IKEA-ga ei haaku.

   2. Kui nüüd sips süveneda, siis selgub, et praegu avati Eesti Ikea väljastuspunkt ja showroom, mitte pood. Ehk et jah, ONGI netist tellimiseks. Ei saa Riia ega Helsingiga võrrelda.

    1. Miks on vaja netist tellimiseks füüsilist poodi. Võrguühendusest peaks nagu piisama, 99% inimestel ju arvuti või mobla olemas. Või ainult selleks, et saaks “käega katsuda”. Tegelt olen ise ka käind poodides elektroonikat “proovimas” et hiljem soodsalt netist tellida juhul kui meeldis. Siinmaal annab pood tihtipeale sama hinnaga, mis konkurndil kui vaid reklaami ette näitad.

 2. On võimalik!
  Istun mina siin,
  ja ootan päikselist hommikut,
  et teha pilt uue isikutunnistuse jaoks…

  Ja sõber, Rents, loeb mu mõtteid ning
  postitab just selle PILDI seal allpool.
  Ma vaatan, ja ei saa aru kus see tehti?

  Igatahes tänud, kokkaja olen hingelt.

 3. IKEA kohta ei oska ma muud öelda, kui et esiteks ei ole nad kaugeltki nii rohelised ja keskkonnasäästlikud, kui välja paista lasevad, ja teiseks, te sureksite, kui kuuleksite, kuidas ameeriklased IKEA hääldavad: aikiia. Naljatilgad.

  Aga mis Timmerisse puutub, siis esiteks, väita, et vaimsusel pole erinevaid tasandeid, on ikka nii loll jutt mu meelest, et selle peale annab tulla. Ja teiseks – tehke mulle selgeks, mis on selles halba, et keskealine mees hakkab seksile teistmoodi vaatama? Miks Timmeri kirjeldus nn. “vaimse seksi” poole pöördunud mehest on utreeritud ja mõnitav? Minu arvates on mõtteviis, et sportauto või tsikkel on OK, tantraseks aga mitte, väga piiratud.

  1. Selle viimase osaga olen nõus – aga öelda, et naine võiks AINULT vaimsest stimulatsioonist orgasmi saada, kõlab lihtsalt laisana mulle. 😁

   1. Selles osas jah suures plaanis sinuga nõus. Samas, Timmeri kirjutatu on tema interpretatsioon, üle võlli keeratud, jumal teab, kas need konkreetsed vestlused sellisel kujul üldse aset leidsidki. Üldse tunduvad mulle ta tekstid justkui mõnest teisest, poolvaimsest allikast pooleldi maha kirjutatud (või, öelgem viisakalt, inspireeritud). NB! Ei midagi isiklikku Timmeri vastu, keda ma vanast ajast muide isegi veidikene tunnen – aga blogi on tal küll sihuke labidaga lahmimine teemadel, mis süvenemist vajavad, ning mille puhul ühte ning ainuõiget arvamust/käitumist/lahendust pole olemaski. But I’ve been wrong before…

    1. No ma olen varem ise üsna teravalt tema blogi suunas sõna võtnud, veits gold diggeri mulje jätab see “mees peab ikka rikas olema, siis on rohkem mees”, nii et minu pärast pole vaja sõnu valida. 😀

    2. Ei ei ei ega ma sinu pärast sõnu vali, ma lihtsalt üritan oma kena inimese kuvandit säilitada =)
     Jaa, ma tean, oled sõna võtnud jah. Ja Timmeri poolt naistele pakutavast igavese nooruse retseptist (miniseelik/kõrged kontsad/noor armuke) oli mõnda aega tagasi mitmes blogis juttu.

     See selleks. Ma korraks veel „keskeakriisi“ teemal. Üldse ei saa aru, miks seda põhiliselt negatiivses või naeruvääristavas võtmes märgitakse. Oleks ju imelik, kui inimese mõtlemine eluaeg 25-30 aastase raamides püsiks. Tulebki keskiga kätte, ja tahadki muutust, sest hakkad aduma, et aega hakkab väheks jääma. So what?

 4. Ja mina lihtsameelne mõtlesin, et ainult naised sihukeseks “vaimseks” pööravad. See Timmeri link oli tõesti lahe lugemine! Ma hakkasin mõtlema, et äkki on trennitegemine kah üks hilis keskea kriisi tunnus. Kuidagi ei taha ju lasta noorematel “kiiremini, kõrgemale, kaugemale” olla. Tänapäeva (kuidas isaseid lumehelbekesi kutsutakse) ajastul õnneks pole nii keeruline 😛

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.