Kõik muudkui küsivad mu nahahooldusvahendite kohta*

nobody-absolutely-no-one-not-a-single-soul-on-this-earth-not-even-their-mom-influencer-a-lot-of-you-have-asked-about-my-skin-care-routine-il-xeyuq

Mul on viimasel ajal mure tekkinud. Inimene on teatavasti oma harjumuste ori, nii et ma olen vist südamerahus paar aastat järjest ühte ja sama näokreemi kasutanud. Mingi JOIKi näokreem, sest oli mõnus ja ikkagi Eesti toode jne – aga tundub, et nüüd nad lõpetasid selle tootmise, sest isegi nende kodulehelt ma ei leia seda (täpselt sama lugu nende habemeajamiskreemiga, mida ma Cyrusele ikka ostsin). Proovisin mingi nende päevakreemi testrit, aga see ei meeldinud mulle ÜLDSE, oli kuidagi ebameeldiva konsistentsiga. Näoseerumiga sama lugu. Nii et nüüd ma juba mõnda aega kasutangi Sirru näokreemi, sest sellel on mõnus piparmündilõhn ja, olgem ausad, ma olen ostnud seda talle, aga tema ise kasutab seda ainult talvel külmaga – kasutan ja ise muudkui muretsen, et äkki hakkab homme habe kasvama või hakkan naistele VEEL ligitõmbavamalt mõjuma vms.

Lihtsalt iga kord, kui ma apteeki sisse astun, lööb see valik mul silme eest täiesti kirjuks, nii et ma lähen teisipidi minema ja ei ostagi midagi. Ei taha see katsejänes ka olla ja iseenda peal kümmet erinevat proovida. Nii et nüüd küsingi teie käest hoopis, et soovitage mingit head päevakreemi, mis ei oleks ei liiga vedel ega liiga rasvane – minu vanuses võib teoreetiliselt juba kortsudevastane olla, aga ilmtingimata ei pea, põhieesmärk on niisutada.

Kel sel teemal midagi öelda ei ole, võivad lihtsalt jätta kommentaare selle kohta, kuidas see blogi on ikka nii alla käinud ja vanasti oli kümme korda huvitavam.

* Ei, mitte üks inimene ka pole eales huvi tundnud, näha vist, et kui meelde tuleb, siis pesen nägu. Selline meigivaba olen ma igapäevaselt, hea, kui kord kahe kuu tagant tuleb meelde kulmud püsivärviga üle tõmmata.

35 kommentaari

 1. Eesti kreem Berrichi

 2. Juba meie vanaemad kasutasid Nivea kreemi tumesinises karbis valge kirjaga. Mina kasutan ka. Väga rahul. Nii lugupeetud firma puhul pole vist ka ohtu, et toode ära kaob.

 3. Juba meie vanaemad kasutasid Nivea kreemi tumesinises karbis valge kirjaga. Mina kasutan ka. Väga rahul. Nii lugupeetud firma puhul pole vist ka ohtu, et toode ära kaob.

 4. mina seda Berrichit ei julgeks soovitada, tester tundus ülimõnus ja ostsin kreemi, aga nädal hiljem oli nägu punetav ja kreem enam sisse ei imendunud, niisama vedeles ja kleepus näo peal. pidasin kuu aega vahet ja proovisin uuesti, ikka sama jama. nahk kuivas ja kestendas, aga kreem ei kavatsenudki sisse imenduda.
  Aga muidu kui lihtslt vaja läbi ajada, siis Essexi hüdrogeel. Kõlbab igale poole määrida, näkku kaasaarvatud

  • Mina just seda julgengi soovitada, sest mu pindkuiv nahk on sellega ülirahul, kreem imendub väga kiiresti (kasutan öökreemi). Näokreemidega on üldiselt siiski see, et see peab nahatüübiga sobima. Ja ega kõik kõigile sobigi, inimesed on erinevad. 🙂

 5. Esmakordse kommenteerija aga pikaaegse lugejana julgeksin soovitada seda https://ddifference.com/tooted/universal-revitalizing-face-cream-3/?v=a57b8491d1d8 (või mõnda muud samalt tootjalt).
  Kah kohalik ettevõte ja kraam on üllatavalt hea ning töötav (ma olen ikka väga umbusklik igasugu kiidulaulude jm huuhaa koha pealt). Lõhnab tagasihoidlikilt, on kerge ja ei jäta naftakihti nahale.

 6. Oma rosaatseaga ostan ma apteegist spetskreemi, mis pole ei liiga rasvane ega vedel, punetust tõmbab kõvasti tagasi, aga seda sulle soovitada… Ma ei tea, tahaksid sa lubivalgekeseks muutuda? Sarjast “Lubivalgeke ja välismaa prints”.
  Hiljuti soovitas üks teine rosaatseaga daam mulle sellist näoželeed: https://www.holikaholika.ee/kehakreemid/17-universaalne-niisutav-geel-aloe-99-soothing-gel-250ml?fbclid=IwAR36O0gAGQ_eBb1hHzPfXAiurSDuAaBFZR5lb4loDJcHEQg9KiJn0xQ0xKY
  Käisin tolles Holika Holika poes ja seal oli meeldivalt vähe erinevaid tooteid. Et siis võib piiluda. Ei aja peast kirjuks.
  Habemega Rents oleks muidugi päris nunnu.

  • Aga sarjast “Rents soovitab” – läksin nüüd vist esimest korda elus joiki lehele vaatama ja seal on mingisene niisutav päevakreem täitsa olemas, see põlnd see vä?

   • Nad on vist muutnud seda, mitte ainult pakend pole teistsugune, vaid see on ka hulga vedelam kui varem, mulle üldse ei meeldi see konsistents.

    • Võeh, muutused!

    • Ma vist kuu tagasi sain väikese pudeli joiki vana versiooni. Ehk on sul mõtet ka Sakust nende poest läbi käia?

     Kõigil on erinev nahk, aga mulle aina enam meeldivad Clinique tooted. Nt nende niisutav geel.

  • see aaloelöga on ka mulle päris hästi meeldinud, kuigi ma pole teda näkku määrinud (ja silmade ümbrusse panemise eest oli lausa hoiatus tuubi peal). Ma olen teda kasutanud, kui nahk kuskil kätel või jalgadel ketendama kipub.

  • Heh. Mul on Holika aaloegeel. Pmst soojas niiskes kliimas nagu Itaalia polegi rohkem vaja (Eesti talves paneks mingit rasvasemat kraami näkku, nt see https://naturasiberica.ee/toode/natura-siberica-loves-estonia-moisturizing-day-face-cream/ ).

   • Eesti talves määrin mina endale võid näkku, kui nahk väga kipitama hakkab, aga selle jaoks on Rents vist liiga normaalne. 😛

 7. Ma kasutan Puhta Looduse kurgikreemi, kui meelde tuleb (peamine valikukriteerium – seda saab toidupoest, hea kerge ja mitterasvane ka). Vahepeal ikka kihvatab, et äkki naisteajakirjad räägivad õigust ja 40-aastaselt kukub nägu alahoolitsuse tõttu lihtsalt küljest ära, aga eks see on see rist, mida ma pean laiskuse pärast kandma.

  • Krõõt just komm eespool kirjeldas Orto kurgikreemi, normaalne, ma vahest kasutan seda ka savi, saepuru, masinaõli ja heina vahepeale. Kortsuvastastest on tollesama tootja oma… Aga ma pole maikuust saadik neid kreeme kummutist välja koukinud…

 8. +1 Puhta Looduse kurgikreemile, imendub hästi ja selline kerge. Aga see on pigem vedel kui paks.

 9. kibuvitsaõli, suvaline amazonist… täitsa hea
  jojobaõli sobib ka (ma ei tea kuidas seda õigesti kirjutatakse, ei viitsi keelenõud ka uurima hakata)
  aga kui õlid ei meeldi, siis mu laps kiidab puhta looduse kibuvitsaga niisutavat kreemi, on jubedalt rahul

 10. Mulle Berrichi sobib ja meeldib kah. Olen paar aastat kasutanud, jume on ühtlasem ja tumedad silmaalused ära kadunud (kes muu mu ilu kiidab kui mitte ma ise onju 😛 )
  Suvel on mõnus see https://berrichi.ee/toode/light/ sest nende tavaline on veidi rammusam.

  • Jaa, ma tahan ka tavaliselt suvel midagi natuke kergemat.

 11. Madara.

  • +1 Madarale. Olin alguses skeptiline, sest ma olin selleks hetkeks kasutanud ja testinud mitmeid erinevaid kreeme, aga ei olnud leidnud oma õiget. Praegu olen fänn ja Madara toodetele mitu aastat truu.

   Madaral on varsti -40% päevad, kui kreemid ja muu kosmeetika on soodsam.

 12. Porgandiõli.

 13. Mulle meeldivad Kaubamajas müüdava firma REN kreemid. Nime järgi otsustades võiks ju sullegi sobida 😏

 14. aga mida see kreem tegema peaks? kuna eesti keeles nii häid sõnu pole, siis küsime niipidi: kas ta peab olema hydrating või moisturizing? ehk siis… kas su nahale on juurde vaja vett või õli?

  (vett on tegelt vaja peaaegu igal nahal, see on isegi veidi loll küsimus, üle hüdreerida kreemiga eriti ei saa. viga, mida saab teha, on veevajaduses nahale õli peale määrida ja siis imestada, et ikka tundub kuiv ja kisub, aga samas on rasune ja tekivad punnid.)

  kuna minu nahk õli ei kannata, siis oskan nõustada ainult hüdreerivate kreemide osas. eestis sab apteegist imelist toodet nimega Essex Hydrogel, maksab mingi kolm viiskend, ei lõhna, on okei konsistentsiga ja mulle soovitas seda kord üks kosmeetik.

  kui raha rohkem üle on ja kreem tingimata paksem peab olema, siis Clinique’il on ka väga mõnusaid mitterasvaseid geeljaid asju.

  • Eesti keeles on olemas selline hea sõna nagu “niisutama”, “niisutav kreem”.

   • aga kui seda kasutada, tekib segadus, kas jutt on “hydrating” või “moisturizing” kreemist.

    olen näinud kasutatavat sõnu “niisutav” tähenduses “moistuirizing” ja “sügavniisutav” tähenduses “hydrating”, aga no sorry, selles ei suuda küll keegi järge pidada!

    sama lugu naha kuivusega, jah, eesti keeles on sõna “kuiv” täiega olemas, aga dry ja dehydrated skin on kaks eri asja (mis võivad esineda ka koos, et asja huvitavamaks teha). seega jällegi, on olemas kasutus “kuiv” ja “pindkuiv” vastavalt, aga…

 15. Kuna ma näokreemidest midagi ei tea ja kreemidest üldse hoian nii eemale kui vanakurat piiblist (päikesekreemi panen ninale, põsenukkidele ja kõrvaotstele keskmise näpu otsaga) siis kommenteerin blogi … … … või siis mitte 😜

 16. kui ainult niisutada, siis there is nothing better than the ordinary: https://theordinary.com/product/rdn-hyaluronic-acid-2pct-b5-30ml

  • jah, aga! kui panna hüaluroonhapet (hoiab nahas niiskust), siis on v oluline panna juurde ka see niiskus, ehk siis see seerum ilma hüdreeriva kreemita võib asja halvemaks teha (nt kuiva õhuga kohtades – kogu olemasolev niiskus tõmmakse naha pinnalt naha sügavamasse kihtidesse hüaluroonhappemolekulidesse, aga pind jääb ikka kuiv ja vastiuk).

 17. Minu lemmik on siiani olnud see – https://www.apotheka.ee/catalog/product/view/id/5690/s/avene-nahka-taastav-kreem-d-e-f-i-50ml-pmm0107244ee/category/579/
  Aga kui sulle vedelamad asjad ka sobivad, siis see eelpoolnimetatud Essexi hüdrogeel on ka tore asi ning Green Nature jojobaõli kreem niisutas korralikult ja ei jäänud nahal rõve.

  • Ma muidu pole tervisenats, aga mineral oil on asi mis kindlasti ei peaks olema kosmeetikatoodete sees (ehk siis ei ostaks 25 euri eest kreemi, mis seda sisaldab)

 18. Vanainimesed räägivad, et kurgikreem pidi varvaste vahele hea libe olema. 🙂


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Kategooriad