Ah, ma juba mõtlesingi, kus ta jokutab

Kes tunneb, et on täiega pangaduskunn, aga postitust ei viitsi lugeda, lugege ainult viimast lõiku ja andke nõu.

Sügisväsimus on siin, et jääda! See tundub täiesti suletud ring. Ärkan üles, näen, et väljas on täiesti hall. Juba on nii külm, et teki alt ei taha välja tulla. Lähed sooja duši alla, kabiinist välja ei taha astuda. Külm ja nõme tekitab pideva magusaisu, mille peale kaal tõuseb, mille peale tuju langeb, mis tekitab pideva magusaisu, mille peale … Vahepeal olin haige ka, siis on eriti lihtne järgi anda ja iga päev kooki süüa. Selle aasta oktoobris siit vist kõhulihastega puhkusepilte ei tule – täna on taevas sinine, aga neil oli SEBis kamamagustoit ja … 😀

Aga enesetunne on juba mitu nädalat niru, nii et see, et normaalselt pole saanud trenni teha, ajab närvi. Käisin eelmisel neljapäeval isegi kõrvavaluga arsti juures – enamasti valutas natuke, aga näiteks joogat teha üldse ei saanud, sest ette kummardades tekkis kõrvas ja põskkoopas surve, kartsin, et põletik on igemest kuskile edasi liikunud. Arst ütles, et turses on küll nii kõrva kui nina limaskest, aga põletikunäitajad on normis, nii et pidin lihtsalt kolm korda päevas ibukat võtma. Aga no ikka, pidev väsimus, kehv olla, nii ei ole väga palju motivatsiooni rabeleda ka. Nüüd viimased päevad (ravimite mõju all) olid päris kenad, aga samas teeb kurvaks see, et ilmselgelt oli see viimane telkimisnädalavahetus, sest öösel oli ikka väga jahe, kuigi meil on korralikud magamiskotid (mida saab viimases hädas isegi kokku üheks suureks panna, aga seda me üldiselt ei tee, sest Cyrus tahab jahedamat kui mina).

Mul poleks midagi lumise talve vastu, aga selge see, et seda meile enam ei pakuta, nii et ette on teada, et nüüd tuleb kuus-seitse kuud ebameeldivat porist külma. Mitte et ma peaks vinguma, mul on alustuseks mõne nädala pärast puhkus, nii et saan enne oma D-vitamiinilaksu kätte, siis jaksan ehk lumetulekuni jälle vastu pidada. Lihtsalt see esimene arusaam, et suvi on nüüd tõesti läbi, tuleb alati veidi valulikult ja vinguga.

Aga see-eest tundub, et meil on koolis sel semestril tõesti paar päris huvitavat ainet. Ja laupäevad on pea alati vabad! Nii et olen kooliteemadel juba üsna põnevil.

P.S. Käisin täna pangas (SEB) muid asju ajamas ja tädi rääkis mulle muuhulgas, et tema tooks küll oma pensionifondi Swedist SEB indeksifondi üle. Peaks tooma v? Kas üks teeb mind vaeseks ja teine rikkaks? Mul kolmandat sammast nagunii ei ole, teine on, sest see oli kohustuslik. Ja no kust ma ikka olulist elu muutvat nõu küsin, kui oma blogist, ise hakkan tootlust võrdlema jne v? Ilunõu juba sain, ootan seda homset soodukat, et üks ära osta. Kuigi elu on näidanud, et näokreemi kohta nõu küsides võib 30 kommentaari saada vabalt, aga investeerimisalaste küsimustega päris nii libedalt ei lähe. 😀

18 kommentaari

 1. Panganduskommentari kahjuks ei oska anda, sest enam Eestis ei ela… jne. Aga mis igast tativiirustesse puutub, siis seda ma preventeerin ja leevendan juba mitmendamat aastat kokteiliga peenekshakitud värske ingverijuur+ sidrunilõigud + kuum vesi, ja kui on piisavalt tõmmanud siis juurde mett , võimalikult ehtsat, kui saab. Alustan oma hommikuid kohvi asemel sellega, vajadusel joon vahepeale kah. Kui külmetus kallal, siis teen lisaks Taiwani kanasuppi (hunniku ingveri ja seesamiõliga). Mul siin majakondsed on juba nädalat 2 tatised ja klähvivad, nemad pole nõus krokki jooma, aga mul pole senini viga kedagi (kui aeg-ajalt aevastamine välja arvata). Ingveri eelis on see, et tal on pea samad omadused, kui küüslaugul, aga pärast manustamist kannatab inimeste hulka minna.
  PS! Nii, nüüd ma eksisin enesele antud lubaduse vastu, et küsimata nõu ei anna. Tunadi-tunat, jälle see tähelepanuvajadus, antagu mulle andeks.

 2. John Oliver tegi Last Weekis indeksfondide kohta saate kunagi (juutuubist leitav), mille järeldus oli, et iga kell vali indeksfond tavalise hallatava fondi asemel – odavam ja lõppeks sama v parema tootlusega. Tal oli igasugu kavalaid argumente, vaata üle.
  Iseasi kas seebis, selle kohta andmed puuduvad.

 3. Sügise/haiguse teema: mul on näiteks kolm last, ja mul pole õrna aimugi, kas ma olen terve või raskelt haige, sest üldise kaose kõrvalt ei jää sellisteks väikesteks muredeks lihtsalt aega. Kas ma tahan ärgata kell 5-6-7? Keda kotib? Lapsed on vaja kooli ja lasteaeda viia õigeks ajaks. AGA! Kui ma töö juures saan siis tassi kohvi, siis on see üli ilus hetk ja kohe päeva alguses ka!

  Raha: mul on tunne, et pensionifondi liigutamisega sain parema eluasemelaenu intressi. Võimalik, et fondi liigutamine teenib laenuhaldurile mingeid eesmärgipunkte ja ta on valmis sinu eest kuskil komisjonis rohkem võitlema. Puhas spekulatsioon. Muidu cashout ja osta bitcoini või koli Bahamale.

  • Ma teen kohvi kohe hommikul, enne laste (3 tk) kooli jne ajamist, on küll tore hetk 🙂 Fideelial oli täna küll pilt kassist, kes tema hommikukohvile peale kraabib…

   Aga lund on küll olnud minu arust, ma ka eelmine talv suusatasin täie mõnuga ja käisin mingites rabades kaifimas, järelikult pidi olema.

   • Lume osas: eelmisel aastal oli see tali, mis kippus taeva jääma, aga veebruaris otsustas ikkagi alla tulla. Ja siis oli poole aprillini väga kohal.

    • Algas ikka varem kui veebruaris.

     Ma ju blogin.
     Minu suusatamised 2019. aasta jaanuaris:
     2. jaanuar Pirita – 10 km, õhtul, üksi :), okkasel rajal
     5. jaanuar Kõrvemaa – 24 km
     6. jaanuar Kõrvema – 14 km
     10. jaanuar Harku – 24 km,
     12. jaanuar Kõrvemaa – 2 x 19 km
     13. jaanuar Kõrvemaa – 20 + 5 km
     Enne seda, detsembris, olin suusatanud 3 korda Nõmmel ja ühe korra Valgehobusemäel (murdmaad).

    • Lõunas oli lund rohkem, aga huvitav, et sul Tallinnas õnnestus nii palju kordi koguni …
     Minu arust oli lumega nii, et sadas ja siis sulas kohe järgmisel-ülejärgmisel päeval ära. Samas ei tundu mulle tõenäoline, et Kaur suuskadega päris ukse juures passis ja kohe startis, kui sadas.
     Vbla ma tõesti ei mäletagi?!?!?!
     Olen ka nii vanaks saanud, et möödunud talv läheb ajus eelmisetega sassi juba …?!
     Ei, tõenäolisem on, et sa passisid suuskadega ukse juures =)

    • Usu mind, ta PASSIBKI.

    • Nii on, passin jah. Ma mäletan, et kunagi kolleegid käisid Trummi kunstlumeraja peal suusatamas ja ma mõtlesin, et anna olla, idikad teevad tehislume peal sada ringi, rohkem värdjamat ajaviidet ei oska välja mõelda või. Nüüd käin ise ka.

     Aga Kõrvemaa rajad on aus looduslik lumi. Ja 5. jaanuaril oli kogu nende pikk rada sõidetav. See tähendab, et pidi olema korralik lumi üle maas.

     Kaur, blogija / ilmaraamatupidaja / lumepede

 4. Swedi ja seebi ei soovita, sest alates 2009 on nende tootlus pehmelt öeldes sitt. Läksin vist oma 3 a tagasi lhv-sse yle ja ei kahetse.
  Viirused tulevad, et jääda ja tappa.

 5. Kui Sa oleksid nõu küsinud muus kui investeerimisvaldkonnas, saaksin pangandusinimesena nõu anda…ent selles valdkonnas olen ka mina usaldanud LHV-d ja hetkel näib, et mõistlik valik on olnud (ma väga riskialdis ei ole).
  Viirused tulevad ja lähevad, nohu puhul olen avastanud “Avamys” nimelise sprei (retsepti ravim) – toimib, perearst soovitas. Üldiselt lähtun maalähedasest põhimõttest, et korralik toitumine + mõõdukas liigutamine ja kihiline riietus -> päästab päeva.

  • No vastata võib ka, kust pangast ameeriklasel kõige mõistlikum kodulaenu küsida – muidu on SEBil tavaliselt kõige paremad diilid, aga nad ütlevad otse, et USA kodanikele nad ei anna enam, vahet pole, mis sissetulek v perekonnaseis.

 6. Indeksfondid – jah!
  Pankade nuumamise asemel soovitaks Tuleva indeksfonde. Aga pankadest valides kindlasti LHV indeksfondid.

  • pluss üks, ma tulin siia just sedasama kirjutama.

 7. Tuleva indeksfondis on kulud väiksemad, sest Tuleva kuulub pensionikogujatele endile ja seega puudub surve kasumiks teenustasusid koguda. Seega on ka tulemus eeldatavalt parem. Tootlust ei garanteeri sulle keegi, aga kulud on kivisse raiutud (surm ja maksud, tead küll). Pangad ei pakkunud enne indeksfondi poegagi, kui Tuleva nendega turule hakkas tulema, sest sealt ei saa nii palju kasumit välja tõmmata kui aktiivselt juhitud fondidest. Soovitan Tuleva kodulehelt lisa uurida: https://tuleva.ee/category/oluline/
  Soovitus on varasematest artiklitest alustada.

 8. Mingi pankur-täisaba, kes ei olnud ise Tuleva fondiga seotud, kirjutas kuskil, et tema läheb sinna ja ma läksin siis ka. Või, ei, see oli majandusajakirjanik-täisaba.
  Ise ei tea ma teemast midagi, ausõna!


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Kategooriad