Vandenõuteooria

View this post on Instagram

#kertkingo #väliskaubandusminister #ekre

A post shared by EKRE tõbraste klubi (@ekreklubi) on

Viimasel ajal tundub mulle järjest rohkem (ja ka teised Suured Mõtlejad on sama veendumust väljendanud!), et Kert Kingo ministriks saamine polnud sugugi juhus ega mingi “no selle puhul on natukenegi suurem tõenäosus, et pole vähemalt naisepeksja”, vaid põhjalikult läbimõeldud otsus. Eesmärgiks loomulikult naiste maine nii põhjalikult täis teha, et keskmine valija jääbki uskuma, et vähe sellest, et naistel pole poliitikasse asja, isegi valimisõiguse võiks igaks juhuks uuesti ära võtta. Alustati Monikaga (teise ringi naine suu vahus traditsioonilistest pereväärtustest rääkimas), siis toodi sisse Kert Kingo (kahtlustan, et Riina Solman keelustas sooneutraalsed lapsenimed just temast inspireerituna – saatis kogemata meili härra Kingole vms ja hiljem oli nii häbi, et otsustas kohe seadusega tagada, et edaspidi enam sellist asja ei juhtuks) ning me kõik ootame hirmuga nende järgmist vangerdust. Iga kord, kui ma mõtlen, et enam hullemaks ikka ei lähe, suudavad nad mind üllatada.

wakey

Muidu kurvastan siin selle pärast, et Tartus käimine on nii kallis. Tänased kulud:

 • bussipilet Tartusse (8 eurot)
 • taksosõit bussijaama, kuhu mu kodust jalutaks 15 minutit – ma ei maganud isegi sisse, vaid lihtsalt passisin tühja näoga peeglisse ja mõtlesin, mis elu see on, kus nii vara ärkama peab (5 eurot)
 • lahkuvale bussile järele lehvitamine (tasuta)
 • uus bussipilet (12.20 – see on uskumatu, kuidas inimestele tehakse väga otseselt selgeks, et kui tahad teenindajaga suhelda, maksad rohkem, internetist on sama pilet 20 senti odavam)
 • kosmeetik (11 eurot).

See viimane on minu jaoks teisipidi täiesti uskumatu, nii et ma teen kõik oma iluprotseduurid alati Tartus. Selline hinnavahe lihtsalt ja alati saan kindel olla, et me räägime teenindajaga ühte keelt (ja see on see üks koht, kus ma ei usaldaks venelasi – vene mimmudel on siiani piitspeenikesed kulmud, nagu mitu aastat tagasi moes oli, ma ei lase sellist oma näo kallale).

Ahjaa, uus tass oleks ka peaaegu siin nimekirjas, taas minu oma lollusest – panin tassi lauale ja läksin ise poodi. Korteris, kus on kassid. Teadagi, mis tulemus sai. No ja uue hambaharja pidin ostma, sest unustasin kodust kaasa võtta.

Ja teate, mis veel. Keegi jälle mainis mulle hiljuti, et “ma tegelikult ei loe enam su blogi, sest …” – mis on minu meelest täiesti normaalne, sest ikka huvid muutuvad ning inimesed kaugenevad ja lähenevad vastavalt sellele, kuidas need parajasti klapivad. Aga mind teeb vahel lausa arutult rõõmsaks see, kui inimene, kellega ma iga mõne aja tagant kohtun, mu blogi ei loe – ma saan päriselt vastata küsimusele “mis siis vahepeal toimunud on?”, ilma et ma peaks mõtlema, millest ma veel blogis kirjutanud pole. Vähegi isiklikumatest asjadest ma nagunii blogis kas üldse ei kirjuta või kirjutan hiljem, kui juba selge on, mitte ei laota kõiki hirme ja kahtlusi siia teie ette, aga ikkagi. See kuulsuse taak ( 😀 ) on ikka rusuv, hea on niisama vabalt lobiseda.

View this post on Instagram

This week is climate week in New York, and we couldn’t have said it better. This incredible young woman has had the continued courage to stand up and make her voice heard, and is empowering the next generation to do the same. And to anyone who tries to belittle her just take heed with how she dealt with a certain tweet, and bigger than life bully, earlier this week 🙌 Image 2: thank you to @mimmav for bringing this fantastic article containing this quote to our attention. https://www.irishtimes.com/life-and-style/people/why-is-greta-thunberg-so-triggering-for-certain-men-1.4002264 REPOST: Thank you @jenniferoc for your beautiful piece in the @irishtimesnews . A subtle description of the insecurity of the dinosaur politicians who are still denying climate change. #gretathunbergforpresident @gretathunberg #thereisnoplanetb … #gretathunberg #climatechangeisreal #climatechange #climatestrike #climateweekNYC #materialrevolution #science #biofabricate #futurematerials #materialinnovation #newmaterials #sustainable #sustainability

A post shared by Biofabricate (@biofabricate) on

P.S. See Greta teema, mida ma muidu väga ei jälgi, sest minu vanuses enam ei usu, et selline asi tooks kaasa reaalsed muudatused või et õnnestuks Trump päriselt vangi saata (või kas või tagandada) või et isegi Ratast õnnestuks ametist tagandada. Sellest pole midagi, noored peavadki raevukad ja ideoloogilised olema, oleks kurb, kui nad seda poleks. Ja vahel mõni neist muudabki maailma, sellal kui kuivikud kahtlevalt pead raputavad. Aga minu jaoks on hämmastav hoopis see, kui paljud inimesed on hakanud internetis kasutama argumenti “kuidas ta küll koolist puududa saab!” Pooled neist lõpetamata keskharidusega mehed, teine pool kuivikutest tädid. Krt, tegu on noore inimesega, las ta elab natuke. Ma võtsin keskkoolis ikka väga vabalt, ikka olen suutnud kuidagi 2,5 (nüüd juba natuke rohkem!) magistrikraadi saada. Kuni inimene vangi ei satu või heroiini ei süsti, siis see, et ta 16aastaselt natuke lõbutseb, ei riku ta tulevikku. Ja noh, kui ka tema ainsaks mõjuks jääb see, et minusugune mõtleb poes, enne kui kolmanda kilekoti võtab, on see ikkagi suur asi.

36 kommentaari

 1. 1. Jah, proua IT ministri osas on mul täpselt samad mõtted. Pluss peab ta oma tempudega milleltki muult tähelepanu kõrvale juhtima, aga ka ainult poliitikas tegevate naiste maine täistegemine on kellegi jaoks piisavalt suur võit.
  2. Igaüks oma mätta otsast, minu jaoks on Greta lisaks kliimasoojenemisele väga tänuväärse töö ära teinud neurodiversiteedist rääkides (see on küll vaid väike kõrvalteema, aga on). Ent kommentaatorite puhul (miks ma neid küll lugesin?) häirib mind enim ja tundub läbivaima argumendina just see, et teda püütakse “ta on vaimselt haige” argumendiga tasalülitada. Lisades sinna juurde, et “kahju, et vaimselt haiget last ära kasutatakse.”
  Nagu johhaidii… Tahaks peksa anda, aga käsi väsiks ära selle kamba peale. Mispoolest see tema jutu kuidagi valemaks muudab, et tal on autismispektri ja obsessiiv-kompulsiivne häire? Miks see peaks ära võtma tema õiguse oma arvamust avaldada? Miks? Miks? Miks? La perse.
  Autistid ei ole ei rumalamad ega ebaadekvaatsemad ega teiste poolt rohkem mõjutatavad ega äraostetavamad (kolm peamist tasalülitusargumenti) kui neurotüüpilised inimesed. Oh, ma parem ei jätka.

  • Jah, see häirib mind ka, et nii kergesti vaimupuude silt külge pannakse sellisele asjale.

   • Teisipidi võttes, kui ta ka oleks vaimupuudega, siis mille poolest tema missioon või sõnum sellest kuidagi valemaks muutuksid? Ta pole esimene, kes sellest räägib. Kui see teema ei puudutaks nii paljusid, poleks ta jutt, nimi ja nägu nii laialt levinud – kedagi lihtsalt ei huvitaks.
    Teisalt võib autismispektri häire ja nooruse kombinatsioon ollagi see, mis on andnud talle selle veendumuse ja täieliku kompromissituse, milleks vanemad ja eluvastutusega rohkem koormatud inimesed enam võimelised pole, sest neil on kogu aeg vaja väga ettevaatlik olla ja kogu vaja vähemalt kellelegi ikka meele järele olla.

   • See ei tähenda ometi, nagu oleks ta kellegi teise hääletoru – kah levinud süüdistus.

   • Jee, Morgie, hästi öeldud. Rents, sinu jutuga Greta kohta ka 1000% nõus.

 2. Minu jaoks pani minister Kingo end paika sellega, et temast vaevu sai väliskaubanduse minister, kui ta kohe teatas, et tema välismaale ei sõida.
  Kõik, teema lõpetatud. Kas kedagi veel üllatab pärast seda, et ta idioot on?
  Aga Greta osas … ma suhtusin temasse ja ta vaadetesse netraalusepoolse sümpaatiaga (s.t. ta põhiideed sisaldavad eeldust, et see on väga halb, kui inimkond välja sureb, aga minu arust see ei ole halb ega hea, täiesti 50/50), kuni teda hakati sõimama, vaimselt haigeks tembeldama ja ravi soovitama.
  Nüüd ma mõtlen, et kliima teemal võtlejad, ka ainult sõnadega võitlejad, on kordades toredamad kui Greta vastu võitlejad. Nagu …. aaaarrrggghhhh!
  Muidugi teatud moel tõendavad need antigretistid MINU pointi. Et tegelt pole halb, et inimkond välja sureb (ükskord sureb ju niikuinii). Sest noh – kel peaks kahju olema, et sihukesed surnud on?!

  • See on muidugi üks asi, millest ma üldse aru ei saa – ütleme, et sulle ei meeldi kassid. No lihtsalt ei istu. Sa ei hakka ju netis suu vahus iga päev kirjutama, kuidas sulle kohe üldse kassid ei meeldi? Ma saaks aru, kui võtaks sõna need inimesed, kellele ta sõnavõtud suunatud on, ja ütleks, et “perse mine, me ei hakka midagi reguleerima”, aga miks võtavad sõna inimesed, keda ta otseselt ei puudutaega kõneta, jääb mulle arusaamatuks. Selles mõttes, et võib ju rahumeeli iga päev edasi uude topsi kohvi osta, kolme plastikkõrt kasutada jne, ega keegi selle eest vangi ei pane, miks teda veel sõimama peab?

   • Nojah, noh. Kusjuures jumala paljud!

    Aga noh … EKRET ja Trumpi valisid ka täitsa mitu inimest =P

 3. Greta ehe näide kuidas usa propagandamasin töötab valvsa CIA kontrolliall, niikaua kui viisakalt noomitakse ja ise viiakse end ahastuse piirile ja kui ühtegi ettekirjutamata liigutust ei tee on kõik ok. Või on teil selline arvamus, et mingi aktivist keda juhuslikult nähti pesti puhtaks ja pandi kaameraette, et ütle mida sul öelda on, see on võimalik ainult “Ringvaates” isegi mitte venemaal.

  • Ma olen palju vandenõuteooriaid kuulnud tema kohta, aga kas sa tõsiselt arvad, et CIA kasvatas propaganda eesmärgil Rootsis autistliku kliimaaktivisti v? 😀 Nad ehk oleks vähe lähemalt saanud mõne, poleks pidanud teda purjekaga üle mere vedama.

   • Mhmh, neid kasvatatakse seal spetsiaalsetes laborites.

   • Nii need teooriad tekivad, ehk proovid ka, teed plakati näiteks. nälgid, teemaks võib olla kliima, iraan, nälgivad lapsed ja vähemused, ehk saad ka tööd mõnes maailmaorganisatsioonis sinna vajatakse selliseid tõelisi fanaatikuid, aga nende tausta ja sidemeid kontrollitakse muidu võib näiteks mõni luureorganisatsioon oma agendi selliseks fanatiks maskeerida ja pärast väga mage lugu kui midagi juhtub. EGA STAARIKS ei saa kui kontserte ei anna. Mõtle peaga keegi pidi ju otsustama, sobivuse üle et tekitada “töökoht ” ja et sellist strömmingut eksponeerida. 🙂

 4. Rentsiga nõus, Morgiega nõus. Väga, väga oluline vaatenurk, Morgie.
  Trump? Elame, näeme. Progressiivne Ameerika hoiab pöidlaid pihus, et ehk nüüd lõpuks ometi…

  • Naiivik-Epp 🙂

   • Kaur. Please. Las mul olla vahelduseks paar lootusrikast päevagi.
    =)

    • Aga no päriselt ka. Ma jälgin USA poliitikat kindlasti järjepidevamalt kui keskmine eestlane. Alates ta valimise päevast on tulnud lakkamatu joana uudiseid “NÜÜD tegi Trump midagi NII lolli, et ta ei SAA enam ametisse jääda”. No saab ja jääb. Nii ka nüüd.

     “Progressiivsed jõud” pole enam ka kuigi progressiivsed, sest tantsivad Trumpi juhitud tantsu. Reaktsioon – vastureaktsioon. Eks see on opositsioonide üldine häda – algatus on nende käest ära võetud, mängureeglid ka. Ja nii jääbki vaid reageerida. Mida see “progressiivne” pool on Trumpi ajal progressiivset teinud? — mitte midagi, ja ega vist ei saagi.

     Eestis suht sama seis, nagu sa ise tihti viitad.

    • Kaur, sul on absoluutselt õigus selles osas, et lootust on progressiivsed hellitatud juba valimiste päevast, aga siiani asjatult. Trump on kindlalt ankrus püsinud. Ja terminit “progessiivne” kasutasin veidike meelevaldselt tõesti, ütleme siis nii, et mitte-Trumpi meelsed. Või veelgi enam laiendatult – demokraadid.

     Aga. Seekord on asjad siiski pisut teistmoodi. Tagandamismenetluse algatamine annab demokraatidele pretsedenditud uurimisõigused. Impeachment inquiries käib täiesti omaette seaduste peatüki alla.

     Üks tänane link ka lisaks – ja so sorry, Rents, et su blogisabas USA päevapoliitikat lahkan. Kaur on süüdi, tema alustas (vist) =)
     https://www.cnn.com/2019/09/27/politics/donald-trump-ukraine-transcript/index.html

    • Epp, mina loen CNN-i niigi, teised vist ei tunne huvi (ma oletan). Aga nii palju viitsimist, et veel järgmist paberit lubada, mis Trumpi allavett laseks, mul ka ei ole. 🙂

     A noh, lootus peab muidugi olema, ja usk ja armastus 🙂

 5. Huvitav vandenõuteooria, vähemalt teatud määral põhjendustega, arvestades et tegu EKRE ministriga 😉

  Blogi loen endiselt, ehkki ronimisteemat vähemaks jäänud 😛

  Greta koha pealt olen paraku realist ja seega küünik. Pole vahet kes või kui kõvasti “ilusatel ja üllastel” teemadel kisab. Seni kui kommertsiaalselt on kasulikumad ühekordsed topsid ja tasuta kõrred ning plastkotid ei muutu midagi. Inimese alateadlik mõtlemine pole kiviajast saati palju muutunud: alati eelistatakse kohest kasu, mingi kauguses kumav oht jätab külmaks.

  Ega Wahingtonis (Moskvas, Londonis, Pekingis, …) enne liigutama hakata kui jääsulavesi Valge Maja ees loksub ja siis on juba pöördumatult hilja.

  VVN vaateid kommenteerides: juba Shweik arvas, et sõda teeb head, sest palju halbu inimesi saab surma 🙂
  Fermi paradoksi üheks lahendiks on tsivilisatsioonide kestmise lühike aeg – me ei kohtu tulnukatega, sest samal ajamomendil neid lihtsalt pole või on väga vähe väga kaugel.

  • Meil on mitu nädalat kogu aeg keegi haige olnud, pole lihtsalt ronida saanud. Ise olen juba enamvähem, aga andsin nakkuse Sirrule edasi, nii et kui pühapäeval ronida saab, on juba hea – selle aasta Soome välieesmärk jäi saavutamata ja ronitripile ei lähe just parima vormiga vastu. Nii et mis siin ikka kirjutada. 😁

   • Nojah siis, mul oli plaanis pühap tütrga minna aga läks luhta. Samas olen jooksmise kõrvalt lõuatõmbamise ja core’ga tegelenud, kangesti tahaks näha kas edasiminek seinal ka kajastub. Jaa, ma tean et jalgade töö on kõige tähtsam 🙂

    • Ei ole algajale jalgade töö kõige tähtsam, aga käte jõud ka mitte, pigem kestvus (mõnel algajal ongi käed vähem kui ühe boulderrajaga läbi) ja oskus oma keha kasutada, kumbagi ei õpi lõuatõmmetega.

     Kestvus tuleb siin eelkõige sellest, et pisikesed sõrmedega lihased harjuvad pidevalt töötama ning erineva nurga alt haarama ja hoidma. Neile lihastele ei tee lõuatõmme midagi.

    • Ohh hullu, siis kõik mu kuuajane lõuatõmbamine vett vedama läinud 😛 Seda siis laps ripub uksepiida küljes sel ajal kui normaalsed inimesed köögis kohvi joovad 😀 Tegelt mäletan väga hästi kuidas näpu ja käsivarre sisekülje lihased kuu aega peale esimest ronimist tulitasid krampidest rääkimata. Eks pean ikka näppudele rohkem tähelepanu pöörama, paljast ninanokkimisest vist ei aita 😉

    • Jah, su tütar aktiveerib selle haardega hoopis teised lihased kui täishaarde puhul aktiveeruksid + treenib sõrmi ka. Tark laps. 😀

 6. Veidi samal teemal õige huvitavat ja ajakohast lugemist “There is no planet B”

  • Ootasid Helme tütrekeselt midagi väga tõsiseltvõetavat v? Kristlased leiavad ju ikka, et lapsi ei tohiks ära kasutada, aga nende mehele panek või sõtta saatmine (ntks noorliikmete Ruubeniga koos poseerimine) on igati ok.

   • Helme tütar??? OK, siis rohkem küsimusi pole.

 7. Väiksemates asjades kui kogu planeedi kliima on keskkonnaaktivistid vahel siiski võite saavutanud: näiteks freoonide alal.

 8. Sarikommenteerin. Mulle meenus 2018. aasta Parklandi koolitulistamine. 15-16 aastased astusid enda eest välja, organiseerisid päris tugeva vastupanuliikumise USA relvahulluse vastu, aga said üldjoontes sama vastuvõtu osaliseks nagu Thunberg. Et mis teie, lapsed, ka asjast teate, mis te hüsteeritsete, nagunii olete vastava täiskasvanutegrupi käpiknukud jne jne.
  No ma ei tea. Nimelt lapsed on ju need, kes peavad tulevikus kuidagimoodi toime tulema. Oleks siis et lataki asteroidiga pähe saaks, kiire lõpp, aga mingil sureval planeedil õhupuuduses hinge vaakuda või tõusvas ookeanivees uppuda, ja seda eelnevate põlvkondade ignorantsuse tõttu?

 9. Lugesin kunagi Vadim Zelandi Reality Transsurfingut. Väga huvitav oli, hmm peaks vist uuesti üle lugema… Ta ütles seal midagi sellist, et pole vahet, kas te olete aktiivselt millegi poolt või vastu. See on nagu kiigule hoo andmine ühelt ja teiselt poolt, kiigu hoog läheb sellest vaid suuremaks kuni käib üle võlli. Kui tahate kiigul hoo maha võtta ja teda peatada, siis tuleb teha miskit tavatut, näiteks panna kiigu hoole midagi ette või lükata teda küljelt. Hetkel on olukord selline, et Greta ja kliimaaktivistid ühelt poolt ja vastased teiselt poolt ning kogu aur ja energia läheb üksteise nüpeldamisele. Hindamatu väärtusega küsimus on hoopis see, mis asi see tavatu oleks, mis mõlematel pooltel hoo maha võtaks. Katastroof? Sõda?…. Kes küll teab. PS! Pole ka Gretakest jälginud, kuni selle viimase nn. kõneni. Esialgu ma seda üldse ei kuulnud, mis ta rääkis, sest kogu ta olek tuletas mulle meelde midagi muud. Dok. filmidest nähtud vene revolutsiooninoori, Hitlerjugendit ja neid Hiina lapsukesi, kes kultuurirevolutsiooni ajal oma õpetajaid kivide ja kettidega surnuks peksid. Õudne hakkas. Aga vbl. ongi inimühiskonna korralduse muutmiseks ainuke võimalus suurema ulatusega … üleilmne uputus.

  • Olek? Mhmh, see kuulus intuitsioon ja särki värki. Ainult “oleku” põhjal kedagi diskrediteerida on küll väga ebaõiglane.

   • Näiteks psühhopaadid kuulukse enamasti esmapilgul vägagi meeldiva “olekuga” olema ja meeldivalt mõjuma.

   • Greta ei näe välja nagu “hea tydruk”. Kõik head tydrukud teavad, kuidas moega kaasas käia ja kõigile meele järele olla. Meie, keskealised kõigi maailma hädades syydistatud naised, oleme oma pika elu jooksul õppinud, et mässata tohib ainult siis, kui see on piisavalt nunnu, muidu saab karistada, seejärel sujuvalt sellesse samasse karistajate/topeltmoraalikultuuri e varjatud misogyynia rööpasse kukkunud ja tõukame koos issidega kelgult maha neid, kes ei ole head tydrukud.

 10. Mind jätab kogu see Greta spektaakel külmaks. Mul pole midagi tema kui inimese vastu, aga tänu temale räägivad kõik nüüd asja (kliimamuutuse) asemel mingi ühe isiku keissist, justkui see üldse omaks asjaga mingit pistmist. Ja kui näiteks ütled välja, et see Greta värk jätab ükskõikseks. siis mingid inimesed peavad sind kohe tagurlaseks ja kliimamuutuse eitajaks, mida ma absoluutselt pole. Minu meelest ma ei pea liituma mingi iidolikultusega, et tõestada oma tõsist suhtumist sellesse asja.

  • Jah, nõus, minu meelest võiks ka tema kohta postitamise asemel postitada siis asju stiilis “mida me saame ära teha jne”. Ühele inimesele keskendumine ei aita väga üritust kui sellist.


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Kategooriad