Aga soe on

Kas teil on ka nii, et ükskõik kui palju te ette teate, et puhkus on tulemas ja selleks ajaks on vaja X asja valmis saada, selgub puhkusele eelneval päeval ikka, et kõik on tegemata? Ma sain veel kodus enne minekut jalgu epileerida (kuna viimased paar nädalat olen külma tõttu laisk olnud, oli see üsna võrreldav karu karvutustamisega) ja seejärel keset ööd lennujaamas ühe kodutöö jaoks pilti teha – see helesinine unistus sellest, kuidas ma teen kõik kodutööd enne puhkust ära ja puhkuse ajal ainult mõnulen, jäi muidugi unistuseks. Aga üldse ei kurda, isegi õppida on sellises keskkonnas tunduvalt meeldivam.

Aa, ei, ühe asja pärast kurdan! Teate neid inimesi, kes on valmis kaks tundi püsti seisma, et esimesena lennukisse (Tallinnas isegi mitte seda, vaid keldrisse lennukibussi ootama) saada, ja kohe, kui lennuk maandub, on neil hädasti vaja püsti hüpata, kuigi uksi ei avata veel 10 minutit? Me nägime seekord selle järgmist taset, üks keskmisel istmel istuv tüüp RONIS päriselt üle Cyruse, et saaks ometi sinna vahekäiku seisma. See on diagnoos, tõesti. Nagu isegi kui sul ON kiire, siis mis see tõmblemise tulemus on? Saad lihtsalt esimesena bussi ja seal ootad ikka, kuni viimanegi pensionär + lõpuks loivav Rents (kes loivab eriti aeglaselt, kui sa end tema mehe vastu nühid) ka ükskord sinna jõuavad.

Aga muidu on kõik imeline, ilm on soojem kui eelmisel aastal samal ajal, saab suvekleidiga ringi jalutada ja õhtutigi lühikeste käistega terrassil istuda. Isegi minu nohu hakkab juba järele andma, köha on juba peaaegu kadunud, eile õhtul oli veel paar köhahoogu (krt, ma räägin nagu need tiisikusehaiged daamid, keda sanatooriumisse saadeti). Varsti saab loodetavasti ronima ka, kuigi hetkel veel paras reisiväsimus sees.

11 kommentaari

 1. No mina nägin lennukis veel vingemat taset, kuidas üks mees tahtis oma kohvrit toppida neisse riiulitesse, mis olid ette nähtud lennukimeeskonna asjadele ning ei leppinud kuidagi sellega, et kuhugi ettepoole pagas pannakse. Lõpuks stjuuard võttis kohvri hetkeks enda juurde ja siis mõne aja pärast, kui sebimine oli lõppenud ja mehe tähelepanu hajunud, paigutas ikka ettepoole. Vaevalt oli lennuk maandunud ja tavapärane jutt kõlanud, et palun püsige oma istekohtadel lennuki täieliku peatumiseni, tormas see mees juba vahekäiku. Ja asjade valesse kohta toppimisega sai veel teinegi mees hakkama, täiega ignoreeris kaasreisijaid ka, kes ütlesid, et sinna ei tohi.

 2. Oojaa, mina ka alati imestan nende tormajate üle. Lisaks paneb mind imestama, mida kõike käsipagasis kaasa veetakse. Mina viimati põdesin, et mu väike käsipagasi kohver oli mingi 300g ülekaalus (ühtegi teist kotti ei olnud). Ja siis vaatan, kuidas lennukisse purjetab tüüp, kellel on kaasas minu kohvrikesest 2x suurem sumadan, viimase võimaluseni täistuubitud hiigelsuur seljakott, 2 suuuuurt kilekotti lennujaamast soetatud träniga ja veel mingi õlakott üle õla. Ja siis julgevad viriseda, miks pagasiruumi ei ole….

 3. Lennukisse saamisega mul kiire pole olnud. Aga peale maandumist püsti tõusmisega mõnikord on… sest kann või jalad on nii ära surnud pikast istumisest, et kui kohe neid sirutada ei saa siis ei saagi neid enam kunagi sirgeks 😛

 4. Ülestunnistus: mina olen üks neist, kes püsti kargab, kui boarding välja kuulutatakse. Põhjus: mu lennud on sihukesed ca viietunnised, ja ma tahan enne tundideks lennukitooli aheldamist püsti seista. Aga seda pattu mu hingel ei ole, et otsekohe peale maandumist rähklema hakkaksin.
  Naudi soojust!

  • Lennukis saab lennu ajal vabalt püsti seista. Natuke ka jalutada ja võimelda.

   • Kaur, ma ei ole see tüüp, kes lennukis võimleks =)
    Jaa, püstiseismine on võimalik, aga kohti, kus seda teha saad, ilma oma tagumikku istujatele näkku toppimata, pole just palju.

 5. Lennukisse kiirustamise ja mahaminemise asjus jagan su vaateid täiega. Et nagu lennuk lendab ju minema kõigiga koos, pealekiirustajad lihtsalt istuvad vastikult kitsas toolis pool tundi kauem, trügimisest rääkimata. Kui jopastab, võid viimaste hulgas sisenedes lausa äriklassi sattuda, nagu mul kaks korda juhtunud 😉 Teemasse puutuv artikkel: https://reisijuht.delfi.ee/news/news/ullatav-avastus-kas-teadsid-et-parema-istekoha-saad-sa-hoopis-siis-kui-lennukile-viimasena-astud?id=87657295&fbclid=IwAR1Ji91sXCToGflF5K-9wptmUiGA2Xori8vrg_DmKyiS29avKjlpYCAC1sk

 6. Lendamiskogemus mul 0, aga võin kinnitada, et maanteedel teevad meie kaaskodanikud samu asju. Yle laip…, ee, kaaskodanike ronimine on mei… ee, neil juba loomuses.
  Puhake rahus! (Kodumaal ju ei saa, sest on muud tegemist.)

 7. Epp, lennukis seismine ei sega kedagi.

  Võimelda – proovi korra!
  Varvastele tõusmine. Ühe jala peal seismine. Või lähed taha / ette ja painutad. Saab küll. Üle Atlandi lendudel eriti, seal on ruumi alati küllaga.

  • Kaur, ma tegelikult TEEN pikkadel lendudel kõiki neid liigutusi, mida sa nimetasid, aga ma ei teadnud, et seda võib võimlemiseks tituleerida =) Sest noh, ma olen lendudel näinud sihukest võimlemist, et.
   Aga sellegipoolest hüppan ma püsti, kui boarding välja kuulutatakse. See ei tähenda, et ma sabasse seisma läheksin. Ega ma rumal ei ole. Mul ei ole mingit tahtmist esimeste hulgas lennukisse pääseda, et seal siis omakorda paigal istuda. Ma lihtsalt tahan VABALT PÜSTI SEISTA enne pikaajalist piiratud suurusega ruumis viibimist, issand küll! =)


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Kategooriad