Mis sul viga on?

Täitsa tõsine küsimus vist. Lugesin täna, kuidas Indigoaalane kirjeldas, et on nii väsinud, et ei jaksa nii palju magada, et väljapuhanud olla. Pensionärid noogutasid ning jagasid oma lugusid. Ja mina tunnen TÄPSELT seda sama. Pärast nädalast puhkust. Ärkan imelisel saarel hommikul kell 9, väljas on juba 24 kraadi sooja (nüüdseks 27), ja tunnen, et ma olen väsinud. Vean end trepist alla kohvikusse, söön omletti, joon kohvi ja tunnen, et tahaks tagasi magama minna. Täna olengi terve päeva voodis olnud, lugesin Broken Earthi triloogia lõpuni. Vaatasin andmeanalüüsi videot. Nüüd on kell kolm, ma olen ikka väsinud, kuigi und ei ole.

Kusjuures muid füüsilisi sümptomeid nagu ei olegi enam peale pideva väsimustunde ja selle, et ma hakkan trepist käimise peale ka kohe hingeldama, nii et mõtlesin isegi, et äkki mul on sügav depressioon ja ma ise pole lihtsalt märganud – samas õnnetu ma nagu ei ole, lihtsalt kõige vastu huvi kaotanud ja letargiline. Ja depressioon vist hingeldama ei võta, nii et pigem on siiski letargia üldise kurnatusega seotud. Nii et võib sama hästi olla luupus või südamelihasepõletik või …

Ning kui ma sellele mõtlen, siis mul on PIDEVALT midagi viga olnud, mingi põletik või kurnatus sellest hambaasjast saadik. Ehk siis … Augusti lõpust? Ehk siis nüüdseks üle kuu järjest. Nii et kuna ma pärast kojujõudmist pean nagunii kohe kooli minema, mõtlen, et astuks sama soojaga ehk ka perearsti juurest läbi. Muidu peaks igasugu vereteste vist Synlabis tegema ja see läheks kokku üsna kulukaks. Aga mida selliste sümptomitega üldse testida? Ise tulin ainult järgmiste asjade peale:

 • Vere rauasisaldus
 • Vere magneesiumisisaldus
 • Borrelioos (igaks juhuks)
 • Koormustest – on sel mõtet üldse? See, et koormustaluvus on nullis, on ju juba selge ja uut infot nagunii ei anna.

Mis on veel need kõige tõenäolisemad asjad, mida testida võiks, kui üldine kehv enesetunne juba kuus nädalat kestnud on? Ahjaa, sümptomite hulka võiks vist panna selle ka, et suurema osa sellest ajast on kõrvad ka vahepeal lukus olnud + ettekummardamine ebameeldiv, kuigi selle kohta ütles perearst viimati, et põskkoopa- ega kõrvapõletikku pole, limaskestad on lihtsalt kergelt turses.

19 kommentaari

 1. D-vitamiin, põletikunäitaja kindlasti. Kui sul on olnud pikka aega põletik organismis, siis võib vabalt see olla kurnatuse põhjuseks.

  • võtsid mul sõnad sõrmedest. D-vitamiini puudus on siin elades tavaline häda, ja põletik võib samuti niiviisi püsima jääda.

 2. Rasedustest?

  • Ma olen vahepeal veritsenud, nii et see ei tohiks olla, aga iseenesest peaks naistearsti juures ka nagunii käima.

 3. Kilpnääre, borrelioos, valik on päris lai tegelikult.

 4. Kõhu-ussid?

 5. Kilpnääre?
  B12?
  Aga mõlemaga on see asi, et näidud võivad normi piires olla, kuid sümptomid ilmnevad sellegipoolest. Nii et kui arst testitulemusi vaatab ja ütleb, et “korras”, ei tähenda see veel, et olekski korras.
  Naiivselt kõlav soovitus, aga neil puhkudel on abi omaenda põhjalikust uurimistööst ja teinekord ka koostööst dr Googlega.

  • Põletikega pidi sama lugu olema: selleks, et veres näha oleks, peab juba väga kõva põletik olema, väiksemad ei paista.

 6. Lase kilpnaarmehormoone kontrollida, alatalitus voib vasimust pohjustada

 7. Ahjaa, ja nädalane puhkus on sama hea kui mitte midagi, kui oled end eelnevalt kuude, vbl ka aastate viisi vaimselt (ja füüsiliselt) tagant piitsutanud. Taastumine nõuab mu meelest palju pikemat mitte-piitsutamise perioodi kui vaid nädalake.

 8. Kuna ma kutselt arst pole siis kaugdiagnoosiga ei hakka sind kummitama. Küll aga olen valmis jagama enda kogemusi.

  Esiteks olen jõudnud veendumusele, et tihtipeale on pea võimatu palja loogilise mõtlemise ja dr Googlega jõuda põhjuste jälile. Enesetunde puhul on üksteisest sõltuvaid muutujaid lihtsalt liiga palju. Ma näiteks jooksen hommikul lõdvalt viis kilti aga vahel mingi moment pärastlõunal töö juures uimane olemine ja trepist üles loivamine võtab hingeldama. Paari tunni pärast jälle norm olemine ??? Lahendus: loobusin juurdlemast ja kohe hakkas palju parem. Kui väsimus ikka nädal kestab peaks ehk asjatundja poole pöörduma.

  Tudengipõlvest mäletan kui läksin mäele suusatama ägeda kõripõletiku ja 39’se palavikuga. Kurat, olin ju reisul ja ei raatsinud hotellis istuda kui teised nõlvasid pidi alla tuhisesid. Vahepeal ikka pilt värises ees, aga konjak ja kuum vann ravisid kahe päevaga terveks 😛 Mitte et ma sulle seda soovitaks (seinal ronimine uimaselt kordades ohtlikum kui mäesuusatamine), pigem oli tegu vedamise ja noore immuunsüsteemiga.

 9. Mul olid eelmisel aastal suhteliselt sarnased sümptomid, iga väiksema asja peale hingeldama hakkamine kõlab v tuttavalt. Kahtlustasin kilpnäärme alatalitlust ja ületreeningut, aga oli algav rauapuudus, st ferritiin oli juba olematu, hemoglobiin küll veel normi piires, aga minu kohta kõvasti langenud.

 10. Ja mitte ainult hemoglobiin vaid ka ferritiini tase.

 11. Ma konsulteeriks perearstiga. Aga, omast hiljutisest kogemusest – võib olla stressiga seotud. Mul olid/on sarnased sümptomid, võimalusel pärast hommikusööki magama, joosta ei jaksanud, lõi pulsi üles ning võttis hingeldama, vahepeal mingi veider köha. Sain saatekirja kopsuarstile, kes tegi miljon uuringut, k.a trombiohu kohta, südame ja koormustestid. Kõik olid õnneks korras, v.a et mingid astmale viitavad jooned, aga normi piires. Seega ilmselt ongi stressist… Simulant 😀 Ja ükdiselt sellised asjad kipuvadki välja lööma, kui pingeperiood läbi
  Muidugi, kuna sul on olnud põletikud ja asjad, ei saa välistada ka näiteks tõesti südamelihasepõletikku vms. Nii, et jah, peaasi, et normaalne perearst on.

  • Viimane tõsisem stressiperiood lõppes juunis, suvi on olnud füüsiliselt raske aga mitte vaimselt stressirohke, selles mõttes oleks hiline reaktsioon – aga välistada ei saa, sest ma olin tõesti nii läbipõlemise äärel, et servast juba kõrbesin.

 12. Millegipärast pole keegi veel pakkunud malaariat või sissekasvanud varbaküünt…

 13. Epstein-Barr?


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Kategooriad