Ma libastusin

View this post on Instagram

[🔊 Earphones on!] Noodling around in After Effects/Premiere Pro with an inktober piece— An original character design. The character's not sufficiently layered yet. Gotta admit, has that ever so clichéd "stoic antihero, out for vengeance" vibe to it.😅 (🎵 'Back to the Ocean' by Alexandre Desplat, mixed with an Asian gong in Premiere Pro) (🔉Sound effects- Royalty free stuff off o' YouTube.. except for the character's *sigh*— that's me!) . . . . . . #animation #characterdesign #anime #inktober2019 #video #warrior #design #comics #animeart #sketch #drawing #art #manga #conceptart #instapic #instagood #october #awesome #ninja #dragonballz #graphicnovel #penandink #japan #mangaart #artist #picoftheday #artwork #instaart #artstagram

A post shared by Aniruddha Das (Rio) (@rio_graphie) on

Ma muidu proovin ikka olla kõigi vastu hea ja mõistev ja toetav, sest no igaühel oma mured ja iial ei tea, kui raske kellelgi on või miks ta parajasti just bitchib, aga … Mul see reaktsioon na kiire ja kannatus na lühike. See aine, millest ma palju rääkinud olen, sest see võtab palju aega – ühel hetkel tuli teadaanne (sest ilmselt paljudel asju tegemata), et ärge muretsege, esitage ikkagi ära, kas või hilinemisega, me ikka ei võta punkte maha. Mis olgem ausad, on kõigile, kes on korra jala ülikooli ukse vahele saanud, üsna ootuspärane, sest ükski õppejõud ei taha, et tal läbikukkujate protsent arvestuslikus aines üüratu oleks. Nii et noh, kui ka enamus selle peale ei mänginud (mina üritan üldiselt juba selle pärast asjad õigeks ajaks ära teha, et semestri lõpus ei sureks), siis arvata oskasid nad seda vast ikka. Aga ei, foorumisse ilmus üks daam, kes ütles, et tema on kuni selle teadaandeni kõik asjad õigeks ajaks ära teinud ja tunneb, et tema on nüüd nende laiskvorstidega võrreldes diskrimineeritud, sest nemad saavad vähema pingutusega (või vähemalt endale sobival ajal pingutades) sama tulemuse. Ja et tema tahaks nüüd teada, mis hüve tublid lapsed (minu sõnakasutus, aga no see ta mõte on) nüüd saavad, et heastada seda karjuvat ebaõiglust.

Nagu ma saan aru, et tehniliselt on sul õigus, aga see on mingi kolmepunktine arvestuslik aine, mis kuradima hüve sa tahad siin? Kartulist medalit v? Nii et ma ei suutnud vastu panna ja jätsin kommentaari, et panen ette talle kuldne täheke anda lisaks arvestusele. See oli muidugi enne seda, kui ma viimast kodutööd tegema hakkasin – mul läks animatsiooni tegemise peale põhimõtteliselt kaks päeva (reede õhtu, terve laupäev ja mitu tundi pühapäevast) ja tulemus on ikka TÄIELIK sitanikerdis. Näitan teilegi, noh, et te näeksite, et isegi staarblogijatel on hetki, kus nad esitavad ära täieliku junni, lootuses, et juhendaja vaatab halastava pilguga ja ütleb, et:

Ma isegi ei häbene enam, lõpuks tahtsin lihtsalt asja kaelast ära saada. Ja kui te mõtlete, et SEE on nüüd see allakäigutrepi viimane aste, siis oh ei, oma kõige jubedamat tööd ma teile lihtsalt ei näitagi. Seal ma olin alles poole peal, kui tähtaeg kätte jõudis, nii et mis mul üle jäi, esitasin viimistlemata asja ära ja lootsin parimat (ja kuna kõik detailid olid tegelikult juba paigas, sain ka punktid kätte, kuigi tegu oli koleda käkiga). Nii et kujutage seda ette nii, et seda lingitud animatsiooni vaadates on teil küll ehk veidi rõve, aga vähemalt on jalad kuivad, samas kui see päris viimane aste suubub otse virtsavette.

Igatahes pärast sellele animatsioonile kulutatud kahte päeva tunnen ma ise ka, et peaks sinna foorumisse kirjutama, et reageerisin ennatlikult, kui on mingigi võimalus, et “hüve” tähendab seda, et ei pea näiteks lõputesti tegema, siis jah, ka mina olen tegelikult end igal õhtul sellele ebavõrdsusele mõeldes magama nutnud ja oleksin kõigist hüvedest väga huvitatud, Saatke ainult siiapoole.

Loo moraal on, et kui te peaksite kunagi nägema, et ma mingis hullusehoos või suures näljas reklaamin veebidisaini vms, siis ärge ostke. 😀

P.S. Kui te ei ole veel märganud, siis The End of the F***ing Worldil tuli teine hooaeg välja. Tundub vähemalt siiani väga lahe, ma kõike pole veel jõudnud vaadata. The Man in The High Castle’i ma vaatasin animatsiooni nikerdamise taustaks ära. Ütleksin suisa, et siiani kõige lahedam hooaeg, kuigi lõpus tehti Troonide Mängu – st unustati ära kõik sarja jooksul näidatud Väga Olulised Märgid jms ning tõmmati kõik lohakalt ja ebaloogiliselt kokku. Aga kuna neil ei ole seal mingit normaalset tegelaste arengut, vaid iga tegelane teeb just seda, mida ta stsenaristi arust parajasti teha võiks, hoolimata sellest, kuidas teda siiani kujutatud on, siis Juliana oli selles hooajas lahe ja ei nutnud mitte kordagi. Ja niisama oli ka põnev. Kahju, et paar tegelast ära kadunud olid, aga muidu oli tõesti tugev hooaeg.

16 kommentaari

 1. Minu arust on sajaga pandav animatsioon, ma ise ei saaks üldse millegagi hakkama. Õigemini ma üritaks stop motion’iga hakkama saada. Kui lubataks.

 2. Lahe animatsioon jah, silma torkas kummipaelast õhupalli nöör 😉
  Sõna “sitanikerdis” alusel kahtlustaks, et oled rootsi keelt kunagi tudeerinud.
  Õigeaegsuse koha pealt on pahameel inimlikult isegi mõistetav, iseasi kas peaks avalikult foorumis oma tublidust kuulutama. Samuti arusaadav õppejõu lisaaja andmine. Vahel jopastab, aga kes selle peale mängivad, et alati tähtaega edasi lükatakse, saavad varem või hiljem kõrvetada.

  • Ma võin eksida, aga sõna “sitanikõrdis” on kasutatud Võrumaal vähemalt 40 aastat. Mis ei tähenda, et mujal maailmas seda ei peaks tuntama.

   • Võrukeelne termin uudiseks mulle, aga mõni ime, pole ju seal elanud. “skitsnickare” on rootsi keeles sitanikerdaja ehk kobakäpp,

 3. Tubli töö, minu meelest ka. Teadmata muidugi, mida ülesanne täpselt ette nägi, aga kui sa juba sojuzmultfilmi stiilis tegelased võtsid, siis umbes selline nende tase ju oligi. Sinna isegi täitsa sobib see, et väike linnuke puu niimoodi vabisema suudab panna 🙂

 4. Olles ise selline, kes alati püüab enne tähtaega valmis saada ja enamikus teistpidi mõtlevate rühmakaaslastega hädas on, mõistan täielikult foorumis kurtnu muret. Ma ei nõuaks mingit boonust, küll aga tahaks tähtajaks hilinenutele miinust. Arvestuslikus aines on seda raske muidugi anda.

  • Meil on selline lugu, et aine läbimiseks tuleb saada vähemalt 36 punkti – ja räägitakse küll, et ega kõike ei pea ju tegema, aga see 36 punkti tegelikult tähendab seda, et tuleks teha kõik peale ühe (või maksimaalselt kahe, kui kuskilt boonust saad ja testi maksimumi peale teed) ülesande ning igalt poolt ka maksimumpunktid saada. Alguses oli jah jutt, et hilinejatel võetakse punkte vähemaks, aga selle reaalsus oleks, et kui paar korda hilined, ongi aine läbimata. Nii et arvestades seda, kui metsikult palju tööd ainega oli, võiks pigem öelda, et aine läbimiseks on vaja 30 punkti vms ja siis saaks reaalselt sellist süsteemi ka rakendada.

   Igaks juhuks täpsustan ka, et need kodutööd on kõik individuaalsed, st aeglased rühmakaaslased ei mõjuta sind mitte kuidagi. Ainult nii palju, et nüüd, kui need aeglased täpselt sama punktiskoori saavad (või ehk parema, sest neil on aega rohkem), ajab kadedaks. Hindelise aine puhul saaksin isegi kuidagi aru, et mina tegin kõik ausalt ja õigeks ajaks ja saan C, aga mõni laiskvorst võttis end hiljem kokku ning sai A – aga arvestusliku aine puhul jääb mulle küll arusaamatuks, kas tõesti on nii kahju, et teine ka ikka läbi sai.

 5. Minul oma ülikoolikogemusest ka seesama teema tihtipeale päevakorral olnud. No et kas on kahju, et keegi teine ka ikka läbi saab. Jah, on neid tublisid ja ülikorralikke, kes teevad kõik asjad nädal enne tähtaega valmis. Aga on ka neid, kes erinevatel põhjustel ei jõua. Ise pooldan üldiselt paindlikku lähenemist – eriti arvestuslikes ainetes. Et lihtsalt semestri lõpuks mingiks kuupäevaks olgu kõik tehtud. Oma asi, kas teed siis semestri alguses kohe kõik ära, nokid jooksvalt teha või teed semestri lõpus “maratoni.”
  Hindeliste asjadega samamoodi tegelikult. Oluline on ju semestri lõpuks teadmiste / oskuste omandamine, mitte pidev kellaaja peale sitsimine.

  • Ma ütleks, et kui semestri alguses annab kõik ära teha, ei anna aine ilmselt eriti uusi teadmisi =P

 6. Animatsiooni koha pealt, ma tegin ka kunagi mingi omast arust käkerdise kiiruga valmis ja siis nägin paar kuud hiljem enam-vähem identse idee ja teostusega reklaami ühel neist suurtest reklaamekraanidest linnas. Ilmselt keegi sai kõva papi sellise asja eest. Ma arvan, et nunnu Puhh ja sõbralik Öökul läheksid kindlalt kaubaks 🙂

 7. See olukord, kus keegi pahandab, et hilineja arvestuse ikkagi tehtud saab, tundub mulle sõna otseses mõttes piibellik, täpsemalt evangeelne. Õppejõud käitus jeesuslikult, aga ka Jeesuse peale pahandati, nii et kõik on nagu mullu ja muistegi.

  http://piibel.net/#q=Mt%2020

  ja kadunud poja lugu
  http://piibel.net/#q=Lk%2015

 8. Seda “saagu või sitem, aga et kellelgi ei oleks parem” suhtumist on liiklus täis.

 9. Probleem on siin pigem õiglustunde riivamises, mis tuleneb reeglite muutmisest mängu käigus. Kui öeldaks kohe, et tähtis vaid kõik tööd x kuupäevaks esitada, oleks rahvas rahul. Paraku kardan, et sihukesel juhul paljud hilinejad ikkagi ei saaks õigeks ajaks kõike valmis ja õppejõul tekiks surve veits sedagi tähtaega venitada. Kogemused näitavad, et osa kodanikke teeb alati asjad tähtajaks ära, osa hilinevad alati ja igale poole vaatamata pidevale ringtormamisele ja kiirustamisele. Ise olin sihuke eelviimasel momendil tegija, efektiivne kuid närvesööv.

 10. Väga tavaline, inimene ei suuda enda aega planeerida ja oma võimeid hinnata, aga sellest ei saa aru mida see inimene tahab saada kes tähtajaks esitab, võibolla kiituskirja kassikullast šokolaadimedaliga, aga tegelikult on ta eesmärk ennast õigustada, nagu liikluses trügitakse vahele ja siis vilgutakse rõõmsalt suunatulesid, justkui vabandades, aga see lõppeb, siis kui kõik on totaalselt umbes ja kõigil võrdne olukord. 🙂

 11. Mul on õiglustunne, mis kipub röökima, kui võiks ka viisakalt rääkida.
  Aga sellistel puhkudel, kui kellelgi läheb (lisaks algsetele hästiminejatele) hästi, ei ole tal midagi ei öelda ega karjuda ega isegi sosistada.
  Kui kellelgi läheks seepärast halvasti, et kellelgi teisel on hästi, ma vähemalt saaksin aru (A ja C ja stipendium tulemuste pealt jne, mõelge ise, ma ei viitsi välja kirjutada), aga kui mitte keegi kahju ei saa, MIDA?!?!?! MIDA?!?!?!

  (see on mu leebem, mitte raevukas vastus Liisile nüüd, peale 14 tundi sõnastuse mahenemist.)

 12. Väga nunnu animatsioon 🙂 Mulle, kes ma programmeerimisest midagi ei tea, tundub see ikka väga tubli saavutus 😛


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Kategooriad