faith

Vabadus (+ Witcheri esimene hooaeg)

Kool on põhimõtteliselt läbi. Reedel tegin kiire sutsaka Tartusse, nüüd on semestri viimane ettekanne tehtud ja kui teised jälle Skaibis näole annavad, saab loodetavasti ka viimane kirjutis esitatud. Siis ongi põhimõtteliselt veel ainult ronimisvideo filmimine ja töötlemine, mis on poole kohaga lõbu, mitte ainult kohustus. No ja üks eksam, aga see pole raskemat sorti. Vähemalt hetkel mõtlen, et järgmisel semestril ei võta mitte ühtki ainet, keskendun ainult magistritöö kirjutamisele, see pidev rööprähklemine on juba ära väsitanud.

Sel nädalal olen saanud juba väga korralikult trenni teha ka. Pean isegi natuke tagasi tõmbama, sest neli korda nädalas on hetkel veel ilmselgelt liiga palju. Nüüd teen kolm puhkepäeva järjest, sest randmed ja küünarnukid on hellad, keha ei ole sellise rabelemisega enam harjunud. Aga eile tegime juba poolpika päeva Soomes ja ma jaksasin peaaegu päris päeva lõpuni ronida. Muuhulgas nägin seal ühte mustanahalist tüdrukut, kes oli lihtsalt NII ilus (ja ronimiseks nii ideaalse kehaga), et no lihtsalt vahid suu ammuli ja mõtled, kuidas keegi üldse saab nii ilus olla. Teate küll, nagu mõned neist on, hästi ilusa nahaga (selline kumav toon + vistrikku on näinud ühe korra telekast), täiesti ideaalsete juustega ja sihvakate jäsemetega. Kusjuures tavaliselt ma üldse ei kadesta neid sihvakaid jäsemeid, sest ma saan aru küll, et ronimises annab eelise, aga enamik neist näevad välja kergelt nagu ämblikud (no nagu see tüdruk, minu treeneri iluideaal, aga mina ei tahaks selline välja näha, see pole üldse minu maitse – kui ma otsiks lesbiarmukest, oleks mu valik pigem midagi sellist, õiges pikkuses sihvakad jäsemed, tätoveeritud ja tumedapäine – muide, kui keegi välja mõtleb, mis Sofia insta võiks olla, öelge mulle ka, ma stalgiks teda rõõmuga). Igatahes vaatasin kadedalt ja mõtlesin, et ei tea, kas ta võtab tavaliselt koogi asemel õuna või lihtsalt on sünnipäraselt kauni kehaga. Sest no mul on ka kui mitte sihvakas, siis tunduvalt sihvakam keha, kui ma parajasti iga päev kooki ei söö. Kõik on ikka meie endi kätes jne. 😀 Õnneks on mul sel nädalal ainult üks jõulutoitu täis päev.

Aga Soome oli küll isegi Soome kohta hall. Megaudune ja midagi muudkui tilkus. Nägi ainult lähimaid maju ja need jõulukaunistused kogu selle halluse sees mõjusid pigem veidi groteskselt, mitte jõululikult. Nagu oleks mingis postapokalüptilises stseenis või midagi, seda enam, et tänavad olid üsna tühjad.

View this post on Instagram

The Continent awaits.

A post shared by The Witcher (@witchernetflix) on

Ahjaa, see tuletab meelde, et Witcheri esimese hooaja vaatasime ära. Üsna halb oli. Esiteks olid värvid kohutavalt hallid, nii et kogu pilt oli lihtsalt tüütult tuim ka naljakates stseenides (sest muidugi on naljategemiseks üks bard sisse visatud). Põhimõtteliselt nad elavad ilmselt Soomes. Kogu aeg sihukesed värvid:

Teiseks oli kogu dialoog täpselt selline, nagu vaataks, kuidas keegi teine arvutimängu mängib. St ilmselgelt oli mindud rohkem mängustiili, mitte traditsioonilist raamatul põhinevat stiili (kui just raamatutes sama puine kohutav dialoog pole). Kolmandaks ei tekkinudki sellist ühtse loo tunnet, sest kõig oli liiga hüplik, nagu hunnik juppe. Need on küll kõik samast loost, aga kuidagi ei sulanud hästi üheks tervikuks. Tegelased on kõik mängudest juba tuttavad ka, nii et enamvähem tead, kes kindlasti hooaja lõpuni välja veab jne. Hakkasingi selle peale kohe Witcher 3 mängima, seal on küll värvid täitsa olemas, ei tea, kuidas need sarja ei jõudnud.

9 kommentaari “Vabadus (+ Witcheri esimene hooaeg)

   1. Su sissekandest lugesin välja, et sa vastandad mänge ja raamatuid üldisel tasemel, aga pole ise päris kindel, misasjad need raamatud sellised on 🙂

    “Koraani lilli” loe ikkagi.

  1. Sekundeerin. “Koraani lilli” ma pole lugenud, aga muud seniläbitud 3 teost on head.
   Kas nüüd just VÄGA head, aga Head.

    1. vabandust =)
     3 nõiduri raamatut, mis ma eesti keeles lugenud olen.
     Jah, ma sain aru, et sa said aru, aga autist minus tahab ikka lahti seletada ja nalja tappa sellega =(

 1. Ma ühe raamatu lugesin läbi, teine jäi pooleli. Kusjuures raamatus häiriski see, mida sa sarjal esile tood: loo hüplikkus ja dialoog. Dialoog pole otseselt puine, aga kunstlikult pikale venitatud.
  Loen raamatut ja vangutan pead, et na-a-atukese kärpimist ja kohendamist ja oleks väga hea, midagi nagu kogu aeg lubab, aga lubaduseks jääbki. Karakterid ja maailm on tore.

  1. Esimesed kaks raamatut ongi lühilugude kogumikud, terviklik lugu hakkab jooksma alles kolmandast peale. Ehk siis kui tahta nagu ilusat romaaniseeriat lugeda, siis pole mõtet esimest kahte näppidagi.
   Sari oli nõrk sellepärast, et ega need raamatudki mingi kirjanduse kõrgklass ole.

 2. Witcheri esimene osa oli juba piisavalt halb, nii et ma ei viitsinud seda vaadata, järgnevate peale parem aega ei raiska. Parim selgitus sellele jamale on internetis kohatud meem Legolasest, kes on langenud narkootikumide lõksu.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.