anna kannatust

Niipalju hämmastavat igal sammul

Mul on tunne, et ma olen jõudnud sellesse ikka, kus kõik peale minu on imelikud. Näiteks istusime meie hiljuti laeva peal ja kõrvallauas oli ca 10aastane tüdruk, kes julgelt pool sellest reisist (ehk siis vähemalt tund aega) tegi mingit vlogi või Insta laivi või Snapchatti või mida iganes need noored teevad. Millest? Sellest, kuidas ta FANTAT JÕI. St ta päriselt vist ei võtnud sealt ühtki lonksu, tõstis seda suule ja tagasi, näitas ühe ja teise nurga alt, keerutas juukseid jne. No põhimõtteliselt umbes nagu ülalolev video, aga TUND AEGA. Ja ma täitsa tõsiselt ei saa aru, kes seda vaatab? Selles mõttes, et ta ei teeks ju seda, kui tal publikut ei oleks, järelikult on piisavalt palju inimesi, kes viitsivad tund aega vaadata, kuidas keegi Fantat joob. (Juba see, et keegi seda joob, on minu jaoks imelik, ma võiksin öelda, et pole aastaid seda joonud, kui poleks just hiljuti kellegi klaasist mingit imelikku suhkruvaba versiooni maitsnud.) Või ta saadab eraldi 60 sõbrale igaühele lühema video? Ja igaühele uue? Nii palju küsimusi.

Siis trenn. Ma otsustasin ikka MyFitnessi kasuks, sest see on lihtsalt kõige lähemal ja just kaugus on varem mu motivatsioonile saatuslikuks saanud. Inimesed filmivad end hantlit tõstmas. Ma saan aru ronimise filmimisest, sest iga rada on erinev. Miks filmida end hantlit tõstmas? Taas, kes seda vaatab? Rääkimata sellest, millele üks teine spordiblogija juba tähelepanu juhtis – meievanused teevad oma selfisid salaja ja häbenedes, noorem põlvkond hakkab jumala rahuga esmalt peegli ees juukseid sättima, siis laseb sõbrannal valgust lasta, et ilusamat pilti saada jne.

(Aususe huvides olgu öeldud, et seal jälle mõtlevad ilmselt teised, et MINA olen imelik. Tänagi pakkusin inimestele tasuta tsirkust, kui üritasin tulutult liiga kõrgel oleva lõuatõmbekangi külge hüpata, enne kui aru sain, et eemal on üks ka vertikaalpuudelistele.)

View this post on Instagram

#asslesspanties #whatsvictoriassecret #toofunny

A post shared by Janet Jennings (@bettybourbon13) on

Ja see ei ole veel kõik! Ma sain täna trennis täiesti šokeeritud. Võiks suisa öelda, et ei teadnud, kuhu silmi peita! Istun mina riietusruumis, eks ole. Seal kappide vahel vähe ruumi. Ja minu vastas oli naisterahvas, kes oli end riietanud sellises järjekorras, et ta oli pesu (sh stringid), läbipaistvad sukkpüksid ja saapad jalga pannud, aga kleiti veel ei olnud. Nii et kui ta peadpidi kappi kleiti otsima sukeldus, oli mul järsku kellegi peaaegu paljas tagumik näos – nii et viisaka inimesena pöörasin ma pilgu ära … Ja nägin vaatepilti, mida ma poleks elu sees spordiklubi riietusruumist oodanud. Minu kõrval oleval daamil olid jalas tagumikku paljaks jätvad aluspüksid. Spordiklubis! Põhimõtteliselt täpselt sellised, nagu pildil, aga musta värvi ja kuskilt tuli ikka mingi stringidenöör ka. Ehk siis täna sain ma teada, et aastal 2020 oleme me lõpuks isikuvabadusega nii kaugele jõudnud, et pärast trenni on ok ühiskasutatavas riietusruumis rõõmsalt sekspesu selga ajada. Kena pesu oli muidu, selles mõttes ei saa miskit halba öelda. Kena tagumik ka. Lihtsalt esimese hooga ootamatu vaatepilt.

P.S. Et postitus päris trennijututa ei jääks, olgu öeldud, et kurvastasin täna selle üle, et olen nii nõrgaks jäänud, et ei jaksa normaalselt L-lõuatõmbeidki (need on sirgete tõstetud jalgadega lõuatõmbed, nagu videost näha) teha, nii et otsustasin end testida, et näha, kui hull olukord siis on, sest üldine enesetunne on olnud selline, et üldse on jõudu väga vähe. Avastasin üllatusega, et jaksasin ikka veel järjest teha 11 lõuatõmmet – ja seda õhtul, kui mitu tundi eelmisest trennist juba möödas. Konks on aga selles, et pärast minutit aega puhkust jaksasin teha ainult 3. Ehk siis maksimaalne tugevus on suhteliselt sama, mis enne haigust, aga taastumisega on kehvasti. Selles mõttes muidugi hea uudis, et järelikult pole vaja väga hullult ülakeha jõudu juurde paugutama hakata ning taastumine peaks ajaga ise tulema. Aga kerelihastega on jah nii, et kui vanasti tegin rõõmsalt kangil rippudes varvastega käte katsumise seeriaid, siis nüüd teen ühe seeria ära ning ähin ja puhin. Neid samu L-lõuatõmbeid jaksasin suure vaevaga neli tükki teha. Samas olen ma pärast terveks saamist ainult mati peal kerelihaseharjutusi teinud, see oli esimene kord taas suurte tüdrukute harjutusi proovida ka, nii et eks me selle peale saab juba vaikselt midagi ehitada. Ei kurda.

20 kommentaari “Niipalju hämmastavat igal sammul

 1. Mhmh, ning just – ilmselt on nendel selfidel ja vlogidel ka laikijad ja vahtijad. Ning ju neid on millegi jaoks ka vaja.

  Sa oled antropoloogiat õppinud. Kas seal selliseid asju siis ei käsitletud? Aines “21. sajandi noorte eneseväljenduse ja eneseteostuse mehhanismid ning nende tagasiside”?

  1. Ei julgekski enam spordiklubisse minna. Ei kujuta ette, mida kõike meeste riietusruumis näha võib.

   1. Kusjuures see on täiega naljakas, et täielik alastus tundub nagu ok, eks ole. Aga sekspesu, mis tegelikult rohkem katab, on imelik.

    1. Jah, kui ma kunagi ühe tulevase preestriga koos elasin, siis ta ka ütles mulle korra etteheitvalt, et kui ma lihtsalt aluspesus ringi käin, pole tal mingit probleemi, aga ta tunneb end ebamugavalt, kui ma käin ringi pikkade pükstega, mis pole veel nööbit/lukustet.

 2. Tallinki laev on täielik antropoloogiakeskus. Sõidan sageli ja peaaegu iga kord on seal mingi idiootlik digitaalpalagan käsil. Viimased 2 meeldejäävat korda olid 1) slaavi perekond, ca 6 inimest kokku, osa lapsed, tegid kõvahäälset videokõnet oma vanaemale või igatahes mingile vanemale prouale, ikka kõvasti üle 30 minuti jutti, 2) noort ema, vankirs magav titt kõrval, laud oli täis igasugust akadeemilist kirjandust – õpikud, kaustikud, kapsaks loetud raamatud, korralik torn, mida daam justkui luges. AGA. Lisaks oli laual lahti läpakas, kust tuli üle poole laeva täie heli peal mingi seriaal, kus naistegelased üksteise peale lihtsalt sirgelt kiljusid.

 3. Rents, sinu blogi lugedes küll kunagi igav ei hakka. Sihukesi alukaid pole veel näinud. VVN väidab, et poolik alastus suunab mõtteid. Minu esimene mõte oli, et taolise lõikega ei pea vetsu minnes number kahte asjatades pükse ära võtmagi. Ma nüüd ei teagi kas tuleb see asjaolust, et pole küllalt või olen liiga rikutud, aga selline pesu pigem ajab seksiisu ära. Samas stringid ilusal pringil pepul lasevad unistustel lennata, mis muud kui maitse asi 😛

 4. Puust perse 😁
  Aga inimesed ongi sellised napakad. Olid juba 30 a tagasi, kui sekspesu veel maakonnakeskuses televiisorist välismaa vilmist võis näha. Siis valitses teine äärmus – duši all käimine teiste nähes oli piinlik tegu, umbes nagu avalik masturbeerimine. Nägu pestes tuli ka vabandada, et näe, täna oli päris raske ja jube palav on.
  Tegu siis kohtadega, kus veevärk oli haruldane imeasi ja inimeste ees enda alasti võtmine tõsine tabuteema. Eriti naiste jaoks.
  Ma mõtlen, et kas see vlogimine ongi iseenesest halb. Kui moblasid ei olnud, siis lapsed jõlkusid niisama ringi, vahtisid lakke, käratsesid, ajasid rumalat juttu, kaklesid. Praegu aga käib tõsine töö videolõigu sõnumi, kaadri ilu ja vaataja õnnelikuks tegemise nimel. Olen jah halb ebapedagoogiline inimene, aga eelistan kontsentreeritud tegevust niisama jauramisele, olgu need või mobiilimängud.

  1. Ameerikas on teiste inimeste ees alasti olemine endiselt tabu.

   Töö suvepäevad, üle 10 aasta tagasi.
   Tegelased: eestlased, soomlased, rootslased, inglased, ameeriklased.
   Tegevuskoht: saun. (Igasugu tegevusi oli miljon, saun vaid üks neist, kedagi sinna ei sunnitud mitte mingil viisil. Ja saun polnud isegi segasaun vist.)
   Eestlased, soomlased, rootslased: saun? muidugi. püksid ära ja sisse.
   Inglased: paljalt teiste inimestega koos higistama? eee…. NIIII ÄGE IDEEE!!! Mõni tuli pükstega ja mõni ilma, aga saunaaaa!!!!!!
   Ameeriklased: Ettevõtte korraldatud ja ettevõtte makstud üritusel võimaldatakse ja soositakse seda, et inimesed on samas ruumis samal ajal alasti? See on kriminaalne! Meid kõiki kaevatakse kohtusse! Nii ei tohi mingil juhul teha! Ja nii edasi.

   Mõni ameeriklane tuli sellegipoolest sauna 🙂

   Eestisse kolinud ameeriklastel (vähemalt mõnel) on probleem ujulatega, kus peab teiste meeste nähes riietuma. Jne.

   Eks Rents võib ise kirjutada, kui soovib, kuidas ta kodu-meeriklasel sellega on.

  2. Ja selle niisama-tühja-vlogimise suhtes on mul sama tunne, nagu teletupsude suhtes – see paelub lapsukesi, naelutab nad ekraanide ette siia või sinnapoole, aga see võtab neilt kõik võimalused arenemiseks, hoiab neid mugavustsoonis, mitte lähima arengu tsoonis nagu vaja. Ennem siis juba GTA.

  3. Kanada kohta tuleb tunnistada, et siin on alastus avalikus kohas kah õige tabu. Põhjuseks nii USA mõju kui rahvaste paabel. Viimane jälle tähendab, et mõned euroopa taustaga kodanikud õieti ei märkagi. Ujulas dushi alla minnes pooled enamasti tumedamat tooni ja aasia päritolu pükstes, heledamat karva rahvas püksata. Kord igatahes isa pani käed poja silmi ette kui too meid kolme alasti valget tüüpi suu ammuli jõllitas 😀

   1. Kui lugeda “Õpetlike näidete raamatut”, siis šokeerisid juba keskajal Lääne rüütlid oma süüdimatute alastuskommetega Lähis-Ida inimesi. Raamatu autor arutab, et oma voorusi neil “frankidel” (ta nimetab kõiki eurooplasi frankideks) ju on, näiteks vaprus, aga midagi teha ei ole, metslased mis metslased.

 5. Sellises vanuses lapsukesed hängivad palju SnapChatis, mille idee on, kui ma õigesti aru olen saanud, et tuleb jagada kama, selle laikide eest saab midagi (oled popp, pingereas ees vms, ma ei saanud aru) ja videoklipp saadetakse jälgijatele sõnumina, mis peale vaatamist kustub. Mis selle mõte on, ma ei ole aru saanud, aga jube popp on, ilgelt palju aega võtab ja oluline on hullult postitada, sest voog peab olema. (Yrsa Sigurdardottiri viimane maakeelde pandud krimka käis ka SnapChati ümber, ma toopärast tean. Vanainimene saab ikka asju raamatutest teada.)
  A selle punase pesu kohta arvasin ma esimese hooga, et keegi on endale kogemata rinnahoidjad jalga tõmmanud. 😀

 6. Mhmh, mulle meenub kah hiljuti nähtud uuring, mille kohaselt lapsed vajavad loomingulisuse arendamiseks igavust. Kui kogu aeg kõik ekraanid ümberringi blingivad ja kutsuvad ja igavust pole, jääb vähem aega mõtisklemiseks ja (lolluste) välja mõtlemiseks.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.