climbing · faith

Kurnatud/Exhausta

View this post on Instagram

Me meeting rock

A post shared by Rents (@rrrents) on

Selleks nädalaks lubas ainult vihma (mõni päev terve päev, mõni päev hoogvihma jne), nii et tegime ühe puhkepäeva (mille ajal tõesti sadas ja oli külm) ning edasi plaanisime paari kuiva tunni ajal muidu liiga kuumadesse nö päikesele avatud paikadesse minna, sest kivi kuivab siin megakiiresti. Juhtus aga nii, et sadas ainult öösiti. Eile polnud isegi pilvine mitte, kõrbesime seal päikese käes niimoodi, et mina pidin end üsna kiiresti kinni katma, et mitte täiesti ära põleda.

View this post on Instagram

Anchor selfie! #climbing

A post shared by Rents (@rrrents) on

Selline ilm võttis muidugi läbi ka, täna on kõigil paras pohmakatunne. Kusjuures see ilmaasi on siin saarel väga naljakas. Meie elame põhimõtteliselt kõrbes, Santa Cruz on meist 30 km ja seal on kõik ilus roheline – väidetavalt sajab seal ca 500 mm aastas ja meil ainult 200, sest mingid tuuled. No ja lisaks oskuslik majandamine veevarudega ilmselt, mis siin saarel üldse elu võimalikuks teeb. Konkreetselt Tenerife ajaloo kohta pole uurinud, aga Kanaari saarte puhul üldiselt olid need vanasti ikka rohelised, kuni inimesed liiginnuka põllupidamise ja metsamüügiga need kõrbeteks muutsid.

View this post on Instagram

A post shared by Rents (@rrrents) on

Igatahes saare erinevates osades on siin väga erinev ilm ja kuigi kahe aasta eest saime me küll parajalt vihma ka, oleme seekord puhkuseilma nautinud. Täna tundub küll, et äkki hakkab sadama, sest näete ise, millised need pilved on.

View this post on Instagram

Nomnomnom, #sushi

A post shared by Rents (@rrrents) on

Teised siin igatahes rokivad. Üks sai esimese 7b+ redpointi, teine fläshis oma sünnipäeval esimese 7a. Mina … Sushit sõin näiteks (vt üles). Täna tegin väga tervisliku valiku ja võtsin hamburgeri salatiga, mitte nachodega:

Õnneks on ronimine siiski ka tore olnud, kuigi vorm pole seal, kus tahaks. Aga vähemalt kiviga olen ära harjunud ja sel nädalal ronimist juba tunduvalt rohkem nautinud. Nüüd tuleb varsti natuke trennipausi ja siis on põhimõtteliselt kolm kuud aega, et paremasse vormi saada ja selle kõrvalt loodetavasti küünarnukid terveks ravida.

2 kommentaari “Kurnatud/Exhausta

  1. Mis saab olla veel ilusam vaatepilt kui mees lillepeenras!
    (Ma ei ole Kanaaridel käinud, ei raatsi. Aga kõik teised eestlased on ja nende reisifotode järgi võib kõiki Kanaari saari nimetada yleelusuurusteks lillepeenardeks.)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.