faith

Nii ajab riigist hooliv inimene asju

Postimehes oli nii tore artikkel selle kohta, kuidas 10-aastane poiss aitas emale sünnituse vastu võtta. Kiirabiga oldi samal ajal telefoniühenduses, poole tunniga sai kõk korda aetud (Facebookis “Hommik Anuga” lehel saab seda telefonikõne viimast osa kuulata ka) ja ei olnud vaja minna haiglasse riigi ressursse kulutama. Tunnistan, et mul natuke kripeldab see, et kiirabi tuli ikkagi kohale, sealt annaks ju veel optimeerida, aga samas siin jälle tasandab see, et isa sai oma sünnitava naise poole kihutades 400 eurot trahvi – mitte ei kisu oma sünnitusega riigikassast, vaid maksavad sinna kenasti juurde.

Kiiduväärne! Oleks meil rohkem selliseid peresid.

17 kommentaari “Nii ajab riigist hooliv inimene asju

 1. Nüüd koputasid mu südametunnistusele. Mul on üks liiklustrahv juba kaksteist aastat maksmata ja ainult sellep, et ma ei jäänud vahele.

 2. Õõmmmm… Peaks oma vanad kondid pysti ajama ja tolle pere elukohajärgse politseijaoskonna ette mässu ja massilisi korratusi tegema minema… Kus on rahva õiglustunne?

 3. Mingi minister on huvitaval kombel seesama inimene, kes ühele teisele kihutanud autojuhile, kes kahjuks ka juhtumisi õnnestuse põhjustas, karmimat karistamist ja väiksemat nunnutamist nõudis. Milline empaatia ja rahva meeleolu tajumine! Ja see krd-i politsei- ja süvariik, ma ütlen!

  Aga noo teadagi, õnnetused juhtuvad alati teistega. Ehk tuleb isegi liiklusseadust muuta, et kui mingi suvaline ähmis inimene (ses tähenduses, et mitte väljaõppinud operatiivsõiduki juht) soovib nö mõjuval põhjusel meie teedel 180-ga kimada, siis lasku pealegi käia, oleme hästi inimlikud, v-a muidugi juhul, kui ta mõne teise pere surnuks sõidab. Siis nõuame karmimaid karistusi.

  400.- trahvi tähendab, et kiiruse ületamine oli päris korralik, inimene oli ilmsegelt ohtlik endale ja teistele ja selles mõttes ka arusaamatu, et kiirabi oli niikuinii juba teel. Saaks veel aru, et naine oleks ka olnud autos (tõenäoliselt kiiruse mõttes oleks tüübil katus vähem sõitnud), nendel puhkudel on ju politsei alati abistanud, isegi sireenidega haiglasse ekskortinud.

  1. Võtmata seisukohta konkreetse juhi / juhtumi pihta:

   400 on kiiruse ületamine +40. Mu mäletamist mööda oli nii, et trahv on 10 eurot ületatud khm kohta.
   Eile Narva maanteel lasi vahepeal kogu liiklusvoog 120 kmh ehk siis +30. Ja kiiremad lennukid vasakul olid veel märksa lennukamad. Sisuliselt sõideti “nagu suvel”, ainult kiirusepiirang on talvine, 90.

 4. Ma pigem arvan, et kihutamine ei peaks isegi sel puhul olema tolereeritud ega toetatud, sest mida ta seal kodus ikka ära teha oleks saanud? Kiirabi oleks vast ka ilma trahvita kiiremini kohale jõudnud.

  1. Ah no okei, lugesin artikli läbi, ilma politseipoolse kinnipidamiseta oleks jõudnud varem. Aga ikkagi – kui ta oleks kihutanud ja teda ei oleks kinni peetud, siis mitu minutit oleks ta varem jõudnud sellest, kui ta POLEKS kihutanud vaid sõitnud normaalselt, st kiirusepiirang + 7, näiteks?

   1. Aga pane end selle proua seisukohta, kelle mees jääb sünnitusele hiljaks sõnadega “ma sõitsin hästi ettevaatlikult, sest olen nüüd isa ja vastutustundlik ja pean end oma lapsele mõeldes hästi hoidma ja no ei taha ju trahvi ka maksta, sest lapse kolledžifond”.

    1. Mul on väga lihtne ennast selle proua olukorda panna, sest ma olen ise kaks last sünnitanud. Ma tean, kui ettearvamatu võib see tegevus olla tegija enda poolt vaadatuna ja et seda tehes ei ole mõtet jääda ootama seda, kes pole kohal.

     Lapse kolledzifond on nüüd natuke liiast ära mainida. Elusalt kohale jõudmine on küll teema. Reaalselt – mitu minutit ta siis oleks võitnud võrreldes normaalse kiirusega sõitmisega? Kui pikk see vahemaa on? Kui palju seal aega “säästab” sõites 140 vs 90?

    2. Mu mõte oli see, et selles olukorras ei hakka keegi midagi arvutama, vaid kõik tegutsevad nii nagu hetkel torust tuleb. Afekt, noh. Mul igatahes küll oleks.

    3. Jaa, aga afekt ei ole proua vaatenurgast, tema ja ta poeg olid päris rahulikud. Afekt oli koju kihutanud isal. Afekt kahjuks ei tee kellestki osavamat autojuhti, pigem vastupidi. Mõjub ilmselt üsna nagu joove.
     Et siis… kangelane see isa nüüd ka ei olnud, kuigi tema käitumine oli inimlikult mõistetav. Kangelased olid naine ja tema poeg ja kõik läks lõpuks hästi. Aga see, kuidas praegu seda trahvi tühistatakse, on kahjuks odav populism.

    4. Ja see, kuidas neid politseinike praegu peedistatakse pole ka tore. Kujutle ennast korraks seda tööd tegeva politseiniku positsioonile – just on olnud Saaremaal suur hirmus kihutaja põhjustatud õnnetus, pärast seda veel mõni, sina pead kihutaja kinni ja – tal võib ju hea põhjus olla, aga kes seda tõendab? Mille alusel peaks vahet tegema?

    5. Iibepõhised ettekäänded on ilmselgelt lubatud (ja neid ilmselt menetleb minister Solman). /irooniliselt ära/

    6. Ma ei usu, et seda ekipaaži eriti peedistataks. Miks te nii arvate? Ja milles see väljendub? Mingi ajaleht kirjutas midagi? Netis trollitakse kõiki ja kõike, aga see pole nagu päris asi.

     Iibepõhisus – jaa. “Kihutasin, sest mul blondiin ootab! Teile ju meeldivad heledapäised eesti lapsed, keda ma täna eostada loodan? Kui te mind veel pikalt segate, läheb ta vahepeal mingi välismaalasega voodisse ja kõik see saamata jäänud sotsmaks saab olema teie süüü!!!”

    7. Kui see närvis papa oleks ennast sodiks sõitnud, oleks iibe kogusumma ju nulli jäänud.
     Teisest küljest väärib see mees isamedalit juba pelgalt selle eest, et ta üldse kohe kodu poole sõitma hakkas. Mis siis, et närvis, kes meist teflonist oleks.
     Tean mitmeid isikuid, kes poleks seda teinud teps mitte.

 5. Einoh, arenguruumi on ju veel. Tegelikult oleks ikka perepoeg korraliku juutuuberi kombel pidanud kogu toimuvat filmima ja ERR-ile edastama. Neil ju ka napid vahendid tootmise jaoks ja võttemeeskonna väljasaatmine ju kallis igalepoole. Ikka rahvale tsirkust täie raha eest.
  Ja noh, kuna ilmselt oleks ununenud vajalikud allkirjad küsida (isikuandmete kaitse ikkagi ja alaealised ja…), siis oleks riigikassasse veel natuke tulu saanud.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.