Kas ma peaksin igaks juhuks kohvri ära pakkima?

Tarmo Jüristo jagas Facebookis muljeid rahvastiku arengukava seminarilt. Seal oli palju huvitavat, aga minu seisukohast oli kõige … mõtlemapanevam … muidugi see, et siseministeeriumi rahvastiku- ja perepoliitika osakonnajuhataja mainis, et tuleb lahendada “segaperede probleem”.

Ma hästi natuke kardan nüüd. Ärge Siberisse saatke, ma võtaks pigem mõne sellise koha, kus kaljuronimisega tegeleda saab. 😁

Need, kel juba lapsed olemas, on muidugi rohkem mures. Internetis käib elav arutelu, kas luuakse eksperdikoht, et otsustada, millised segaperede lastest eestlased on – st millised ära võtta ja millised välja saata. See probleem saab meil lahendatud nagu naksti!

19 kommentaari

 1. Kas siis Siberis ei saa kaljuronimisega tegeleda? Mis asjad need soolad siis olivad, millest muinasjuturaamatus kirjutati?
  Internetiga on seal vast jah kehvavõitu.

  • *Sopkad! Sopkad mitte soolad, krdima autokorrekt.
   Ja huvitav, mitmenda põlveni neid segaperesid lahendatakse, mulle kord vanaema ütles, et tema on veerand mustlast…

   • No vot, tasub ettevaatusabinõud tarvitusele võtta. Jalutades igaks juhuks hümni ümiseda jne.

  • Siberis on mägiseid alasid küll ja veel, aga ma olen ju ärahellitatud boulderdaja, tahan ilusa ilmaga ja lühikeste käistega ronida, mitte külmetades alpinismi harrastada.

 2. Ma loen ja mõtlen, et sa oled mures, sest hetero, noh segapere – mees ja naine. Alles lõpus sain aru, et natsinaljad 😀

  • No ma täpselt ei tea, millele ta sõnaga “segapere” viitas, aga see tundub ainus loogiline selgitus, kui arvestada seda, et Solman alles mõne kuu eest ajas täielikku käojaani teemal “kahe koduse keelega lapsed on probleemsemad” (mida ükski katse ei toeta, statistiliselt õpivad nad natuke hiljem rääkima, aga see tasandub üsna kiiresti ning hiljem on nad hoopis parema õppeedukusega).

   • Nojah, ma elan oma helesinises maailmas ja kujutan ette, kuidas inimesed on ilusad ja head ning kõik halb on vaid nali ja sarkasm

  • Iiissand, hetero kaa veel!

   • Nagu ühest patust vähe oleks, hetero veel pealekauba!

 3. Kui mu vanaisa isa oli baltisakslane, siis kas see on nagu okei või hoopis väga hea või olen ikkagi värdjas segavereline?

  Lastega on lihtne muidugi – blondid ja sinisilmsed jätame alles.

 4. Ma kaalun oma riigi väljakuulutamist, kui nii edasi läheb. MINU riigis nii lollid inimesed ministriks ei saa.

 5. Ah et ikka siis on minek, tundub mulle? (Mu vanaisa oli ingerlane, ma ka ei tea, kas ma selles Õige Eestlase testis ikka saaks läbi või ei…)

 6. Ma ka hetero, mis nüüd küll saab!?
  Ja mu vanavanavana…vana…isa oli arvatavasti laevahukust pääsenud türklane (või teise versiooni järgi hispaanlane), kes Saaremaale jäi ja sigima hakkas. Kindel värk, et tuleb kohvreid pakkima hakata.

  • No kuhu sa siis lähed, Saaremaale, Türki või Hispaaniasse?
   Mul pole kuhugi minna, kes kurat seda teab, kus see ammune mustlane elas. Lähen piirile ja seisan seal ühe jala peal…

   • Mul esiisade seas kasakad, ei tea, kas pean nüüd ratsutama õppima.

   • Kusjuures ilma naljata, minul on elus olnud olukord, kus mul kästi “koju tagasi” minna. Et kui mu neljast vanavanemast kolm olid eestlased ja üks ingerlane, siis on ju loogiline, et mu “kodu” on Voiskorovo külanõukogu haldusalas, mitte Eestis.

    • Vau.

    • Tegelt ma nüüd mõtlen, et äkki see tüüp (kes mind ei tundnud) arvas lihtsalt mu nime järgi, et ma olengi täiesti välismaalane? Seda on ennegi ette tulnud.

 7. Mul on lapsendatud laps, kelle bioloogiline ema on mustlane (venemaa ja ukraina mustlase järeltulija) ja bioloogiline isa (arvatavasti) aserbaidžaan. Ise oli muidu Eestis sündinud ja kasvanud, kuni minu lapseks sai ja Saksamaale tuli ja praegu on otsaga Shveitsis. Tõmmum ka kui keskmine kohalik kardulakoor. Ega teda pole mõtet vist küll Eestisse tagasi lasta?


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Kategooriad