anna kannatust

Kaua see nali kestab veel?

Mõne nädala eest läksin jalutama ja nägin tüdrukutnoort naist, kes ilmselgelt oli ka ainult jalutama tulnud, aga kandis liibuvaid kunstnahast pükse, kõrge kontsaga saapaid, täismeik näos jne. (Ja ärge saage valesti aru, ma täiesti imetlen naisi, kes suudavad ka mujal kui siledal kontoripõrandal kontsadel käia ja selle käigus veel loomulikud välja näha. Tema oli täielik proff.) Vaatasin veel (kadedalt) ja mõtlesin, et see on vist võrdväärne sellega, kui mina mõnikord viitsin rinnahoidja selga ajada ainult selleks, et end ka kriisiajal siiski inimesena tunda. No vot ja täna ma enam ei pidanud vastu. Aitab. Ma ei taha enam pidžaamas ja tudusärgis oma päevi mööda saata, ma tahan ka vahelduseks juuksed ära kammida ja kleidi selga panna. Kohe hulga parem tunne sai. Kuigi selge on see, et selle lõikega ülepõlve kleidid pole ikka minu teema, peaks selle vähemalt 10-20 cm lühemaks tegema, näeks parem välja. Sellise pikkusega kleidis tundun ma alati kuidagi … töntsakas? Mammalik? Ma muidugi jälle ise ei oska seda lühemaks teha, nii et veel üks asi, mis jääb distantseerimisjärgset aega ootama.

Muidu mõtisklesin siin täiesti tõsiselt, kas oleks mõtet korralik kohvimasin koju osta või mitte. 😀 Ainult paari nädala pärast ei oleks ju mõtet, aga kui kauem kestab, juba nagu oleks … Samas tundub, et mina isiklikult hakkan nagunii peamiselt kodust töötama, nii et pean vist tõsiselt plaani võtma asja. Mitte et ma väga tahaks, mulle meeldib kohvikukohvi puhul see, et esiteks võtad sa natukesekski päriselt aja maha, mitte ei joo ekraani taga, ning teiseks see, et kogu aeg on soovi korral vaheldust, sest kohvikuid on ju palju. Iseasi, et Björn oli nii tore, et selle nimel võiks ka kohvimonogaam olla, aga no ma ei usu, et ükski kodune MASIN sellega eales võrdväärne oleks, seal nad kohapeal ikka jahvatasid ube ja kuumutasid piima. Ja see tüdruk tegi alati mulle südamekese sinna peale! Ehk siis ma ei taha tegelikult kohvimasinat, isegi AeroPressi ei taha, tahan tagasi kohvitama. 😦 Kohvimasina ostmine on kuidagi nii lõplik, nagu olukorraga leppimine.

View this post on Instagram

Too late for me, my hair is too far gone

A post shared by Rents (@rrrents) on

Minu teine suur mure on see, et ma olen jõudnud seisu, kus ma saangi normaalselt kanda ainult (ikka esimesel) pildil olevat soengut või mõnda krunni, sest muidu on juuksed ebameeldivalt pikad. Kui on tavaline pats, hakkab näiteks joogat tehes igale poole alla jääma jne – nägite ise, kuidas ma eelmise postituse pildil madalat patsi hoidma pidin, et see tagumiku all poleks. Nagu lõvisaba. Rääkimata sellest, et tegelikult on ebamugav, kui pead vaatama, et oma juustele peale ei istuks. 😀 Ei saa isegi koroonat süüdistada siin, ma olen detsembrist saadik korra kuus juuksurile helistanud, aga kunagi vabad ajad ei kattu. Pean keset kaunist karantiiniaega talle hoovi sõitma vist, sest no selline tunne on juba, et lõikan lihtsalt niisama jupi maha.

Oh jah, ma vinguks veel, aga lähen teen joogat hoopis, äkki kaob vingumisisu ära. Ja äkki tuleb tööisu asemele, mul oleks vaja üks asi ära lõpetada. 😀

39 kommentaari “Kaua see nali kestab veel?

  1. spordiriided on alles algus. Ma nägin vist eile tekstilist meemi, et “katku ajal elades saab alles õieti aru, miks renessansspiltidel kõik muudkui lösutavad, tissid paljad”.

   1. Kuulasin-vaatasin just ära Kadrioru kunstimuuseumi videotunni valitsejate paraadmaalidest. Vene tsaarinnad-suurvürstinnad on kõik “tissid peaaegu paljad”. Ühtlasi on enamik neist, no ütleme… ülemäära heas toitumuses. Mõistame neid nüüd kindlasti paremini kui paari kuu eest…

 1. No selle kleidiga oled valmis tädi.
  Jajah, see ” pirtsperse siin kes ei viitsi tunde muliseda ”
  Plus need kingad on valmis “tädi kingad” issand jumal sulle on ikka stilisti vaja.

 2. Ma sidusin endale ühe vidijovestluse ajaks lipsu ette ja habet ajan sama regulaarsusega nigu ennegit. Ja no soeng on ka pmst sama mis alati – tegelen juustega kord aastas, ajan nad siis korraga kõik minema, ühelegi karvale ei tehta erandit, nulliga maha, kõss, kesse viitsib detailide kallal nikerdada. Praegu on selline Nukitsamees kohtub mingi hullu vanamehe rollis Jack Nicholsoniga. Arvatavasti väga ilus, aga keegi ei kiida küll. Eks need eestlased ole juba kord kiitusega kitsid.

  Vahepeal kõõlun akna peal ja hõigun möödujatele solvanguid või komplimente – nagu nad just ära on teeninud. Sel moel aitan linnapilti esteetilisemaks muuta, olen pmst ilutöötaja.

 3. Kolpadega kleit nüüd päris tädi mõõtu vist välja ei anna. Samas eks tädisid on ka igasuguseid. Kammimise ja viisakama rõiva selgaajamise soovist saan täiesti aru, ma teen kodukontoris tööd teinekord viitsimata isegi puukuuris käimise jopet seljast võtta. Oma allakäigust aru saades tegin eile maniküüri ära.
  Ja kes nüüd nende küüntega peenraid teeb? Nagu kits kahe võileiva või mis tal seal oligi vahel!
  Inimesel on JUUKSED ja ta kurdab! Need tänapäeva noored on ikka puhta hukas, ma siin üritan varsti tonsuuri külge kassikarvu kleepida, et päike pealage ära ei kõrvetaks ja….

  1. Noored on hukas jah.
   Aga täiesti seosetult meenus, kuidas üks sõber peaegu kolmekümne aasta eest kirjeldas juhtumit kui ta ootamatult vara koju jõudis. Tema toas röökis täiest kõrist mingi punkbänd, vanaema oli peegli ees ja riputas endale tema punk-kulinaid külge, ise endaga silmatorkavalt ja läbinisti rahul.

  2. Jah, ma mõtlesin ka, et kleebiks kassi pähe või nii, ja mõni viriseb juuste ülekülluse üle. Aga no Rents harrastabki selliseid teisi kadedaks ajavad postitusi.

   Oota, mis kolbad?
   Aa, hm. Need kolbad ei pääse selle lõikega üldse mõjule, peab ikka kõvasti süvenema, et seda massihauda märgata.

 4. See on tõsiseltvõetava täiskasvanud naise seelikupikkus. Lühem kannab endas mitmeid seksikuse ja/või lapsikuse varjundeid. Pikem on veits veider, nagu kunstnik või muidu peast imelik oleks. Selles pikkuses seelik pluss kontsad ütleb selgelt, et sa tähendad bisnis.
  Mammalikud riided on sooja tumedat tooni ja kui sa tahad rohkem tädi-vaibi, peaksid õlad ka kaetud olema, soovitatavalt villasega või mingi täpsustamata värvi halvasti rippuva vähedefineeritud ürbiga.

  1. kõlab nagu väljakutse, mul on tahtmine teha riietuspostitus (pildipostitusena), eesmärgiga näha välja võimalikult tädilik. Sest kuri krunniga tädi on teadupärast üks kõvemaid jõulise naiselikkuse kehastusi.

 5. Kleit on pikkuselt ju täitsa paras, kõrge piha ja pikema seelikuosaga kenasti proportsioonis, lühemaks küll ei teeks. Ma olen muidugi räigelt erapoolik, sest ise olen jupats ja selline pikkus on ka mugavuse aspektist üks minu lemmikuid. Kannan uhkelt sarnaseid kleite ja kujutan ette, et näen välja nagu Gwen Stefani “Cool” muusikavideos: https://i.pinimg.com/236x/e0/67/34/e06734b16e6a1c2e63de66ab9494b7dd–gwen-stefani-music-videos.jpg. Suht suva, kui keegi arvab, et tädi.

  1. Gwen Stefani (ja kahtlemata ka sina) kannab selle pikkuse imeliselt välja. Aga mulle vahepeal täiega meeldib end teadlikult sellisesse “üleslöödud kontoriroti” kiiksuga varianti panna, seda enam, et on üsna suur kontrast selle ja mu tavalise riietuse vahel. 😀

 6. ka õues äärmiselt praktiline seelikupikkus ja -laius: põlved ei külmeta, seelikusaba ei saa poriseks, liikumist ei takista, kuskilt ei pigista.

 7. Sul on maailma kõige ägedamad juuksed. Kui pikad nad lahtiselt on? Kuigi jah, isegi mu enda hädapärast poole seljani ulatuv hobusesaba jääb joogat tehes ette, siis peab ikka kõrgele lagipähe krunni tegema.

 8. Olen Murcaga nõus – “see on tõsiseltvõetava täiskasvanud naise seelikupikkus”. Kolpadega mixituna annab Gwen Stefanile silmad ette. Jätka samas vaimus.
  Ahjaa, ja sul on nii värskendavalt loomulik poos kah, iseäranis nende jubedate Instagrami-tibide väänlemiste taustal, kus üks jalapöid sissepoole pööratud ja varbakestele toetatud ja… tean, tean, vanainimesejutt.
  Mis kohvisse puutub, siis mulle tundub, et sul polegi niivõrd masina järele isu, kuivõrd isikliku barista, kes sulle südamekesi joonistaks.

 9. Jeekim, Rentsil on pai-tüdruku-kleit! /Minestab/

  /Pomiseb vaibase häälega/
  Palun lugege mulle ülejäänud tekst ette, ma jäin “pümmeks” nagu mu vanavanavanatädi oleks selle kohta öelnud.

 10. Jah,
  uus normaalsus on see,
  et meikida ei olegi vaja:
  pudilapp näö ette ja minek!

  Muidugi ei ole kosmeetikaärid nõus
  ja Tallinn näö katmise kohustust ei kehtesta,
  sest mis oleks Tallinn viimsepeal meigitud tüdrukuteta?

  Uus kohvimasin?
  Jah, kui sa muretsed meie majanduse pärast.
  Sest igasugused silmitud kulutused on hea!
  Ei, kui tahad head kohvi, siis ikka pätikohv!

 11. Ma kadestan ka su juukseid.
  Ja selle kleidi jaoks ei kõlba sugugi iga hviguur, sulle aga sobib. (Ma ei kanna elu lõpuni kleite, vaid ainult kottis camo- või teksapykse, sest mul on vesi põlvedes. Nii et imetlus teiselt poolt klaasi.) Tätuu eest ka lisapunktid, see sobib kleidimustriga. Kui hästi järgi mõelda, siis sobiks just kivikõva krunn “karmi” kleidimustri ja nahakunstiga hästi, sest otsusekindla naise symbol 😉
  A kingade asemel paneks ma iga kell ketsid. On tervislikum 😀
  Ja miks ei või inimesel mõni ilus mänguasi olla. Kui kodus on kohvimasin olemas, ei keela keegi kohves käimist, kui see võimalus jälle tekib.

 12. …oih, kommentaar läks varem lendu.. Varj 2: see tore kleit + tennised (no ei pea pealuudega olema) ja lindihoppar valmis 🙂

 13. … et siin juba stiilinõu andvaid kommentaare üles lastakse, kasutan juhust: see kleit + musta värvi ketsid. Mitte tennised, vaid KETSID.
  Dr Martensid sobiksid ka.
  Aga palun. Pole tänu väärt.

 14. täitsa mööda kommentaar, aga kas seal kapi klaasukse taga , särava kristalli kõrval on punased kontsakingad? Kui jah, siis tekkis mul kohe tuhat küsimust.

  1. Kahjuks väga igav lugu – külasolnud koer (juba ammu) tundis põrandal olevate kingade vastu liiga suurt huvi, nii et tõstsin need turvalisemasse käeulatuses olevasse kohta ja sinna need jäid, sest pole pähe tulnud neid liigutada. Kristallilt tolmu pühkimas ka ei käi, sest noh, mina viskaks tegelikult kogu selle kapi sisu (v.a. need kingad) kõige täiega minema, kristall kuulub korterit omavatele pensionäridele – kaunis küll, aga meie ei ole oma koos elatud aastate jooksul ühtki neist asjadest kordagi kasutanud ja ei hakkagi kasutama. Aga kuna need pole meie asjad ja ühel hetkel peab nagunii oma korteri hankima, ei viitsi vinguda ka, las need siis olla.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.