Uncategorized

Love, Death + Robots

View this post on Instagram

🤖🤖🤖 #ThreeRobots

A post shared by Love Death + Robots (@lovedeathandrobots) on

Vaatasin just Westworldi viimase osa ära – muu oli suht lahe, aga vaene Stubbs. 😀 They didn’t have to do him dirty like that. Ei taha näha, kui kortsus ta järgmises hooajas on.

Nörritasin siin eile hommikul Kauri sellega, et ajal, mil tema üritas igati viisaka mehe kombel mulle rääkida Eesti kividest, rääkisin mina talle naissoost tulnukate rindadest. Nimelt olen ma nüüd vaadanud ära pea kõik Star Trekid ning tundub, et meeste vajadus harjumuspäraste rindade järele on kõigi autorite arvates (või vähemalt rahastust leidvate autorite arvates) tunduvalt olulisem kui originaalsus. Ja isegi mitte ainult Star Trekis, vahet pole, kas räägime sellest või Dr Whost või kas või Futuramast, nii kui on tegu kahel jalal ringi pedaalivate võõrliikidega, on nende naisisenditel ikka just kaks rinda ja need asuvad just seal, kus me harjunud oleme. Vahel harva võib rindu olla näiteks kolm, aga need asuvad kindlasti inimeste rindadega samas kohas.

Muide, kas te teadsite, et Star Treki Deanna Troi pidi originaalis nelja rinnaga olema? Ja kui tookord ehk tõesti oli pädev loogika, et mehed poleks “seksikat kangelannat” harjumuspärase rindadearvuga seksikaks pidanud, siis arvestades seda, mida tänapäeva noored nohikud tarbivad (khm, anime, khm), siis selle taha see asi küll ei jääks. Nagu meil on terve hulk MEHI, kes vaatavad andunud pilguga JOONISTATUD PONISID. Ma tahaks näha põnevamaid tulnukaid, kelle esmased ja teisesed sootunnused ei ole ilmtingimata just sama moodi paiknevad kui meil. Ma saan aru, et natuke on asi ka selles, et tahetakse liikidevahelisi seksistseene teha, aga siingi annaks ju loominguline olla. Kuidagi natuke liiga palju pekstakse sellesse “erinevad, aga ometi nii sarnased” väravasse, seda saab ka muuga peale sarnaste genitaalide teha.

P.S. Love, Death + Robots, mis pealkirjas mainitud, on täiega hea sari – kuigi erinevaid osi ühendab ainult see, et kõik on nö multikad ning kõik on mingil moel sci-fi ja mingit pidi seotud vähemalt ühega kolmest pealkirjas mainitud elemendist. Muidu on kõik erinevad, mõni episood komöödia, mõni horror, erinevad režissöörid, erinevad animatsioonikunstnikud, erinevad näitlejad jne. Sh on kasutatud erinevatest riikidest pärit meeskondi, nii et tulemused on meeldivalt mitmekesised küll. Minu lemmik ongi siiani olnud see kolme roboti osa, aga see on ehk pisut eksitav, sest see on teistest selgelt lõbusam ja nö kergemeelsem olnud. Verd ikka veits pritsib ja mõnes osas on alastust ka, nii et lapsi teleka ette ei võtaks, aga mulle väga meeldis.

14 kommentaari “Love, Death + Robots

 1. Kirjutasin kommentaari, kustutasin, kirjutasin, kustutasin. Vist ikka ei sobi sellise provokatsiooniga kaasa minna ja väljamõeldud olendite väljamõeldud sootunnuste üle diskuteerida. Mul on üldse isegi Erektor lugemata, nii et olen teist niikuinii ringiga maas.

  Nörritavad mind õnneks hoopis muud asjad 😦

  Aga… mmm. ma arvan, et kui suvalisse boorusse “what” tag panna, saab veidrates kohtades asuvaid tisse ja tusse ja kõike muud rohkem kui küllalt.

 2. Kolme roboti osas on põhitegijateks kassid, nii et jaa! Absoluutselt! Kassid, kellel on pöial konservikarbi avamiseks ja kelle silitamist ei tohi lõpetada, sest…. (vaadake ise)

  Antropotsentrism ei vaeva ulme kirjutajaid ju sugugi mitte ainult naiste rindade osas vaid tulnukate väliskuju, meeleelundite (kes kurat ütles, et nad näiteks meiega sama spektriosa üldse tajuvad?) ja tsivilisatsiooni avaldumisvormide (no ok, tehiste tekitamise võimekus vist on jah oluline tunnus, aga… sipelgad tekitavad neid ju ka) osas. Pmst on asi nii, et me võime mõne endist väga erineva tulnukaliigi otsa lausa komistada ja a. olla mitte võimelised ära tundma ning b. olla mitte võimelised nendega suhtlema.

  Haha, perekool… Seal oli teema tulnukate kohta, kus keegi tüüpiline antropotsentrist küsis, miks peaks tulnukate laev just Pärnu lahe kohal kolme kollast ja ühte rohelist tulukest vilgutama, mis mõte tal oleks just selleks tegevuseks valgusaastaid ületada? No õige vastus on, et esiteks, miks sa arvad, et see oli laev, teiseks, miks sa arvad, et need olid tulukesed ja kolmandaks, miks sa arvad, et ta teadis, et ta tolkneb väikeriigi kuurortlinna lahe kohal, pluss kaasnevad tähendusväljad? Pluss neljandaks, ei pruukinud selle objekti/subjekti enda jaoks need tulukesed, mida inimesed nägid, üldse nähtavad olla.

  1. …nii nagu nt inimese enda nahal leidub kah hulgaliselt märke, mida meile endile nähtavas valguse spektriosas pole üldse võimalikki tajuda.

  2. Ulme on suuresti allegooria või tuleviku-ennustus. Ja selleks peab ulme-ühiskond kuidagi inimestega seonduma. Bakterilaadsete olendite ümber keerlev ulme muutuks üsna varsti igavaks.

   Putukalaadsed, pilvelaadsed, vaimolendlikud jne tulnukad on kirjanduses ju kenasti olemas, aga enamasti on nende ülesanne olla kahejalgsete kontrastiks. No et mismoodi meie, inimesed, käitume, kui me oleme sõjas täiesti hoomamatu putukate riigi / liigiga.

   1. Strugatskite “Väljasõit rohelisse” taustal jooksis idee, kuidas loomad võiks mingit meie mahajäetud kola tajuda. Loos, kus nende loomade rollis olid inimesed.

 3. Kui juba animest juttu, siis antud postitusele jätku kirjutamiseks soovitan vaadata animet paljulubava ingliskeelse nimega Interspecies Reviewers. Seal peaks olema piiiiiiiiiiisavalt varieeruvust igale maitsele, irw. (“Soovitan” siis jutumärkides 🙂 , ma tõesti pole selle asja fänn ja ei vaja mahanottimist ega ümberkasvatamist, aga eelmise hooaja uusi animesid sämplides sattus selline asi ette. Natuke nalja võib ju teha? :))

  Tegelikult sarjade osas ma tahtsin hoopis igaks juhuks mainida, et Sireni uus hooaeg on juba mõnda aega käimas, et kui sul on vahepeal ununenud. Ei saa öelda, et mulle selle hooaja süžeekäigud väga meeldivad, aga igal juhul olemas ta on.

  Ausalt öeldes mu selle hooaja üks lemmikuid on hoopis sama kanali uus sari Motherland: Fort Salem, nõidade sõjakoolist paralleeltänapäevas, kus kuulsate Salemi nõidadega läks omal ajal natuke teisiti. Tiinekate/YA sarja kohta mütoloogia ja maailmapilt on ebaharilikum ja põhjalikumalt läbi mõeldud ja teostatud kui enamiku supernatural sarjade puhul ja see väike lisapingutus väärib vähemalt minu tähelepanu. Näiteks Charmed’i uusversioon jääb sellest minu meelest kaugele maha.

  Päris ausalt öeldes on Fort Salem mulle sel hooajal isegi rohkem pakkunud kui Westworld. Ei ürita sugugi väita, et tegemist on päris sama taseme sarjaga, aga lihtselt kuna Westworld on võrreldes eelmiste hooaegadega kergelt alla käinud, siis see uus asi trumpab teda vaatamisinnu mõttes üle. Minu meelest näiteks kogu see Dolorese ja Maeve’i vastasseis on olnud üks kaunis kunstlik jama ja ka Bernardi ja Ed Harrise mängitava vanamehe värk pole just eriti midagi pakkunud. Tehniline tase ja näitlejatööd on muidugi endiselt head, aga stsenaarium on kuidagi lappama läinud ja sügavust ja peensust kaotanud.

 4. Mind üldse häiris kogu Star Treki juures see valitsev humanoidsus, need ülegrimeeritud masknäod olid lihtsalt lapsikud. Mis siin veel rindadest või muudest atribuutidest rääkida. Kas üldse peab olema kaks sugu, äkki hoopis kolm, neli või üks? On kõigil rindu vaja, peab imetama?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.