faith · Uncategorized

Miks need blogijad mingit mõttetut manti reklaamivad?

Ja kui ma ütlen “mõttetut”, mõtlen ma “asju, mida MINUL just praegu vaja ei lähe”. Nagu Mallukas näiteks kirjutab küttesüsteemist – ma elan korteris, see ei huvita mind, MINA olen ometi see mudellugeja, miks sellistest asjadest kirjutatakse? (Kuigi mu vanematel on ka õhksoojuspump ja nad on väga rahul.) Merje kirjutab üldse mingitest parfüümidest ja sisekujundusest. Ma muidu ei kurdakski, aga kui MINA midagi osta üritan, siis ma tavaliselt vaatan just, mida erinevad blogijad kiitnud on – ja no need blogijad ei kirjuta kunagi asjadest, mida MINA osta tahaksin.

Näiteks hiljuti tahtsin kohvimasinat, keegi ei kirjutanud. Okei, tegelikult Mallukas oli kirjutanud, aga too masin maksis 2000 eurot, nii et … ei. Õnneks sellest oli Sirru ka huvitatud, nii et ta viitsis ise guugeldada ja arvustusi lugeda jne. Nüüd oleks mul vaja kontoritooli, mõtlesin, et selle kohta kindlasti leiab soovitusi, sest ma tean peast miljonit blogijat, kes rohkem või vähem kodukontorist töötavad (Nodsu ja Merje näiteks kindlasti), aga no mitte keegi pole kogemusi jaganud. Miks on nii, et ma tean, et igal teisel blogijal ja igal kolmandal sõbral on kodus Lelo Sona vibraator, aga seda, mis tool neil on, ei tea? Sellest, mis püksis toimub, kirjutavad kõik, aga tagumikualune on puhta puutumata jäänud.

Ehk siis soovitage. Peatugi ei ole oluline, aga võiks mugav olla ja natuke laiema istumisosaga – mul nimelt on selline komme, et ma istun kontoritoolil tavaliselt rätsepaistes, nii et selle pisikese toolikese peal poleks lihtsalt mugav. Käetoed on ka olulised, sest mul on kombeks asendi vahetamiseks end käte abil lihtsalt korraks üles tõsta. Kirjuta või endisele ülemusele ja uuri, mis toolid meil eelmises kohas olid, sest need kandsid kõik mu paksu kere kenasti ära. 😀 Nii et soovitage. Ma saan aru, et pean ikka minema kuskile poodi testima, aga parem ikka, kui lihtsalt igasuguste eelteadmisteta jahile minna.

34 kommentaari “Miks need blogijad mingit mõttetut manti reklaamivad?

 1. Ei saa aidata, ma ei kasuta ise kontoritooli, sest nad sõidavad, aga ma tahan, et tool püsiks paigal. Ja et ühtlasi saaks sellega kiikuda, sest lahe on (ja tõenäoliselt on ka seljal hea asendit muuta). Ise nihverdan seal peal igat moodi, küll kiigun, küll istun rätsepaistes, küll toetan jalad laua alla jalahoidmise riiulisse, küll kisun alumise sahtli välja ja toetan jalad sinna, küll panen jalad lihtsalt laua peale kahele poole klaviatuuri. Või siis ainult emma-kumma jala ja teine tolgendab kuskil ei tea kus.

  1. ja vahel harva läpakaga töötades saab seda üldse kõhuli teha (seal ma nagunii väga suurt kirjutamismahtu nõudvat tööd ei tee) – on väga hea seljalihaste harjutus ülakeha puhtalt lihaste jõuga piisavalt kõrgel hoida, et käed oleks klaveri toksimiseks vabad.

    1. kuidas kunagi (sest nagu öeldud, ma nihelen). Päris sageli toetuvad randmed lauale.

     Muist mu asendeid on paraku sageli ebatervislikud, sest ega mu prillid ei jõua lühinägelikkuse progresseerumisega sammu pidada (enne, kui keegi operatsiooni kasulikkusest rääkima tuleb, lisan, et seesama progresseerumine teeks ka operatsiooni mõttetuks – mis mõttega ma laserdan, kui aasta-paari pärast on uued miinused).

     Niisiis tuleb asend valida selle järgi, et ma midagi ekraanil näeks. Suur kuvar on muidugi abiks.

   1. aa, kui sa küsid käsivarte hoidmise kohta läpakaga kõhuli töötades (ja selljalihaseid treenides), siis ma (sellise tööga, kus tuleb klõbistada suht vähe, no näiteks kui teen tööle viimast ülevaatust) püüdsin jah teha nii, et kuni ma niisama loen, toetun küünarnukkidele, aga kui on vaja trükkida, hoian ülakeha puhtalt seljalihaste jõuga. Sest nii olid käed vabamad ja trükkimise kiirus tegelikult suurem (tähendab, ei pea ka lõpmata kaua end ülal hoidma).

 2. Ma tean, et seda ei küsitud, aga mina käisin just oma silmi selle mõttega laserdamas, et kui miinus edasi kasvab, siis vähemalt nullist. Mul oli opile jõudmise ajaks mingi -7 vist ja väidetavalt suht viimase piiri peal (-8ga ei oleks vist enam väga jutule võetud), nii et praegu olen küll rahul oma otsusega.

   1. Võibolla päriselt lõigata saaks, aga ma ei tea. Mina tahtsin seda varianti, kus alt lihvitakse ja lappi lahti ei lõigata. Tehti ära, aga igal sammul hoiatati, et tulemus ei pruugi olla see, mida ma tahan, ja taastumine võttis ka suht kaua aega, ikka kaks nädalat. Vennal oli palju väiksem miinus ja ta nägi uuesti vist paari päevaga juba.

   2. Lisaläätse pannakse ikka selle miinusega ja see ongi pigem parem variant. Aga häda selles, et see on mingi kaks korda kallim ka. Mu -9 mees juba natuke kaalub, aga siiamaai on asi raha taha seisma jäänud. Mul üks tuttav on mitu aastat tagasi ette võtnud sama miinusega ja ta küll kiidab otsust.

   1. Pojal on ja tema on väga rahul. Ütleb, et hingab st ei lähe higiseks. Ta käetugesid ei võtnud, sest tema meelest need on laua taga töötades ainult ees

    1. Ja seda saab tõesti igat pidi timmida ning ristluutugi on väga hea. Ikeas saab seda katsetada.
     Hinna-kvaliteedi suhe on väga hea

 3. Mu kogemus ütleb, et tähtsad on kummirattad, siis veereb normaalselt; hea seljatoe kallutatavus, siis saab hästi poolselili olla; ja paks polster, siis ei puutu liiga ruttu hõredaks. Kindlasti polsterdusega käetoed, mitte kõvad. Kallimas otsas midagi sellist: https://www.byroomaailm.ee/moobel/burootoolid/juhitool-elegant-xxl-29198-max-150kg-pruun-kunstnahk-must-teras?sku=K0070390 ; soodsamas servas see https://www.byroomaailm.ee/moobel/burootoolid/juhitool-atlanta-5145-kaetugedega-pruun-kunstnahk-pu-jalarist-plastik-metallik?sku=K0037955 . Mul on too viimane, kestab kenasti, ei maksa palju. Sama marki müüakse mujal kah, ei pea lingitud ettevõttest soetama. Käetugede juures tasub ka oma laua taga olemise viisidele mõelda, kas käetoed lasevad tooli piisavalt laua lähedale tõmmata või pole see tähtis. Ma olen reeglina poolseliti, nii et laud pole nii tähtis.

 4. Mu laps ostis enda kogutud raha eest endale arvutimängude mängimiseks Püha Tooli, ma ei tea, kas seda on mõtet soovitada. Tegi ka eeltööd…. Vist. /kahtleb

  1. Ma ise mõtlesin ka, et ma veedan ju nii palju aega arvuti taga, et äkki teeks iseendale uhke sünnakingituse ja ostaks mõne mängurite tooli hoopis.

   ETA: sain tänu sinule praegu teada, et Püha Tool on viide kas paavstile või kogu Rooma kuuriale. Ilmselt neid su poeg siiski osta ei jaksanud.

   1. Haha, jah muidugi. Aga kuna tema suhtumine sellesse Tooli on lompromissitu kiindumus, umbes nagu, et ema võib olla, aga Tool ja netiühendus peavad olema, siis ongi see… Püha Tool.
    Leet Gaming on seljatoele kirjutatud ja ostsime Rocca al Mare Euronicsist, kus noormehel, kes selle meile pähe määris, olevat endal ka sama tooli teine versioon kodus, uskuda või mitte.

    1. *Kompromissitu!
     Ja see muide ei seganud teda värviste pükstega toolile istumast ning sinna igipüsivat sinist plekki tekitamist.

    2. Sama firma toole on seal laias valikus, “aga selleks peab kruvikeeraja olema,” ütles lapsuke ja istus oma tooli, pani klapid pähe ning haihtus suhtlemisulatusest.
     Ma olen seal vahel salaja istunud, täitsa mugav on. Äkki kallim versioon oleks veel mugavam?

 5. Kui kopikaid lugema ei pea, siis on parim ostlemisviis minna ilma eelarvehirmuta mõnda suuremasse poodi ja oma tagumikuga proovida, sest kogemus. Erinevaid materjale, toolipõhjakujusid, lisavidinaid… ja siis netist osta, kui on oluliselt odavam. Minu lemmik on mdg 1978. aastal vist Taanis toodetud paksu polstri ja pommikindlate reguleerratastega ereoranž kontoritool Sõbralt Sõbrale poest 😁

  1. Minu suurim probleem on see, et ma ei tea, kuhu poodi kohale minna neid proovima – sest kui ma guugeldan, tulevad eelkõige sellised kohad nagu Euronics ja K-rauta jne, mis pole nagu otseselt mööblipoed. Aga kui ma kaalun tõsiselt ka mänguritoole, siis need ehk ongi paremad pakkujad.

 6. Vale! Henry kirjutas millalgi kontoritoolidest 😀 Aga kuna sa oled ilmselt 4 korda kergem, siis vaevalt see info sulle kasulik võiks olla. A mine tea.

  1. Ma arvan, et Henry lapsed ka ei ukerda niimoodi ahvide kombel mööda tooli, nagu mina. Kirjelduse põhjal Nodsu vist ukerdab, mul on ka vahel enamvähem üks jalg kaela taga ja teine laual ning siis on vaja käte jõuga end veel kuskile tõsta jne.

   1. jah, ja see ukerdamine ja tahtmine toolil veidraid asendeid võtta ongi üks suur põhjus, miks mulle meeldib ilma ratasteta tool. Siis on vähemalt tool ise stabiilne. Ja ka kõõluda on parem.

 7. Meil on kontoris Herman Milleri toolid ja minu jaoks on need ääretult ebamugavad, õnneks sain oma vana koletooli säilitada. Kodus on mul soomlaste Martela tool, kunagi kusagilt kontorist maha kantud, vahetasin katteriide ja kasutan 20+ aastat vast juba. Rattad vahetasin selliste rulluisuratta moodi rataste vastu ja olen kogutulemusega väga rahul.

 8. Mul on plain’n’square ja olen rahul. Ilmselt võiks kadestada päris kontoritoolitsejaid, aga ei oska. St. ongi pmst veikese pehmenduse ja seljatoega taburet. Istumisasendi valikul seavad piire mu fantaasia ja painduvus. Samas, jah, mõnda aega selg valutas, aga see võis olla ka miski muu, aga võis olla ka see. Noh, ega sa seda nagunii kuula. Nii palju siiski, et need käetoed kipuvad enamasti keerutusvõimalusi piirama mingisse ideaalasendisse. Teine asi käetugedega on see, et niipea kui nad on, lükkan ennast alati sealt üles, kui ei ole, pole mingit probleemi oma asendit teisiti kohendada – näiteks ennast toolilt kätega üles lükates.

 9. Mul on lastetubades mingi Soome komisjonimüügist pärit kontoritoolid, mis on väga funktsionaalsed ja mugavad…Endal ka on hea istuda kusjuures. Vaatasin järgi, Isku ja Kinnarps. See viimane peaks mingi väga hea kaubamärk olema. Meil on mingi madala seljatoega noorte toolid, aga uuena pidid korralikud ikka üle 500 maksma. Ma pole jõudnud guugeldada, kas Eestis ka neid on. Aga igaljuhul see peaks küll mingi eluaegne asi olema.
  Ise sai muretsetud Sotkast alla 200 eurot maksnud kõrge seljatoega kontoritool. Väga kurta ei saa, aga samas kui võrralda Kinnarpsiga, siis ülimugav ka pole. Teisalt on oma viis aastat vastu pidanud, ja ma kipun ka igatpidi seal olema ning elan käetugede otsas kogu aeg asendit muutes, sest ega normaalse inimese kombel istuda ei saa. Ainus asi, et kunstnahk läks koledaks, hakkas mingeid ebemeid ajama . Õnneks üks tuttav vahetas välja selle katte, ehk peab veel teise viis aastat vastu.

 10. a ilma naljata, Rents, kui sa tahad tooli peal samamoodi niheleda ja turnida nagu mina, siis mulle tundub küll, et ratasteta tool oleks kindlam.

  Iseasi, et kui on seljale ja istumisele väga hea kontoritool, siis tal käivad rattad muidugi alt ära ka.

  1. ja kui ma veel töötamise peale mõtlen, siis hästi oluline on tegelikult istumisaluse, klaviatuuri ja ekraani suhteline kõrgus ja mingi seljatugi on selle teema kõrval teisejärguline. ja vat nende kõrgussuhete mugavus oleneb õudselt palju konkreetse inimese proportsioonidest, siin ei saagi muidu kui katsetades.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.