faith

Seletage vanainimesele

Kas see TikTok on selles mõttes nagu Youtube, et sa hakkad raha teenima, kui sind piisavalt palju vaadatakse? Ma lihtsalt üritan siin end Eesti blogimaastiku kuumima draamaga kursis hoida ja muuhulgas sain teada, et armunud paar mitte ei helista niisama teineteisele, vaid igast telefonikõnest tehakse ka tiktok. Kas sellel on ka mingi muu funktsioon lisaks selle pealt teenimisele? Või ma olen see viimane, kes sexte Insta storysse üles ei lükka?

Muidu ma moraalilugemisse väga ei usu, oli siin üks teine blogi ju ka, kus kõik ütlesid, et slaava boogu, ära koli oma Tõelist Armastust nüüd otsekohe pärast mehest lahku minekut laste juurde sisse – kõik mäletavad, mis sellest sai. Siin on mees vähemalt kaugel teisel mandril, las inimesed elavad.

14 kommentaari “Seletage vanainimesele

   1. Jaa, Kaur, kindlasti ongi parem. Paraku mina sain küll aru. Peale selle mõtsin just, et uurin igaks juhuks, kas Rentsil silm kenasti peas ikka, et kes vana asja jne.
    Aga tõsisemalt – Issand sa näed ja sa ei mürista (kogu seda blogidraamat pean silmas, mõlemast otsast. Jaa, natuke olen kursis, tunnistan piinlikkusega ).

  1. väikese guugelduse abil leidsin nüüd ise üles, millest jutt, aga ootused olid mul juba nii üles küttunud, et asi ise osutus pettumuseks (ühesõnaga, ei mingit sidusat blogijuttu, aint mingi instagram, igav), nii et kui sa just insta-fänn ei ole, siis pole sa midagi kaotanud.

   1. Mkmm seal oli ikka blogipostitus(i) ka ja ja ja… ühesõnaga, draama kuubis. Aga see on küll õigus, et kaotanud pole see, kes asjast teadlik pole, midagi. Kohe MITTE midagi.

    1. Mina pole ise kusjuures mitte ühtki tiktokki ega instalaivi neil näinud ega ühtki blogipostitust lugenud. Ma hakkasingi mõtlema ainult selle peale, et kuidas inimesed viitsivad telefonikõnedest instalaivi või tikktokki teha, kui nad sellest otsest kasu ei saa. No okei, teed ühe pildi endast telefoniga ja paned instasse pealkirjaga “meie hetk enne kuuma telefoniseksi”, nagu tänapäeva noortel kombeks, aga miks tervest telefonikõnest tiktok? Ja mingi rahaline kasu tiktokiga ju seotud on, kui neil on ekstra tiktoki majad, kus 16aastased influentserid kambaga koos elavad ja muudkui tiktokivad.

 1. Tiktokki saab üles panna kuni 15 sek klippe ja seal nad oma telefonivestlusi jaganud pole, IGs küll jah. Eks samadel põhjustel, miks nad üldse on otsustanud oma suhet nii avalikult jagada ja sellest omamoodi reality show teinud. Mulle nt on mu privaatsus ja vaimse tervise hoidmine liiga kallis, et seda mingi (kergelt tuleva) tähelepanu ja raha vastu vahetada. Kaldun arvama, et enamusel pigem nii ja sellepärast jääb ka mõistetamatuks.

  Selle teise blogija suurt armumist mäletan ka. Jagas lehekülgede kaupa nende vestlusi, tema meelest oli kõik nii tähenduslik ja erakordne nagu oleks kaksikhinged kohtunud. Ma lugesin (ei öelnud midagi) aga tundus nagu täitsa tavaline kahe lähedase inimese jutt elust jm.

  Samas, tõele au andes, olen vist isegi elu suurimad hullused/lollused teinud armunud peast, õnneks lihtsalt natuke vähem avalikult. See tunne on ka olnud, et meil on küll selline sajandi armastus, mida maailm enne näinud pole 😀

  1. Kas tõesti ainult kuni 15? Ma võiks vanduda, et ma olen näinud mingi eestlase naljavideot seal, mis oli vähemalt 30. Aga ehk lihtsalt tundus pikk, sest polnud väga naljakas. 😀

   Aga mina saan küll aru, miks raha pärast privaatsust müüakse, Kardashianid jne, ma lihtsalt tahtsin teada, kas tõesti mingi pisikese Eesti draama pealt võib tõesti nii teenida ja kuidas see siis käib. Sest ainult instalaivide vaatamiste pealt ju pappi ei saa, seal peaks siis olema ka mingid sponsorid, kelle kraam pidevalt pildis on vms.

 2. Delfi.e kauaaegse lugeja ja harukordse kirjutajana kommin parem pilti. Kui vasakpoolne daam on lihtsalt kena, siis parempoolne väga inspireeriv ja äge. Vaat, mida teeb yhiskonnaga kõigest mõnikymmend aastat inimõigusi ja näpuotsaga feminismi – naiste seksapiil ja viljakuseteema ei olegi enam meeste dikteerida – noored naised peavad olema isuäratavad ja seksikad, mitteseksikaid karistame! Vanamutid peavad olema mitteseksikad, noortepäraseid me karistame ja mõistame hukka!
  Tiktokist ja suhtedraamadest on mul pohui.

 3. Ahaa!! Sellesama ülalpool toodud @ ketto.pretty juurest leidsin Denzel Washingtoni tsitaadi: „Just because you don’t share it in social media doesn’t mean you are not up to big things. Live it and stay low key. Privacy is everything.“
  Vot.
  Ja ma ei saa kusagilt kandist väita, et ma ise selle teema kallal juurelnud poleks, blogijana. Et kas üldse ja kui, siis kui palju, ja nii edasi.

  1. Jah, ma ka vahel mõne isiklikuma asja kohta mõtlen, kas ja kui palju. Mõnda asja tahaks jagada, sest naljakas ja tore jne, aga samas pole ainult minu eraelu, mul siin ju mees ka jne. Või töökaaslastest ei hakka ju kirjutama jne.

 4. ma olen tiktoki sõltlane ja juba kahtlaselt kaua. nii nagu blogiga saab, aga ei pruugi, raha teha, on tiktokiga sama ja nõks veel keerulisem – sul peab lisaks olema veel mingi platvorm, mida eesti turundustegelane teaks ja tiktokiga saaks seda puššida. tiktokiga üksinda ei tee eestis hetkel veel midagi, mujal maailmas on teistmoodi.

  aa draamast rääkides, ma tundsin selle vastu siis huvi, kui see algas, hetkel tean aint seda, mida instas olen näinud (kusjuures insta on võrreldes tiktokiga ikka väga aeglane ja vanaegne koht :D). kusjuures ma ei saa siiani aru, et kas naine tõesti usub, et noormees mõtleb tõsiselt, või ta siiski vaid mängib kaasa. aa miks ta mängib, kui ta inglise keel on suht halb ja see mäng on talle pigem kahjulik, ei tea. alguses oli jutt, et noormees läheb mingisse reaalitisse ja sellepärast too mäng. nüüd ma ei teagi, mis reaalitist sai.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.