art

Ma ei ütle, et ma teist kõigist parem oleksin

Eks meil kõigil ole erinevad eluteed ja erinevad põhjendused erinevatele eluvalikutele (ja erinevus ei pea ilmtingimata olema kvalitatiivne). Noh ja eks teil võib olla mingeid muid toredaid asju, mida mul ei ole, nagu Ferrari või doktorikraad või korralik valge aia ja labradoriga elu jne.

Aga. See kõik ei muuda fakti, et erinevalt kõigist teist, on minul nüüd Eesti staarblogija (ei, mitte minu enda, mul on kaks vasakut kätt) tehtud voodipesu. Ja see on ilus ja pehme ja mõnus. Lihtsalt, et te teaksite.

Tänan tähelepanu eest!

23 kommentaari “Ma ei ütle, et ma teist kõigist parem oleksin

   1. Siiski-siiski…mida see mustrivalik peaks tähendama? KEEGI vihjab kella tiksumisele, on lihtsalt mures teist emma-kumma teadmata põhjusel tekkivate paha tuju hoogude pärast või…või…???

    1. Lisaks, kui sisse zuumida, on näha, et nende lillade ruutude peal leiab aset suisa seksuaalakt. VÄGA otsesed vihjed.

 1. MINA ei saa nüüd küll rahulikult edasi elada, sest
  *) ma ei tea, kes on see staarblogija ja kust ta sjuukse kanga sai
  ja
  *) mul on ka kapi otsas õmblusmasin ning kapis ammu ootamas n+1 ideed
  Palun minu tervisehädades süüdistada ..

  1. Kusjuures päris alguses mind häiris ka, sest ma olen ka selline inimene (no selline, kes iga kord üle silla sõites mõtleb, et “loodetavasti see täna ei kuku minu all kokku”), aga nüüdseks olen ära harjunud. Veel ei ole midagi pähe kukkunud.

 2. mina ei saaks seal magada (ega saa rahulikult edasi elada), sest ÜKS PADJAPÜÜR ON TEISTSUGUNE JU! kedagi teist ei aja selline asi üle kere sügelema?

  1. Meil on pidevalt voodis 3-5 patja, vastavalt sellele, mis tuju on (kas mitu väiksemat või üks suurem), paljuks läheks nii palju ühesuguseid hankida. 😀

   Samas, mul aluspesu ka enamasti ei matchi, huvitav, kas see on mingi näitaja? Et need inimesed, kes tahavad, et oleks kõik üks set, tahavad, et ka riided kokku sobiksid?

    1. Mul ei ole mitte kunagi elus olnud mitte ainsatki matchivat pesukomplekti, ja ma sain eelmine nädal 40. Nüüd on ilmselgelt juba ka hilja hakata selliste asjade pärast sapsima, ma arvan, et kui mul jalanõud ühest paarist on, siis on juba hästi (sokkide paaritamisest ei tea ma ka midagi).

    2. Mul käivad vahepeal hood peal, kus on, aga üldiselt mind sellised asjad üldse ei huvita. Õnneks meest ka mitte, ei käi küsimas, miks ma selline koll olen või miks ta peab magama voodis, kus mõni padjapüür teistsugune on. 😀 Mul on kogemus olnud, kui pidin keeletoimetama kirja, kus mees selgitas oma potentsiaalsele ämmale, et ei saa tema tütrega abielluda, sest ta tütar ei paki isegi mehe kohvrit enne tema ärireise. Loodan siiralt, et see mees on jätkuvalt üksi ja nutab oma pakkimata kohvrisse.

    3. Päris hea üldrahvaliku arutelu teema =)
     ma ei kanna pesukomplekte vähemalt kümme aastat enam, kuigi enne vahel proovisin ja alati oli kas üks või teine (kas aluspüksid või rinnahoidja) mittemõnus ja jäi kasutamata.
     Aga nii vallaline kui valline ma olin, kuni päris viimase ajani vaatasin, et püksikud ja rinnahoidja SOBIKSID. S.t. punase-musta ruuduliste alukatega kandsin musta rinnahoidjat (punast mul pole ega pole iial olnud), mitte sinist (siniseid rinnakaid on mul eri tooni ja mitu, sest üksvahe ostsin aina siniseid või sinisega tembituid aluspükse ja siis valisin ka rinnaoidjad nendega sobivad), valge-musta ruuduliste alukatega sobis hästi valge hallide triipudega rinnahoidja, sinise-valgetriibuliste või päris siniste aluspükstega muidugi sinine jne.
     Alles viimasel kahel aastal on täiesti pohh hakanud ja pesu värvi juures oluline aint see, milline õlapael kaelusest välja paistes millise kleidi või pluusiga sobiks.

     Maitea, olen vist pesuväel kellegiga koos, kes ka avanevast pildist hooliks, olemisest vaimus täiesti loobunud.

    4. ma pean täpsustama, neid komplekte ei osta mina ka, sest tõesti, kunagi ei sobi mõlemad osad pluss rinnahoidjaid lihtsalt ei kulu nii palju 🙂 mul peavad ka omavahel sobima. ainult et kuna ma ostan ainult ühevärvilist pesu ja laias laastus kahte eri värvi ainult ja need kaks omavahel ei sobi minu meelest, siis taandubki asi sellele, et kokku käivad sama värvi asjad. kui see ei ole matchiv pesu, siis, noh, mul ei ole matchiv pesu ikkagi 🙂

     seejuures ma tegelt pesuväel üldse mingit aega ei veeda kunagi, pesu on kas riiete all või üldse seljast ära. aga ikkagi ma ei pane musta rinnahoidja juurde beeže alukaid!

    5. Mulle meeldib see hüüumärk viimase lause lõpus. Et noh, oleks selge, et sa oled valmis kaklema sel teemal, kui vaja.

    6. mu pesuvalikust võiks ehk lausa üllataval kombel arvata, et ma sobitan oma pesu riietega, aga tegelikud põhjused on vähem esteetilised (vähemalt mitte teadlikult esteetilised): 1. mõnikord on lihtsalt mingi värvi tuju ja justkui iseenesest jäävad sel päeval samasse värviringilõiku jäävad asjad riiulist võttes pihku, muid asju poleks nagu olemaski, justkui silmad ei näeks neid; 2. mõnikord on pragmaatiline kaalutlus stiilis “varsti on mul punast värvi pesumasinatäis kokku kogunenud – ahaa, kui ma täna selle, teise ja kolmanda punase-roosa-oranži riidetüki mustaks kannan, saan ka need sinna pessu visata, aga kui ma praegu valged pesud mustaks kannan, peaks need tükk aega ootama, enne kui valge masinatäis koguneb, ja äkki sööbib siis mustus selle ootamise peale sisse ja nad ei lähegi enam korralikult puhtaks”.

    7. Millega jõuame juba sinna, et jätkuvalt on olemas inimesi, kes pesevad erinevat värvi pesu eraldi. Ma pole seda vist kunagi teinud, aga lapsena oli teadmine, et peaks. Omaette elades hajus see “teadminegi” (usk?) kibekähku.

    8. Ma olen nii (erinevat värvi pesud jne) vahel teinud, kui mõni uus asi jälle värvi andis ja mu poja valge t-särk roosaks muutus nt.
     Aga kui asjad enam uued ei ole ja värvi ei anna, kaob see harjumus taas.
     Ja mul ei ole tegelt ka eriti vahet, kas mu kunagi valged püksid on nüüd kahvatusinised või kahvaturohelised, kahvatuhallid oleks nad paljukordse pesu, mitteväljatulevate poriplekkide jmt, kokku lihtsalt aja möödumise tõttu nagunii.

     Palju kordi on värvide järgi pesu pesemise komme jälle kadunud juba. Hetkel ka kõik ühte.

    9. Ma olen loobunud valgetest riietest, sest igasugune viitsimine pesu värvi järgi sorteerida puudub. Valged riided oleksid esimesed, mis muutuksid selliste kommete juures maotuks. Eraldi püüan pesta tööriideid – saepuruseid, mullaseid jms. Villane muidugi ka.

    10. Aluspesu valin eelkõige riiete järgi, mida selga panen — trussikurandid ei tohiks eriti paista ja rinnahoidja värv kuskilt ebameeldivalt läbi kumada, mõnikord on isegi vaja vaadata, et rinnahoidja lõige oleks pluusile vastav. Kas alumine ja ülemine ots riiete all omavahel kokku lähevad, on suht suva.

     Kui riided pole väga mustad ja vajavad lihtsalt värskendust, siis piisabki 30 kraadi ja tund-poolteist pesemist, pikalt pesumasinas solgutamine ja nühkimine vanutab kangast. Haisvate ja/või määrdunud asjadega teen eelpesu, et mustust kuumemal temperatuuril kangasse sisse ei peseks, üksikud plekid hõõrun enne pesumasinasse viskamist sapiseebiga läb ja sellest on kenasti piisanud.
     Samas ma tean inimesi, kes pesevad kõiki oma T-särke 90 kaardiga ja on kah veel elus..

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.