faith

Ma tahan ju oma uusi mänguasju näidata (mammutpostitus)

Samsung Fleur, ajast kui telefonid ei olnud veel (enam?) nagu tellised

Või noh, ainult ühte. Olgu alustuseks kohe öeldud, et ma ei ole Samsungiga kuidagi seotud, see au on Mallukal, mistõttu minu koju ka kunagi ei teki näiteks nende pildiraami, sest ega minu rahakott ka päris puuga seljas ei ole. Aga üldiselt mulle Samsungi asjad meeldivad juba sellest ajast saadik, kui ostsin kunagi saja aasta eest Samsung Fleuri, millele ma siiani igatsevalt tagasi mõtlen, sest see oli lihtsalt nii armas ja kasutajasõbralik jne. Sellest ajast saadik on kõik mu telefonid Samsung Galaxyd olnud ja et see nüüd üheselt mõistetav oleks, siis kui ma ütlen “kõik”, siis ma mõtlen “kaks”, sest mulle ei meeldi ilmaasjata uusi asju osta – kui juba ostan, siis kasutan nii kaua, kuni kestab.

S7 eest ma lolli peaga hoolitsesin ka natuke liiga hästi, panin ikka iga kord uue kaitseklaasi, kui olin eelmise jälle vastu kirikupõrandat kukutanud jne. Nii et see pidas mul neli aastat vastu nii, et telefonil endal polnud ühtki kriimu. Lõpuks vaatasin kadeda näoga kõigi teiste hulga paremaid pilte/videosid, aga ei olnud nagu otsest põhjust uut osta. Cyrus lubas mulle vägisi jõuludeks uue kinkida, sest aku eluiga olevat ebanormaalselt väike – mis on selles mõttes imelik kaebus, et üldiselt laadisin ma telefoni igal õhtul, tihedamini pidi laadima ainult siis, kui päev otsa ninapidi telefonis istusin kuskil lennujaamas. See on normaalne ju, ei v? No ja inimestel on nagunii akupangad jms, kui nad reisile lähevad. Igatahes ütlesin juba kevadel, et kui uus telefon, siis ma tahan igatahes uut Galaxyt, sest esiteks on mul nendega hea kogemus ja teiseks saan ma selle tagaküljel oma kella laadida, mis teeb kas või Tartus ja matkamas/reisimas käimise lihtsamaks, jälle üks asi vähem, mida kaasa vedada. Ehk siis laadimine käib lihtsalt nii:

View this post on Instagram

Testing out my new toy. Shiny ❤

A post shared by Rents (@rrrents) on

No ja kuna Samsungil on augusti lõpuni see kampaania, et vii oma vana Samsung neile ja saad uue kuni 155 eurot odavamalt, tundus see nagu natuke liiga äss diil, et mitte juhust kasutada. Nii et tegin varukoopia, taastasin tehaseseaded, et Samsungi poisid mu alastipilte ei saaks vaadata*, ja läksin vahetama. Juba siin pean taevast tänama, sest mul täiega vedas värviga – selle aja peale, kui mina poodi jõudsin, olid alguses pakutud hall, roosa ja helesinine juba otsas ning nüüd sai valida valge, musta ja punase vahel. Ma isegi ei teadnud, et punane valikus on, nii et olin suht sillas. (Ja pildil tundub ta räpane selle pärast, et ma ei võtnud kaitsekilet ära, sest see läheb kohe kaitsekorpusesse ja sinna soovitati kilega koos panna, et korpuse pealepanek/eemaldamine seda ei kriibiks.)

Mina ostsin S20+, sest ma lihtsalt ei raatsinud Ultra eest juurde maksta – mitusada eurot kallim, peamine erinevus see, et ta on suurem (minu jaoks pigem miinus) + väidetavalt / parameetrite järgi on kaamera parem. Samas kõik päriselt läbiviidud testid ütlevad, et reaalselt vahet pildikvaliteedil ei ole (ekraanil on suurusevahe, aga pildikvaliteet on sama – ja ikka VÄGA hea). No ja tavalist S20 ei tahtnud selle pärast, et seal pole 5G-d, aga ei osta ju aastal 2020 enam ilma 5G-ta telefoni.

See S20+ on natuke suurem küll, kui ma harjunud olen, aga õnneks ulatab siiski põiki ühe käe pöidlaga teise servani, mis on väga oluline, kui tahad hommikul ühe käega hambaid pesta ja teisega Duolingot teha. Ning aku kestab tõesti kaks päeva, aga siiani olen seda testinud ainult oludes, kus kogu aeg ninapidi telefonis pole, sest üritan hetkel suurema produktiivsuse nimel veidi internetipaastu teha, vaigistasin kõik grupichatid, Redditis ei käi jne, nii et kasutan seda ehk natuke vähem kui muidu – aga eelmine kestis ühe päeva (st hommikust õhtuni) ka sarnastes oludes. Täna on esimene päev, mil laevas kaks tundi telefonis istusin ja hetkel on 72% alles, vanasti oleks olnud 40-50%. Nii et see on parem küll.

Ja jah, kui kõrvale jätta need vanad hobidest tingitud nõudmised (telefon võiks olla tolmu- ja veekindel, sest kolistan palju mööda niiskeid tolmuseid kohti), siis valisingi peamiselt kaamera põhjal. Selle video tegin õhtul kell 10 keskpäraselt valgustatud siseruumis ja ühtki filtrit ei rakendanud, nii et ütleksin, et suht ok. See video on tegelikult ka kolm erinevat videot, mille sai seal samas telefonis kohe kiiresti kokku kleepida, juppe vahelt ära lõigata jne. Soovi korral saaks ka üleminekud sujuvamaks teha või kasvõi top-oudi juurde värvilist paberit loopida või naerunägu lisada või mida iganes tänapäeva noored teevad. Muide, kui sa oled nii rikas, et sul on 8K videot kuskilt vaadata, siis saad sa ka seda selle telefoniga filmida. 😀 Mul selliseid muresid ei ole, nii et jääb proovimata.

Minu jaoks on kahtlemata oluline see, et Samsungi Galaxy seerial üldiselt on olnud hea stabiliseerija. St et su käed võivad väriseda, nagu sa oleksid eluaegne joodik, kes on järsku kaineks sunnitud, ja video näeb ikka täiesti normaalne välja. Või kui keegi jookseb telefoniga sind filmides ümber kivi. Siin juures kutsuvad nad seda “super steady“, ma tegelikult ei oska öelda, kas see on tõesti veel parem kui varem, sest ma pole siiani veel sadat videot teinud, aga HEA on see küll, juba minu vana telefoni puhul oli hea. Sellele lisaks võiks kaasa tulla ka inimene, kel ei lähe meelest ära seda kaamerat liigutada, kui sa kaadrist välja ronid, aga seda osa vist ei saa Samsungi kaela ajada. :/

Veel üks asi, mida kõik kiidavad, aga mis minu jaoks on meh, on see, et sa saad valida üksikvõtte (single take) ning telefon teeb ca 10-sekundilise video ning pakub sulle selle põhjal mitut erinevat asja, mis tema arvates võiks ilusad olla (erinevate filtritega pilte, boomerange jne). No et ei pea näiteks söövat koera sellel kõige nunnumal hetkel tabama, vaid telefon ise valib ja valib kohe mitu. Te olete neid pilte juba näinud, aga tookord ma ei öelnud, milles point. Lasin Sirrul endast näite jaoks üksikvõtte teha, kus ma alguses seisin reelingu ääres ja siis kõndisin tema poole (sest avastasin, et mingi tüüp istub nurgas ja vaatab, nii et mark hakkas). Päris kõiki tulemusi Instasse üles ei lükanud, aga telefon pakkus nende 10 sekundi puhul tulemuseks näiteks selliseid asju:

View this post on Instagram

💋

A post shared by Rents (@rrrents) on

Ehk siis tiba erinevaid filtreid ja erinevaid videosid. Videodele pani osadele muusika ka ise taha, nagu Boomerangi juures nähakuulda võite. Ma leian, et tulemus on üsna hea, kuigi mul on seal konkreetselt teolt tabatud moosivarga nägu peas ja liiga hästi näha, et ma põgenen piinlikust olukorrast. 😀 Aga kaamera ilmselgelt tegutses hästi ja leidis tõesti ise paremad palad üles.

Ja üks asi, mis minu jaoks ei ole meh, sest ma olen ju teada-tuntud selfie-queen, on see, et käemärgiga saab telefonile näidata, et tee nüüd minust selfi. Lõpuks ometi ei pea ma pöidlaga seda nuppu küünitama või endast kellaga pilte tegema, et teeselda, et mul on sõpru, vaid näitad selfikaamerale lihtsalt korraks peopesa ja ta mõistab vihjet. Proovisin seda kohe just selle blogipostituse jaoks ja tulemus sai sihuke (siin kasutan seda parajasti soengut tehes peeglina, aga töötab muidugi käes hoides sama moodi):

View this post on Instagram

Let's make this bitch presentable

A post shared by Rents (@rrrents) on

Teine asi, mis teeb selfitamise lihtsamaks, on see, et telefonile saab öelda, et ta tiba laiemat nurka kasutaks – kas lihtsalt niisama või automaatselt siis, kui pildil on rohkem kui kaks inimest. Ehk siis ei pea muretsema, kas kõik ikka pildile mahuvad.

Ja täiesti juhuslikult avastasin Sport-ID jaoks ostutšekist pilti tehes, et telefon küsis, kas tahan ehk hoopis skännida. Jaatava vastuse peale jättis ainult tšeki pildile. Väga mugav.

No ja veel kaks asja, mida sellest telefoniperest rääkides alati rõhutatakse, on lainurkvõte ja pimedas pildistamine. Öösiti ma väljas ei käi, sest ma olen korralik naine, nii et võtke ühe suvalise poolaka tehtud pilt, mille ma Instast leidsin. Okei, ta ilmselt ei ole väga suvaline, sest tal on kõik teised pildid ka head. Aga tema tulemus:

Lainurkvõte on suht äge tõesti. Näiteks Kiipeilyareenas sain põhimõtteliselt kogu saali korraga pildi peale (kahelt erinevalt korruselt):

View this post on Instagram

A post shared by Rents (@rrrents) on

Kas on midagi veel rääkimata jäänud? See ehk, et mulle väga meeldib see, et mu telefon reageerib nüüd ka koputamisele, nagu kõigi teiste omad juba mitu aastat. St et ma ei pea ilmtingimata nuppu vajutama või telefoni liigutama, et näha, kas keegi on vahepeal kirjutanud vms, vaid võib lihtsalt displeile koputada (double-tap, ühest tonksamisest jääb väheks) ja ta võtab pildi ette. Iseenesest annaks sama asja ka valguse seadistamisega teha (et paned näiteks, et sissetulnud sõnumite korral tuleb serva või kuhu iganes soovitud värvi valgus ja näed kohe, et vilgub), aga kuna mul on niigi keskendumisega raskusi, on mul kõik vilkumised väljas ja heli maas, sissetulevatest kõnedest informeerib vajadusel käekell.

Selle viimase tõttu on mul ka väga hea meel, et erinevalt S7-st on mul viimaks ometi Reminders, sest see süngib kenasti kellaga ja saan seal vaadata, mis veel teha on, mida poest osta jne. Kui TickTick jalgu kõhu alt välja ei tõmba ja kellaäppi ei tee, siis uut aastamaksu nad minult ei saa, sest ma saan enda jaoks kõige ihaldusväärsema funktsionaalsuse lihtsalt mujalt kätte (ja nad tegelikult teevad väga paljusid asju, lihtsalt tundub, et nad on teadlikult võtnud suuna firmadele, pakkudes nüüd kanban boardi, OKRi jms asju, mille vastu mul igasugune huvi puudub). Praegu saab Google Calendari TickTicki subscribe’ida – mis tähendab seda, et kui midagi äppi lisan, on see juba 8 tunni pärast ka kalendris, sest just nii tihti Google Calendar neist infot tõmbab. Mitte just unelmate funktsionaalsus.

Aga hetkel võin öelda, et siiani olen neli päeva oma uut telefoni näppinud ja megarahul. Julgeksin teistele soovitada küll.

See lõik on hiljem lisatud. Avastasin, et see Bixby, mida ma olen sada aastat ignonud, sest pole viitsinud süveneda, kuigi kellal on ka olemas, on tegelikult päris äge. Muuhulgas saab sellega endale sobivaid rutiine teha hommikul ärkamiseks, koosolekuteks, kojuminekuks jne. No kas või nii, et kui sa astud töö juurest välja, siis automaatselt hakkab mängima sinu poolelijäänud audioraamat ja kõnesid enam ei vaigistata. Mul näiteks autoga sõitmise protsess nägi vanasti välja nii, et tuli Waze käima panna, tuli automaatne pööramine sisse lülitada, tuli “Mitte segada” režiim sisse lülitada (et Messengeriteated ette ei hüppaks (ma lülitasin need eelmisest telefonist välja ja sellest polnud kasu, ikka tulid) või ema just sel ajal ei helistaks, kui ma möirgavas autos olen) – ning hiljem kõik need asjad teistpidi. Nüüd vajutan ma avaekraanilt “Sõidame” ja ta teeb ise automaatselt kõik need asjad ära. Nagu imeline.

* See nali on ilmselt minu kulul, raudselt vaatavad Samsung Cloudist kõike, kui huvi tekib. Mis meil tänapäeval ikka PÄRIS privaatne on.

11 kommentaari “Ma tahan ju oma uusi mänguasju näidata (mammutpostitus)

 1. Oh, tänks! Ma siin tükk aega vaevan pead ja valin abikaasale varsti tulevaks sünnipäevaks kingiks telefoni. Paar mudelit valikus, aga Samsung S10 tundus kõige parem, ainult veidi eelarvest väljas. Vaatasin nüüd järgi, sellele kehtib ka ju see kampaania, nii, et läheb vist loosi.

  1. Hoiatan ette, et see, kui palju soodsamalt saad, sõltub mitmest asjast – eelkõige vist sellest, kas neile vastu antava Samsungi ekraan on terve ja kriimudeta ning sellest, kas sellel on piisavalt akut, et juhtmeta käima minna. Mul oli vana telefon heas korras, selle pärast ka max soodustus. Aga peaks kehtima küll ka S10le.

   1. Jaa, ma juba uurisin tingimusi kodulehelt. S10le kehtib ja isegi see ulmevana ja odav lapsele ostetud mudel läheb arvesse. Õnneks see on hästi hoitud telefon ja kuigi maruaeglane, siis võttis isegi pildi ette ja lasi rebooti ära teha.
    Võid reklaamitasu nõuda, su kiidulugu tekitas veel rohkem kindlust ostmise osas, mis siis, et veidi vanem mudel. 😀

    1. Jaa, ma isegi kaalusin seda (küll plussi), aga mees toetas omalt poolt, et uuema ostaksin, sest “kui sa nagunii igast lõunasöögist pead pilti tegema, olgu vähemalt ilusad pildid”. 😁

     Ja omal ajal S7 sain hea hinnaga, sest neil oli ju skandaal, sest S7 Edge kippus isesüttima – ja kuigi see mure tavalisele seitsmele ei laienenud, oli maine ikkagi kõigil all ja igal pool suured soodukad. Ilmselgelt põhjusega, sest minu käest küsis ka tookord mitu inimest, kas ma ei karda, et panen sellega maja põlema.

    2. Ahga mul tekkis selline küsimus, et kas sa ostsid peale kaitseklaasi või kaitsekile (kui üldse)? Ma kuskilt kuulsin, et kaitseklaasiga see sõrmejäljelugeja ei pidavat hästi töötama, samas pigem olen klaasiusku olnud.

    3. Mul on see teema, et ma üldiselt ei kasuta sõrmejäljelugejaid, sest ma ei tea, kuidas teistel ronijatel on, aga isegi mu uhke tööMaci sõrmejäljelugeja ei taha töötada, kui ma olen eelmisel päeval roninud. Alati ilge jebimine ja pool ajast pean ikka parooli kasutama. Kui pikemalt roninud pole, pole seda probleemi, aga mul on harva seda aega, kus ma pole pikemalt roninud. Kusjuures vanasti oli Ronimisministeeriumisse sissepääs ka sõrmejäljega – nii et tundub, et teistel peale minu ei ole seda muret, vähemalt mitte olulisel määral. Aga vähemalt S20 kohta kuskil mainiti, et selle sõrmejäljelugeja on veel eriti kehv, nii et ma ei hakanud üritamagi, S10 kohta ei tea.

     Eelmisel telefonil oli mul kogu aeg korralikult kaitseklaas peal ja sellest oli korduvalt kasu ka. Kui vahetasin, siis võeti viimane mõrane klaas maha ja ekraan oli all täiesti terve. Ja ma ei naljatanud, korra ma tõesti pillasin selle pulmas vastu kiriku kivipõrandat, nii et need klaasid töötavad hästi. Uus telefon tuli kaitsekilega, aga arvan, et vahetan selle ühel hetkel korraliku kaitseklaasi vastu, sest mind tundes on see vajalik investeering.

 2. Ma samuti tänan. Võtan juba pool aastat hoogu, et uus telefon osta. Nägin samuti seda kampaaniat ja mõtlesin sellele mudelile.
  Ma luban, et võtan end kokku ja käin poes ära

 3. väga abiks postitus! ma võtan ka juba, ee, aastaid hoogu, et oma S7 välja vahetada. kuigi sul on õigus, kui üldse ei näpi, kestab aku ju hommikust peaaegu õhtuni. ja no kui on tingimata vaja näppida, siis mu akupank annab kolm laadimist, st ikka saab õhtuni hakkama. aga nüüd läks esikaamera kuidagi pekki ja mis elu see on, kui selfied udused tulevad…

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.