anna kannatust

Inimesed jagavad sotsiaalmeedias ainult oma paremaid hetki

View this post on Instagram

Officially jumper weather again 👻

A post shared by Rents (@rrrents) on

Öeldakse vahel etteheitvalt. Nagu te kõik tahaksite näha neid igavaid suvalisi momente. Kuigi tavaline etteheide on vist, et nii jääb mulje, et kõik teised on õnnelikumad. Ja ma tõsiselt ei saa sellest aru.

Mul näiteks on tuttav, kes tegeleb langevarjuhüpetega. Ja paneb sellest palju pilte internetti. Ma ei ole näinud ühtki pilti sellest kontorist/lehmalaudast/hulgilaost, kus ta töötab – aga sellest hoolimata ma eeldan, et ju ta ikka kuskil tööl ka käib, mitte ei tegele päevast päeva AINULT lennukist välja kargamisega. Üldiselt tahetakse selle eest raha, nii et ju ta seda ka kuskil teenib.

Mul näiteks oli eile megasitt päev. Või noh, tuju oli halb, päev ise oli ok. Kas ma oleks pidanud tegema pilti sellest, kuidas ma pahura näoga voodis teki all arvutis tööd teha toksin? Ma ise küll ei viitsiks selliseid pilte vaadata. Teha ka ei viitsi.

Täna hommikul ärkasin tund aega varem üles, et otsida kadunud rahakotti. Teadsin, et see on korteris, sest digiallkirjastasin alles midagi, nii et PIDI olema. Kaks tuba sai koristatud, ise närvi – koristamine on muidugi kasulik. Pildi tegemise hetkeks oli ju tuju hea, sest rahakott käes. Ja noh, PÄRAST seda juhtus see, et 30minutilisest jalutuskäigust sai 50, sest esimeses kohas polnud hommikuputru, teises ei töötanud kaardimaksed, kolmas oli sel nädalal erandkorras lühemat aega avatud … Oleks olnud keegi filmimas, siis seda oleks küll filminud, kuidas mu sisemine jõnglane viimases kohas selili maas nutta röökis, aga kahjuks ei olnud, nii et korjasin ta ise maast üles, tegin pai ja viisin tööle.

View this post on Instagram

Tiny pineapple in the making ❤

A post shared by Rents (@rrrents) on

Tegelikult on kena päev olnud. Ja mul on beebiananass. Sinna ogade otsa tulevad nüüd varsti õied ja siis hakkab see kõik päris ananassiks digimuutuma. Ca kuu vist võtab koku see metamorfoos, nii et saate veel mitut pilti näha. Aga nüüd lähen ma üle mitme kuu massööri juurde, nühime need lihased enne nädalavahetuse retsimist mõnusalt pehmeks. 😉

P.S. Võtsin pesumasinast rätiku ja panin restile kuivama. Seda restilt võttes märkasin, et sellel on kaks leivaseemet. The plot thickens

15 kommentaari “Inimesed jagavad sotsiaalmeedias ainult oma paremaid hetki

 1. See etteheide inimestel vist seetõttu, et kui 10-15min sotsiaalmeedias skrollida ja näha selle aja jooksul mingi saja inimese (v mai tea mitu inimest tegelt 10mintsaga tuleb) häid ja toredaid ja parimaid hetki, siis alateadvus hakkab ikka võrdlema ja ennast kuidagi kehvemana tundma, a la et ei teinud täna nii ägedat torti või ei käinud selles peenes kohvikus või pole tuju sellist cooli meiki teha iga päev või pole sellist nunnut kleiti või sellist bikiinikeha või ei ole saanud unistuste reisi endale lubada või muid unistusi püüda või lapsed pole nii geeniused jne. Et see sada inimest läheb kuidagi kokku üheks superinimeseks, kes saab elus kõigega nii tuusalt hakkama ja selle kõrval ununeb ära, et a ma tegelt tegin/teen ju ka midagi ägedat ja head.

 2. Ma tahaks ka seda leivaseemet. Paneks aga mulda ja saaks puukese või põõsa (või kus need leivad siis kasvama hakkavad) ja poleksi poodi enam asja.:D (Hmmm, aga äkki ikkagi ei ole seemned… äkki kontrolliks vbl. on neil ikkagi jalad all).

  1. Ma ei ole isegi viitsinud süübida sellesse, mis seemned seemneleivas on (mingi oli kõrvitsaseemnetega, aga ilmselgelt mitte kõik), aga siiani ühtki jalutamas pole näinud.

 3. Blogi on sotsiaalmeedia, ei? Tegelt ma lingin oma blogipostitused facebooki enamasti… ja enamasti ma vingun seal teemal kuidas midagi läks võssa/teadusetegemine on raske / koroona on nõme vms. Ei mäletagi, millal ma viimati mõne sellise postituse tegin, mis kedagi kadedaks võiks ajada.

  1. Üldse ei välista, et see on eri rahvastel erinev. Et eestlased postitavadki pigem naljakaid viperusi või äpardusi või lihtsalt eneseirooniat või nuttu ja hala, aga ameeriklased pigem seda, kuidas kõik on hästi.

   Ma oleks kunagi nagu midagi sellist brittide ja ameeriklaste erinevuse kohta lugenud.

   1. Kindlasti on kultuurilised erinevused suured. Üldise edukultusega ühiskonnas on jube raske avalikult kirjutada, et su laps suri sünnitusel või sekretär ei anna kätte või koeral on kirbud.

    Ja kui ikka kirjutad koera kirpudest, siis selle toon on selline, et see ongi su kõige suurem probleem ja kõik muu on järelikult okei. Pisiprobleemidest kirjutamine on sisuliselt eputamine, et mul on kõik nii sitaks hästi tegelikult.

    Lisaks ealised iseärasused. Teismelisena on lubatud tunda maailmavalu ja eakana ka, vahepeal mitte. Jne.

    1. Sellega olen nõus, et edukultuse ühiskond. Aga. Ma muu sotsiaalmeedia kohta ei oska sõna võtta, sest see käib must kauge kaarega mööda, õigemini käin mina sellest mööda – aga maarjamaise blogimise kohta ütlen küll, et sõltub blogija inimtüübist (st. ei sõltu edukultusliku ühiskonna ootustest), kas ta jagab pigem edulugusid või nö. nutab end blogis välja. Meil on ju nii esimese kui teise stiili viljelejaid, ja kõikvõimalikke muid nende kahe äärmuse vahepeal.

 4. Eks see ühismeediahäda tuleb siis, kui vaid ninapidi nutiseadmes ollakse ja muu reaalsus ära unustatakse. Ma püüan oma tegemisi jagades head-halvad tasakaalus hoida, aga olen ka kommentaare saanud, et mida ma vingun kogu aeg. Nii et mine võta kinni. Ühele ei kõlba klantspildid, teine õiendab probleemijagamise üle. Ühtemoodi lollid mõlemad.

 5. On muidugi kultuuriti erinevused – romaani rahvastel angloameerikaga suuremad kui brittidel ja ameeriklastel ja siis võib veel kaugemale minna. Seda on uuritud, midagi olen lugenud, viidata ei oska.
  Samas, jah, see lõputu ilu tekitab inimeses tunde, et ta on kodutu suurlinna kõige säravamate vaateakendega tänaval. Mitte minus, aga arusaadav, et mõnes võib selline tunne tekkida. Saavutussurve. Pmst sama asi, mille käes kannatavad (tipp)juhid. Mina olen ainus, kelle elu ei ole tore, kellel ei ole toredaid sõpru ega vapustavaid hobisid.

  Minu arvates blogi ei ole sotsiaalmeedia päriselt. Põhjendus on pikem ja ma ei viitsi.

  Sotsiaalmeedia on minu arvates saatanast – vahet pole, mida sa sinna postitad. Põhjendus on jällegi pikem, ehkki eks ma olen selle juba vist kuhugi kirja pannud. Kuigi loomulikult on see teatud puhkudel hea ja nii edasi.

 6. Mul on nii põnev tutvusringkond, et parimate asemel jagatakse lihtsalt huvitavaid hetki või pigem mingit tegusat informatsiooni (hobid, tarvikud, mistahes liiki kauplemine). Ilmselt on ealine iseärasus mõelda, et eraelu on eraasi. Ja võib-olla olen räme elitist ja paha diskrimineerija, aga keskealine vähemalt keskmiselt arukas inimene pidevalt sotsiaalmeedias ei lip…masspostita, sest saab oma õnne, rõõmu ja sotsiaalhygieeni turvalisematest kanalitest kätte. (Mul on lausa fyysiliselt valus mõelda, KUI kerge on interneti kaudu lihtsa mõistusega kaitsetuid inimesi mistahes viisil kuritarvitamiseks kätte saada)

  1. “… keskealine vähemalt keskmiselt arukas inimene pidevalt sotsiaalmeedias ei lip…masspostita, sest saab oma õnne, rõõmu ja sotsiaalhygieeni turvalisematest kanalitest kätte.”
   Aamen.

   1. Ärgu võetagu seda kui näpuganäitamist või solvamissoovi, sest mu point on järgmises lauses – väga avalikku elu elavate ja ilma valimata sõpru koguvate inimestega juhtub nii mõndagi ja kogu eluks traumeerivat, sest ei osata alustuseks vältida, siis vajadusel vastu hakata ja lausa yletamatu on enda kaitseks midagi ette võtta, sest Sina Pead Kena Olema. Omaette klass on aga nt ajakirjanikud ja poliitikud, eriti naised, kelle tagakiusamine on paljudele lausa jumala kingitus ja vastupandamatu kompvek… Ma olen oma kõrges vanuses näinud, kuulnud ja kogenud nii mõndagi, mis mu seisukohti ainult kinnitavad ja seda on VÄGA kurb öelda.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.