anna kannatust

Terviseamet pettis meilt vist raha välja

Õigemini Confido, kes neid koroonateste teeb. Ja tegelikult ma usun, et nad mitte ei petnud meilt raha välja, vaid välismaalaste ümber on lihtsalt nii palju segadust, et nad ise ka ei tea, kellelt raha küsida ja kellelt mitte. Aga kõik teavad, et pealkirjad peavad olema nii palju üle võlli, kui vähegi võimalik, juba natuke kahetsen, et ei pannud suurte tähtedega “TERVISEAMET JÄTTIS NOORE PERE NÄLGA“. Igatahes.

Lugesin juba augusti lõpus, et septembrist saab lennujaamas ja sadamates koroonatesti teha. Lugesin Terviseameti lehelt ka seda, et Eesti elanikele (pange tähele, Eesti elanikele, mitte eestlastele) on see tasuta, teised peavad maksma. Paari päeva pärast hakkas Sirru teel Soomest koju köhima ning kuna ta ei suutnud maitse järgi Cocal ja Coca Zerol vahet teha, muutus ta kohe paranoiliseks ja otsustas end igaks juhuks testida, sest kuna me käime tihti Soomes, ei tahaks olla ühed neist troppidest, kes koroonaviirusega sellist elu elavad:

Muidu poleks nagu midagi, aga meie käest kasseeriti selle testi eest 67 eurot, sest ta on välismaalane. Kusjuures neiu, kes seda testi tegi, pani ta elamisloa pealt mingeid andmeid kirja (ilmselt siis isikukoodi ja kaardi numbri vms) ning me eraldi küsisime üle ka, kas tõesti residentidele pole tasuta, nii et ta ilmselgelt teadis, et tegu on elamisloa alusel Eestis viibiva inimesega. Nii et eks me eeldasime, et ju ta teab meist paremini ja ma olen taas kõigest valesti aru saanud (poleks ei esimene ega viimane kord) — kuni selgus, et teised tuttavad residendid on seda testi siiski tasuta teinud. (Ei, me ei tunne hulgim inimesi, kes end igaks juhuks korra nädalas testivad, lihtsalt expat’id ikka suhtlevad omavahel.)

Kuna mul ühtki otsingumootorit ei ole ja ainus veebileht, mis arvutis avaneb, on mu oma blogi, siis öelge nüüd mulle, kallid lugejad, kelle ukse taha ma haukuma pean minema, et meie 67 eurot tagasi saada? Lingin oma blogipostituse Terviseameti Facebookilehele v?

P.S. Sirru oli muidugi negatiivne, mis ei üllata kedagi. Sel mehel pole elus ühtki positiivset päeva olnud. Aga olgu öeldud, et test käis megakiiresti, oli näha, et piff teab, mida ta teeb, suts ja valmis. Ja tulemused olid ka vähem kui 12 tunniga käes. Nii et praktilise poole pealt pole mul küll ühtki etteheidet, kogu see asi on suurepäraselt korraldatud.

6 kommentaari “Terviseamet pettis meilt vist raha välja

  1. Oo see kommunikatsioon ja täpsus detailides. Ma tegin FB-s mingi koroona ja riigi IT teemalise üherealise sissekande ja läksin kohe tuttavatega nii tülli, et võtsin sissekande heaga maha. Mina: riigi (välismin) lehel on kirjas A, B, D, E, F. Aga mul on juht C – mida teha? Tuttavad: ILMSELGELT on C sama mis B. Mina: aga seda EI OLE KIRJAS. Tuttavad: ma ei viitsi ise lugeda detailidesse süveneda, aga küllap on seal ka juht C kirjas ja sina ära nori.

    Meiesugused värdjad, kes viitsivad riigi kriisi-kommunikatsioonis näpuga järge ajada ja ootavad detailides täpsust, on ilmselgelt vähemuses.

    See, et sama Eesti riigi kaks ametit (terviseamet ja valitsuse kommunikatsioonibüroo) suudavad üksteisega samal ajal samas küsimuses täpselt vastukäiva juhendi välja anda, on juba normaalne, eks.

  2. Mul oli sama küsimus, kui ma Eestisse lendasin. Igal pool oli kirjas, et elanikele on tasuta aga ametlikus mõistes ma ei ole elanik. Jah, ma olen kodanik aga ma ei ole Eesti resident. Sadamas ka uurisin aga ajasin oma küsimusega nad hoopiski segadusse. Uurisid, kas ID kaart on ja kas isikukood on ning kuna need olemas, sai tasuta.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.