anna kannatust

Koroonatest ja raharööv vol 2

Cyrus käis nüüd vahepeal teist testi tegemas (sest neid tehakse kaks tükki järjest, eks ole) — ja seekord selle eest raha ei küsitud. Nii et eksis see, kes arvas, et rolli mängis see, kust ta parajasti tuli, mitte see, kas tal on Eesti isikukood. Igaks petteks helistasin ka Terviseameti infotelefonile ja sain sealt teada, et jah, tal tõesti ON õigus seda testi tasuta teha. Ja sealt sai alguse põnev kuuma kartuli mäng.

Terviseamet soovitas helistada Confidosse, kes nende testidega tegeleb. Confido infotelefonilt soovitati helistati teisel Confido telefoninumbril, kus testidega tegeletakse. Olin seal 22 minutit ootel, et kuulda, et tegelikult peaksin ma hoopis Synlabiga ühendust võtma. Seal olin 10 minutit ootel ja sain teada, et nemad tegelikult raha ei võta (kuhu see raha läheb siis?), aga et nad uurivad kohe järele ja helistavad mulle tagasi. Helistasid tõesti, selleks, et öelda, et ma peaksin ikka Confidosse helistama. 😀 Samale numbrile, kuhu ma olin juba korra helistanud ja kust mulle öeldi, et helistagu ma Synlabi. Ausalt öeldes tahaks praeguseks hetkeks juba ajakirjandusse helistada, mitte siin nende kahe firma vahel pendeldades lolli mängida. Aga noh, eks ma helistasin veel korra ja nüüd saatsin siis nende soovitusel meili. Saab näha, kas sellest kõigest midagi kasu ka on.

Kusjuures igas kõnes on kõik innukalt nõustunud, et jah, tal oli õigus tasuta testile — ja minu küsimuse peale, et ei tea, kuidas selle raha siis tagasi võiks saada, järgneb piinlik vaikus. Sest noh, ei tea tõesti. Ühest kohast sain teada, et ma ei ole mitte sugugi esimene inimene, kes seda küsib, iga päev helistatakse ja küsitakse sama asja. Aga seda, kas keegi neist ka kuskilt abi saab, ei osanud teenindaja arvatagi.

Täiendus: kogu selle kadalipu peale sain teada, et info on edastatud “inimestele, kes vastutavad sadamas testimiste eest” (kui salapärane, keegi ei tea, kes need täpselt on, I guess), ja et meiega võetakse nädala jooksul ühendust. Usun siis, kui raha arvel on. 😀

Täiendus 2: ülekanne tehtud, võib vist selle loo lõppenuks lugeda.

8 kommentaari “Koroonatest ja raharööv vol 2

 1. Ma päris nii ei ütleks, et see kommenteerinu eksis, sest Terviseameti edastatud infost võibki nii välja lugeda nagu ta järeldas. Igalt poolt käib ju läbi, et see sadamas/lennujaamas testimine on mõeldud riskipiirkondadest saabujatele alternatiivina isolatsioonikohustuse lühendamiseks (mida Soomest tulijatel pole). Muuseas “riik eeldab, et praegu reisitakse üksnes töö asjus ja see aitab inimestel kiiremini, enne kahe nädala möödumist tööle naasta” (err.ee).

  Muidu mul tekkis ka küsimus, kas mujal resideeruva Eesti kodanikuna loetaks mind siis automaatselt välismaalaseks. Aga arvestades, et enne testi nad isegi pardakaarti ei küsi ja “kõik põhineb usaldusel”, siis vaevalt, et seal rahvastikuregistrisse päring enne tehakse. See on ka huvitav, kuidas rasvases kirjas on välja toodud, et Eesti elanikele on test “vabatahtlik ja tasuta”, välismaalastele tasuline, mainimata, et neile samamoodi mittekohustuslik (ma usun).

  1. Ahhaa, sa mõtled, et tasuta oleks näiteks siis, kui reisi alguspunkt oleks olnud Rootsi. Sellest mõttekäigust saaks ma aru, aga vähemalt meie puhul ei tundnud keegi selle alguspunkti vastu huvi. Ja noh, lõpuks on “õige” ju see seisukoht, mida nad reaalselt järgivad, ükskõik, mis neil netis kirjas on.

   1. Imelik, peaks ikka olema elementaarne, et küsitakse, kust riigist keegi saabub, ja see läheb andmetesse kirja. Sest kui uudistes loetakse ette uusi nakatunuid, siis ju mainitakse ka alati ära, kui tegemist on reisilt saabunutega ja tuuakse need riigid välja.

    1. Statistika mõttes oleks ometi hädavajalik, et ka negatiivsed testid saavad meta-andmed külge. Muidu tuleb välja, et “kõik X riigist saabunud olid c-positiivsed”, sest c-negatiivsete käest ei küsitud, kust nad tulid… Ah, eks need andmed on igas suunas kaldu niikuinii.

 2. Nüüd vähemalt said ühe teadmise võrra rikkamaks, kes on elanikud, aga see teadmine maksab ja nüüd kui sa selle selgeks oled õppinud saad raha tagasi ja pead ise jälle õppima kuidas raha tagasi küsida, sest keegi ei tea kellele sa selle maksid.

  1. Su kommentaar on väga segane, aga mina teadsin ju kohe, et ta on elanik, tegin lihtsalt vea ja eeldasin, et ju testitegija on minust paremini informeeritud. Raha juba saime tagasi, aitäh muretsemast.

 3. Segaseks jääb see, et kui inimene täpselt teab mida ta siis eeldab. Võibolla tahtsid näidata kuidas lollid tarkade käest raha ära tahavad võtta ja näedsa äärepealt olekski õnnestunud 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.