faith

Olulised täpsustused

Mitmel erineval teemal. Esiteks. Kuna viimastel päevadel on palju küsinud, kuidas mõista sõna püsiv EKRE soovitud abielumääratluses “ühe mehe ja ühe naise vaheline püsiv liit”, aitan teid hädast välja. See on ju elementaarne, kallid lugejad. Püsiv tähendab selles kontekstis “vähemalt sama pikk kui Mart Helme kõige lühem abielu”. Mis teile segaseks jääb?

Teiseks. Ma ei saa ikka mööda neist koroonatestidest. Teate, et praegu testitakse inimesi juhuvalimi alusel? Ma saan aru, et suisa 2000 inimest nädalas, aga minu jaoks on ikkagi hämmastav, et ainuüksi minu tutvusringkonnast on testima kutsutud neli inimest, kaks Tartust ja kaks Tallinnast.

Kolmandaks. Veel poliitikast. Ma saan aru, et EKREl ei ole nagunii millegi targemaga tegeleda kui see abieluküsimus, ega meil siin ometi mingit pandeemiat või kohe kaela sadavat majanduskriisi ei ole, aga kas Reformierakonnal pole ka tõesti mitte ühtegi asjalikumat ette võtta, kui iga paari kuu tagant kedagi täiesti tulutult umbusaldada? Mis neil sellest kasu on?

Neljandaks. Minu viimaste päevade suurim kunstielamus on olnud see staaride Fast Times’i lugemine. Eesti ajakirjandus kirjutas sellest rohkem võtmes “omg, Brad Pitt ja Jennifer Aniston flirtisid” (st nende tegelaskujud flirtisid), aga sellest osast ei tea ma midagi. Ma vaatasin konkreetselt ainult Shiaga stseene, sest see oli imeline. Nimelt istusid kõik teised viisakalt oma diivanitel või laudade taga ja lugesid teksti maha — aga pilves surfarit mängiv Shia istus oma autos, räpane maika seljas, suitsetas midagi, mis nägi kahtlaselt kanepi moodi välja, ning käitus täpselt nii, nagu ta oleks viimased kolm päeva pilves olnud. Ütleme nii, et method acting sai küll uuele tasemele viidud, ma peaaegu lõpuni mõtlesin, et äkki ta ongi omadega täiesti sassis, kuni ta lõpus rollist välja tuli. 😀 Kirss koogil oli muidugi see, mis näoga Sean Penn, kes originaalis selles rollis oli, Shia sooritust jälgis.

Viiendaks. Õppisin ühest teisest blogist uue sõna, pudrupesa. Polnud kunagi varem kuulnudki, annab küll veel vanuigi emakeeltki täiendada.

15 kommentaari “Olulised täpsustused

 1. Aitäh selgituse eest. Püsiv liit – kas see tähendab, et abielulahutus on välistatud edaspidi või siis teatud aastate/kuude/päevade määra täitumisel võimalik? Mõiste tsementeerimisel on ka positiivne külg – kohtute töökoormus väheneb oluliselt.

  1. Eks sellest tõlgendusest sõltub, kas Moonika on hetkel lihtsalt perekonnanime kandev armuke (kui esimene abielu siiski jõus) või midagi enamat.

 2. Täitsa uus sõna minu jaoks. Olen sinust vist poole vanem, aga ikka on midagi uut õppida.
  Kui mu laps oli väike, siis ämm õmbles potile sobiva soojendaja mitmekordse vatiiniga. Teenis meid mitu aastat. Alles hiljuti kolides viskasin ära.
  Küll on hea, et ma jõudsin oma abielu lahutada enne uute seaduste kehtima hakkamist.

  1. Kõigile abielus inimestele – praeguse parteilise jauramise taustal võiks soovitada, et lahutage nii igaks juhuks ära. Kohe ei pea päriselt lahku minema, fiktiivne lahutus on tuleviku tarbeks.

 3. See juhuvalim on huvitav jaa, olen sinna juba kaks korda sattunud 😀
  Ma ei tea, äkki ankeete saadetakse välja rohkem ja siis on ainult mingi osa, kes on oma eesti.ee meiliaadressi ära suunanud. Ja siis nendest, kes ankeedilingi üldse kätte saavad, on mingi veel väiksem osa, kes on nõus laskma end teaduse nimel vatitikkudega ninna torkida.

  1. Ankeete saadetakse tõesti rohkem välja kui soovitud 2000 osalejat. Päris paljud kutsutud ühel või teisel põhjusel pole valmis koroonaviiruse leviku uuringu nimel endale vatipulka ninna laskma toppida. Igaks uuringulaineks tehakse uus juhuvalim, nii et tõesti võivad inimesed rohkem kui korra kutse saada.

  1. Minu teada tänapäeval on kombeks proovisõidud ammu enne lepingu allkirjastamist ära teha ja hilisemaid pretensioone ei rahuldata.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.