issanda loomaaed on kirju

Kas te USA tõsielusarja vaatate?

Mina vaatan viimasel ajal täieliku hasardiga, NII põnevaks on läinud. Jaa, ma tean, mida te nüüd kõik ütlete, see pole enam üldse usutav ja üks kahest peategelasest kuu aega enne valimisi viirusesse nakatumas on lihtsalt kehv stsenaristitöö, aga no kamoon, kas te tõesti usute, et teie Rannamajas juhtub kõik päriselt ja loomulikult? Ikka stsenaristid aitavad natuke kaasa, et vaatajal huvitavam oleks. Ja no käesoleva hooaja lõpp on ikka VÄGA pingeline ja seal toimub nii palju, et postitus tuleb ka pikk. Toon teile kõik koju kätte, juhuks kui teil endal ajalehed ei käi.

Trump on pärast esmaspäeval haiglast väljasaamist teinud juba ca 130 tviiti, kus ta kordagi kellelegi teisele kaastunnet ei avalda, ütleb, et see viirus oli jumala kingitus ning rõhutab, et ei maksa seda haigust liiga tõsiselt võtta. Olukorras, kus kõik on näinud, kuidas tal Valge Maja trepil hing kinni on, kuigi olgem ausad, tema füüsilise vormi juures võib see muidugi iga kord juhtuda, kui ta trepist peab käima. Nii et ma ootan huviga täpselt nädala pärast toimuvat debatti, sealt saab näha, kas ta suudab tund aega järjest vaielda või mitte, nii kaua järjest nad teda ometi steroidide peal ei hoia. Ma täitsa tõsiselt arvasin, et ta kasutab nakatumist selleks, et näidata, kuidas ta järsku mõistab, on valgustatud saanud, oli varem eksiteel ja hakkab nüüd probleemi väga tõsiselt võtma — see oleks ta vastaste elu tunduvalt raskemaks teinud. Ennustajat minust ei saa.

Naljakas mõelda, et veel paari päeva eest ulgusid kõik vabariiklased demokraatide viisakate paranemissoovide peale, et nad näevad nende valedest läbi ja et nad teavad, et tegelikult soovivad kõik demokraadid Trumpi surma. Tulge mõistusele, ma olen täiesti kindel, et isegi kui demokraadid on tegelikult kõik tundetud reptiilid, EI soovi nad seda. Praegu on Bidenil teatav võimalus võita. Minu pakkumine on, et isegi kui ta ei võida, saab ta tunduvalt rohkem hääli (tuletan meelde, et Hillary sai KOLM MILJONIT häält rohkem kui Trump), aga hetkel on ka võit igati võimalik. Kui Trump sureks ja tema asemel Pence letti lükataks, tuleks siin hulga karmim rebimine, sest praegu on siiski arvestatav hulk vabariiklasi, kes Trumpi jälestavad ja seetõttu kas üldse valima ei lähe või suisa Bideni poolt hääletavad. Nii et Trumpi surm oleks demokraatidele teisena kõige halvem väljavaade üldse (esimene oleks see, kui Biden enne valimisi nakatuks) ning tõenäoliselt ütlevad nad kõik veel mitu nädalat igal õhtul tema tervisele mõeldes väikese palve, et ta liiga kiiresti ei paraneks, aga ikka kenasti vastu peaks.

Aga arvestades seda, et hetkel on Valge Majaga seotud nakatunuid juba üle 30 ning suur hulk neist on vanemad ja/või rasvunud ja/või varasemate tervisehädadega, on kõigi puhtalt pääsemine statistiliselt järjest ebatõenäolisem. Herman Caini surm lükati väga kähku vaiba alla (see, kuidas tema Twitterit siiani kasutatakse, et öelda, et koroona pole ohtlik, on üsna groteskne – taas, päris maailmas ei oleks keegi ju iial nii küüniline ja südametu, aga noh, “tõsieluseriaalid”). Kui nüüd keegi siseringist viirusele kaotab, on seda tunduvalt raskem teha. Trumpi ennast vaevalt sarjast välja kirjutatakse, aga näiteks Chris Christie ja Crede Bailey on tõsises ohus. Viimane neist on siis Trumpi julgeolekujuht, kes on septembrist saadik haiglas, aga seda suudeti siiani varjata ja Valge Maja keeldub praegugi kommenteerimast. Tõenäoliselt on Barr ka haige, ebarealistlik, et tüüp ütleb esmalt, et “enne testitulemust ma ei isoleeru,” ning seejärel südamerahuga “test oli negatiivne, aga otsustasin, et mõistlik on isoleeruda”. St tehniliselt ei ütle esimene kommentaar muidugi midagi selle kohta, millise tulemuse korral isoleeruma hakatakse, aga siiski …

Igatahes ütles Trump just eile, et ta tahab, et kõik ameeriklased saaksid sama kvaliteetset ravi kui tema, aga mingil põhjusel ka teised haigestunud vabariiklased siiski tema kiidetud Regeneroni antikehakokteili ei saa. Seda on hetkel üldse kogu maailmas vähem kui kümme inimest saanud (väljaspool kliinilisi katseid), ja ainult juhtudel, kus on otsene oht elule. Nii et miks seda ometi manustati presidendile, kes kinnitab, et ta läks haiglassegi ainult ettevaatusest ja arstide õhutusel, aga tegelikult on koroona nagu kerge gripikene (või miks talle lisaks manustati täiendavat hapnikku, steroide, remdesiviiri ja famotidiini), jääb arusaamatuks …

Muide, selle Regeneroni ravimi valmistamisel kasutatakse tüvirakke. Või noh, ütleme maakeeli, muuhulgas ka viljastatud munarakke. USA abordivastased on väga vaiksed kuidagi sel teemal praegu … Eriti arvestades seda, et koroonaviiruse vastaste ravimite arendamist on ka pidurdanud see, et Trump keelas eelmisel aastal abordivastaste survel ära abortidest ülejääva materjali ravimiarenduses kasutamise.

Aga mina isiklikult hoian väga Bidenile pöialt. Mõlemad presidendikandidaadid on nii vanad (ja üks nüüd viirusest laastatud), et vabalt võib juhtuda, et kumb iganes presidendiks saab, ei pea oma ametiaja lõpuni vastu. Ja seda, kuidas Ameerika rahvas Kamala Harrise võimuletulekule reageeriks, oleks TUNDUVALT põnevam vaadata, kui Pence’i. Ja kui ma ütlen “põnevam”, mõtlen ma ikka eemalt teleriekraani vahendusel, sest kui seal ootamatult tumedanahaline naispresident oleks, läheks pooled inimesed seal tänavale. Pence on nagu vahakuju, tema potentsiaalne võimulesaamine ei tekita mitte mingit emotsiooni.

Samas, Pence võiks ka huvitav olla, sest ainuüksi eilse debati mulje põhjal ma JUBA usun, et vähemalt tema vist ikka on reptiloid. See kärbes oli kaks minutit peas tal, Pence oli täiesti rahulik, ma nii ootasin, et kas unustab end ja laseb kähku korraks keele suust välja ja rabab ära, aga seekord veel pidas vastu. See külmus on üldse kuidagi vabariiklastele omane – mõelge, kuidas Obama oma naist kallistab ja Biden enda oma, ning sellele, kuidas Melania on Donaldist alati meetrikaugusel, ka siis, kui peab kohustuslikus korras käest kinni hoidma. Või kuidas Trump viimastel päevadel tviidib tihedusega 40 tviiti tunnis, aga pole mitte kordagi selle aja jooksul oma haigestunud naist maininud. Väga sus, nagu noored ütleksid. Demokraatidel on ainult Hillary ja Bill vastu panna, need vist ka suht jälestavad teineteist.

Aga minu absoluutne lemmik sel hooajal on hoopis üllataja Claudia Conway. See on jälle selline draama lisamiseks sisse visatud tegelane, keda päris elus iial ei kohtaks. Nimelt on Claudia emme Trumpi nõunik. St oli, kuni ta otsustas lapsekasvatamisele pühenduda, sest tütar tegi nii palju pahandust. Ja Claudia issi on George Conway, kes on … Lincolni projekti asutajaliige. Lincolni projekt koondab siis Trumpi vihkavaid vabariiklasi (just olid pildis näiteks selle lauluga), nii et ei tea mina, kuidas neil see abielu edeneb, kui naine Trumpi kampaaniat vedada aitab ja mees samal ajal tema vastu võitleb, aga mingil kummalisel põhjusel kõik ignoreerivad seda, kumbki ajab oma asja ja õhtuti söögilauas kohtutakse. Kujutan ette, et kui minul oleks Eestis oma projekt “Näita Helmele ust!”, siis mu mehel oleks üsna raske Helmede nõunikuks saada, aga näete, seal ei sega kedagi, äri on äri.

Claudia aga ei saa kummagi vanemaga hästi läbi. See oli vist natuke liiga pehmelt öeldud, ta ütleb, et ema jälestab ja isaga on ühel meelel ainult selles, et Trump ei sobi presidendiks. Hetkel ei saa emme-issi omavahel ka hästi läbi, sest emps tuli köhides koju ja valetas mehele/lastele, et see on gripp ja koroonatest oli negatiivne. Nii et loomulikult Claudia, nagu korralik tiinekas kunagi, kõndis telefoniga oma emal järel ja laadis tiktoki video selle kohta, et “Donald on koroonapositiivne ja nüüd see siin kõnnib köhides mööda maja, väga kahtlane”. Ehk siis ta pani ema peale kitse ja ema oli sunnitud avalikult tunnistama, et tema on samuti koroonapositiivne — ainult et nüüd on Claudia ka viirusega siruli, nii et keegi ei taha emaga enam eriti sõber olla. Lisaks on tüdruk “jaganud siseinfot” selle kohta, et Trumpi tervis olevat hulga kehvemas seisus, kui avalikult tunnistatakse, mis ei ole muidugi eriline üllatus, kes see ikka usub, et ta niisama kõikvõimalikke ravimeid täis pumbati.

Igatahes saab Claudia oktoobris 16 ja üritab ametlikult iseseisvuda. Emantsipeerumine on erandjuhtudel võimalik, kui teismeline oma raha teenib ja tema oma tiktokiga teenib, aga see saab keeruline olema, sest hetkel toetatakse teda just tänu sellele, et ta elab nende kahega koos ja pakub pilku kaadri taha. Vaevalt et ainult bikiinipiltide eest väga kaua nii metsikult makstakse. Tõstatab igatahes olulise küsimuse, miks on Eesti valimised nii igavad. Miks ma pean vaatama seda võõrkeelset draamat, kui ajalehes võiks olla salaja filmitud videod sellest, kuidas Siret Kotka lahistab nutta, sest ei viitsi seda kuradima kuuske ehtida?

Aga mis saab edasi? Iga kuu on toonud uue üllatuse, kas novembris avaldatakse tõesti viie reptiilpoliitiku tõeline identiteet? Või avaldatakse, kuidas Trump nii sobival hetkel nakkuse sai? Olgem ausad, enne seda oli demokraatide ainus ootamatu trump (heh-heh) see, et Melaniat ei huvita jõulud, mille peale iga demokraatide valija ka pead vangutas ja küsis, et kas kedagi huvitavad v. Mina olen igatahes neist uudistest suht sõltuvuses, vaatan iga päev huviga, kumb pool jälle midagi imelikku on öelnud.

29 kommentaari “Kas te USA tõsielusarja vaatate?

   1. Kui mul naljatuju on, siis loen üksteise otsa Fox Newsi ja CNNi (või vastupidises järjekorras), sest need on mõlemad metsikult kallutatud, aga erinevas suunas, nii et vahel on huvitav vaadata, kui erinevalt sama asja tõlgendada võib (ja no väga selgelt demokraadid väänavad ka tõde ikka korralikult, kuigi mitte päris sellise absurdsuseni kui vabariiklased). Aga muidu näiteks Reuters ja BBC.

    Ning täitsa tõsiselt, Redditi /r/politics on kulda väärt, sest esiteks jõuavad sinna kõik vähegi olulised uudised ja teiseks võivad vabariiklased küll öelda, et kommentaarid on kallutatud (demokraadid ütleksid, et seal võidutseb terve mõistuse hääl), aga üldiselt on uudiste juures ka lingid erinevatele allikatele, nii et sa saad kohe vaadata, kuidas erineva meelsusega tegelased asja kajastavad, ei pea sugugi ainult CNNiga piirduma.

    1. Too r/politics on tõesti ainult USA poliitika. Inglisekeelsete lehtede lõpmatu häda on ameerika-keskus, ka seal, kus seda üldse ei oota. (Too sub vähemalt ütleb välja, et US only.) Ja see ameerika mõtteviis on kohati täiesti šokeeriv. Eriti siis, kui jutuks tuleb Hiina.

    2. Sul Rents veel lebom töö kui mul kui nii palju aega uudisi lugeda/vaadata sest ega sa seda ometi oma vabast ajast tee😉

 1. (Vabandust, tapitahtedeta, arvutijamad, loodetavasti olen peagi back in business) – anyway – ulevaade on kumnesse. Kohaliku elanikuna kiidan igakulgselt heaks. Ma ise poleks paremat kirjutanud. Sina ikka oskad.

 2. LOL. Ma mõtlesin et issand see on nagu seebikas, aga et sellest seebikapostitus kirjutada, no selle peale tõesti ei tulnud. Minu lemmik on ka Claudia, kellele ei meeldiks draamatsevad teismelised? (ja kuidaspagan ta tissid sellise kujuga on? fotoshop?)
  Tegelt eile oli üks cool tegelane veel, kes sai armetult meemi sisse pandud. Nimelt sai see tüüp, kes Trumpi kõnesid kirjutab ka koroona. Stephen Miller. Ilmselt Nosferatu nõbu vms, näeb välja nagu vampiir (no ja ei üllata väga, kui nahkhiired nakatuvad ja inimesed ka, siis vampiir on ju päris sarnane). Nii et reptiloidid ja vampiir, tundub et järgmine episood võib päris paranormaalne olla.

 3. ….aga see pole veel midagi. Eilse VPde debati ajal istus karbes (tapid lisage ise), jah, KARBES KAKS MINUTIT Pence pealael. https://www.washingtonpost.com/nation/2020/10/08/debate-fly-pence/

  Kuid nali naljaks. Olukord on tegelikult naljast kaugel. Ja pooltes raakides – uhel pool on mad king ja ta per… vabandust, tallalakkujad, teisel pool on (suht) terve moistus. Neil, kel seda viimast veidigi jagub, pole valimiskasti juures valiku tegemine raske.

 4. “Nii et ma ootan huviga täpselt nädala pärast toimuvat debatti, sealt saab näha, kas ta suudab tund aega järjest vaielda või mitte, nii kaua järjest nad teda ometi steroidide peal ei hoia.” – no viimane, mis ma lugesin, oli see, et ta nihverdab sellest lihtsalt kõrvale, argumendiga, et virtuaaldebatt ja videot saab manipuleerida ja “üldse debati korraldajad on minu vastu”.

  1. Ametlik teade täna, et vähemalt teine debatt jääb ära. Kolmanda kohta pole veel otsust langetatud. Loodetavasti ikka toimub, vaataks isegi komejanti kui miskit paremat teha pole 😛

 5. Aga Eesti on ikka ka huvitav!
  Paari aasta pärast on meil seis, kus president ja peaminister on isa ja poeg.
  Uhke värk!
  Pereväärtused!
  Jne.

 6. Fake news!
  Trump piuksus korra ka proua tervise kohta.

  Aga muus osas väga hea postitus ja mina jälgin ka (kuigi teiste meetoditega ja kindlasti vähem). Ainuke jama on see, et – kui ma nüüd õigesti aru saan – lahendaks Bideni valimisvõit ainult imepisikese osa kumuleerunud pasast. Muidugi, ikka tuleks ta valida, aga siis tuleb adrakured pihku võtta ja pingutada et pihik lõhki. See on nii pikk jutt, ma ei hakka.

  1. Mhmh.
   Lisaks.
   Keskpikas plaanis on kogu ilm hoogsalt katastroofi suunas liikumas. Lühikeses plaanis on aga mistahes katse seda liikumist takistada kodanikele väga ebamugav. Olgu siis ida-virus kaevandamise peatamine või mitahes rohemaksud või humanitaaria tagasitoomine tehnokraatia kõrvale. Nii et kui Biden või kes tahes pukki saanu hakkab “akumuleerunud paska lahendama”, siis on kindel, et järgmises tsüklis ta kaotab – suurelt.

   Bideni pluss on aga see, et ta on nii vana, et ei osaleks järgmises tsüklis niikuinii.

   1. Nojah.

    Meenus, kui Gorbatšov hakkas uutma, levis venemaal salm. Ma ei mäleta, kes selle maakeelde pani.
    Usu, sõber, lõpeb ime
    kole aeg, mis hüütud glasnostiks
    taas kirja meie süütud nimed
    saab julgeolek, gozbezopasnostis

    Ja no nii läkski. Tõsi, tuli korraks Jeltsin ja N-Liit jõudis mureneda, aga ikkagi.
    PS. Pole ilmselgelt vaja öelda, millist luuletust see salmikese parafraseerib, aga igaks juhuks ütlen, et gozbezopasnost (vb translitereerin valesti, ei viitsi otsida, hakkan parem tööle) on riiklik julgeolek – pea alati hirmutav ja oma kodanikke ahistav masin. Ja no glasnost, no ei, seda pole ka vaja seletada. Kui on, öelge. Nooremate inimeste asi.

    1. Rents jt, kes ei pruugi teada, venelastel on komme koostada asutuste nimesid lühikestest juppidest.
     opasnost – oht
     bez – eitav eesliide, bezopasnost – ohuvabadus e ohutus
     goz – riigile viitav eesliide, gosudarstvo ja gosudarstvennõi
     kõik kokku tuleb sihuke monstrum siis.

     Samapidi tekivad gazprom ja baltmorskstroi ja muud imelikud kombinatsioonid. Mõnikord venivad hirmpikaks.

    2. https://poetpushkin.ru/stihi/grazhdanskaya-lirika/tovarishh-ver-vzojdet-ona-zvezda-plenitelnogo-schastya.html
     Puškin.
     Hull lugu, et mul ei ole tõlge peas. Aga no laias laastus: usu, kamraad (sõber, seltsimees), tuleb ilus aeg, venemaa ärkab unest ja isevalitsuse rusudele kirjutatakse meie nimed. Parafraasis oli siis, et isevalitsuse julgeolekuteenistus paneb meie nimed uuesti oma raamatusse kirja.

     Koera saba kergitamise osakond teatab ametlikult, et tegin ka sellest parafraasi. Aasta siis oli 2012 ja Ansip tundus suht ebameeldiv. Noh, eks ta oligi, aga nüüd on kohati selline tunne, et jah, selles kriisis võiks elada, miks mitte.

     Товарищ, верь: взойдет она,
     Звезда пленительного счастья,
     Эстония вспрянет ото сна,
     Но на обломках самовластья
     Писать не смеем имена!

 7. Tõlkes: teeme sama värgi eestis ära, aga isevalitsuse rusudele oma nimesid kirjutada ei julge. Noh, see on ikka suht jabur jutt (kuigi, kontekstis oli sellel teatav põhjendus).

 8. Kas sa pole kaalunud mõnes Eesti suuremas päevalehes oma poliitkommentaatori veergu saada. Kaldun arvama, et populaarsusega lööksid enamikke, kes sel alal elatist teenivad. Tööl momendil hakati mind kahtlustavalt kõõritama, kas omaette mugistamine on esimene koroonapingest tuleneva vaimse ebastabiilsuse tundemärk.

 9. Suurepärane väliskommentaar, mis laseb ajul ka infi salvestada, sest.
  Nn korralikest allikatest samu uudiseid lugedes tuleb peale tohutu ahastus inimese lolluse pärast ja faktide asemel jääb mällu ainult emotsioon.

 10. Absoluutselt fabuloosne kokkuvõte. Jälgin samuti seriaali kirega.

  Katarsis oli kõige rajum hetkel, kui selgus, et televaatajatel on juhe täiesti koos ja unustust otsitakse rulluiskudel jõhvikamahla joomisest.

  http://www.latimes.com/entertainment-arts/music/story/2020-10-08/fleetwood-mac-dreams-stevie-nicks-viral-tiktok%3f_amp=true

  Isegi kärbes joob jõhvikamahla

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.