anna kannatust

Oma ilusast elust tahtsin rääkida

View this post on Instagram

A post shared by Rents (@rrrents) on

Me käisime siin minipuhkusel. St võtsime kätte ja sõitsime päris puhkuselt kaheks päevaks teisele puhkusele. 😀 Jah, nii hästi me elamegi. Ei, konkreetselt kõik läks halvasti. Nagu tõsiselt, KÕIK, mis valesti sai minna, läks valesti, ainus hea asi oligi kivi, see on seal tõesti imeline.

Esiteks. Majutuse eest makstud 35 eurot läks raisku, sest … selgus, et Kyparissi ja Kyparissia on kaks erinevat kohta, mis asuvad teineteisest 120 km kaugusel. Nii et olime majutuse valesse kohta broneerinud.

Teiseks. Kurat, see on nii rõve, et ma seda vist ei hakka isegi detailselt kirjeldama, sest te olete ka inimesed. Igatahes. Teate, kuidas mõnel pool on kraanikaussides need metallist korgid, mida tõstetakse üles kraani taga olevast traadist sikutades, selline sisseehitatud süsteem? Noh, see rõve seik hõlmab kinnikiilunud korki, kasutatud kupsikut ja vaest meest, kes pidi taskunoaga küünarnukkideni roosas vees seda korki eemaldama, et see kõik sinna igaveseks hulpima ei jääks.

Kolmandaks. Ma oleksin peaaegu selili kukkunud, sest astusin … lõhkirebitud surnud konna sisse.

Neljandaks. Sirru sai toidumürgituse. Minul oli ka kõht kohe pärast seda einet imelik, selle pärast teame, et toidumürgitus, ma olen lihtsalt nii krants, et mul pea kunagi ei avaldu need asjad nii hullusti. Kogu selles linnas (külas?) elab ca 500 inimest ja ronimishooaeg pole seal veel alanud, nii et ainult üks restoran oli üldse lahti, nii et ega meil muid variante poleks olnud ka.

Viiendaks. See crag, mille pärast me sinna üldse läksime (ja mis on täiesti imeline), asub sellises kohas, et seal ei ole ei telefoni- ega internetilevi. Otse loomulikult selgus teise päeva hommikul, et ootamatult on tegu päevaga, kus ma pean Asju Ajama, st erinevatest ametkondadest tulevat infot edasi-tagasi edastama. Ja see asjaajamine on väga minu enda huvides. Nii et pidime päev varem koju tulema, sest no sinna crag’i minek polnud lihtsalt olusid arvestades mõistlik.

Kuuendaks. Olime juba ca 30 minutit kodu poole sõitnud, kui Sirru selja peal olnud herilane teda nõelata otsustas. Jumal tänatud, et me selle käänulise tee peal teelt välja ei sõitnud. Igatahes hüppas ta autost välja ja hakkas mööda teed ringi jooksma, kuni ma ka välja läksin ja selle herilase (kes tal jätkuvalt seljas elas) ära tapsin. Täna ka veel sügeleb, mürgine sell oli. Tuletas mulle igatahes kohe meelde, kuidas ma ühel sõbral külas käisin, mesilane mulle juustesse kinni jäi ja … sõber jooksis tuppa peitu. Mina jooksin tiigi äärde ja surusin pea vee alla, et mesilast ära uputada. 😀 Aga olgu öeldud, et Elari, kui sa seda loed, ma iial ei unusta, kuidas sa tuppa jooksid ja aknast vaatasid, kuidas ma peadpidi su tiigis istun, selle asemel, et mind päästma tulla.

Seitsmendaks. Ma juba ootasin, et jõuaksime me ometi eluga koju, sest terve see reis oli nii pekkis. Ja siis tuli vastu seltskond kitsi koos karjakoeraga. Sõidame ettevaatlikult edasi, näeme, et tee peal on … surnud kits ja tema kõrval teine karjakoer, väga õnnetu olemisega. Jõuame lähemale ja saame aru, et krt, see pole kits, see on hoopis kolmas koer. Mina olen täiesti segaduses, sest ühtki teist autot pole näha olnud, kus ta siin auto alla jäi vms. Liigume aeglaselt-aeglaselt-aeglaselt edasi, et sealt kõrvalt mööda mahtuda. Mõtlesin veel, et peaks kinni ja tõmbaks selle laiba vähemalt tee äärde, et keegi teine veel otsa ei sõidaks, kui see “surnud koer” ootamatult püsti kargas … ja see õnnetu isane rõõmsalt talle selga. Õnneks vähemalt teepervel, nii et nende elu polnud ohus, aga põhimõtteliselt teeskles emane surnut, et sellest tüütust isasest pääseda, ja mina rikkusin kogu selle plaani. Nii et nüüd olen ma dog rape enabler veel ka ja pean selle teadmisega edasi elama.

View this post on Instagram

Sunday morning ☕

A post shared by Rents (@rrrents) on

Ütleme nii, et ma pole elus nii õnnelik olnud, kui sealt tagasi jõudes. Õnneks saime me tegelikult enne seda minireisi siiski “kodus” ühe korraliku puhkepäeva ka, nii et suures plaanis on siiski kõik hästi. Hetkel tundub ka, et asjaajamine läks hästi, kuigi sel teemal on veel vara rõõmustada. Aga puhh, kogu see minireis oli nii stressirohke, et nüüd ma istun rõõmuga maha, teen täna puhkepäeva, blogin veidi, vaatan uut Star Trekki ja jään USA viimast presidendidebatti ootama.

P.S. Eesti poliitikas pole minu arvates viimase nädala jooksul olnud kõige absurdsem mitte Helme väljaütlemine (ootuspärane) või Ratase selgrootus (veel ootuspärasem), vaid hoopis Solmani debiilne nimeseaduse ettepanek. Kas keegi võiks mulle selgitada, miks Kati Šahmatova nimemuutus Kati Tootsiks on kuidagi moraalsem, kui oleks kahe koos elava inimese samasugune nimevahetus? Ma siiralt ei saa aru, miks võib suvaline heteroseksuaalne armuke endale kallima perekonnanime võtta, aga päriselt koos elavad inimesed ei tohi. Nüüd uue seadusega ei saaks Kati muidugi ka, aga põhieesmärk on siiski rõhutada, et homopere ei ole PÄRIS pere, sest miskipärast ei tunne traditsiooniline pere end hästi, kui teistele pähe ei saa kusta. Sest korralikule kristlasele ei piisa sellest, kui nad homoabielule käe ette panevad, neil on hädasti vaja igal sammul rõhutada, et kooseluseadus ei tee kellestki peret ja nad igatahes ei kavatse lasta neil inimestel end perena tunda, sest kristlikud väärtused. Jeesus ka ei laseks! No ja teiseks muidugi see, et mingi poliitik tuleb mulle ütlema, mis nime ma oma lapsele panna tohin. Hetkel jääb mulje, et Isamaa tahab lihtsalt ka vägisi millegagi pildis püsida, sest muidu läheb inimestel meelest ära, et see kasutu bande üldse eksisteerib.

Hakka või mõtlema, et kui ma ühel hetkel lapse saan, võiks talle Solmani kiuste mõne ilusa Iraani nime panna, no näiteks Caveh on ilus poisslapse nimi. Arshiya kõlab ka hästi. Kui arvate Troonide mängu põhjal, et Arya on tüdruku nimi, siis Pärsia kultuuris on see tegelikult sootu, pannakse nii poistele kui tüdrukutele. Ilusad tüdrukunimed on näiteks Maryam ja Niloufar. Kui ma tahaksin enamvähem Reena juuniori, oleks Reyhan hea variant. Sirru originaalvariant oleks siis Kourosh näiteks, väga ilus nimi ometi juuniorile. Kui pingutada, leiaks kindlasti ka mõne sellise, kus y ja f või c korraga oleks. Sirru ühel vanemal on Iraani juured, nii et keegi ei saaks kätt ette ka panna, me ju ometi pooldame TRADITSIOONILISI nimesid kõik siin, mitte ei lähe mingite moodsate trendidega kaasa. 😉 No ja Solmanile mõeldes sünnitan tõelise naisena kohe viis tükki järjest. Olen 15 aastat emapalga peal ning mõnele neist äkki isegi õpetan eesti keele selgeks, kui meelde tuleb. No üle ühe näiteks, kolmandale ja viiendale, teistel on pärsia ja inglise keelegagi piisavalt tegemist.

44 kommentaari “Oma ilusast elust tahtsin rääkida

 1. Kui täna oma koeraga väljas olime, kohtusime ühe teise koeraga, kes on isane ja veendunud, et kõik emased koerad, jooksuaegsed või ei, kuuluvad kargamisele. Kuna ta on Totoro arust ikkagi sõber, mis siis. et perv, peatusime veidi aega ja kui must isane koer natu mängis, aga siis üritas selga ronida ja Totoro pikali viskas, tuli mul see post meelde. Rape enabler jne – tegelt see on väga kurb … ja ma hakkasin kõva häälega naerma.

 2. Mnjah, oma lapsele ebahariliku nime panemisega saavutad Sa peamiselt selle (aga Sa ei näe seda ise), et koolis küsivad kõik õpetajad enne Sinu lapsega kohtumist üksteiselt, kas see Caveh on poiss või tüdruk? Ja kirjutada ei oska seda niiehknii keegi. Või küsitakse Sinu käest otse, et misasja, panidki lapsele ARYA nimeks või? Mul on kogemusi, nii õpetajatele õpilaste soo tuvastamisega (puhtalt nimekirja järgi, kui on kirjas kui tüdruk, siis läheb tüdrukute kehalise tundi ja naistekempsu) ja veidranimelise lapse vanemana.
  Kui Sa ühel hetkel lapse peaksid saama, siis oleks see väga äge, ma arvan, et teist saaksid väga vahvad vanemad. Ausalt.

  1. Ma ometi kirjutasin sada protsenti tõsiselt siin, sest ma ju reaalselt arvan 30ndate keskel, et kohe saan viis last + nimed valiksin ka selle järgi, mis suvalist pseudokristlikku mutti rohkem ärritaks.

   Aga ainult nime järgi soo tuvastamine kõlab absurdselt, meil on ju ka sooneutraalsed nimed, tean mõlemast soost Keiti näiteks.

 3. mismõttes Isamaa ei ole pildis?! #rahaonvaba ??? Kõik need eestlased, kes on seni pidanud tegema investeeringuid oma palgast saavad korraga 10 tuhat juurde ja rikkaks.
  Riinakesele teed sa tegelikult natuke liiga. Tegelikult oli see eelnõu enne teda tehtud . tema panus on see, et ta lasi lollused ellu, mitte ei pidurdanud, ega saatnud ametnikke nurka tagasi mõtlema.

  aga muu poliitika. Jah, õigus on sul (nagu alati). Mitte midagi uut. Ei ole vaja olla “eilane” ja imestada, et seeder ütleb “Rahvatarkus ütleb, et valulik armastus pidigi see kõige tugevam armastus olema”. Pr minister ütles juba AMMU, et “ega iga peks pole vägivald”.
  Õnneks on koalitsioonipartnerid nüüd allkirjaga kinnitanud, et nad enam ei tee…:)

 4. 😀 ilus elu jaa. Mu õde sai kogemata sündides meessoo isikukoodi ja ega vanemad ei viitsinud seda ära muuta ka enne kui õde kooli läks ja sai märkuse päevikusse “Kas E on poiss või tüdruk?”. Tal oli lühike soeng ka ja eks me kõik käisime 90ndatel veits sooneutraalselt riides.
  Minu nimi on täiega lihtne, aga just Eestis kiputakse valesti kirjutama kuna arvatakse et ma tegin ise trükivea (halllooo, oma e-maili aadressis ja allkirjas? päriselt?). Kooli ajal arstikaart oli mul vist lõpuni mingi Sigridi nimeline.
  Samas välismaalaste jaoks on mu nimi meeldivalt sooneutraalne, nii et olen paar korda lasknud end meheks pidada kui tundub, et see mingi eelise annab (Iisraeliga asjaajamisel näiteks).

  1. Ajaloolise korrektsuse huvides, tegu oli teise klassiga ja kirjutati et “meie teada on E tüdruk aga isikukood ei vasta sellele” vms 😀 Ilmselt sellele esimesele numbrile 8a keegi tähelepanu tõesti ei pööranud, aga ma ei mäleta et keegi oleks segaduses olnud, mis soost ma olen või viltu vaadanud kui seelikut kandsin (kuigi nimestatistika ütleb et isegi paarkümmend meest sellist nime kannab).

 5. #muu poliitika.
  Koalitsiooniparteide ühisavaldusest:
  “Soovime kampaaniat läbi viia keskendudes sisulistele argumentidele ja maailmavaatelistele tõekspidamistele, vältides solvavat ning ähvardavat retoorikat ja käitumist”
  No mis pärast pihta hakkab ei ole ju veel kivisse raiutud. Ja alati võib öelda, et mingi konkreetne sõnavõtt pole mingist küljest seotud rahvaküsitluse kampaaniaga, lihtsalt niisama sai natuke nalja visatud…

  Te olete kindlasti lugenud Enel Pungase intervjuud nimeseaduse muudatuse kohta, ka seda lauset: “Me vaatasime näiteks, et kes elavad ühel aadressil, kaks inimest elavad ühel aadressil, üks soovib teise nime võtta. Ja selles mõttes me saime aru, et meile valetatakse ja võetakse nimi mitte sellel eesmärgil, mida meile kirjeldati, vaid võetaksegi elukaaslase nimi. Ja praegu siis lihtsalt [uue eelnõuga] see uks on lukku pandud, et niimoodi valetada ei saa.”
  Ametnik vaatab, kus sa elad, kellega ühe katuse all ja teeb selle põhjal oma otsuse. Mitte hakkab tegema edaspidi, vaid see on juba praegu töötav praktika.
  Mul on natuke õudne sellele mõelda.

   1. Mu meelest käis kusagilt läbi (ei viitsi prsegu üles otsida) ka õiguskantsleri vm sellise asjapulga arvamus, et soov võtta elukaaslasega sama nimi võiks olla täiesti mõjuv põhjus nimevahetuseks. Ka siis, kui abielluda ei soovita. Elukaaslane peab muidugi nõus olema.

   2. Ma just ükspäev targutasin kuskil, et kuna Cyruse praegune elamisluba on seotud abieluga, mitte töökohaga (sest eeldasime, et abielu kestab ilmselt kauem kui keskmine töösuhe), siis varsti tuleb keegi ilmselt ukse taha kontrollima, kas me ikka seksime ka. Praeguse koalitsiooni meelest ei ole ju õige abielu, kui ikka ei ürita aktiivselt lapsi teha, nii et ilmselt Solman tuleb vaatab vähemalt ühe katse üle.

    1. Vaata siis, et kusagil mingit märki ei oleks rasestumisvastaste vahendite kasutamisest, kondoomipakki või tabletikarpi, muidu on Solmani vaadeldav suguakt kehtetu!

  1. See tuletas meelde, kuidas V.A. kajastas kunagi (Tsitronkollase blogis) 18. sajandi Eesti abieludebatti. Tollal oli kõne all, kas kastraadid tohivad abielluda (tundub, et kastraadi all mõeldi kõiki mehi, kes olid mingi vigastuse või muu õnnetuse tõttu suguvõimetuks jäänud); pastor Hupel kasutas tookord nende abieluõiguse kaitseks sellist retoorilist argumenti, et seletas, kuidas maarahva sõna tähendab abi-elu, elu, kus inimesed üksteist aitavad. (Maarahva autoriteet oli nähtavasti õilsa metslase oma.)

    1. Ma loodan, et ma pastori ja sajandi kohta valesti ei mäletanud. Aga vist mitte, Hupel oli paras estofiil ja tundis maarahva kommete vastu suurt huvi (kohati see küll šokeeris teda, nt kuidas siin neitsilikkuse mõistet ei tuntud).

  1. Sul on jätkuvalt see komme, et paned ebaviisakusele emotikoni lõppu – kas sa tunned end siis ise paremini või see nagu kuidagi valideerib (et siis on nagu ok ebaviisakas olla) või miks? Siin võib nehatiivset arvamust niisama ka avaldada, kuigi minu point ei olnudki see, et kedagi peaks minu isik huvitama, vaid see, et Solman tahab nimedes võõrtähti MITTE kasutada, aga minu mehe abiga saaks neid vabalt sisse sokutada. Selles mõttes on sul õigus, et ma oleks pidanud tema isikule keskenduma, mitte enda omale – pole mingit põhjust, miks just mina neid lapsi sünnitama peaksin, laenan meest rõõmsalt sulle või naabrinaisele, kes iganes võõrnime saada tahab.

   P.S. Sul on teemat arvestades huvitav nimi valitud. Ma sain alles hiljuti teada, et meie tulemasina kohta kasutatakse väidetavalt sõna ‘tsäkts’ just selle pärast, et Välgu Mihkel -> Michael Jackson -> Jackson -> ‘tsäkts’. Ma olen natuke skeptiline, aga loona kõlab hea.

   1. Kui ma otse välja ütlen, et tegelikult kui inimene ise peab otsuse vastu võtma, ega riik või naabrid ei saa seda teha, siis on see ainult sinu huvi. Kui Toots “Kevadest” soovitab sul mingit nime, siis see Toots peab teadma, et te olete ainult ühel arvamusel.
    Nagu sa aru saad tähestikus on piisavalt palju tähti ja kõik nad on ühtemoodi ilusad ja nende valimine ja kombineerimine, et olla originaalne tekitab segadust mõnikord panebki see valikute rohkus katuse sõitma, nagu kleidi valik, et tahaks nagu ägedate senitundmatute tähtedega nime.
    Ütleme nii, et igaüks mõtleb oma rikutuse piires või kui oled söönud midagi haput ja midagi valutab, siis tundub ebaviisaks kui head, siis pole nagu midagi.
    Ma arvan, et see võõrtähtede kasutamise keelamise mõte on selles, et nime ei hakata muutma kui keegi tahab k asemel c ja i asemel y, et väga pop või takistada identiteedi vargusi ja sarnast segadust nimedega ja panna mingid raamid, et uusi seadusi teha saaks.
    Ma olen kindel, et tsäks oli ennem Jacksonit ja Mihkel Välgust ennem oli veel tulemassin. aga kui ei tea siis, kuulad muinasjutte ja usud pimesi mis ikka üle jääb.

 6. Ja ma ei tea, kas te olete tähele pannud, aga omamoodi “vastureferendumina” on püsti pandud perekonnaseaduse muutmise petitsioon (abieludefinitsiooni sooneutraalseks muutmiseks), mis on kogunud petitsioon.ee lehekülje ajaloos rekordilise koguse allkirju (eile öösel oli 6000+, hetkel 13803, ups juba 13820).

  https://rahvaalgatus.ee/initiatives/842dac27-bdda-45c3-bd95-407452b51c71

  Mul on uus hobi seda lehte refreshida ja jälgida niiviisi reaalajas, kuidas allkirju juurde tuleb, minuti jooksul tuleb 50 tükki peale.

   1. Sama, tulin isegi kapist välja oma tolerastiaga selle pärast. Whatever it takes to avoid marrying Poland… See on nii räigelt feminismuse küsimus, ja otsapidi ka ellujäämise küsimus naisena – kui pole soovi avalikuks üsaks muunduda.. Kevadel homod, sügisel abort, ülejärgmine kevad juba isa või abikaasa eeskostel eksistents, ja milleks siis naistele ID-kaart või hauakivi, perehauast võiks ju piisata 😉

    1. jah, mul oli umbes sama. Siiamaani pidasin üldiselt kooseluseadust täiesti piisavaks lahenduseks (eriti kui rakendusaktid saaks), aga nüüd lihtsalt vihastasin ja mõtlesin, et okei, tahavad rahva arvamust teada, siis arvestagu, et see ei pruugi neile meeldida.

     14679 and counting, südaööks on vast 15 000 täis. Kusjuures see pole ju üldse kõige lihtsama allkirjaandmisega keskkond, ei piisa lihtsalt nime kirjutamisest või meiliaadressi jätmisest (mis aga ka tähendab, et kõik allkirjastajad on päriselt eraldi inimesed). Mul on varem mitu petitsiooni allkirjastamata jäänud, sest ei viitsi oma ID-kaarti otsima minna.

    2. Haah, ma just panin ka protestiallkirja. Ma üldiselt olen täpselt samamoodi arvanud, et kooseluseadus on piisav, las abielu jääb. Peaasi, et inimestel on õigus omal asi ametlikult kirja saada. Aga nüüdsete väljenduste jms valguses allkirjastasin ka mina selle petitsiooni, näitamaks, et praegu toimuv ei ole normaalne ja et ainult EKRE pooldajad ei anna endast märku, vaid on tõesti teisitimõtlejaid ka.

    3. Minu meelest on huvitav, et näiteks eelmine president jagas küll petitsiooni Twitteris, aga reformarid on kõik vait kui sukad.

    4. Sain Kallasest nii aru, et talle ei sobi, et ref seda petitsiooni ei teinud, ja tema poolest pole ka rahvahääletust vaja. Olen viimasega muidugi absoluutselt nõus, kena oleks inimõigustega seonduvat mitte panna rahvahääletusele, kuid kui juba on selle toimumine ‘kivisse raiutud’ siis noh.. Küsimärk. Ehh, ega ma refi ka ei salli, muide paljud kes EKRE valisid, tegid seda siirast protestist refi ja keski vastu, paljud tõesti ei osanud seda pulli ette näha. Nad pettusid juba esimeste skandaalide paiku. Nüüd järka valimised toimuvad EKRE-vastase protestina, ja kui ajalugu samamoodi kordub, tulevad järgmised soodad pukki… Järeldan, et võim on inimese vaimsele tervisele hävitava mõjuga.

    5. Jah, nii on. Mulle hakkab refide retoorika ka südamest vastu, aga järgmine kord ilmselt valin neid, et ainult EKREst lahti saaks.

    6. Ma arvan, et “refi valijatele” ei meeldi ükski partei. Pigem ajavad nad KÕIK südame vähem või rohkem pahaks. “Refi valija” on üldse mingi fiktsioon. Majanduslikult mõtlevad inimesed valivad maailmavaadet, mitte parteid. Ja hetkel esindab liberaal-kapitalistlikku maailmavaadet just reform.

     Netikommentaarides maalitakse portree pühendunud jüngrist, kes läbi ajaloo kramplikult ühte konkreetset parteid toetab. Usun, et selliseid pole Eestis eriti olemas.

    7. no ma olen anti-refi-valija.
     Ehk phmt ok, EKRE on hullem, kesk on ka hullem, aga ma ei tea ikkagi, MIS minuga juhtuma peaks, et refi valiksin.
     See lihtsalt ei ole nii üldse variant.

    8. Petitsioondest: vastukaaluks on selline küte:
     https://www.petitsioon.com/abielu_on_naise_ja_mehe_liit?

     TLDR: miljardid inimesed kannatavad sellepärast, et mehed ei paardu lopsakate naistega, keda nad tegelikult tahaks, ja selles kõiges on süüdi käputäis homodest moeloojaid, kes on surunud peale kõhnade naiste ideaali.

     Autori tsitaat:
     “Minagi olen üks sellistest meestest: ma pole elu jooksul mitte ühelegi naisele truu olnud, sest olen öösiti ihanud enda kõrvale lopsakat naist, kuid päevavalguses olen ringi tiirutanud mõne piitspeenikese kaunitariga. Tänu sellele olen nii enda kui ka hulga naiste elu keeruliseks elanud. Kahju, et olen alles paari viimase aasta jooksul seda mõistnud.”

     Häda suuruse on ta ka ilusti kvantifitseerinud:

     “Viimase 50. aasta joosul on selle kõige tõttu kannatanud vähemalt 1 miljard naist ja 500 miljonit meest. Kas te oskate aimata, kui palju on riigid selle tõttu nii meeste kui ka naiste vaimse tervise pärast kulusid kandnud …? Ma usun, et selle alaväärsuse ja valedevõrgu maksumuseks võib vabalt nimetada 1 triljon eurot! Tänu sellisele valedel põhinevale ühiskondlikule survele tekkisid sellised uued haigused nagu buliimia, anorektsia … jne.

     Uskuge või mitte, aga selle suure hulga inimeste kannatused põhjustas käputäis homosid, kes on viimase 50. aasta jooksul suunamudijatena terve inimkonna elu mõjutanud.”

    9. Mina just nägin “homopropaganda vastase” petitsiooni linki. Kaalusin isegi toetamist, sest mulle ka ei meeldi homopropaganda, kellele meeldiks? Kõik need telereklaamid “hakka homoks” ja “liitu meie geiklubiga, esimene kepp tasuta” – on ju tüütud?

     Ühtlasi nägin terminit “reformikommar” ja mõtlesin mõnda aega, et mis see on. Keegi sai Reformierakonna liberaalsest kapitalismist üledoosi ja läks teise äärmusse ja hakkas kommunistiks?

     Keel on üks võluasi, võimaldab kõike.

     (loen “Sapiensi” parajasti, Harari ütleb pmst sama.)

 7. Koalitsiooni soundtrack, huugab Toompeal volüüminuputa raadios 24/7, ime ka et keisri õukonnas na uvitavad meeleolud…

  1. Ratas tõi kõigile torti, sest Mardid pusisid tükk aega konfiguratsiooni kallal ja said vähemalt ööseks hoonest elektri välja lülitada. Pimedas ja pirruvalgel on ka parem tööd teha kui sellises terroris.

   Ka ma ise viiks selle puhkeminuti eest kasvõi Itlerile, check that, Pol Potile, check that – vanaHelmele endale käsitöötassi ja Kalevi šoksi, teeks niksugi, ja siiralt..

   1. Ainult see jama veel ongi, et keegi pole taibanud või ei julge öelda, et poisid ise smugeldasid viiruse vana mp3-mängija abil sisse ja kihistavad kõik see aeg vaikselt naeru… 🙂 The End.

 8. Ma soovin teie reisipilte vaadates jälle, et oleksin syndinud kreeka vanamehena, siis saaks elada väga privilegeeritud elu suurepärase kliimaga kohas (praegu on mul eriti selle viimase ja selle tagajärgedega tõsised probleemid)
  Süleiman ikka tohib lapsele nimeks panna? Välismaa nimi, aga eesti ü-ga, väga häbematu?
  Teie optimismi protestihäälte kohta ma ei jagaks, sest
  https://www.err.ee/1151575/korobeinik-loodan-et-uhiskond-ei-toeta-abielu-moiste-pohiseadusesse-viimist
  valitsus on suutnud avalikku ruumi napi paari aastaga korralikult määrida ja sellel on reaalsed tulemused nt selles, et ähvardusi ja solvanguid peetakse jälle diskussiooni normaalseks osaks ja soopõhine vägivald on traditsiooniliselt okei asi, ja teised ärgu mölisegu (see mõte tekkis Kaja Kallase viimast sõnavõttu lugedes – ja me kõik teame, et naispoliitiku ähvardamine ja tema isiku ja pere reaalne ahistamine on mh politsei hinnangul ainult nali, mis ei too tegijale mingeid tagajärgi)
  Ma loodan kiiresti nt vähki surra, no ei meeldi mulle see Hea Uus Eesti Ilm.

 9. Noh, Hugh’lt ja Laurielt rumalusi õppides (loe: varastades) tahaksin kinnitada, et poissmehepõlves oli mu nimi Jüri Kolk, aga siis abiellusin Marta Kaasikuga ja otsustasin võtta naise nime. Nüüd olen Marta Kolk.

  Teine küsimus oli selle levinud nimede värgiga, et ei tohi võtta nime, mis on juba liiga paljudel. Aga mõtlesin, et kui olen oma perekonnanimega nimekirjas sees, kas ma siis tohin valida samast nimekirjast uue nime? Noh, näiteks Ivanov. Oleks ju lahe.

  Mina ei tea kuidas teie, mina igatahes ei püüa enam mõista tegelasi, kes usuvad, et natukese piinamise ja mõne keelu kehtestamisel hakkab elu ülesmäge minema nagu rongiga. Ei, liftiga. Ei! Noh, mäkke läheb, paremaks.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.